Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerelem, kapcsolat eltérő vallással/kultúrával/szokásokkal... fórum

Szerelem, kapcsolat eltérő vallással/kultúrával/szokásokkal... (beszélgetős fórum)


16. abe24d45e1 (válaszként erre: 15. - Ana888)
2008. nov. 26. 17:18

Tudod en semi fele kepen nem tudom megerteni az ilyen embereket ,de oszinten.

Hat hogy a csudaban nem tudnak orvendeni es hallat adni a jo Istennek azert amiert megajandekozta oket pl.egy szep kislanyal,egezseges.Hany csalad van akinek nincs??

Remelm mar megvaltozik az ilyen emberek gondolkodasa.

15. Ana888 (válaszként erre: 14. - Abe24d45e1)
2008. nov. 26. 16:41
Amúgy ismerős nekem az e- féle nézet hogy lány lett, nem fiú sajnos..Vidéken még mindíg ez van, de ez nem vallástól függ tényleg.
14. abe24d45e1 (válaszként erre: 7. - 2bc7365ec9)
2008. nov. 25. 11:37
Oszinten sajnalom a baratnodet,hogy ilyen a helyzete.Mint ahogy az elottem levo is irta a muszlimok sem mind egyformak,mint ahogy mi emberek sem.A torokok kozott sem mindenki muszlim,legroszabb esetben is ha az de nem gyakorolja a vallasat,nem fel Istentol.Az ilyenek rontjak az igazi vallasos emberek hiret.Aztan meg a felre lepes az iszlamban meg sem engedet ezzel szemben a tobbnejuseg igen.Es higyetek el nekem az ilyen ,hogy lany ett nem fiu mar reggi sztory,az agyalagyultak kivannak csak ilyet ,hogy mar bizony nekem fiu kell.Mar ne haragudjatok a kifejezesert.Hat minden jott kivanok a baratnodnek es remelem megvaltozik a ferje gondolkodasa,es normalisab muszlim lesz .
13. Ana888
2008. nov. 3. 09:58
Akkor nemigen vallásosak..Muszlim lehet ott is bárki ha nem igazán hisz Istenbe.Ugyanúgy mint a keresztényeknél is.Ez szerintem a férfi családjának hibája.
12. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 11. - Ana888)
2008. nov. 2. 20:55
Na nem, ennyire azért nem. De a barátnőmnek volt már egy. A pasi anyjának négy vagy öt. A sógornőjének, aki szintén csak 27 éves három volt eddig. Ennyi, amiről én tudok. A mennyiség egy dolog, engem inkább az lepett meg, hogy nem igazán veszik a szívükre. A sógornő a második babát vetette el, majd rá két hónapra bejelentette, hogy ő most már anya szeretne lenni, de nagyon. A röhej, hogy terhes is lett szinte azonnal. Miután a baba meglett, rá fél évre megint terhes lett, amit megint elvetetett...
11. Ana888
2008. nov. 2. 20:37
Szegény barátnőd, nagyon szomorú dolog.És minden hónapban abortuszra megy?
10. Ana888
2008. nov. 2. 20:35
Az nagyon veszélyes..
9. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 8. - Ana888)
2008. nov. 2. 19:57
Lehet. :) Mi együtt laktunk velük két hónapig. Érdekes dolgok derültek ki. Pl hogy nekik az abortusz a fogamzásgatlás...
2008. nov. 2. 18:50
Csak megakarta kímélni a feleségét...Náluk amúgy is többnejüség van.
2008. nov. 2. 18:09

Hát én elég pesszimista vagyok ezen a téren. Biztos sok múlik az intelligencián és a kompromisszumkésségen is, de a hozott mentalitást, amit adott esetben beleneveltek a gyerekbe, azt nem sok minden tudja megváltoztatni.


Az én egyik barátnőm törökhöz ment feleségül. Addig nem is volt túl nagy gond amíg meg nem született a kislányuk (aki, ugye nem fiú). Mivel a szülésnél mindenféle gondok adódtak, kb fél évig nem igazán volt sex közöttük. Mint utóbb kiderült ezt a férj kurvázással oldotta meg, amiről mindenki tud már, csak a felesége nem. De egyébként sincs nagy beleszólása a dolgokba a csajnak. A férje hagyja, hogy mondja a magáét, aztán teszi, amit tenni akar.

6. aysa777 (válaszként erre: 4. - Fe6fe7671f)
2008. júl. 3. 19:37
ez igaz,de ahogy mondtad,kompromisszumot kell kötni!
2008. júl. 3. 19:23
Hosszú távon nagyon nehéz egyeztetni, de nem lehetetlen, ha megvan a megfelelő hajlam, akkor biztosan, de nem árt előre eldönteni, hogy milyen szellemben lesznek nevelve a gyerekek ...
2008. júl. 3. 19:22
Majdnem mindegyik vallásnál a nő alacsonyabb rangúnak számít - tehát neki kell alkalmazkodnia a férfi családjához. Nem csak a férjéhez, hanem itt a családon van a hangsúly. Az a kemény.
2008. júl. 3. 19:15
Teljesen egyetértek Veled!:)Csak kíváncsi voltam véleményekre,tapasztalatokra.
2008. júl. 3. 18:47
Működhet, a jelszó:kompromisszumkészség. Szerintem akkor működik jól, ha mindkét fél képes valamennyire alkalmazkodni a másik szokásaihoz, elfogadja azokat. Ehhez persze feltétlenül szükséges a szeretet vagy szerelem.
2008. júl. 3. 16:51
Arra lennék kíváncsi,hogy szerintetek működthet-e 1 kapcsolat jól,abban az esetben,ha a pár tagjai eltérő kultúrával(nem kulturáltsággal),vallással rendelkeznek,és ha igen,mitől...esetleges tapasztalataitokat is megoszthatjátok:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook