Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerelem első látásra, vagy hónapok alatt kialakuló szerelem? fórum

Szerelem első látásra, vagy hónapok alatt kialakuló szerelem? (beszélgetős fórum)


14. Vessla (válaszként erre: 13. - Vacsa)
2015. okt. 10. 14:39

Tehát megállapíthatjuk, hogy ilyen is van, meg olyan is van. Vagy ilyen sincs, meg olyan sincs. :D de valamelyik biztos :D



Mert a hirtelen lángolásnál mondhatjuk azt is, hogy nem szerelem, hanem vágy. És amikor eloszlik a lila köd, akkor vagy átalakul szerelemmé, mert elfogadod a hibáival együtt, vagy eltűnik a vágy, ami soha nem volt szerelem.


Mindent meg lehet magyarázni ;)

13. vacsa (válaszként erre: 10. - Vessla)
2015. okt. 10. 14:35

Jóvan:) Én kétszer is írtam hogy szerintem. Ez az én véleményem (meg Andié), de nincs kőbe vésve.


Vagy igazam van és ti vagytok a kivétel.

Vagy nem.


De valamelyik biztosan :)

12. vacsa (válaszként erre: 11. - Vacsa)
2015. okt. 10. 14:33
Ja, épp mesélsz :)
11. vacsa (válaszként erre: 9. - Vessla)
2015. okt. 10. 14:33
Mesélj :)
10. Vessla (válaszként erre: 9. - Vessla)
2015. okt. 10. 14:32
Én évek óta ismertem a leendő férjem. Haver volt. Majd beszélgettünk többet, és valami megváltozott. Majd ismét csak változott :D És egy pár lettünk :D Nem hinném, hogy azért mert úgy gondoltam, vagy úgy gondolta, hogy: "nincs jobb, kötök már egy kompromisszumot"
9. Vessla (válaszként erre: 7. - Vacsa)
2015. okt. 10. 14:28
Dehogynincs:)
8. andi6020 (válaszként erre: 7. - Vacsa)
2015. okt. 10. 14:23
Ugye? Szerintem is így van, ezért kérdeztem, meg csodálkoztam.
7. vacsa (válaszként erre: 1. - Niki3012)
2015. okt. 10. 14:21

Szerintem nincs olyan hogy lassan kialakuló szerelem. A szerelem érzetét kémiai folyamatok adják, beindul a különböző "szerelemhormonok" termelődése és felkerül a rózsaszín szemüveg :)

Csak őt akarod éjjel-nappal, csak rá gondolsz, nem eszel-nem alszol... Gyönyörűnek, okosnak, szikrázónak és a legkívánatosabb személynek látod őt.

Így indul minden. Aztán persze idővel meg is ismered a másikat, jó és rossz tulajdonságait, vágyait, terveit... és ha minden jól megy, akkor mire a hormonok lecsendesednek és a szemüveg is összetörik egy olyan ember áll előtted akivel le tudod, le akarod élni az életedet.

Ha nem, akkor pedig ott állsz és nézel hülyén magad elé, feltéve a kérdést hogy mi a fene történt veled hogy ezt az embert egy percig is szeretted... De nyugi nem te hibáztál, a szerelem már csak ilyen :))


Szóval szerintem nincs "lassan kialakuló" szerelem. Az kompromisszum. Megszokás, kiegyezés, "jó ő is, ha más nincs"... stb...

6. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Niki3012)
2015. okt. 10. 09:25
Nekem az előbbiben volt részem, bár van aki a másik csoportba tartozik. Elgondolkodva a dolgon, lehet, hogy a második változat jobban működhet, mert akkor már jobban megismerted a másikat, és a tulajdonságai alapján szeretsz bele.
2015. okt. 10. 08:26

"Nehezebben kialakult szerelem", az milyen?

A szerelem, az nem jön, és dönt, mint egy úthenger? Ami nehezen kialakul, az nem inkább a szeretet?

Csak kérdezem, mert nekem ez így furcsa.

2015. okt. 10. 08:11
Tök mindegy.
2015. okt. 9. 22:40
Teljesen mindegy.
2015. okt. 9. 22:40
Erre nincs szabály, hogy melyik tartósabb!
2015. okt. 9. 22:32

Mi a véleményetek, tapasztalatotok? A gyorsan kialakuló, nagyobb intenzitású szerelem, vagy a lassan, hónapok alatt, csendesebben kialakuló szerelem az "igazibb, tartósabb"?

Nálunk az utóbbi van a párom részről, igaz ebben az is benne van, hogy a távolság miatt ritkán tudtunk találkozni, s ezért nála nehezebben alakult ki a szerelem.


Nektek mi a véleményetek, melyikben volt részetek, melyik a tartósabb szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook