Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szép az élet? fórum

Szép az élet? (beszélgetős fórum)


1 2 3
15. Ildi
2018. aug. 31. 17:57
hétvégén igen, melónapon kevésbé
2018. aug. 31. 17:37

Szerintem szép. Mégha nm is fenékig tejfel :)


De én nem a küzdést gondolom alapnak. Hanem az alkotást.

Nem azt látom a boldog és a károgók közt különbségnek, hoy küzdeniük kellett e, hanem hogy mennyire képesek alkotni bármit. Simán van jóhejre ezüsttálcára született ember, de létrehoz dolgokat, akkor igenis ő tudja értékelni a világot. Akik meg csak várják hogy legyenek a dolgok, semmit se hoznak létre, mégcsak egy luca székét se ácsoltak sose, azok függetlenül hova születtek örök elégedetlenek meg károgók.


Aztán fene tudja hol a igazság, én ezt figyeltem meg jártomban keltemben

2018. aug. 31. 17:34
Igen. :)
12. Jasmine24 (válaszként erre: 6. - 12d083b51b)
2018. aug. 31. 17:31
Ez bizony szorol szorol igaz es nekem nem is kell messzire mennem, hogy peldat lassak erre, mert sajnos a sajat anyam akinek soha semmiert nem kellett megkuzdenie, de ennek bizony nagy ara van es most issza is a levet rendesen, mert nem valtoznak az idok. Hat szomoru.
11. ariana (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2018. aug. 31. 17:28

Igen , egy nagy kaland, vagy mondhatni az élet egy színház, kinek milyen szerep jut.

A gond akkor van, amikor felborul az egyensúly és a jó eltörpül a sok rossz mellett.

10. Amaunet (válaszként erre: 1. - C55209c4be)
2018. aug. 31. 17:22

Szerintem az élet egy utazás, egy hosszú kaland. Történnek jó és rossz dolgok is és ezekből meg kell tanulnunk a legjobbakat kihozni, tanulni belőle.

Persze, mindezt úgy, hogy másokat is hagyjunk um. kalandozni.

9. f8db0709b8 (válaszként erre: 6. - 12d083b51b)
2018. aug. 31. 17:18
Nagyon egyet értek😊👍💪🙌
2018. aug. 31. 17:16
Sokmindentől függ. Nem mindegy, hogy ki hová születik, és milyen adottságokkal.Már kicsi korban lehet sejteni, hogy kiból milyen felnőtt lesz, látszik ki az aki talpraesettebb, okosabb,bártrabb, és melyik visszahúzódóbb, esetleg kevésbé tanulékony, stb...de ez még van akinél kialakulhat.
2018. aug. 31. 16:13

Persze van olyan is, ami helyzetre a következő az igaz:

"Az élet olyan mint a nyalóka, csak tudni kell szopogatni!"

Tudni kell helyezkedni, tudni kell "barátságokat" kötni, ... már akinek ez az élet-stílus, élet-felfogás megfelel, és ezáltal teszi szebbé, jobbá életét.

6. 12d083b51b (válaszként erre: 5. - Jasmine24)
2018. aug. 31. 16:10

Egyetértek!

Akinek mindenért meg kell dolgoznia, esetenként keményen küzdenie, az tud boldog és elégedett lenni. Mert valahol a lelke mélyén tudja, érzi, hogy az élete attól szép és jó, hogy ő maga teremtette olyanná, amilyen élete van.

Aki mindent megkapott szülőktől, társtól, élettől, és nem igazán kellett neki megdolgoznia semmiért, annak nincs meg az a belső elégedettsége, nincs meg az önmagába vetett hite, és nem tudja, hogy milyen érzés valamiért megdolgozni, valamit létrehozni.

És ha eljön egyszer az az idő az életében, (mert egyszer biztosan eljön), hogy nincs körülötte senki, aki a kívánságait teljesítené, hát attól kezdve persze, hogy nem szép számára az élet.

2018. aug. 31. 16:03
Erdekes dolgok ezek. Szerintem akinek ugymond 'minden' megadatik, amiert nem kellett megkuzdenie, az nem tudja ertekelni a dolgokat, hiszen nem O kuzdott meg ertuk. Milyen jo erzes is tud lenni, amikor egy kituzott celt eler az ember. Masik oldalrol nezve pedig, akiknek muszaj megkuzdeniuk minden aprosagert, azok pedig mindent tudnak ertekelni, ezert sokkal boldogabbak. Hat en igy latom legalabbis.
2018. aug. 31. 15:49
Szép.
2018. aug. 31. 15:48
Szép
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - C55209c4be)
2018. aug. 31. 15:40

Én bizony azt mondom, és nem biztos persze, hogy igazam van:


Ki hogy éli meg.

Aki siránkozik, úgysem tudod meggyűzni, hogy az ő "szemüvege" a sötét.

Aki meg boldog, azt úgysem tudod megkeseríteni.

2018. aug. 31. 15:38
Vannak emberek akiket nagyon meggyötört az élet és mégis azt mondják, hogy az élet szép. Aztán vannak akiknek a sült galamb is a szájukba repül, jóformán nem is dolgoznak egész életükben és mégis mindig panaszkodnak, nem látják szépnek az életet. Ti mit mondtok, szép az élet?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook