Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerelmes versek, idézetek fórum

Szerelmes versek, idézetek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯
1208. mari012
2008. ápr. 16. 14:35

“Veled boldog vagyok,

Veled szelíd vagyok,

Veled erős vagyok,

Veled nyugodt vagyok,

Veled mindig mosolygok,

Veled én, énmagam vagyok,

Nincs többé olyan, hogy nélküled,

Tervem és jövőm van veled.”

1207. mari012
2008. ápr. 16. 14:34

"Álmodj néha rólam, és én ott leszek Veled,

ha megérint a hajnal, korábban ébredek.

Szólj néha hozzám, ha hiányzom Neked,

keress álmaidban, és én ott leszek Veled!"

1206. mari012
2008. ápr. 16. 14:33
“Az élet csak úgy érthető, ha visszatekintünk, de csak úgy élhető, ha előrenézünk.”
1205. alfoldi13
2008. ápr. 15. 18:01
33 éves házas multam joban..rosszba..n együtt
1204. lilura
2008. ápr. 15. 17:42
A szerelem bonyolult dolog, megértés, elfogadás, tisztelet, sok-sok kompromisszum és nagyon mély érzelmek kellenek hozzá-vagy kialakul az első pillanatban, vagy évek hosszú folyama sem hozza el. A pillanat, amikor megváltozik az életed, hiszen tudod, hogy csak Rá vártál. Ő lesz az Egyetlen. Bármikor egy szavával képes megnyugtatni, minden gondolatodat ismeri, s bár nem ért mindenben egyet a kezét nyújtja. Mert Ő ott van, és ott lesz mindig...efelől semmi kétséged.
2008. ápr. 15. 17:27

"Az ember egy napon rádöbben arra,hogy az életben igazán semmi sem fontos.Sem pénz,sem hatalom,sem előrejutás,csak az,hogy valaki szeresse őt igazán."


(Johann Wolfgang von Goethe)

2008. ápr. 15. 17:26

"Ha szeretünk,az egész embert szeretjük,amilyen,nem amilyennek akarjuk,hogy legyen."


(Lev Tolsztoj)

2008. ápr. 15. 17:26
"Csodákra vársz, pedig te magad vagy a csoda..." - Colin J. Fayard
2008. ápr. 15. 17:25

Amíg átéljük a boldogságot, nehezen érezzük meg, de ha már elmúlt és visszatekintünk, hirtelen megértjük

- olykor elcsodálkozva - milyen boldogok voltunk.


/Kazantzakisz/

2008. ápr. 15. 17:23

Nem kínálhatsz fel nagyobb csodát, mint a szerelem. Semmi nincs, amire elcserélhető. Szeretem őt, s amióta ez megtörtént velem, többé nem vagyok önmagam, akként nem, mint eddig. Sebezhetőbb lettem, s a szerelem természetéből adódik, hogy megsebezhet ő is: egy figyelmetlen szó vagy mozdulat fájdalmat okozhat, miként ennek ellenkezője olyan örömet, amihez foghatót eddig nem ismertem.


Vavyan Fable

2008. ápr. 15. 17:22

Szeretnék veled eső áztatta utcán táncolni, s szeretnék veled egy ágyban álmodni. Szeretném megmutatni, hogy mit ér egy könnycsepp, mely az öröm által tisztítja arcodat, s elmossa az összes bánatodat.


Takács Péter

2008. ápr. 15. 17:22

Szeretném, ha szemem tükrében fedeznéd fel a világot, s észrevennéd az igazán fontos dolgokat.

Szeretném, ha tudnád, hogy a sivatagban is nyílik virág, s hogy a hóesésben is van melegség, mert így él a világ.

Szeretném, ha velem együtt kiáltanád, hogy suttogva is értem szavad, mert így nincs az a szív, mely megszakad.

Szeretném, ha látnád, hogy a vak ember is láthat csodás dolgokat, s kinek néma az élet, az is várja a hangokat.

Szeretném, ha együtt éreznénk azokat a dolgokat, melyeket sok ember a jelentéktelen dolgok miatt egyre csak halogat.

És végül szeretném, ha már ráncok borítják arcunkat, azt lássam, életünk nem is lehetett volna ennél boldogabb!


Takács Péter

2008. ápr. 15. 17:21

Mondd, mi a szerelem? Két lélek, egy gondolat; két szív, egy dobbanás.


Friedrich Halm

2008. ápr. 15. 17:20

A szerelem nem a másik emberben van, hanem bennünk. Mi ébresztjük föl magunkban. De ahhoz, hogy fölébreszthessük, szükségünk van a másikra.


Paulo Coelho

2008. ápr. 15. 17:20

Szeretem a földet, amelyre lép, a levegőt, amelyet beszív, és mindent, amihez hozzáér, mindent, amit mond. Szeretem minden pillantását, minden mozdulatát, szeretem őt teljesen és egészen.


Emily Bronte

2008. ápr. 15. 17:19

Amikor eljő a szerelem, erőfeszítés nélkül érkezik, mint a lágy déli szellő, amely nagy cseppekkel, frissítő, meleg záporokat hoz.


Helen Yglesias

2008. ápr. 15. 17:19

A szerelem azt jelenti, hogy két ember: kettő és mégis egy. Egy férfi és egy nő egyetlen angyallá olvad össze. Ez a mennyország.

Victor Hugo

2008. ápr. 15. 17:19

Akinek csak egyszer is mondták életében: "Aludj a karomban!", az ne kérdezze, hogy minek élt a földön.

Ancsel Éva

2008. ápr. 15. 17:18

A szerelem olyan, mint a kábítószer. Először eufóriába esel, és teljesen átadod magad az érzésnek. Aztán másnap többet akarsz. Még nem váltál függővé, de annyira jólesett az az érzés, hogy azt hiszed, ura tudsz maradni a helyzetnek. Ha két percre eszedbe jut a szeretett lény, hát három órára elfelejted. De aztán szép lassan rászoksz, és teljesen függővé válsz. Ekkor már három óráig gondolsz Rá, és csak két percre tudod elfelejteni. Ha nincs a közeledben, ugyanolyan rosszul érzed magad, mint a drogos, aki nem kapta meg az adagját. És ahogy a drogos képes lopni és megalázni magát, hogy megkapja, amire szüksége van, Te is bármit hajlandó volnál megtenni a szerelmedért.


Paulo Coelho

2008. ápr. 15. 17:18

Igézve álltam, soká, csöndesen,

És percek mentek, ezredévek jöttek -

Egyszerre csak megfogtad a kezem,

S alélt pilláim lassan felvetődtek,

És éreztem: szivembe visszatér

És zuhogó, mély zenével ered meg,

Mint zsibbadt erek útjain a vér,

A földi érzés: mennyire szeretlek!

Tóth Árpád

2008. ápr. 15. 17:17

Mindig van a világon egy ember, aki a párjára vár, akár a sivatag, akár egy nagyváros közepén. Amikor pedig ezek az emberek találkoznak, és tekintetük egymásra talál, minden múlt és jövő teljesen elveszíti a jelentőségét, s csak az a pillanat és a hihetetlen bizonyosság létezik, hogy ugyanaz a Kéz írt meg mindent a nap alatt. A Kéz, amely fölébreszti a Szerelmet, s amely mindenki számára, aki ebben a világban dolgozik, pihen és kincsét keresi, alkotott egy vele rokon lelket is.

Paulo Coelho

2008. ápr. 15. 17:16

Égre nézek felhőket látok s a felhőkben a Te arcodat látom. Csendes szélben hangod hallom, ha elbújik a Nap akkor is tudom, hogy szeretlek s hiányzol nagyon!


(Cseh-Németh Tamás)

2008. ápr. 15. 17:16

"Jó itt. Nincs más,

csak a kis ház.

Kint csönd és fény.

Bent te meg én."


(Szabó Lőrinc)

2008. ápr. 15. 17:15

"Keresek egy tökéletes párnát. Azt hiszem, valahol a tiéd mellett van."


(Ashleigh Billiant)

1184. Eda17
2008. ápr. 14. 18:49

"A szerelem mindig más. Mindegy, hogy hányszor szeretünk életünkben, egyszer, kétszer vagy tízszer: az új szerelem mindig ismeretlen. A szerelem vagy a pokol fenekére taszít, vagy a mennyországba röpít, de egy biztos: valahova eljuttat. És nem utasíthatjuk vissza, mert létünk alapfeltétele. Ha nem merjük elfogadni, éhen halunk egy karnyújtásnyira a fától, amely hiába kínálja gyümölcseit. Mindenütt a szerelmet kell keresnünk és vállalnunk kell, hogy esetleg órákig, napokig vagy akár hetekig szomorúak és csalódottak leszünk miatta. Mert abban a pillanatban, amikor elindulunk keresni a szerelmet, ő is elindul, hogy megtaláljon minket."


(Paulo Coelho)

1183. Eda17
2008. ápr. 14. 18:48

"Mert mi a szerelem? Nemcsak általában, hanem esszenciájában? Vágy, tomboló szükség és hiány, egy űr az ember testében, amit csak a másik tölthet be, nélküle üresen kong minden."


(Laurell Kaye Hamilton)

1182. Eda17
2008. ápr. 14. 18:46

"A szerelembe - mondják -

belehal, aki él.

De úgy kell a boldogság,

mint egy falat kenyér."


(József Attila)

1181. Aba22
2008. ápr. 14. 00:16

A végtelen már reszket.


Huncut szemed, hamvas állad

reszket a tavaszban.

Örökre s múlhatatlanul

enyém a harcban

illatos szád lihegése,

öled tüze, mérge,

részeg törvény a testedet

vágyaimhoz mérte.


Az anyag nekem teremtett,

az idő nekem tart meg,

legyél hűséges gyermek,

s a csókom ne tagadd meg.

A végtelen már reszket,

ágyat vet nekünk, mert szeretlek.

1180. Aba22
2008. ápr. 13. 23:56

Tavaszra készül a mező.


Fényesség ragyog az égen,

tavaszra készül a mező,

alegfényesebb szereplő

te vagy, tudom régen.


Most érzem csak kegyetlenül

szívemben mámoros erőd,

a legszédítőbb szeretők

vére benned feszül.


Tavaszra készül a vérem,

tavaszra készül a mező,

s te, csókoddal hitegető

kisértesz ledéren.


S most érzem hibátlan hittel,

ravaszul asszonyi éned,

mégis csalástól kiméllek,

mert szeretlek, hidd el.

1179. Aba22
2008. ápr. 13. 23:34

Mindörökre


Orgonaillat száll hajadból:

ujjaim zilálta szép liget,

este,ha jössz, karcsú testedet

nekem szépíted.


Felséges, őrületbe űző

öled enyém, bűnöm édene

maradj nekem meg mindörökre,

mindörökre te.


Aba22

❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook