Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerencsebambusz fórum

Szerencsebambusz (beszélgetős fórum)


2015. ápr. 3. 19:55

Gondoltam megírom a fejleményeket, hátha érdekel valakit! :)

Teljesen új földbe ültettem a bambuszomat, a gyökerén sem hagytam földet, emellett meg is tápoztam és állott vízzel locsolom. Úgy néz ki kezd észhez térni! (gyors le is kopogtam)

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! :) Remélem a Ti bambuszaitok is sokáig fognak élni!

2015. febr. 25. 08:20

nekem 70-80 cm, de vizben van,nem is gondoltam rá hogy földbe ültessem

sajnos ennek is a felső levelei sárgásak,

vagy két éve levágtam egy darabot a tetejéből, nem akartam, hogy ilyen magas legyen, akkor majdnem tönkrement, de aztán valahogy összeszedte magát,

de nem olyan szép élénk a színe,

nem merem mégegyszer megvágni, mindig az jut eszembe, hogy elvágom a szerencse útját,

na nem mintha annyira szerencsés lennék

8. Barbara12 (válaszként erre: 5. - Povery)
2015. febr. 22. 17:06

Köszönöm a válaszod!

Ha bármelyik hatjást le is vágom, természetesen vízben fogom kigyökereztetni, nem akartam egyből elültetni.

Én is attól félek, hogy ennyi volt az élete.

Azért megpróbálom azt, hogy átültetem teljesen új földbe, tápos állottvízzel locsolgatom és ha ez sem fog neki tetszeni, akkor fogom levágdosni a hajtások.

Eddig bárki meglátta, nem hittek a szemüknek, hogy ekkora! És én sem hallottam még másik ekkora bambuszról! :)

7. Barbara12 (válaszként erre: 4. - Mezei Virág)
2015. febr. 22. 17:04

Köszönöm szépen!

Eddig mindig friss csapvízzel locsoltam, eddig nem "panaszkodott". Úgy dönöttem egyenlőre, teljesen új földbe ültetem, és állott vízzel locsolom. Ha ez sem fog neki tetszeni, akkor vágom le a hajtásokat.

6. Misaki Itó (válaszként erre: 3. - Barbara12)
2015. febr. 21. 21:24
Simán levágnám,kell neki a frissítés.
2015. febr. 21. 21:21

Én régen elültettem egyet,az nem maradt meg.

A mostaniak szépen vízben éldegélnek.Az egyik már 4. éve.A tv-ben azt hallottam,h tápozni kell a vizüket időnként és előbb-utóbb ültessük földbe.Én nem fogom,mert félek,h attól fognak tönkremenni.

A tiédnek lehet h ennyi volt az élete?Ilyen magasat még sosem láttam.Ha már rottyon van,akkor bármilyen beavatkozás csak javíthat rajta.Amit levágsz,annak sztem legyen vastag szára.Onnan jön majd a gyökér.De vízben gyökereztesd,nem hiszem h az azonnali elültetés jó 5-let.

2015. febr. 21. 21:17

[link]


Nem szereti a klóros vizet.

3. Barbara12 (válaszként erre: 2. - 20bd9c3196)
2015. febr. 21. 21:09
Igen, szerencsére megmaradt! De félek, hogy már nem sokáig tudok benne gyönyörködni. Nem tudom mi baja lehet és melyik oldalnak higyjek a gondozás kapcsán. Eddig semmi baja nem volt.
2015. febr. 21. 21:06
Nekem nincs,enyém kirohadt,pedig gyökereset kaptam. De legalább neked megmaradt.
2015. febr. 21. 21:04

Kedves fórumozók!

Szeretném azok segítségét kérni, akiknek van szerencsebambusza.

Én 2008. tavaszán kaptam még hajtások, gyökér nélkül. Vízbe tettem 2008. őszére már jól kigyökerezett, így elültettem. Gyönyörűen növekedett, kettő darab oldalhajtása van a gyökérzettől és a "csigán" is van szintén kettő darab hajtása. Közel 2 méter magasra megnőtt így, az utóbbi időben viszont elkezdett sárgulni szinte minden levelének a vége.

Sok oldalon azt írják, hogy el sem szabad ültetni, de ha mégis akkor vissza kell metszeni a hajtásokat, és azokat vízbe kell rakni. De olyat is hallottam, akinek amiatt, hogy levágta a hajtásait meghalt az egész növénye. Szerintetek mitévő legyek? Le merjem vágni a "csigán" lévő hajtásokat és tegyem vízbe? A gyökérzet mellől is szedjem ki a hajtásokat és ültessem külön cserépbe? Az utóbbi hajtások (a gyökér mellettiek) is már közel 1 méter magasak.

Akinek van tapasztalata kérem segítsen! Nem szeretném meghalasztani a növényemet, nagyon sajnálnám!

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook