Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerelem, nem első látásra :) fórum

Szerelem, nem első látásra :) (beszélgetős fórum)


1 2
48. d3c8162c76 (válaszként erre: 35. - VersEmber)
2018. dec. 19. 03:05

Minden férfi szép valakinek! Ne felejtsd el, hogy a szerelmes nő szépnek látja azt akit szeret, attól függetlenül, hogy más mit tart róla. Ő egyszerre látja a külsőt és belsőt, ami érdekes egységet kölcsönöz.


Másként látod Te aki szeretsz, és másként látja az utca embere, vagy a felületes szemlélő.


Ha szeretek valakit, akkor nekem Ő leggyönyörűbb férfi, akkor is ha más esetleg másnak látja. Én ugyanis látom kívülről, és látom belülről is. Lehet, hogy először annyira nem tetszik, de ha megismered, akkor szép lassan megszereted, és lassan megszépül.


Nézd meg jól az embereket, mindenkin van valami, ami különlegesen szép. Itt most azokról nem szólok, akik egyébként is szép férfiak.

2018. dec. 17. 10:36
Nincs ilyen.
2018. dec. 13. 20:49

A "szép" szó nincsen egzakt módon definiálva, ezért az egymás mellett elbeszélés esélye nem elenyésző.

Az "x szép" például a következő módokon értelmezhető:

1. Szép, mint jelenség, azaz mint külső és belső tulajdonságok összessége általi entitás.

2. Szép, mint esztétikai minőség, azaz mint az arányai, formái által meghatározott anyag.

A "szép" szóval kapcsolatos homályosság mindazonáltal az esztétika síkján tovább mélyíthető (értsd: emberek használhatják e szót efféle helyzetekre is az egyértelműeken túl, míg mások tartózkodnak ettől); nyilvánvalóan létezik olyan eset, amikor valakivel kapcsolatban amellett, hogy a szépérzetünk kielégíttetik, ez sokkal inkább egyfajta "hideg" ítélet, puszta megállapítás (mint mondjuk egy vers esetében), amely nem jár együtt semmiféle vonzalommal (életedben először látsz egy fényképet (és ez fontos, mert itt lényegtelenek a belső tulajdonságok) Katiról/Petiről, és Kati/Peti szerinted nagyon szép, de "nem mozgat meg").

És a dolog fordítva is áll; érezzük, tudjuk, látjuk, hogy egy ember amúgy nem bír azon esztétikai minőséggel, amely a személyes "hideg" szépség kritériumunknak megfelel, ám mégis elnyeri vonzalmunkat, és egyesek ezt a "szép" szóval írják le (pl. Kati/Peti a képen kissé csúnyácska, de annyira cukimuki).

Így a "szép" szó használhatóságát tovább árnyalhatjuk. Az emberek ezzel szemben össze-vissza alkalmazzák a szót, az iménti esetekre vonatkozó megkülönböztetés szándéka nélkül.

Például: "Kati/Peti szép" - mondja a beszélő. De mire gondol tulajdonképpen? Arra, hogy Kati/Peti, mint egész, mint egy jelenség szép? Vagy arra, hogy szép a külleme? És ha a küllemére utal, akkor esetleg olyan helyzetre vonatkoztat, amelyben tetszik neki az illető, de amúgy maga sem érti hogyan lehetséges ez? Vagy esetleg semmiféle vonzalma nincs Kati/Peti iránt, de megállapítja róla, mint egy festményről, hogy szép?

Mivel ez nincs tisztázva, és az emberek a benyomásaik alapján értelmezik a szót, így felesleges körök lefutására száműzik a párbeszédet (vagy otthagyják az egészet, és esetleg azt gondolják, hogy a másik értelmi és/vagy érzelmi analfabéta).

Tehát:

"Én nem látom szépnek a feleségemet" - mondja A.

"Akit szeretünk, szépnek látjuk" - mondja B.

Ha ezek helyes állítások, akkor következik belőlük, hogy A nem szereti a feleségét, vagy ha mégis szereti, akkor B téved.

De nem lennének az efféle következtetések, ha értelmezve lenne a "szép" szó. Nyilvánvalónak tetszik ugyanis, hogy A abban az értelemben nem látja szépnek a felesége esztétikumát, ahogy egy festményt nem lát szépnek, B állításában pedig a szó nem erre utal.

Aztán itt van ez:

"Nem tudnék bízni egy olyan férfiban egy életen át akiről tudom , hogy nem tart vonzónak"

Egyértelmű, hogy nem a vonzalom hiányáról van szó akkor, amikor valaki önként, és dalolva (és nem számító érdekek miatt) házasságra lép egy másik emberrel. És a megénekelt tett az ebben a mondatban megpendített kritikát is kiállja, ha belátjuk a "szép" különböző használatának lehetőségeit:

"Elvetted tőle a lehetőséget, hogy olyan férfit találjon, aki meglátja benne a szépet, szerintem ez önző dolog volt."

45. lapbarna (válaszként erre: 44. - Pannipiano)
2018. dec. 13. 18:02

Miért nem fogadod el, hogy jól megvannak egymással?

Tök feleslegesen rugózol ezen.

44. pannipiano (válaszként erre: 40. - Lapbarna)
2018. dec. 13. 17:38

"adj magadnak egy esélyt, hogy egy olyan emberrel lehess, akinek a világon te vagy a tökéletes."

Csak kár, hogy mindenki azzal az emberrel akar lenni aki az ő számára tökéletes. Nem azzal akinek esetleg ő tökéletes, de fordítva ez egyáltalán nincs így.

43. pannipiano (válaszként erre: 36. - 585a7aa9ec)
2018. dec. 13. 17:30

"Szerény véleményem szerint, szerelem első látásra, nem létezik."

A barátom állítólag első látásra beleszeretett egy csajba és azóta is odavan érte :( Közös ismerősünk mondta.

42. pannipiano (válaszként erre: 35. - VersEmber)
2018. dec. 13. 17:25
Persze, de csúnya pasikkal általában nem szerelemből vannak a nők, hanem pl. mert jómódú vagy más érdekből. Vagy mert nem kellettek annak, akibe szerelmesek voltak, ezért megalkudnak egy csúnya pasi mellett :(
41. lapbarna (válaszként erre: 27. - Pannipiano)
2018. dec. 13. 10:52

Most néztem, hogy tettél ki magadról képet. Helyes csaj vagy. Szerintem nem szirulsz arra, hogy ráakaszkodj valakire.

Sok sikert a változáshoz!

40. lapbarna (válaszként erre: 25. - Pannipiano)
2018. dec. 13. 10:37

No nézd. Számomra a legszebb, legvonzóbb, legcsodálatosabb férfi a férjem. Lehet, hogy más ezen megdöbben, de így van. Mindenét szeretem, minden négyzetcentiméterét. Tudom, hogy nem tökéletes, de számomra az.

Semmi közöm hozzá, hogy VE milyennek látja a feleségét, sem ahhoz, milyen hamis ábrándokba ringatod magad, de ha boldog akarsz lenni az életben, akkor adj magadnak egy esélyt, hogy egy olyan emberrel lehess, akinek a világon te vagy a tökéletes.

Nem szoktam nyilvánosan ömlengeni az uramhoz való viszonyulásomról, ezután is megtartom ezt a jó szokásomat, de annyit hagy mondjak még el, hogy nemsokára 19 éve lesz annak, hogy együtt vagyunk, és mai napig megdobog a szívem, ha rám néz.

Adj esélyt magadnak!

39. Nyamitörp (válaszként erre: 35. - VersEmber)
2018. dec. 13. 09:37

Akit szeretünk azt szépnek látjuk. Sok csúnya férfit láttam már, egyik se lett a párom. Másnak meg ők a szépek. Nővel ugyanez a helyzet.

Eszembe jutott egy történet. Bátyám olyan 9-10 éves lehetett és mindig mondogatta otthon az egyik osztálytársnőjéről, hogy milyen csúnya. Aztán egymás mellé ültették őket és mondta bátyám, hogy tök vicces, okos lány és már nem is látja annyira csúnyának sem. Öcsémmel meg az ellenkezője történt. Szépnek látott egy lányt, de aztán rájött, hogy egy nyafka, elkényeztetett kislány és mondta, hogy nem is olyan szép, nem tudja miért gondolta róla.

Szóval olyan lehet, hogy valakit nem tartunk szépnek és más érdemei okán kezdünk kapcsolatba vele, de azt kizártnak tartom, hogy megszereted, akkor csúnyának lásd.

2018. dec. 13. 08:36

Ne csináld már Panni...

Mivel zongoraművész vagy elvileg okosnak kellene lenned...tanultnak stb...

Hogy lehet ennyire borzalmas az érzelmi intelligenciád?

37. 585a7aa9ec (válaszként erre: 26. - VersEmber)
2018. dec. 13. 06:07

Versember, a feleséged tudja hogy csúnyának látod?

Hát én a magam részéről nem tudnék olyan férfival együtt élni aki csúnyának lát, egyrészt fájna, másrészt folyton az járna az eszembe, hogy éppen melyik általa szépnek tartott nővel hempereg valahol. Nem tudnék bízni egy olyan férfiban egy életen át akiről tudom , hogy nem tart vonzónak, minden nőnek jár, a dícséret, hogy szép, kívánatos, ha ezt nem kapja meg néha akkor nincs önbizalma, és gyűlölni fog minden olyan nőt, aki szerinte csinos.

Elvetted őt , úgyis hogy csúnyának tartottad. Nem hiszem hogy azt mondtad neki mikor megkérted , hogy figyelj már nagyon csúnya vagy, de gyere már hozzám.

Elvetted tőle a lehetőséget, hogy olyan férfit találjon, aki meglátja benne a szépet, szerintem ez önző dolog volt.

36. 585a7aa9ec (válaszként erre: 21. - Amaunet)
2018. dec. 13. 05:59

Szerény véleményem szerint, szerelem első látásra, nem létezik. Tudjátok miért?

Mit is lehet egy emberben megszeretni első látásra?

Természetesen a külsejét. Ha egy férfi, meglát egy bombasztikus nőt, és azt mondja , "apám, nekem ez a nő kell" akkor az még nem szerelem.

A szerelem, véleményem és tapasztalatom szerint, idővel, később alakul csak ki, mert ahhoz hogy igazán szeretni tudjunk valakit, ahhoz nem elég, egy jó fenék, egy formás cici, és egy szép pofika,

vagy egy kigyúrt test, és szép szem,ez mind csak külsőség, lehet valaki akármilyen szép vagy ápolt, ha a stílusotok, a személyiségetek, nem megfelelő a másik számára , akkor abból sosem lessz igazi szerelem , csak esetleg testi vágy.

Az igazi szerelem szereti a hisztidet, a mosolyodat, a hülyeségedet, a karikákat a szemeden, a plussz 6 kg súlyfeleslegedet, mindent ami te vagy, de ha valakit meglátunk elsőre, még fogalmad sincs róla ki is ő valójában.

2018. dec. 13. 02:24

Szerintetek van olyan férfi, aki nem szép?

És mégis van párja?

34. VersEmber (válaszként erre: 33. - Fidel)
2018. dec. 13. 02:22

Ok, értem a kérdést.

Mivel ez főként női fórum, ezért természetesen nem rázom le magamról a témát.

---------

1) A feleségem nem hülye, ezért tudja, hogy nem szép.

2) A feleségem nagyon okos, ezért ezt meg is tudtuk beszélni egymással.

Sejtem a kérdést, de megválaszolom előre:

"Hogy lehet egy nőnek megmondani azt, hogy nem szép?"

---

"Azért szeretlek AKI vagy."

33. fidel (válaszként erre: 32. - VersEmber)
2018. dec. 13. 02:08
Erröl a Hitvesed, mikor és hol nyilatkozi? ;)
32. VersEmber (válaszként erre: 31. - Fidel)
2018. dec. 13. 01:50

Semmi probléma.

A szeretet marketingese vagyok.

31. fidel (válaszként erre: 30. - VersEmber)
2018. dec. 13. 01:47
Mikulás bácsi? NAV ? fogalmam nincs...,problema?
30. VersEmber (válaszként erre: 28. - Fidel)
2018. dec. 13. 01:41

Na, barátom, valamit megorroltál!

Nem vagy butus...

Szerinted kinek dolgozok?

29. VersEmber (válaszként erre: 27. - Pannipiano)
2018. dec. 13. 01:38

Örülj neki!

Kapós leszel. :)

28. fidel (válaszként erre: 25. - Pannipiano)
2018. dec. 13. 01:38

VersEmber,unalmában zöldségeket beszél...

ha annyira felhötlen és boldog lenne a kapcsolat,mint azt mondja,akkor már ott szuszogna az asszonyka mellett az ágyikóba.

VersEmber egy reklám szakember és szakértö...,ezt csak én találtam ki róla de ,szerintem a nejének sem lehet jobb véleménye róla.

27. pannipiano (válaszként erre: 26. - VersEmber)
2018. dec. 13. 01:37
Nyilván a szép ellentéte. Viszont épp az előbb kaptam valakitől privát üzit, hogy szép vagyok :)
26. VersEmber (válaszként erre: 25. - Pannipiano)
2018. dec. 13. 01:33

Köszi a véleményed.

Mi az, hogy csúnya?

25. pannipiano (válaszként erre: 14. - Lapbarna)
2018. dec. 13. 01:22
VersEmber pedig mindig is csúnyának látta a feleségét, mégis vele van. Pedig ő is férfi. Szóval az is szerethet aki csúnyának lát, ezek szerint :)
24. VersEmber (válaszként erre: 23. - Pannipiano)
2018. dec. 13. 01:13
Igen. Először sem tetszett, most sem tetszik, de a világ legaranyosabb és legokosabb felesége - nekem (pedig nem vagyok nagyon hülye...)
23. pannipiano (válaszként erre: 22. - VersEmber)
2018. dec. 13. 01:08
A "nem tetszik" azt jelenti, hogy csúnyának látod? Vagy amikor először láttad, csúnyának láttad?
22. VersEmber (válaszként erre: 1. - Pannipiano)
2018. dec. 13. 00:41

Köszi a kérdésed.

Azzal a feleségemmel élek együtt 20 éve, aki nem tetszett az első találkozásnál.

Most sem tetszik, de már szeretem........ :)

21. Amaunet (válaszként erre: 1. - Pannipiano)
2018. dec. 13. 00:35

A kérdésed ellentmond a fórum címének.:)

Te nem első látásra várod viszonozni a ragaszkodásod (kapaszkodásod), hanem egy ismeretségből várod azt kifejlődni. Annak ellenére, hogy a pasi durván elutasított. Ebből nem lesz szerelem az ő részéről.


Szerintem gyakoribb az első látásra született szerelem, mint az több éves ismeretség, barátságból fejlődő.

2018. dec. 12. 22:10
Remény🐟
19. ronka
2018. dec. 12. 22:04
nem lehetetlen!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook