Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szenvedő kismamák fórum

Szenvedő kismamák (beszélgetős fórum)


1 2 3
61. évi75 (válaszként erre: 54. - Andyka)
2007. máj. 3. 15:08
a kajcsizáshoz nem tudok hozzá szólni, de a fogmosáshoz igen. a gyerek utánozza a szüleit.amikor te fogat mosol,állítsd oda adj egy fogkefét a kezébe és együtt mossatok fogat! élvezni fogja!
60. Hoxa (válaszként erre: 59. - Zazuka)
2005. nov. 12. 09:55

Szia Zazu!


Naná hogy kell :)

Bútorok is vannak?


Jövő hétvégén megyek BNV-re kismama börzére, van valakinek tapasztalata, hogy milyen egy ilyen?

Azt már tudom, hogy őrült tömegre kell számítani.

59. zazuka (válaszként erre: 58. - Zazuka)
2005. nov. 11. 15:33

Ja, mindezt Hoxának írtam.

Mert az ugyi lemaradt, hogy mi a bánatot pofázok itten...

58. zazuka
2005. nov. 11. 15:32
Van egy nagykerszerűség a Kossuth mozi mögött a Nyugatinál, ahol mindent kapsz, ami ruha vagy kiegészítő, vagy csak szimplán kincs, pl. ott kaptam a gyerekre hózentróglit (vagy hogy a frászba kell leírni), és nem olyan drága, mint a Brendon. Ha kell a közelebbi cím, szólj, meglesem pontosan.
57. bige (válaszként erre: 54. - Andyka)
2005. nov. 8. 16:15

szia Andyka!


A gyerekek csodálatos lények, és sokszor sokkal jobban tudják pici korban, hogy mire van szüksége a szervezetüknek, mint mi szülők. Én sokat beszélgettem gyerekorvossal erről, és ő erősített meg ebben engem, és valóban így van.

Bármire is ránevelni elsősorban példamutatással tudod. ha azt látja, hogy Ti egészségesen táplálkoztok, akkor az lesz számára a természetes, és nem lesz kérdés az ellenkezője. Persze tinédzser korában ez változhat, amikoris mindent ki akar majd próbálni, látja a társait, de ha elég erős a szülői példa, és nem tiltod a próbálkozást, akkor vissza fog térni a Tőletek látott mintához. Kis kilengéstől meg nem lesz baja.

bige

56. Andyka (válaszként erre: 55. - Rosewood)
2005. nov. 8. 13:55

Draga Rosewood!


Bejott!!! Ma enekeltem Neki (senki masnak nem fogok, mert tuti hallaskarosulas) es tetszett Neki. Sajatmagam kitalat dalba foglaltam, hogy milyem jo fogat masni, vezettem a kerzet es szerette!

Koszonom! Eddig megkellett "eroszakolnom", de ma minden siman ment.

Annyira halas vagyok Neked!

Holnaptol is jatekosan fogjuk csinalni!

Csok

2005. nov. 6. 13:58

Andyka!

Add oda neki csak játszani a fogkefét, eleinte lehet, hogy ledugja a torkán,és öklendezik, de ettől még nem lesz baja, ha mellette vagy. Mert miközben ő játszik vele, Te rendesen fogat mosolol, bohóckodsz vele a habbal, és ez tuti tetszik majd neki! mi is így csináltuk, ma önállóan, csodaszépen mos fogat a kisfiam (3,5 éves).A köpködést- mert ez nem nevezhető még öblítésnek...-is imádja. Van otthon többféle fogkrém is, gyümölcsösek, és szép fogkefe,meg pohár, tok a fogkefe fejének,és a kis művész maga dönti el, épp almással akar -e mosni, vagy epressel. Ez lehet, hogy luxusnak tűnik, de inkább ebben válogasson, mint édességben... és nem is olyan vészes árban, sok másra is szórjuk a pénzt...

54. Andyka
2005. nov. 6. 12:03

Fiuk es Lanyok!


Jo otleteket varok, hogy mikentis szerettssem meg a fogmosast a 14 honapos lanyommal. Bevalt praktikak erdekelnenek.

Ezenkivul szeretnek tanacsot kerni abban, hogyan szoktassam ra az egeszseges taplalkozasra. Szerintem nem lehet elegkoran elkezdeni. Ahol mi elunk, meg hirbol sem hallottak a "teljeskiorles"-u szot. Csak feher kenyeret esznek. Es rizst rizzsel.

Mennyi szenhidratra van szuksege egy 9 kilos gyereknek??? Azt tudom, hogy szukseguk van a szenhidratra, hisz rengeteget mozognak, de azt szeretnem, ha termeszetesse valna felnott korara, hogy nem eszunk szenhidratot-szenhidrattal.

Eloreis koszonom.

2005. okt. 21. 14:02
Babakocsit az egyik hipermarketben vettük kb10.000 ért és semmi baja. A kiságyat pedig akcióban a Brendonban 15.000 volt+ vettünk kókuszmatracot 3 ért. De dolgozik egy ismerősöm nagykerben ruhán kívül mindent megtudsz venni. Ha gondolod elmehetünk valamikor.
52. molntak (válaszként erre: 50. - Hoxa)
2005. okt. 21. 14:00
Bármikor. Minél előbb ne hagyj semmit az utolsó 2 hónapra, mert akkor már nem lesz türelmed hozzá és egyébként is már nehezedre fog esni mindent megcsinálni.
2005. okt. 21. 13:59

Baba ruhából NE vegyél 56- os méretet!! Mert akkor tuti, hogy 57 cm rel fog megszületni. 62- es méretekből vehetsz előre. Amikor megszületik még kicsit nagy lesz rá, de nem baj kb 3-4 hét és pont jó lesz rá. Ne tárazz be a 62- es méretből mert nem sokáig lesz jó! 68-74 esből kell majd kicsit több akkor már lassabban nő. A méret számok a baba hosszának felelnek meg.

Vegyél legalább 2 csg (10-15*2)textil pelenkát abból sosem elég. Az elején úgyis minden evéshez kell egy mert lehány mindent. Kidobhatós pelenkából ne vegyél csak max 1 csg newborn -ost, mert mikor megszületnek marhára híznak és ha többet veszel, nem fogod elhasználni. Kb 2 hétig tudod azt használni, ha a baba 3500 g al születik. Még írok, csak felkelt a pocak és kéri a hamit.

50. Hoxa (válaszként erre: 49. - Molntak)
2005. okt. 21. 13:56

Jó jó, de szülés előtt mikor?

Még most, amikor még energikus vagyok, de még csak az 5. hónapban, szóval babona, meg bármi lehet, meg ilyenek, vagy később, amikor fáradékony leszek, nagy hó lesz és hideg?

Ezen rágódom.


Te melyik boltot ajánlod babakocsi meg babaágy tekintetében? Bejött neked valamelyik nagyker?

49. molntak (válaszként erre: 48. - Hoxa)
2005. okt. 21. 13:52

Attól függ mit értesz nagybevásárlás alatt.

Ágyat, babakocsit és ágyneműt pelenkát(textilt és kidobhatósat) érdemes megvenni szülés előtt bújd az újságokat és az akciókat van még időd, úgyhogy ha valami akciós akkor vedd meg.

48. Hoxa (válaszként erre: 47. - Molntak)
2005. okt. 21. 13:50

Köszi molntak :) Hálával elfogadom.

Szegény porontynak még semmilye sincs, szerinted mikor érdemes nagybevásárolni?

2005. okt. 21. 13:47

HOXA!

Feltudok ajánlani egy db babakádat és 1db vízhőmérőt,kölcsönbe, ha gondolod. Mi már kinőttük

46. szandi
2004. máj. 19. 20:32

Szerintem is csa hajlam kerdese, hogy valakin van-e csik vagy nincs.


45. Andyka (válaszként erre: 44. - Blongyinka)
2004. máj. 14. 15:48
Koszeke BLONGYINKA, sokat segitettel. Tudod, elso gyerek gozom nincs semmirol, de jo, hogy vagytok Ti akik segitenek.
44. Blongyinka (válaszként erre: 40. - Andyka)
2004. máj. 14. 15:23
Szia! Jó zsíros krémmel elegendő ha kenegeted.Én a DM-ben vettem erre szolgáló krémet.A pocókádat is kenjed szorgalmasan.Meg lesz az eredménye! Szülés után az alsó hasimon volt 1-2 érdekes színű csík, kb fél év múlva eltűnt :-)))
43. Andyka (válaszként erre: 41. - Molntak)
2004. máj. 14. 15:18
Neked is es VANGOGHnak is koszonom.
42. vangogh (válaszként erre: 40. - Andyka)
2004. máj. 8. 21:25
Sokat kell krémezni. Van speciálisan terhes nőknek, de megteszi más krém is. Nekem egyáltalán nem voltak csíkjaim.
41. molntak (válaszként erre: 40. - Andyka)
2004. máj. 8. 18:32
stria a csíkok neve
40. Andyka
2004. máj. 8. 18:15

Csajok! Tudtok valami tutit a terhessegicsikok ellen? En most vagyok 22. hetes terhes es most fedeztem fel a bimbom belsooldala korul az elszinezodest. Ezenkivul erdekelne meg a latin megfeleloje (marmint a csikoknak), mert nem tudok rakeresni a neten. Elore is koszonom a segitseget.


39. f8c6cacce1 (válaszként erre: 36. - Annus)
2004. márc. 30. 12:34

Szia Annus!

Amit írtam, tényleg elhagytam. A harmadik hét után -5 kg.

Én már nem vagyok terhes (ezt talán a bemutatkozásban meg is írtam), hanem 3 kislurkó anyukája. A kislányom 4 hónapos és szopizik. Csak anyatejen él, szépen fejlődik.

Most rettenetesen sok salátafélét, paprikát, spenótos,stb. eszem. Úgy hiszem, hogy ezek elegendő vitaminnal, ásványi anyaggal látnak el. Persze jönnek még a sajtok, húsok...

A terhességem alatt különben rengeteg gyümölcsöt ettem én is:).

38. Sommer (válaszként erre: 35. - Annus)
2004. márc. 29. 19:19

Szia Annus!


A célunk úgy látom mindkettőnknek ugyanaz. Nem akarok ártani a babának, de azt a bizonyos kerek számot sem szeretném elérni, pláne átlépni. Remélem sikerül. Úgy tervezem, hogy ha meglesz a picúr, akkor is szeretném ezt folytatni, hátha hamarabb fogynék egy kicsit, elvégre a szervezetem akkor már hozzászokik. Ez ugyan nem Atkins diéta, de hasonlít egy kicsit.


A gyümölcsfogyasztásról azt mondták, hogy keveset, a ch-ba be kell férnie, és azt is csak evés után 1-2 órával szabad. Naponta 200-300 g gyümölcs fogyasztható, tehát nem kilószámra. A kedvencem, a banán kilőve.


Eddig úgy néz ki, hogy elég jól ki lehet bírni ezt az étrendet. Már több, mint egy hete ezt játszom, és egész hozzá lehet szokni. Persze, amikor a férjem sütikét eszik mellettem az kicsit nehezebb, de a bébi érdekében mindent. A cukrot teljesen kiiktattam, én helyette canderel-t használok, mert ennek nem érzek mellékízét, nekem olyan, mint a porcukor.


Legyetek jók! És kitartás!

Sommer

37. Sommer
2004. márc. 29. 19:08

Sziasztok!

Először is leírom, hogy a 160 ch-t hogyan kell beosztanom a nap folyamán:

reggeli: 20-40

tízórai: 15-25

ebéd: 30-60

uzsonna: 15-25

vacsora: 20-40

pótvacsi: 0-10

Összesen ne legyen több 160 ch-nál.


A mintaétrendem így nézett ki, első nap a kórházban:


reggeli (össz 40):

tej 2 dl 10

párizsi -

margarin -

zsemle 1 db 30


tízórai:

2 db alma 14


ebéd (össz: 33):

zöldségleves 7

sárgarépafőzelék 26

sülthús -


uzsonna (össz: 25):

kefír 10

zsemle 1/2 15


vacsora (össz: 40):

tej 2dl 10

margarin -

kockasajt -

zsemle 1db 30


pótvacsi:

narancs 8



Ebből indulok ki, és majdnem minden cserélhető.

Egy-két dolog amit mondtak:

- zsemle helyett jó a korpás kifli vagy zsemle, mert sokkal jobban felszívódik, hamarabb eltűnik a szervezetből;

- felvágott bármilyen lehet

- tej mindegy milyen, lehet házi is

- a főzelékeket célszerű édesítővel készíteni

- a kefírt nem szeretem, én 12%-os tejföllel helyettesítem, azt mondták még jobb, mint a kefír


Egyenlőre ennyi, gondolom táblázatotok nektek is van valamilyen, de ha akarjátok azt is elküldöm.


36. Annus (válaszként erre: 32. - F8c6cacce1)
2004. márc. 29. 15:23

Szia Zazi,


úgy gondolom, hogy ha ezeket valóban elhagytad volna teljes mértékben, akkor legalább 10 kg-ot kellett volna fogynod. Az, hogy gyümölcsöt nem enni a terhesség alatt..hát..korántsem követendő példa. Arról nem is beszélve, hogy azért az Atkins-nek is vannak negatív oldalai, ami egy felnőtt, egészséges szervezet számára még nem annyira megterhelő...de egy kismamának.. Tapasztalatból beszélek..csináltam egy hétig, le is fogytam 3,5 kg-ot, de rájöttem, nem éri meg. Először jöjjön a baba egészségesen a világra, szopizzon bőségesen ( amihez szintén tudjuk, hogy jól jön a ch ) utána mehet az Atkins.

35. Annus (válaszként erre: 33. - Sommer)
2004. márc. 29. 15:15

Szia Sommer!


Jómagam az 5. hónapban vagyok, eddig 2 kg, de mostanában zabálok, mint egy vadmalac. Ráadásul nagyon magas súlyról indultam és a cél, hogy a mázsát ne üssem meg.

Elküldhetnéd nekem privátban is a listát, legalább lementhetném.

Köszi

Annus

34. f8c6cacce1 (válaszként erre: 33. - Sommer)
2004. márc. 29. 13:13
Szia! Engem érdekelne a dolog!
33. Sommer
2004. márc. 28. 13:54

Sziasztok! Most először írok a fórumban, de gondoltam megosztom veletek élményeimet. Én 6 hónapos terhes vagyok, és tartottam a kilók felszedésétől. Voltam egy cukor vizsgálaton, amivel jól megijesztett a védőnő, a kórházban pedig kiderült, hogy semmi komoly. Csak diétáznom kell. Most jön a talán számotokra is használható.

Olyan diétát állítottak be, hogy 160 ch fogyasztható naponta. Kenyér helyett korpáskenyér vagy zsemle, cukor, süti, édesség semmi. Tésztafélék kilőve. De felvágottat, húst, margarint lehet. Megkaptam az étrendet, táblázatot és abból rakosgatom össze az étrendemet. Nem vészes. Hasznos dolgokat mondtak a tejről, a gyümölcsevésről. Két-három kilót rögtön leadtam (bár összesen 6-ot szedtem fel idáig), és úgy néz ki, hogy nem jönnek felfelé a kilók, és nem is éhezem. Mivel kórházban állították fel, ezért úgy gondolom, hogy a kicsinek sem lesz tőle baja, és ráadásul én sem szedek fel sok kilót. Ha valaki szeretné, részletesebben is írok neki erről. Sziasztok

2004. márc. 27. 18:20

Én bele mertem vágni. Atkins papa valóban a súlycsökkentő fázisokat nem ajánlja ez idő alatt.

Másrészt az ember szervezete minden szirszarból újra széhidrátokat képes előállítani pont az ilyen "éhezéses" szakaszokat kivédendő.

Mindemellett: nem beszélek senkit rá!!! csak leírom amit én tettem, tapasztaltam. Én is azt éltem át, hogy terhesen és szoptatás közben mindenki mindennel töm. Aztán, nesze neked 15 kg+.

Én a következőket hagytam el:

Kenyér (semmi hasznos)

Cukor, süti, csoki (semmi hasznos)

Főtt tészta (semmi hasznos)

Gyümölcsök, tej (na ez már hasznos)

Ami több lett:

Húsok, leveles zöldségek, paradicsom, paprika, tejtermékek, kivéve tej, és cukrozott joghurtok.

Még egyszer: én ezt megtettem, de nem beszélek rá senkit. Később könnyebb szívvel kezdhet hozzá bárki.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook