Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szent István Egyetem - Gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök szak fórum

Szent István Egyetem - Gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök szak (beszélgetős fórum)


2012. jan. 4. 13:13
Sziasztok! Én jelenleg 2. éves hallgató vagyok a SZIE-n, a matek nem gáz itt szerintem és a gyakorlatos tanár is nagyon rendes, jól magyaráz. Azt nem mondom, hogy nem nehéz, de ha megcsinálod azokat a feladatokat, amiket gyakorlatokon felad otthoni elkészítésre, akkor semmi gond nem lesz a vizsgán.Ráadásul kb minden évben hasonló vizsgafeladatokat állít össze és erre jók a kolis kapcsolatok. :)
2011. szept. 18. 18:03
Frissülhetne ez a fórum? Főleg hogy ki hol hogyan tudott elhelyezkedni ezzel a diplomával? Meg a matekos tapasztalatok:)
2010. okt. 4. 21:29

Sziasztok!

Én Debrecenben végeztem gazdasági agrármérnökként, és én is itt ismertem meg a páromat:-))

Nálunk a mezőgazdasági szakmában kevesen helyezkedtek el, pályázatkészítő cégek, MVH, bankszenktor vitte el a legtöbb embert.

Agrárkamarai tanácsadó is lett néhány emberke, a kihalásos dolog errefelé is működik.

Az Erasmus ösztöndíjat, vagy a vkszi-s farmgyakorlatot NE hagyd ki.

Sárgulás, felezés, egyetemi, kolis élet kihagyhatatlan, kötelezőőő!!

Üdv,

Gabi

2010. jan. 22. 11:00

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni.

Most fogok érettségizni egy közgazdasági szakközépiskolában. Nemsokára el kell döntenem, hova megyek tovább.

Engem érdekelne ez a szak, képességeim, eredményeim és kompetenciáim is megvannak hozzá, hogy elvégezzem, a tanáraim és én szerintem is.

Már csak az a kérdés merült fel bennem, meg bennük is, hogy ha megszerzem ezt a diplomát, akkor el tudok-e vele helyezkedni a munkaerőpiacon.

Ti hogy tapasztaltátok? Miket hallottatok?


Nagyon tanácstalan vagyok, mert az egyik helyen azt írják, h. semmi értelme erre a szakra menni, másutt meg azt írják, hogy hiányszakma és hazánkban nagy szükség van az ilyen képzettségű szakemberekre.


Kérlek írjátok le mit tapasztaltatok és miket hallottatok! Nagy segítség lenne!


Előre is köszönöm!


Üdv: Marci

18. 7230827147 (válaszként erre: 17. - Myrthil)
2010. jan. 13. 20:47
Nem akadályoz meg...csak mivel Ti is mindketten ott ismertétek meg a párotokat, azt mondom, hogy engem ez már nem ösztönöz:D
17. Myrthil (válaszként erre: 16. - 7230827147)
2010. jan. 13. 12:32
És miért akadályozna ebben a barátod?
16. 7230827147 (válaszként erre: 15. - Zselice)
2010. jan. 12. 17:29

ÁÁh, most még jobban megingattál...nem tudok dönteni:D:d

Amit leírtál, 2 dolgot, azzal mindkettővel van egy kis gond:D Egyik az, hogy levelezőn járnék munka mellett, így a koli kilőve. Másik pedig, hogy van már 2,5 éve barátom:D:D

De azért, hogy te is túlélted, az már bíztató önmagában is:DDDD

2010. jan. 11. 22:59

A Szie-n jó tanulni:) Lehúztam ott öt évet, agrármérnök lettem.

A matek nekünk két félév volt, a tanár mindig poénkodott. Túl lehet élni.

Persze van pár ráépülő tárgy, meg a számvitel és társai, de ezek is megoldhatóak:)

Szóval én csak ajánlani tudom, bár a szakmámban természetesen nem tudtam elhelyezkedni, én is itt ismertem meg a férjemet:)

És a gazdasági agrármérnök szó (főleg, ha még vidékfejlesztési is) nagyon sok területet foglal magába, szóval jobb esélyeid vannak az elhelyezkedésre.

És a kolis élet... :) na az szuper:) és ott hozzájutsz mindenhez, amire csak szükség van. Anyagok, puskák stb körbe körbe járnak:):)

2010. jan. 11. 21:08
Hát akkor annyira mégsem volt "fölösleges":D És még bármikor hasznát veheted...még fiatal vagy, bármikor előkerülhet:))
13. Myrthil (válaszként erre: 12. - 7230827147)
2010. jan. 11. 21:00

Adminisztrátorként helyezkedtem el.

Közgazdasági szakközépbe jártam, ennek most nagy hasznát veszem.

Így többet keresek, mint a diplomás minimálbér. :)


Amikor elhelyezkedtem, még nem volt meg a diplomám, de a fizum nem emelkedett.

2010. jan. 11. 20:57

Nah ez szép:)))

És milyen területen sikerült elhelyezkedned? De gondolom diploma után kapsz fizut így is, nem?

11. Myrthil (válaszként erre: 10. - 7230827147)
2010. jan. 11. 20:54

Máshol tudtam elhelyezkedni.

Azt az álmomat kénytelen voltam feladni :(

De lényegtelen, mert az egyetemen ismertem meg a párom, így nem volt felesleges :D

2010. jan. 11. 20:46
te sem tudsz elhelyezkedni?
9. Myrthil (válaszként erre: 8. - 7230827147)
2010. jan. 11. 20:42

Annyi, hogy ezzel a szakkal nem igazán tudsz sehova elhelyezkedni.

Én falugazdásznak készültem, azért mentem oda. Másodéves voltam, amikor összevonták az agrárkamarával. Azóta kihalásos módszerrel működik. Vagyis most már úgy sem.

2010. jan. 11. 20:36
Nem tudom...igazábol még nem döntötem el, hova felvételizzek:D Legszívesebben sehova nem mennék...de hát muszáj...:S
7. Myrthil (válaszként erre: 6. - 7230827147)
2010. jan. 11. 20:34

Terület - és vidékfejlesztési szakírányon tanultam.

Ott elég gáz tantárgyak vannak.

Rengeteget kellett ezekre magolni.

Ráadásul ezek voltak az államvizsgatételek többsége is.

Volt néhány, amire azt mondtuk, teljesen felesleges, de mivel EU, ezeket a tantárgyakat nagyon nyomatják.

2010. jan. 11. 20:32

Hát akkor jó neked:D Én a matek miatt hagytam ott a Corvinust...nem akarok még 1x ugyan abba a csapdába esni:S

És a többi tárgy tűrhető?:D

5. Myrthil (válaszként erre: 4. - 7230827147)
2010. jan. 11. 20:23

Azzal sosem volt gondom. :)

Matek felvételivel kerültem be.

De ha érdekel, mindenben van.

Számvitel, pénzügy, gazdasági matek.

Viszont ha az oktató, nincs mitől félned :D

2010. jan. 11. 20:21
főleg a matekra vagyok kíváncsi....
2010. jan. 11. 20:20
És ha lehet ilyet kérdezni, mennyire volt nehéz?:D
2010. jan. 11. 20:07

Szia!


Én Kaposváron végeztem Gazdasági agrármérnök szakon :)

2010. jan. 11. 18:41

Sziasztok!


Tapasztalatokra, pozitív- negatív dolgokra lennék kíváncsi:))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook