Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Margit kórház Budapest szülés, hozzáállás tapasztalatok! fórum

Szent Margit kórház Budapest szülés, hozzáállás tapasztalatok! (beszélgetős fórum)


1 2
38. Knedt
2013. júl. 13. 20:33

Nem titok, Burik.

Egyébként közben már váltottam, és egyáltalán nem bántam meg. A mostani, első alkalommal több infóval látott el, mint az előző 7 hónap alatt. :-(

37. Tandi25 (válaszként erre: 36. - Knedt)
2013. júl. 10. 15:53
nem tudom, h aktuális-e még, meg h egyáltalán segítség lesz-e, amit írok, mert nekem fogadott dokim van. Nála a magánba mindig UH-s vizsgálat, meg manuális, vérnyomás és súly mérés van. A kh-ban a dokimmal CTG után találkozom, akkor ezt megnézi és kézzel megvizsgál. ott nincs Uh. Kb. ennyi. A váltásról nem ismerem a kórház nézeteit, de szerintem, ha Neked nem megfelelő a doki, akkor válts. Hiszen mégis csak egy intim kapcsolat ez... Lehet tudni egyébként, ki az, akit lecserélnél? Már, ha nem titok.
36. Knedt
2013. máj. 19. 11:28

Sziasztok!

Szeretném megtudni ha valaki tud ebben segíteni, hogy nincs fogadott dokim, és akihez eddig mentem terhesgondozásra elég fura az én ízlésemnek. Lehet váltani? Mert a gondozóban a nővérek azt mondták, hogy nem szokás. A másik kérdésem, hogy nektek a dokitok szokott szívhangot hallgatni terhesgondozáson? Én nagyon furcsállom, mert akinél én voltam, nála annyi a gondozás, hogy megvizsgál és kész!!!

Én a lányomat másik kórházban szültem, de ott akkor azt mondták, hogy ez alap. Sajnos az akkori dokim csak magánklinikán van már.

Köszönöm a segítséget.

2013. máj. 15. 10:00

[link]

Egy zárt klub azoknak akik idén szülnek majd a Margitban.

2013. febr. 12. 13:57

sziasztok!


Ne haragudjatok, hogy zavarok, még új vagyok a fórumozásban is, és itt is.


Viszont a segítségeteket szeretném kérni:


2011-ben a Margit kórházban szültem, s szeretném az akkori szülésznőt megkeresni, mert ismét várandós vagyok.

Akkor a szerencsére bíztam, most viszont szeretném felfogadni.

Aki a szülésznőm volt fiatal vékony barna hajú, alacsony. De szégyenemre a nevét elfelejtettem.


Nem ismeri fel valaki közülettek? Illetve nem írnátok le ti is a véleményeteket? Nah meg persze azt, hogy mennyit illik adni, a szülésznőnek a megfogadják?Ohh meg a legfontosabb elérhetőséget esetleg ha tudtok....


Bocsi a sok kérdésért

33. erikpipi (válaszként erre: 32. - 940e6b0cd4)
2013. jan. 31. 14:13
Van.
2013. jan. 31. 14:11
Sziasztok, felmerült egy újabb kérdésem :) A császárnál is van borotválás? Sajna már akkora a pocim, hogy nehezen férek oda és tuti mire eljön az idő már képtelen lennék, apa meg nem akarja elvállalni. :)
31. barvinok (válaszként erre: 30. - Marcsi1970)
2013. jan. 9. 14:55
Köszönöm szépen! Ez jó hír!
30. Marcsi1970 (válaszként erre: 29. - Barvinok)
2013. jan. 9. 07:56
Köszönöm válaszodat,nekem is őt ajánlották sebésznek állitólag nagyon jól dolgozik úgy is mint sebész.
2013. jan. 8. 13:04

Én is ismerem, nagyon rendes, emberileg is, és mint orvos is. Emberséges és tiszteli a betegeit. Sok közeli-távoli ismerősöm szült nála.


Mint sebészt, ismeri valaki? Egyik barátnőmnek nőgyógyászati műtéte lesz, és nem tudja, kihez forduljon. Én mint szülészt és embert maximálisan tudnám ajánlani a Sztanyik dokit, de sebészként nem ismerem.

28. virgilius (válaszként erre: 27. - Marcsi1970)
2013. jan. 7. 11:41
Én nála szültem, de már nemsoká 10 éve. A legrendesebb, legkorrektebb dokik egyike! Csupa pozitív. :)
2013. jan. 7. 11:24
Sziasztok mi a véleményetek a korházban Sztanyik Dr-úrról.
26. 940e6b0cd4 (válaszként erre: 25. - Aduska00)
2012. dec. 30. 15:10

Hát sajnos császáros leszek, hiába fejvégűek, szívem szerint "normálisan" szülném őket, de azt mondták a kórházban, hogy felejtsem el, a szonográfus mondta. Így az apás szülés is kizárt, bár ezt nem kérdeztem még, hogy ha császár akkor bent lehet-e, én örülnék neki, mert akkor nyomon követhetné a babákat. Majd január 9-én megyek megint gondozásra akkor megérdeklődöm.


Az érzelmi része igen eléggé megosztó, ha nem érzem csak az egyiket mozogni aggódom, rá pár másodpercre elkezd ő is mozgolódni. :)) Igazából csak az ellátásukkal kapcsolatban vannak aggályaim, hogy képes leszek-e, menni fog-e, lesz-e elég energiám stb, de sztem ez minden kismamában felmerül, bár egyel könnyebb az biztos. :)

25. aduska00 (válaszként erre: 24. - 940e6b0cd4)
2012. dec. 29. 22:18

:)))Nagyon szépen köszönöm! Nagyon boldoggá tesz már most is, mi lesz, ha megszületik! :))))


Szegény, akkor biztosan nagyon kétségbeestél...de elhiszem, hogy rá lehet hangolódni az ikrekre és egy teljesen speciális érzelem alakul ki Benned, hiszen a szereteted két irányba adod. :)))


Nem tudom, hogy hogyan fogsz szülni, de érdekes lehet természetes úton, egymás után kétszer szülni... bár akkorra már annyira kitágulsz, hogy a második baba kicsusszan :)))


Apás szülés lesz? :)))

24. 940e6b0cd4 (válaszként erre: 23. - Aduska00)
2012. dec. 28. 16:45
Én is nagy kitartást és boldogságot kívánok a babához!!! :) Én végig hánytam 8-12 hétig volt h napi 3x. Lehet durván hangzik, de én nem akartam ikreket egyáltalán, mikor a 13.héten megtudtuk hazáig sírtam a kórházból és sokkot kaptam, 2-3 hétbe telt mire felfogtam és átkattantam. Most már nem adnám őket semmiért!!!!! :) Mindenképp beszámolok majd, minden részletről, ha engednek majd a gyerkőcök :)
23. aduska00 (válaszként erre: 21. - 940e6b0cd4)
2012. dec. 28. 11:36

Bumbika, gratulálok és tiszta szívemből kívánom Nektek a boldogságot a babákhoz!!! :)

Elhiszem, hogy intenzívebb és hát Nálad minden dupla akkorát nő...hát le a kalappal, én azt hiszem nagyon megijednék egy ikerterhességtől, ráadásul így egyedül.


Én egész jól bírom. Az első 3 hónap nagyon nehéz volt, folyton hányingerem volt, sokat feküdtem, sokszor majdnem összeestem. Most már jobban vagyok a 4. hónapban. :) Csak már szeretném érezni a babát :) Annyira nem érzem, hogy ha nem nőne a pocakom azt hinném, hogy nem is vagyok babás. :)


Egyébként veszélyeztetett terhes vagyok, mert a 2. hónapban voltak problémák, így most is sokat pihenek, de jól vagyok :)


Örülök a Margit kórháznak, mert 2 percre lakom tőle és nagyon kedvesek voltak velem legutóbb. :) Majd kíváncsi vagyok az élménybeszámolódra, ha a babák megérkeznek!!! :)))))

22. Alexa1123 (válaszként erre: 21. - 940e6b0cd4)
2012. dec. 27. 12:22
írhatod ide is, eltettem kedvencek közé a fórumot, de privátba is akár:)
2012. dec. 27. 11:34

Köszi Alexa, nagyon sokat segítettél így is már :) de biztosan lesz még kérdésem. :)


Aduska: fiúk, eddig 90% hogy egypetéjűek, a 13. hétig (mikor a Jánosba mentünk) nem tudtuk, hogy ikreink lesznek. Én nagyon örülök a fiúknak, mert fiút is szerettem volna, hát még apa! :)

Az tény, hogy nem könnyű, sokkal intenzívebben jönnek a tünetek, mint egy babásoknál, a pocakom is hirtelen nő, a 4. hónap óta zsibbad esténként a kezem ez már ott tart, hogy napközben a bal középső és gyűrűs ujjam végig zsibbad. Kb. azóta vizesedem is, de az annyira nem durva még, fájnak a lábaim esténként alvás közben, mikor nőnek akkor a medencém megy szét, eleve refluxos vagyok így a sav még inkább jön. DE ezekkel együtt nagyon jó érzés, kb. azóta érzem is őket intenzíven. Tudok még sétálni, menni mindenfelé, mindent csinálok, mint előtte, persze az emelgetésen kívül. Annyi, hogy hamarabb fáradok és nem minden este tudom kialudni magam.


Viszont semmi kincsért nem cserélném el őket v a terhességet :) amíg napközben jól vagyok, addig nem panaszkodom. :)


Amúgy Te hogy bírod, gondolom még jól :))

20. aduska00 (válaszként erre: 16. - 940e6b0cd4)
2012. dec. 27. 09:33

Értem, akkor már nem kell sokáig várnod. :)

Kisfiúk/kislányok?

Nem lehet könnyű az ikerterhesség....

19. Alexa1123 (válaszként erre: 17. - 940e6b0cd4)
2012. dec. 27. 09:15

Nagyon szivesen, kérdezz nyugodtan, ha valami még eszedbe jut:). Nem voltam szülésfelkészítőn, a klubos csajokkal szedtük össze, h mi kell illetve nekem a védőnőm adott egy listát.

Igen, 3 nap után mehettek, ha minden ok:-)

18. 940e6b0cd4 (válaszként erre: 12. - Tavaszilány)
2012. dec. 27. 09:05
A C típusúakra visszatérve, 13. héten be kellett mennünk a János Kórházba vérzés miatt, és 2 órát kint ültem, mert senki nem nézett addig felénk, de nem ez a lényeg. A "drágaságok" fel-alá rohangáltak a szülészeten és úgy vonultak, mint a csorda, gondolom akkor szült az egyik. Iszonyat volt, büdösek és hangosak voltak, nagyon kellemes volt úgy várni ott kint magamba zuhanva, hogy még őket is hallgattam.
17. 940e6b0cd4 (válaszként erre: 11. - Alexa1123)
2012. dec. 27. 09:01

Nagyon örülök, hogy ilyen sok információval láttok el :) az egy hét alatt többet tudtam meg, mint fél év alatt mióta kérdezősködöm. :)


Annyi még, hogy akkor voltál szülésfelkészítőn v kaptál valami listát szüléshez közelítve, hogy mit vigyél be és, ha nincs semmi gond, akkor 3 nap után jöhetsz haza? Erre bárki válaszolhat :P :D És NAGYON KÖSZI a sok infót!!!!

16. 940e6b0cd4 (válaszként erre: 10. - Aduska00)
2012. dec. 27. 08:59
Április 13-ra vagyunk kiírva, de a megérzésem azt mondja előbb jönnek 1-2 héttel. :) Aztán úgyis rajtuk múlik mikor szeretnének kijönni. Nincs fogadott dokim, mert anyagilag az már megterhelő lenne nekünk, de a doki, akihez járok a Margithoz tartozik, és ő is azt mondta, mint itt a többiek, hogy bárki lesz bent jó kezekben leszek és ő végig segít a szülésig. Azért nem vállalt el, mert ikres vagyok és neki, ha otthon van 1óra még beér a kórházba és így nem szeretné, ha bármi gond adódna, inkább az ügyeletes lásson el.
15. Alexa1123 (válaszként erre: 14. - Tavaszilány)
2012. dec. 26. 23:04

A kistesóval majd én is külön szobába megyek:) alapvetően nem rossz kórház, nekem rossz emlékeim vannak, ezért nem tudok csupa pozitív dolgot írni. Egy felelőtlen főorvos miatt a Lányom olyan fertőzést kapott, amit 2 hét alatt tudtak gyógyítani és igen erős gyógyszerekkel.


Most szülő kismamák: no para, a doki felmondott már:-)

14. tavaszilány (válaszként erre: 13. - Alexa1123)
2012. dec. 26. 22:51
Igen, ez mondjuk nem helyes..nyilván először érthetően kellene elmondani mindent, nem pedig leharapni az emberek fejét :)....Amúgy én is ott szültem császárral, maximálisan elégedett voltam mindennel és mindenkivel :)... A VIP szoba pedig felbecsülhetetlenül jó dolog szerintem.
13. Alexa1123 (válaszként erre: 12. - Tavaszilány)
2012. dec. 26. 22:43
Persze, bizonyos szinten érthető, csak azt nem értettem, h pl. jöttek rokonaim, nem tudták, h mi hogy működik, és bejöttek a pultig, a folyosóra ahonnan a szobák nyílnak. Olyan lebaszást kaptak, h a lábukon alig álltak meg, sőt, még engem is leszidtak ( rokonok mondták a nevem, h hozzám jöttek), h mit képzelünk mi, behoznak minden bacit.az alapítványisokhoz pedig a látogatók végig csattogtak az egész folyosón... Ezt a részét nem értettem...
12. tavaszilány (válaszként erre: 5. - Alexa1123)
2012. dec. 26. 22:36

A 6 ágyasba több okból nem mehetnek látogatók:

1.Gondold el, milyen lenne, ha Te épp pihenni szeretnél, vagy öltözködni (mert véres, tejes lett a hálóinged), csapzott-nyúzott vagy és a másik 5 anyukához folyamatosan jönnek a látogatók. Egy perc nyugalom nem lenne. Hátha még kifogsz egy C tipusú családot!

2. Ezek alapján a fertőzés kockázata is a sokszorosára nő.

A fizetős szoba 1 ágyas egyébként.

11. Alexa1123 (válaszként erre: 6. - 940e6b0cd4)
2012. dec. 26. 22:26

Nekem sem volt fogadott orvos, sznő.

Én is utána jártam,h mi hogy működik:-) Ha nem mozdulsz ameddig mondják, akkor nem hiszem, h lesz fejfájás:-) én infúziót kaptam meg fájdalomcsillapítót, 2 napig kínlódtam, újra akarták szúrni, de végül nem . De térjünk vissza hozzád:-)

Nem tűnnek el a ruhák, mert úgy működik a dolog, h:

A vizit előtt berakod a kosárkájukba az 1-1 pelust ( nehogy egy csomaggal ráakassz a kosárra, mert akkor a tiedből adnak annak, aki elfelejtett tenni a baba mellé, szintén tapasztalat), plussz a bodyt és rugit. Megfürdetik őket, ráadják a tiszta rucit és a " szennyest" visszateszik a baba mellé a kosárkába:-) nekünk nem tűnt el semmink:)


A tesónál szerintem én is alapítványiba megyek. Apa csak addig foghatja őket, amíg a megörzőben vagytok, utána nem, csak ha alapítványiba mész.


Ha nem viszel nekik rucit, ugyanazt adják rájuk, amíg bent vagytok, legalábbis nyáron így volt, mondjuk amikor én szültem, teltház volt, front hegyek, lehet, h nem volt elég ruhájuk vagy nem tudom.


Van ismerősöm, aki szintén 4 éve szült, ő is azt mondta, h remek hely. Én ezt most lefokoznám tűrhetőre.

2012. dec. 26. 18:40
Bocsánat látom, hogy 24 hetes kismama vagy! Te kinél szülsz? Van fogadott orvosod?
9. aduska00 (válaszként erre: 7. - 940e6b0cd4)
2012. dec. 26. 18:39

Szia!


Igen, júniusban fog érkezni a baba! :)

A Budai doktornőnél voltam és rettenetesen kedves volt!

Bumbika Te mikorra vagy kiírva?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook