Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerelem vagy pénz? fórum

Szerelem vagy pénz? (beszélgetős fórum)

1 2
2014. júl. 17. 05:22
pénz
2014. júl. 17. 05:21
Úgy gondolom szerelmet elszalasztani vétek. Pénzt pedig ha ügyes és élelmes vagy bármikor tudsz csinálni.
2013. dec. 24. 21:10
egészség
47. 9d1c6d6ed1 (válaszként erre: 1. - Nenciii)
2010. jún. 2. 21:43
ha nemvagytik hazasok akkor mi az akadaja,hogy masfele keress munkat,akar tavolabb is,ha az ember huseges akar maradni......
46. nenciii (válaszként erre: 45. - Mamcili)
2010. jún. 2. 17:35

Egyáltalán nem kikötés számomra az,hogy a szakmámban dolgozzak,csak ahogy írtam eddig vagy én nem feleltem meg vagy a hely nekem(nem vagyok finnyás,úgyhogy inkább nem részletezném,h milyen feltételek lettek volna)és azt hiszem a "félútra költözés" lesz a legjobb megoldás.


Köszönöm mindenkinek a hsz-eket!!!!!!és a segítséget!!!

45. mamcili (válaszként erre: 25. - Nenciii)
2010. jún. 2. 14:44

változtatni mindig nehéz és félelmetes :S


De ha meg sem próbálod??? :))))


Ki tudja...

44. mamcili (válaszként erre: 10. - 9068373f86)
2010. jún. 2. 14:40

Egyet értek!

Bizos van mód arra, hogy ha igazán erős a szerelmetek megoldást találjatok, mondjuk félúton lakni a kettő közt. -vagy egyikőtök többet utazik.

Stb.

Ez csupán rajtatok múlik, neked meg azért is kell munka hogy legyenek éveid, stb... ki tudja mit hoz a holnap.

Milyen munkát válallnál?

Ezt is gondold végig mert lehet hogy diplomás vagy, de lehet hoyg egy véletlen hoz neked egy oylan lehetőséget, hogy dolgozhass és ez nem feltétlen a szakmádba.

43. Ministry (válaszként erre: 42. - Nenciii)
2010. jún. 2. 12:09

Nekem a mai napig nincs, pedig dolgozom már pár hónapja :)


Tudod, néha az ő helyzetét is végig kellene gondolnod.

Ha többször kérte, költözzetek össze, de nem tetted, én tuti elbizonytalanodnék a helyében.


Ha te kérnéd, költözzön oda a párod, de ő nem teszi, ilyen buta, igenis buta! kifogással, benned is biztos felmerülne, hogy akkor talán még sem szeret annyira!


Miért jobb, hogy itt marcangolod magam, ahelyett, hogy rá főznél, és mosolyogva várnád haza, együtt tölthetnétek az estét stb?

Azzal, hogy hol magadat, hol őt, hol mindenki mást okolsz a dolgokért, még nem oldódik meg a dolog.

DE! akkor talán már lenne egy biztos pont az életedben!

42. nenciii (válaszként erre: 39. - Ministry)
2010. jún. 2. 12:04

Sajnálom,ha így tűnt ki,mert nem okolom,ahogy írtam hasonló helyzetben én sem hagynám el a biztosat a bizonytalanért,csak szerelemből/megértésből nem lesz lakásom.

A próbaidőm letelte után akartam összeköltözni,akkor mégis egy picivel talán biztosabb lett volna a munkahely.

41. nenciii (válaszként erre: 38. - 240309c047)
2010. jún. 2. 12:01
Ez így igaz,csak azt nem tudom még mindig,hogy ebben a megyében próbáljak kilavírozni vagy más helyen:)És nem veszem sértésnek:))Köszönöm,hogy leírtad a véleményed!!
40. Ministry (válaszként erre: 38. - 240309c047)
2010. jún. 2. 12:00

Igen, ez igaz.

Ezért nem értem, miért fáj neki, ha a párja tartja el, és nem a szülei.

Minket az az időszak csak még jobban összehozott.

Na de minden kapcsolat más :)

39. Ministry (válaszként erre: 35. - Nenciii)
2010. jún. 2. 11:58

Akkor miért a párodra haragszol?

A hozzászólásaidból egyértelműen kitűnik, hogy őt okolod a helyzetért.

Inkább örülj, hogy neki jó.

Az alatt az egy hónap alatt nem költöztettek össze? Ha nem, akkor miért?

38. 240309c047 (válaszként erre: 35. - Nenciii)
2010. jún. 2. 11:56

Nézegetni kell,keresni,kopogtatni és meglátod menni fog. Csak ne keseredj el,hiszen sokkal többen vannak azok akiknek nincsen diplomájuk és mégis találnak munkát. Szerintem te is fogsz. :DD

Viszont igy is eltartanak,ha nem a párod akkor a szüleid. És az is gáz. Lavírozz ki ebből a helyzetből,de csak egy módon: TE MAGAD old meg,és ne mástól várd. Kérlek ne vedd sértésnek,mert nem rosszindulatból irtam. :DDD

37. nenciii (válaszként erre: 32. - Ministry)
2010. jún. 2. 11:56

Természetesen nem:)

CSak nem szeretném már rögtön úgy kezdeni a közös életünket,hoyg eltart...lehetnek olyan helyzetek(sajnos)amikor vmelyik fél munkanélküli lesz idő közben,de akkor szakmai tapasztalattal lehet,hogy hamarabb kap majd munkát,mint én pályakezdőként.

36. nenciii (válaszként erre: 34. - 240309c047)
2010. jún. 2. 11:53
Ebben sajnos igazad van,a minimálbér a max,amit a diákoknak adnak(kivéve,ha éjszakára meg ydolgozni vmelyik gyárba-mint ahogy egy barátom csinálta még anno-de az meg embertelen munka.A diákokat is kizsákmányolják,nemcsak a felnőtteket..de ha megtehetik,akkor miért nem tennék?:S
35. nenciii (válaszként erre: 33. - Ministry)
2010. jún. 2. 11:51
Én 1hónapig dolgoztam egy cégnél(hűha)és ott összesen 2órát kellett buszozni,nem a végzettségemnek megfelelő munka volt,egyedül a nyelvet tudtam használni,és 70e ft-ot kaptam érte,mégis vállaltam.A probléma az volt,hogy egy beruházó felbontotta a szerződést a céggel,és ő akkora részét tette ki a munkámnak,hogy így már rám nem volt szükség.Hidd el nem vagyok finnyás.és persze nem veszekedni akarok,csak kicsit kilátástalannak érzem a helyzetet,az alföldi csaj helyében vigyorogva vállaltam volna el azt a munkát.
34. 240309c047 (válaszként erre: 33. - Ministry)
2010. jún. 2. 11:47
Én is igy gondolom. Engem a saját gyerekem is felháborít,mert 16 béves a nagy és nyáron menni akar diák munkára. Én mondtam neki,hogy ez nagyon jó,mert igy legalább keres is,és bele lát ebbe a dologa. De erre azt mondta,hogy nem megy el akármennyiért. Kérdeztem tőle,hogy hogy gondolja mennyit fog kapni? Erre ő,hogy hát nem minimál bérért fog dolgozni,mert azért nem megy. Na gondoltam magamba majd rájössz. :DDD De ő még 16 ,és nem is bántom emiatt mert nincs rálátása a dolgokra. Menjen el,és tanuljon a saját kárán.
33. Ministry (válaszként erre: 30. - 240309c047)
2010. jún. 2. 11:35

Anno volt itt egy csajszi, ő alföldi volt, és arról panaszkodott, nincs munka arra.

Erre egyik reggel írja, volt állásinterjún, fel is vennék könyves bolti eladónak, de nem fogadta el az állást, mert 7-től 2-ig kellett volna dolgozni, és 20 perc lenne busszal az út, 60 körül kapna kézhez, DE!!!

nem hajlandó ennyire korán felkelni, 20 percet nem utazgat, és alamizsnáért nem dolgozik.


Én is tudom, hogy nehéz, és decemberben lejár a szerződésem, de nem aggódom, mert aki keres, az talál is. És lehet, nem két nap alatt, hanem hónapok telnek el, de talál.


Ha mást nem találsz, menj el alkalmi munkára. Én termékeket kóstoltattam pl a tescoban amíg nem volt más.

32. Ministry (válaszként erre: 29. - Nenciii)
2010. jún. 2. 11:31

Nekem se az a célom. :)

Imádok sütni-főzni, de nem tölteném otthon az egész napom.


Akkor fordítva kérdezlek:

Ha neked lenne lakásod és munkád, párodnak nem, és odaköltözne, felhánytorgatnád neki?

Nem adnál neki pénzt borotvahabra, mondván keresse meg?

Ha lenne egy biztos állásod, jó fizetéssel, de neki nem, ő pedig azt kérné, hagyd ott, és válaszd a bizonytalant, megtennéd?


Ha munkanélküli leszel, elköltözöl, mert nem akarsz kitartott feleség lenni?

Ha lesz gyereketek, visszaköltözöl a szüleidhez, szintén ez okból?

31. 240309c047 (válaszként erre: 30. - 240309c047)
2010. jún. 2. 11:26
könnyű
30. 240309c047 (válaszként erre: 27. - Nenciii)
2010. jún. 2. 11:25
Ne érts félre nem bántani akartalak ezzel az önző dologgal. Az viszont erős tulzás szerintem,hogy csak konzum hölgynek lehet menni. Mindenhol van munka hidd el,csak nem kell annyira válogatni.Eleinte el kell fogadni azokat is amivel nem keresel tul sokat vagy nem a te szakképesítésednek megfelelő, viszont jobb mint a semmi. Majd később mikor jobban bele látsz a dolgokba és gyakorlatod is lesz munka terén már jobban lavírozhatsz. De akkor is csak mértékkel,nem szabad egyből nagyokat álmodni és az ország másik végébe szaladni mert itt nincs. De van! Mindenhol van. Nem könyű azt elismerem,de nem lehetetlen. :)
29. nenciii (válaszként erre: 26. - Ministry)
2010. jún. 2. 11:21

A párom már többször felajánlotta,hogy költözzek hozzá,én nem akarok kitartott barátnő lenni,akinek még a a tamponjáért is a barátjától kell pénzt kérnie.

Anyagi vitáról szó sincs,tudom,hogy nem hánytorgatna fel nekem ilyesmit,én nem akarom..mert engem dühítene,hogy semmit nem tudok beleadni a közös háztartásba ő ezzel nem foglalkozna.

Nem hiszem,hogy bármi is változna a munkakereséssel,ha együtt laknánk,most sem a motivációmmal van a probléma,hanem a lehetőségek hiányával.

Ahogy már többször írtam nem kértem,hogy hagyja ott a munkáját,hanem csak arra,hogy nézzan körül,hátha találna máshol olyan lehetőséget,ami éredekli.

Itthon is én mosok-főzök-takarítok,nem fenékvakargatással megy el az egész napom,próbálom hasznossá tenni magam/a napjaimat,és nyelvvizsgáztam is közben.Tahát nem csak telnek -múlnak a napok.

A meleg vacsi és az 1950-es évere jellemző háziasszony szerep, pedig nem nekem való,és ezzel nem akarok megbántani senkit,csak én nem vagyok ilyen típus.Persze megcsinálom szeretek főzni,e

de nem ez életem legfőbb célja

28. etikat (válaszként erre: 26. - Ministry)
2010. jún. 2. 11:16
De nagyon tetszik ez a gondolkodásmód nekem :)))Gratulálok !!!
27. nenciii (válaszként erre: 21. - 240309c047)
2010. jún. 2. 11:12

Nem őt akarom hibáztatni,ezért is próbálok ebben a megyében munkát keresni,és nem máshol,mert ha itt lenne lehetőség,akkor nyilván én sem akarnám ilyen helyzetben hozni.

Ahohy írtam keresek munkát,de sem értékesítő sem pedig konzumhölgy nem akarok lenni.(vajon miért)Itt pedig más nincs!!!!!!

Fantasztikus szlogen az hogy a szerelem mindent kibír,pedig mindenki tudja,hogy ez hülyeség néhány hónapig(nehezen,de) ki lehet bírni,utána viszont elkezdenek elidegenedni az emberek,mert igen,a kapcsolatot nem elég 2hetente ápolni

.

Nem vagyok önző,ezért vártam ilyen sokáig,de mostmár kezd elegem lenni

26. Ministry (válaszként erre: 20. - Nenciii)
2010. jún. 2. 11:07

Szia!


Én megtettem, és állás nélkül oda költöztem a páromhoz.

Igaz, ő másik városban lakott, így ott is kerestem munkát.

Nehéz volt, főleg egyetem után, gyakorlat nélkül, de pár hét alatt sikerült.

Igaz, takarítónőtől elkezdve, mindennek jelentkeztem. Most titkárnőként dolgozom.


Neked kell eldönteni, hogy elég erős-e már ehhez a kapcsolatotok. Ha igen, akkor oda költözhetsz, mert nem lesznek anyagi viták, ha nem, akkor pedig teljesen mindegy, munka után bútoroztok-e össze, mert soha nem fog működni.


Azt várod, megmondjuk őszintén, kíméletlenül az igazat? Ha a kapcsolatotok jó, ezt a kis hullámvölgyet simán túl éli, ha nem, akkor kár is erőltetni. Attól nem lesz jobb, hogy otthon ülsz, és munkát keresgetsz!

A pároddal ki kell tartani egymásért, jóban, rosszban. Most a rossz szakasz van épp, de majd jön a jó is.

Ha az anyagiakra fogod az összeköltözést, mi lesz, ha gyereketek lesz, és megint össze kell húzni a nadrágszíjat? Külön költözöl, mert nem kapsz fizetést? Vagy ha egy időre munkanélküli leszel?

Ha a párodnak így is kellesz, rajta, ne szalaszd el a lehetőséget!


Mellesleg jobban motivál, ha vele laksz, még jobban bele fogsz mindent adni. Én hónapokig keresgettem, amíg a szüleimnél laktam, összeköltöztünk, majd 3 hét alatt lett munkám. Nagy erőt ad, ha nem tudsz mit csinálni egész nap ;)


Azt pedig nem kérheted a párodtól, hogy ő hagyja ott a biztos állását, mert te nem találsz! Inkább támogatnod kellene őt! Fura, mert az én párom imádta, hogy mire hazaért, meleg vacsora, rend és tisztaság várta. Most, munka mellett pedig közösen vezetjük a háztartást.

2010. jún. 2. 11:05

A biztosat én sem hagynám ott,és erre gondoltam,hogy megértem őt,mert ha átkerül egy másik helyre ott ő lesz "a bizonytalan új":(

Az ország másik végére is elmennék,de ahogy írtam korábban gyáva vagyok,itt hagyni mindent,de ez az állapot sem jó.Ezért kérek tanácsot!és köszönöm mindenki véleményét és segíteni akarását!

2010. jún. 2. 10:55
Akkor egyet beszél itt mindenki :)!
2010. jún. 2. 10:51
Meg én is valami ilyesmiről próbálok.
22. 9068373f86 (válaszként erre: 21. - 240309c047)
2010. jún. 2. 10:43
Epp errol beszelek en is!!!!
2010. jún. 2. 10:41
Én nem várnám el apáromtól,hogy a mai világban hagyja ott a munkahelyét,főleg hogy irtad,hogy előre is léphet. Nagy önzőség lenne részedről,pláne ugy hogy neked még nincs munkád. Nem lehet tudni,hogy a fiunak milyen kiadásai vannak és dolgoznia kell!! Legyünk reálisak! A mostani nehéz helyzetben inkább megbecsülni kell a melót nem eldobni egy kapcsolat miatt. Különben is a kapcsolatnak ezt is ki kell bírnia. Nem mindig ugy van az életben ahogy mi azt elképzeljük. Ha te akarsz valamit, még nem kellene,a párodra vetíteni egyből hiszen egyenlőre most ő a kereső. Nagy felelőtlenség lenne őt bántani ez miatt,a szerelemből nem lehet megélni. Először keress munkát, kezdj el dolgozni aztán ha bevált akkor lehet feldobni a labdát. De igy a semmire!!!! Hát..elég gáz.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook