Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szépségápolás fórum

Szépségápolás (beszélgetős fórum)


1 2
53. Op178
2013. jún. 2. 17:22

Sziasztok!


Hallottam,hogy Becsben Anti-Aging kezelesekkel foglalkoznak ,valamint ilyen termekeket is arulnak. VAlaki tud errol valamit?

52. andi1111 (válaszként erre: 50. - 5155668ad1)
2009. nov. 30. 13:07

Szia Elkeseredett! Sajna régi problémám volt nekem is az elkapart pattanásaim nyomait valahogy elfedni. Persze tudom, hogy egyszerűbb lenne nem nekiesni, kinyomni, majd elkaparni, de úgy tűnik a sok év tapasztalat alapján, hogy erre alkalmatlan vagyok. Szóval,én innen vásárolom a korrektorom, nagyon imádom, és még ráadásul olcsó is. [link]

remélem hasznát veszed te is.

51. 287f15cc7d (válaszként erre: 50. - 5155668ad1)
2008. aug. 5. 19:27
szia, én az oriflame teafa korrektort használom. nekem bevállt. próbáltad már? ha nem privátba tudok neked segíteni beszerezni.
2008. aug. 4. 11:08
Valaki ajánljon már egy jó korrektort,ami elfedi tartósan a hegeket,pattanásokat!
2008. aug. 4. 08:15

Tetszik ez a fórum.Szeretném megosztani veletek az én nagyon jól bevált praktikámat.23 éve festem a hajam.Borzasztóan ki van száradva.Rengeteg féle-fajta hajpakolást,balzsamot,waxot,stb...kipróbáltam,de egy sem vált be igazán.Végső elkeseredésemben a konyhában kezdtem el keresgélni...

Hajmosás után kevés extra szűz olívaolajat öntök a markomba,bedörzsölöm vele a kezemet,körmeimat,majd a maradékot nyomkodó mozdulatokka felviszem a hajamra.

Pár perc után a kezemet leöblítem (nem mosom!,és megtörlöm.

Így több legyet ütök egy csapásra.:)

Azóta mást nem is használok!

Aki hasonló "cipőben jár" ,próbálja ki,nem fog csalódni!!!

48. kakukkfű (válaszként erre: 44. - DNBasser)
2008. aug. 4. 07:56
Szia!Én ezt a "szem mosdatást" stampedlis pohárban szoktam végezni.Jó érzés a szemnek.
2008. aug. 3. 21:35
Sziasztok.Tudna valaki olyan korrektort ajánlani,ami jól és tartósan elfedi a hegeket,bőrhibákat?Fontos!Köszi
2008. aug. 3. 16:47

Sziasztok.Lécci aki tényleg jól ismeri a korrektorokat,legyenszíves nekem egy olyat ajánlani,ami sötétebb színű és tökéletesen elfedi a hegeket,pattanásokat.

Köszi!

2008. júl. 14. 14:41

Az én szépségápolási tippem azoknak jó, akik kicsit mazoisták, gyantáznak, de előfordul az, hogy a növekvő szőrszál benő.

Ezt azzal szoktam elkerülni, hogy fürdőzésnél egy kefével végigdörzsölöm a bőröm. De csak kíméletesen szabad, nehogy később fájjon. A cél az, hogy a felesleges bőrt, ami miatt vastagabb az elégségesnél, eltávolítsuk és ne nőjön be semmi.

2007. jún. 8. 16:14

Szemfürdő:

Tegyünk egy tálba langyos kamillás vizet,majd sűrűn "pislogjunk" bele.Ennek időtartama kb fél perc.Szép fényessé teszi a szemeket;)

2007. ápr. 11. 21:57

Kedves Kadar dr.!

Én is, és legjobb barátnőm is nemrég fedeztük fel, hogy rosaceaban szenvedünk. Szakorvosra lenne szükségünk. Az a kérdésünk, hogy ön rendel-e Budapesten? És ha igen, mikor és hol? Köszönjük segítségét. László Éva

42. 715f494934 (válaszként erre: 41. - MORMI)
2007. febr. 12. 18:17

Kedves Mormi!

A rosacea sajnos nagyon sokakat érint. A legenyhébb formái a rohamokban jelentkező kipirulás, melegre,izgalomra, ételre, majd az állandósult kitágult kis erek, vagy akár a súlyos, nagy beszűrt csomók. Igen széles a skála. Ez egy komoly, az élettel összeegyeztethető betegség, mely a páciens mindennapjait rosszabb esetben pokollá teheti. Ezen a környezet alkoholizmussal való párhuzamba állítását értem. Ugyanakkor nálam a rendelésemen alkoholista rosaceás beteget nem is láttam.

A rosacea első lépése a megfelelő külső kezelés beállítása. Csak azt tudom ajánlani, hogy a patikákban recept nélkül kapható készítményeket próbálja ki. Ez tudom nagyon furcsán hangzik, de a rosaceás betegnél kell igazán orvos-beteg viszony kialakítására nagy hangsúlyt fektetni. Ugyanis nincsen univerzálisan adható krém, ami mindenkinek jó lenne. Tehát első a próba, majd a konzultáció.

A második lépés az erek "elsütése". Ez történhet nagyenergiájú fénnyel-lézer, ipl- vagy elektrokauterrel.

A rosacea igazából nem gyógyítható, csak nagyon szépen kordában tartható. A honlapomon több részlet is le van írva erről a makacs betegségről. Csak azt tudom tanácsolni, ha a családjában valaki szenvedett ilyen betegségben, vagy hasonló kötőszöveti elváltozások (aranyér, visszér, striák, stb.) fellelhetők, akkor keressen fel egy szakembert személyesen a próbálkozások után.


Kadardr

41. MORMI
2007. febr. 8. 10:56

Kedves Kadar dr!

Érdeklődnék, hogy az állon orrnyeregben megjelenő

eléggé erősödő hajszálér ereket mivel lehetne halványítani, vagy csak a műtét a megoldás. Eléggé problémás a bőröm már voltam műtve börrákkal. Nagyon régóta hőhullámaim vannak, ekkor különösen bepirulok. Úgy vettem észre, hogy ahogy öregszem úgy erősödnek a vörös ereim.

Tanácsait várom

Mormi

40. MORMI (válaszként erre: 39. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 8. 10:27

Köszi a bíztatást, utána nézek amiket írtál, bár a krém neve ismerős.

Sajnos a bőrgyógyászaton törzsvendég vagyok, mert volt egy mműtétem /" jobbik bőrrák" ők egyértelmű drága lézeres kezelést ajánlanak.

39. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 38. - MORMI)
2007. febr. 6. 18:15

Kerdezz meg egy borgyogyaszt, de ha utana olvasol a Rosace nevu borproblemanak, lehet magadra fogsz ismerni, marmint a tuneteiben. Sokfele kezelesi modja van, borgyogyasz kozmetologus orvost tudok orvosilag ajanlani, aki villanofennyel gyogyitja (itt a forumon a Kadar doktor ur az, aki ezzel foglalkozik, megtalalhatod, be van ide regisztralva), tobb kezelesre van szukseg a sikerig persze, eltarthat akar fel evig is, de a doktor ur honlapjan sok kepet lathatsz, hasonlo problemaval kezelt betegekrol. Illetve ha mindenkeppen eloszor magad szeretned kezelni, probat tehetsz kremekkel is.


Amit en kremben ajanlani tudok, az az Avene ceg termeke, Diroseal a neve. Kimondottan rosacea-s borueknek keszitettek, csak a problemas feluletre kell belole tenni, es tartosan hasznalva halvanyitja.

Neked kell tudnod, milyen eros ez nalad, mennyire zavar. Termeszetesen kremtol nem varhatsz olyan hatast, mint mondjuk a villanofenyes kezelestol. Erdemes lenne eloszor orvos velemenyet kikerni, mert az is lehet, hogy csak egy allergia. Viszont ha rosacea, az magatol nem fog elmulni.

38. MORMI
2007. febr. 6. 08:46

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek műtéti megoldáson kívűl mit lehet tenni az arcon. állon és orrnyeregben kialakuló egyre szaporodó vérerek ellen?

Mormi

37. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 36. - Nyusz-musz)
2007. febr. 5. 20:09
Gimiben egy baratnom mindig sort rakott a hajara, es osszenyomkodta vele, az tartast is ad a hajnak es ha megszarad, nincsen kellemetlen illata. Az egyebkent hullamos haja szep gondorke lett tole. Meg tudod tartani a gondorseget, ha megfeleloen feltuzogeted a hajad, amikor otthon vagy.
2007. febr. 5. 19:52
valami módszert nem tudsz göndör hajra? meg tartásra? nekem göndör a hajam viszont vékonyszálú,és gyenge,és csak akkor szép göndör mikor frissenmosott,másnapra már kimegy belőle és olyan semmilyen... :(
35. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 34. - Nyusz-musz)
2007. febr. 5. 19:05
Kamu. Az asvanyviz is kemeny, mert asvanyi anyagok vannak benne, tehat ha raontod a hajadra, es aztan hagyod megszaradni, kicsit kemenyebb lesz utana a hajad. Szerintem a legjobb, ha mindenaron valaki szeretne leonteni a hajarol a csapvizet (ertheto, kloros stb) erdemes teat kesziteni csalanbol, kamillabol, es azzal leonteni a vegen. Csalantol meg szep fenye is lesz. Egy kis citromle is mehet bele, az is fenyt ad a hajnak, bar ezt inkabb zsiros hajra.
2007. febr. 5. 18:05
hallottam olyat,hogy pl lehet a hajat ásványvizzel is leöbliteni,ha túl kemény a csap viz, ez nemtood,igaz e? vagy kamu?:))
33. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 31. - Nyusz-musz)
2007. febr. 5. 17:05
Artani nem fog, esetleg csak ha a nyakadnal kifolyik, az agynemud olyan lesz. Ha forgolodsz, lejohet a fejedrol a nejlon es torolkozo. Erdemesebb beiktatni hetvegenkent, vagy amikor eppen nem zavarja az embert senki es semmi, par orat, amiben csak magaddal torodsz, kozben tudsz relaxalni, feltoltodni, szepulni, kozben olvashatsz, teazhatsz mig a kencek hatnak. Hajpakolas, arcra pakolas, tekercseles olajokkal, lab aztatas soban vagy amiben tetszik, sok mindent ki lehet talalni. Ejszakara en maximum a kezeimet kremezem es huzok rajuk kesztyut, de az ejszaka folyaman automatikusan lehuzom, nelkuluk ebredek mindig, ezert olyan kremet hasznalok, ami beszivodik, nem olajos. Az ejszaka a pihenese, ami azt akadalyozza, kerulni kell.
2007. febr. 5. 13:17

Joghurtos pakolás:

1 dl joghurthoz fél mokkáskanál mézet keverünk és annyi rozslisztet,hogy jól kenhető legyen.

Kiváló hidratáló,bőrtápláló pakolás!

2007. febr. 5. 09:05
és ezt az olajos tojásos cuccot,ha egész északán át hagyom,az baj?
2007. febr. 4. 22:31

Nagyon jo, rakhatsz bele meg ezt azt, kis mezet peldaul. Vannak meg mas tippek is a szaraz hajra.

Jo az is, ha egy kis majonezt maszirozol a nedves hajadba, hajad tovere, rajta hagyod akar 1 orat, es ujra megmosod keves samponnal. Meg enyhe samponnak is jo, ha keves meleg vizben kikeversz tojas sargajat, es azzal maszirozod, mosod a fejbort. Pakolasnak hajmosas elott minden mehet, minden mennyisegben. Oliva olaj is akar tisztan, belemaszirozva a fejbe.Ha pakolast raksz fel, utana egy tiszta zacskoba burkold a fejed, es arra egy torolkozot. Olajosan csak torolkozobe nem ajanlom burkolni a fejet. Hajbalzsamodat feljavithatod ha szaraz hajra a balzsmba cseppentesz 10 csepp E vitamint, jojoba, levendula vagy kender olajat.

29. spatifillum (válaszként erre: 28. - Nyusz-musz)
2007. febr. 4. 22:22
igen és az arcbőrre is jó.
2007. febr. 4. 19:58
Tényleg jó a száraz hajra a tojássárgája + olívaolaj keveréke? Próbálta már vki? Mik a tapasztalatok?:))
2007. febr. 4. 17:27
Mezet sem szabad kihagyni, az is jo mindenre, arcra, ajakra, hajra. Konyhai maradekokat batran lehet hasznalni, kiveve persze a husokat. Bar regen a nyers marhahust is hasznaltak borogatasnak ( pl. Sissi). A paradicsom es uborka halvanyitja a pigment foltokat, aki szeplos annak erdemes kiprobalnia.
2007. febr. 4. 17:24
A hajamra is majdnem azokat rakom, amit az arcomra,avokado, tojas, citromcseppek es olaj. Tobbet ernek, mint a hajbalzsamok amikbe asvanyi olajakat es egyeb koolaj szarmazekokat raknak.
2007. febr. 4. 17:19
Ha valakinek nagyon szaraz a keze es gyorssegelyert kialt, annak nyugodtan hasznalhato a disznozsir, rakenni a kezre, aztan bele egy vekony nejlon kesztyube, es vegul egy teli kesztyube. Egesz ejszakara rajta kell hagyni.
2007. febr. 4. 17:17
Amikor kedvem van a furdokadba belefekudni, olyankor szoktam csianlni turmixot az arcomra. negyed erett avokadot, keveske uborkat, par csepp citromlevet ossze szoktam turmixolni, es a kadban fekve az arcomon elmazolom. Ugy nezek ki mint egy zombi, de tobbet er, mint azok a kremek, amikben maximum 5 % lehet a aktiv hatoanyag. Ez 100 %-os majdhogynem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook