Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerbiába milyen okmányokkal engednek be? fórum

Szerbiába milyen okmányokkal engednek be? (tudásbázis kérdés)


2011. júl. 9. 14:56

sziasztok, magyar állampolgárt, személyivel beengedik e Szerbiába ha Horvátországból érkezik?


köszi ha tudtok segíteni

28. becseiagi (válaszként erre: 27. - Erika1015)
2011. márc. 11. 22:18
Csak nálam van elhelyezve, neki havi egyszer van láthatása a nagyszülőknél, de egyszer sem élt vele még mióta így kérte az újraszabályozást.
27. Erika1015 (válaszként erre: 21. - Becseiagi)
2011. márc. 11. 13:14
Szia,elhelyezési jog a kettös vagy csak a tied ? Azért kérdezem mert hasonló cipöben járok én is.
26. Erika1015 (válaszként erre: 14. - Inkábbíjász)
2011. márc. 11. 13:11

Ez jó ! Tetszik ahogy leírtad ;o)

Tudom mire gondolsz,én is vajdasági magyar vagyok aki tud szerbül is ;o)

25. becseiagi (válaszként erre: 24. - Gavrilo1)
2011. márc. 7. 13:18
Igen, ezek szerint! :)
24. Gavrilo1 (válaszként erre: 22. - Becseiagi)
2011. márc. 7. 13:10
Hát akkor nektek mindenképpen a szeméyli az egyszerűbb. Szerencsére már azzal is sokfelé utazhatsz itt Európában.
23. Dina2
2011. márc. 7. 12:58

a Szabadkai piacon csak az nem beszél magyarul, aki nem akar!

sőt, a jobb helyeken (nem kínai) forintban is fizethetsz.

22. becseiagi (válaszként erre: 21. - Becseiagi)
2011. márc. 7. 11:51

Felhívtam gyors az okmányirodát, az a biztosabb. Személyi igazolványt ingyen készítenek nekik, anyakönyvi kivonat és lakcím kártya kell, illetve elegendő az egyik szülő jelenléte és érvényes személyi igazolvány hozzá. Megkönnyebbültem...


Pénznem: Egy ismerősöm, aki szokott járni bevásárolni Szabadkára a piacra, azt mondja, hogy A forintot is elfogadják, kivéve élelmiszereknél.

21. becseiagi (válaszként erre: 18. - Gavrilo1)
2011. márc. 7. 11:43
Sajnos nem vagyunk jó kapcsolatban a volt férjemmel, és ő Pesten lakik, így nem is nagyon számíthatok aláírásra tőle, ha neki is alá kell írnia. Még soha nem igényeltem útlevelet, ezek szerint mindkét szülőnek alá kell írnia? Ezek szerint, akkor a nagy lányommal nem mehetek sehova nyaralni, ha az apa nem egyezik bele... :(
20. Gavrilo1 (válaszként erre: 19. - L.luiselotte)
2011. márc. 5. 21:12
Szerintem meg pont a személyi a jobb. Mi szinte hetente utazunk oda a gyerekekkel együtt és az útlevels ügyintézés mindig legalább kétszer annyi ideig tart mint a személyis és még pecsételgetnek is bele.
2011. márc. 5. 16:20
Jobb ha van útleveletek, az biztosabb mint a kártyaalaku személyi. Igaz hogy dinár a hivatalos pénznemük, de az eurónak jobban örülnek. bankban utcán üzletekben váltják,a forintot is Eu-ra, dinárra is. Mi Szegediek vagyunk igy gyakran megyünk Jugóba, de dinárt nem nagyon érdemes felhalmozni, mert romlik is, én is nézegetem a megmaradt dinárjainkat, hogy mit is kezdjünk vele. Különben a Ft-ot jól váltják, jobban mint a Tescoban vagy bankban. Magyarul meg már a Vajdaságban is min a 70-80 évesek értenek csak, kicserélődött a lakosság, de a középkoruak, fiatalok jól beszélnek angolul, és ha tanultatok oroszul , azt is OK megértik, mert eléggé hasonlit a szerbre. Mi imádunk Jugóban lenni, palicsi állatkertet ki ne hagyjátok, sokkal jobb mint a Szg-i vadaspart, - érezzétek jól magatokat.
18. Gavrilo1 (válaszként erre: 17. - Becseiagi)
2011. márc. 5. 15:55
Én úgy tudom, hogy ha van útlevele, akkor azzal a másik szülő autómatikusan hozzájárul az utazáshoz, amikor aláírja az igénylésnél. De azért kérdezz rá telefonon az illetékes határátkelőhelyen (bár sokszor ők sincsennek képben az épp aktuális törvényekben-sajnos tapasztaltuk)
17. becseiagi (válaszként erre: 13. - Gavrilo1)
2011. márc. 5. 11:22

Köszi az infót, de elég az anyakönyvi kivonat, már mint úgy értem, hogy nem kell semmi engedély a volt férjemtől, az apjától?


Gyerekeknek mennyibe kerül az útlevél, illetve a személyi igazolvány?

16. inkábbíjász (válaszként erre: 15. - Gavrilo1)
2011. márc. 3. 18:00
Csak megtudunk mi egyezni! :)
15. Gavrilo1 (válaszként erre: 14. - Inkábbíjász)
2011. márc. 3. 17:44
A magyar kisebbséggel természetes hogy tudsz, de az azért elenyésző. Belgrádban elég nehéz magyar nyelven megértetni magad. Újvidéken biztos nem probléma.
14. inkábbíjász (válaszként erre: 10. - Gavrilo1)
2011. márc. 3. 08:55
Érdekes, akkor az én szerbiai magyar ismerőseim is szerbek és én is tudok szerbül, hogy tudok velük beszélgetni???
2011. márc. 3. 08:21
Én anno amikor még nem voltam házas és az én és a gyerekem neve más volt a születési anyakönyvi kivonatával igazoltam, hogy ő a gyerekem. El is kérték bemutatásra Berlinben a repülőtéren, mert e nélkül nem akartak beengedni.
12. Gavrilo1 (válaszként erre: 3. - Becseiagi)
2011. márc. 3. 08:20
Jaj bocs nem olvastam, hogy nincs nekik személyijük, akkor útlevéllel. De már vagy 3 éve mindenkinek lehet (az újszülöttnek is) csináltatni személyit.
2011. márc. 3. 08:18
Szerbiába lehet személyivel , akár a csecsemőnek is illetve érvényes útlevéllel belépni. Mi nagyon gyakran utazunk arrafelé sok gyerekkel.
10. Gavrilo1 (válaszként erre: 2. - Inkábbíjász)
2011. márc. 3. 08:16
Szerbia nem Magyarország, ott szerbűl beszélnek. :-)) És a határterületeken kívűl nem beszélnek magyarúl sehol sem.
2011. márc. 2. 12:27
Köszike, ezt meg fogom nézni ebéd után! ;-)
2011. márc. 2. 12:26

[link]

Utoljára módosítva: 2010.06.11.

2011. márc. 2. 12:25

[link]

2009.12.11. 8:43:26

2011. márc. 2. 12:22

[link]

Utoljára módosítva: 2008.12.22.


:D

5. becseiagi (válaszként erre: 4. - Inkábbíjász)
2011. márc. 2. 12:09
Azért köszönöm, hogy írtál! :) Aranyos tőled!
2011. márc. 2. 12:07

Húha, hát a gyerkőc kérdésnek utána kellene kérdezni valami hivatalnál, de sejtelmem nincs, hogy hol lehetne...


Azt meg, hogy hol váltják jobban a pénzt... jól utána kéne nézni.Dínár a pénznemük.

3. becseiagi (válaszként erre: 2. - Inkábbíjász)
2011. márc. 2. 11:59
Volt erre egy sejtésem. :( Már mint a beszédre. És milyen pénznemben érdemes ott fizetni? Vagy milyenben lehet? Lehet ott is pénzt váltani, ugye? Vagy inkább itthon váltsunk indulás előtt? A gyerekek még kicsik, nincs még személyi igazolványuk. Akkor mi kell nekik?
2011. márc. 2. 11:57
Személyi igazolvánnyal átengednek. Mi azzal szoktunk menni. Nagyon sokan beszélik a magyart, lévén, hogy magyarok.
2011. márc. 2. 11:56
Szerbiába szeretnénk menni a 3 gyerekkel, de nem tudjuk, hogy mi kell hozzá. Honnan tudakolhatnám meg ezeket, na meg a többit? Pénznem? Beszélnek-e magyarul ott? Az első gyermekem az első házasságomból való, így a vezeték neve is más, mint nekünk. Neki mit kell felmutatnom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook