Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeparációs időszak fórum

Szeparációs időszak (beszélgetős fórum)


15. strangangel (válaszként erre: 14. - Zsuzsika83)
2011. máj. 18. 18:38

Édes...:-)

Én azt vettem észre, hogy tök idegenektől az enyém fél, DE anyukám óvodában dolgozik, gyakran járunk be hozzá.

Tegnap is voltunk, kb. 20 gyerek volt éppen ott, féltem megijed, és majd sír, hát nem...

Az én Nagy Lányom kapkodta a fejét, vigyorgott rájuk, nézte, csodálta őket, a gyerekek is imádták.:-)

Ja, és még valami.

A férjem 3 hónapja távol van tőlünk, ezt még ennek a számlájára írom...de most már nem sokára újra lesz APA....végre.

14. zsuzsika83 (válaszként erre: 9. - Strangangel)
2011. máj. 18. 18:27

Sziasztok!

Én kislányom 11 hós, és most is itt alszik a hasamra kötve. Őt 3 hós koráig tudtam a kiságyában altatni, aztán egy nap elkezdett ordítani tőle. Így most mellettünk alszik egy gyerek heverőn, aminek van pereme. Alváshoz mindig igényli, hogy mellé feküdjek és kb. 2 perc alatt elalszik. Utána felkelhetek mellőle, csak az elalváshoz kellek. Engem ez nem avar egyáltalán, ha neki így jó, ám legyen. Mondjuk az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy én soha egy percig nem tudtam és akartam sírni hagyni, mióta megszületett. Rengeteget hordoztam/hordozom, a mai napig is. Sokat hallgattam, hogy elkapatom, de nem érdekelt. Nagyon nyitott kislány és szerintem pont azért, mert mindig annyit kap a közelségemből, amennyit igényel/t, alig észrevehető nála a szeparáviós szorongás. Anyukáméknál bármikor szívesen marad, ha közössége megyünk, mondjuk zenebölcsibe, mászik be a gyerekek közzé, hátra sem néz, nem keres, önállóan játszik, idegen anyukák ölébe is becsücsül.

13. strangangel (válaszként erre: 10. - Remoni)
2011. máj. 18. 18:26
Köszönöm, megnéztem, Libriben van is, majd bele kukkantok, és, ha olyan meg is veszem, az ára sem vészes.
12. strangangel (válaszként erre: 11. - Ani0201)
2011. máj. 18. 18:24

Ma világosodtam meg, hogy ez a dolog nyitja....

A védőnőt is kérdeztem, a fogzáson kívül más ötlete nem volt, új kor vívmánya, keress a neten.

Nekem védőnő még okos dolgot nem mondott.

11. ani0201 (válaszként erre: 9. - Strangangel)
2011. máj. 18. 18:14
Az én kislányom 1,5 éves. Nála is jelentkezett 7 hónapos kor körül, illetve most megint felerősödött a szeparációs szorongás. A születés hetén egy gyerekpszichológussal beszélgettünk, rákérdeztem, és azt mondta, hogy semmi esetre sem szabad magára hagyni, ha anya kell neki.
10. Remoni
2011. máj. 18. 18:10

Távol áll tőlem, hogy "diagnózist" állítsak fel ennyi info alapján.

Ajánlanék egy nagyon jó könyvet: Mérei Ferenc-Binét Ágnes: Gyermeklélektan. Remek, olvasmányos könyv, sok mindenre adhat választ.

Viszont attól is óvnálak, hogy ez alapján saját magatokat bármely ebben a könyvben szereplő kategóriába sorold.

9. strangangel (válaszként erre: 8. - Remoni)
2011. máj. 18. 17:58

Amint ellépek az ágyától, már potyognak is a könnyei, szobából kilépve már eléggé durván sír, vártam 10-15 percet, de már nem bírtam tovább.

És igen, csak én vagyok jó neki, senki más.

2011. máj. 18. 17:55

A szeparációs félelem 7 hós kor körül jelentkezik és sajnos kitarthat a gyermek 2-3 éves koráig is. Ugyanez jelentkezik az óvodába lépéskor is, bár enyhébb formában.

Fontos kérdés, hogy akkor is sír-e ha a szobában maradsz, vagy csak akkor, ha elhagyod azt. Csak te tudod megnyugtatni, vagy bármely más közeli rokon is, akit a gyerek sűrűn lát?

2011. máj. 18. 17:51
Az én fiam 5 hónapos, és eddig sosem volt gond az alvással, sem este, sem nappal. Leraktam az ágyába, és elaludt. Mostanában nappal 1-2-szer igényli, hogy a karomban aludjon el. Jön a foga is, így engedek neki. Ő a 3.gyerek, mindegyiknél volt ilyen időszak, így tuti, nem rontom el.
6. strangangel (válaszként erre: 5. - A14deb9047)
2011. máj. 18. 17:46
Mi is szoktunk aludni együtt, de ő a kiságyban, én mellett az nagyban, látott, tudta ott vagyok, de nem akartam rászoktatni arra, hogy Anyával aludni jó...most pedig velem aludt el, és nem működött a régi bevált alvás...
5. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Strangangel)
2011. máj. 18. 17:41
Ezért mentem el a gyermekemmel együtt aludni napközben. Így én is pihenhettem. Szerettem ezt az időszakot.
4. strangangel (válaszként erre: 3. - Kyller)
2011. máj. 18. 17:38

Hát amit biztosan tudok 3,5 hónaposan nem szeparációs időszakban van, ez biztos. :-)

Nekünk van 1 rezgős, zenélős székünk, tudom nem a legjobb dolog, de picinek hosszúakat aludt benne, egy idő után kikapcsoltam a vibrálást is.

Nem durván rezeg, éppen hogy, finoman, fisher&price.

2011. máj. 18. 17:35
mi ugyan ezen megyunk keresztul, de az en kisfiam meg csak 3 es fel honapos. vegigalussza az ejszakat, de a nappali alvasokkal bajban vagyunk. csak a kocsiban hajlando aludni, de ott is csak 20-30 perceket. mostanaban ha nincs olben, akkor uvolt. mintha fajna valami, de ahogy felveszem abbahagyja. elkapatni se akarom, de nem tudom mar, hogy mit csinaljak. ha valaki nekem is tudna segiteni, nyitott vagyok, mindenfele megoldasra, tanacsra. ;)
2011. máj. 18. 17:33
Ha ez az, akkor ez kitarthat 1 éves korig?
2011. máj. 18. 17:20

Ez az időszak 7 hónapos kor körül már jelentkezhet?

Most hétfőn volt a Lányom 7 hónapos, lassan 1 hete olyan hisztiket vág le, ha aludni kellene, hogy már sokszor nem tudom mit tegyek.

Éjjel szerencsére nem, csak a nappali alvásoknál, de ugye, ha nem alszik, akkor meg azért hisztizik, mert fáradt.

Szóval lehet nálunk most van ez a szep. időszak?

Ma úgy altattam el fél órás sírás után, hogy hozzábújtam, puszilgattam, simogattam, és láss csodát 5 perc alatt el is aludt.

Mindig egyedül alszik el, így szoktattam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook