Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
13894. szimba (válaszként erre: 13893. - Rena55)
2015. szept. 15. 19:07

Az én dokim elvállalt engem a 25. héten is (a "rendes" nőgyógyászom már nyugdíjas, nem "szüleszt"), de csak magánban van nála terhesgondozás, és az alkalmanként 20 ezer Forint...

Én még korán is szültem (a 36. héten), így csak háromszor kellett mennem, de még az is 60 ezer volt, szóval szerintem nagyon sok. (Ha tudtam volna előre, én sem biztos, hogy őt választom.)

13893. Rena55
2015. szept. 15. 18:57

Sziasztok!

Segítséget szeretnék Tőletek kérni. 17 hetes kismama vagyok, az első babámat várom! Dunaújvárosban élek, de az itteni kórházban biztos nem szeretnék szülni. Hosszas keresgetés után bukkantam a Sz.I. kórházra, ahol ha jól tudom van lehetőség alternatív, háborítatlan szülésre. Orvost keresek, akinél van erre lehetőség. Eddig még csak Dr. Bálint Balázzsal sikerült egy rövid e-mail váltani, de hozzá sajnos már nem férek be. Tudnátok valakit ajánlani aki nincsen ennyire túlterhelve (a legjobb lenne elérhetőséggel együtt)? Előre is köszönöm! Rena

13892. jenufa
2015. szept. 11. 08:05

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek az ajánlásokat, hozzászólásokat! Ivory, az az igazsag, hogy pont a Vastagné-Harasztiné pároshoz volt szerencsém az első szulesemnél... Nekem teljesen mas a tapasztalatom veluk. Éva szinte sose jott be a vajudas alatt, ha bejott megvizsgált, nem mondott semmit, nem segitett a pozíciókban, nem masszírozott, egyszer kozolte, hogy menjek a zuhany ala, aztan szemrehanyon megkérdezte miert nem ültem labdára. Nem volt gátmasszázs, gatvedelem, hagytak repedni. Mikor megállt a vajudas es lelki támogatásra lett volna szuksegem a nővér szobaban kávézott a dokimmal.

Harasztine mikor meglatta a mellem, kozolte h ebbol a mellbol szoptatni nem lehet, bimbovedot adott, utana semmit nem segitett a szoptatasban csak a tapszer felirasban...

Ezt csak azert írom le, hogy ezek szerint mindenkire mashogy lehet számítani szulestol/egyéntol függően is!

Ugy tunik most Kondor Kata lesz a szulesznom, meglatjuk... Azt hiszem biztosra nem lehet menni :)

Még egyszer köszönöm mindenkinek!!!

13891. Maanji (válaszként erre: 13885. - Orto)
2015. szept. 7. 12:44
Igen, Amritához járok, és nekem is 3 hónapom van vissza. Én még nem hívtam föl Andreát, aranyos volt a telefonban? Azt hiszem, felhívom a héten.
13890. PBogi79 (válaszként erre: 13886. - Fildus)
2015. szept. 7. 09:08
Ma jottunk vissza Bp-re, koszonom a valaszokat, irok mindenkinek hamarosan.
13889. szimba
2015. szept. 7. 07:06

Sziasztok!

Nekem égül nem volt szerencsém a Szent Imréhez, augusztus 27-én ügyeletben a SOTE 1-en hoztam világra császármetszéssel első gyermekemet, Ákost! :-)

Nem lehet okom panaszra, ott is mindenki nagyon profin tette a dolgát (egy-két csecsemős stílusa talán nem az én ízlésemnek felelt meg, de ennyi belefér). A koraszülés ellenére (35+3 hét, 2700 g, 50 cm) egy hete már az itthonlét örömeit élvezzük.

Remélhetőleg a következő gyermek nem siet majd ennyire, akkor marad az Imre. :-)

13888. fildus (válaszként erre: 13887. - 54e87c7be9)
2015. szept. 6. 12:52
Igen, igen láttam, és köszönöm!
13887. 54e87c7be9 (válaszként erre: 13886. - Fildus)
2015. szept. 6. 12:36
Írtam csajok, bocsi csak semmire nincs időm 3 gyerek mellett .... :)
13886. fildus (válaszként erre: 13880. - PBogi79)
2015. szept. 4. 20:45
Én is írtam neki, de nem válaszolt :(
13885. orto (válaszként erre: 13882. - Maanji)
2015. szept. 4. 17:37
Szia! Engem is Ő érdekelne! Te is dr. Halmos Amritához jársz? Mivel úgy tudom ők együtt dolgoznak. Nekem 3 hónapom van hátra, neked? Mi Andreával kb. 2-3 hét múlva találkozunk előszőr, hogy megbeszéljük a szülés részleteit. Ha megtudsz vmit írj, én is leírom majd a találkozást.
13884. ivory:) (válaszként erre: 13861. - Jenufa)
2015. szept. 3. 21:57

Szia jenufa!


Én Vastaghné Nagy Évával szültem, pontosan úgy támogatott, ahogy Te írtad, hogy szeretnéd. Nem volt velem a vajúdás minden percében, de rendszeresen jött, segített, válaszolt, masszírozott, fájdalomcsillapítót adott stb.

Ha a szülésed idején szolgálatban van, akkor természetesen többeteknek segít. Ha rá esik a választásod, akkor először úgyis szeretne Ő is egy személyes találkozót Veled, hogy szimpatikusak vagytok-e egymásnak (hiszen rá vagy utalva szülés során, bíznod kell benne, neki pedig tudnia, hogy bízol benne), valamint hogy elmond neki mit szeretnél, ő pedig, hogy ebből mi valósítható meg :)


Ha szeretnél csecsemőst is fogadni, akkor Harasztiné Ábel Erikát ajánlanám teljes szívvel! Minden nap bejött, akkor is ha épp nem volt beosztva (ráadásul karácsony kellős közepén) és mindent megmutatott, minden kérdésünkre válaszolt (hazaérkezés után is!) Bár végül császároztak, de mégis még a kórházban megjött a tejem, hála Neki. Hazaérve könnyedén mentek a dolgok, kisfiunknak gyorsan lett napirendje. Persze Nála is igaz, hogy először beszélgettünk és az elképzeléseink egyeztek :)

13883. ivory:) (válaszként erre: 13870. - Pill)
2015. szept. 3. 21:29

Szia pill!


Én Vastaghné Nagy Évával szültem decemberben és abszolút tudom ajánlani. Nem volt szolgálatban, amikor beindult a szülés, így csak velem foglalkozott. Rengeteget segített, masszírozta a derekam, a gátat, hogy amikor elindul kifelé a kislegény, gát védelemmel tudjuk végigcsinálni. Nyilván nem állt mellettem az 6-7 óra alatt, de rendszeresen jött és pszichésen, valamint lelkileg is sokat segített. Mindent elmagyarázott stb. A gyermekágyon is meglátogatott, a következőt is vele szülném! Bár császár lett a végén...

NST-re nem hozzá jártam, hanem az orvosomhoz, erről nem tudok írni sajnos :( remélem segítettem kicsit :)

13882. Maanji
2015. szept. 3. 21:11
Sziasztok! Hámori Andrea szülésznővel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Köszi!
13881. fildus (válaszként erre: 13878. - 54e87c7be9)
2015. aug. 24. 11:54

Én kettő lányt szültem ezzel a párosítással :)

(6,5 és 4 évesek)

13880. PBogi79 (válaszként erre: 13878. - 54e87c7be9)
2015. aug. 24. 10:41
Szia! Irtam neked privatban.
13879. biborka75 (válaszként erre: 13878. - 54e87c7be9)
2015. aug. 23. 19:34

Gratulàlok!!! Örülök, hogy ilyen pozitív élmény volt! Ha van kedved, mesélj majd még!


Én még mindig egyben.

13878. 54e87c7be9
2015. aug. 23. 16:37

Sziasztok,


2015.08.16. án reggel megszületett a mi picurkánk is, Tóth Irén és Nyulasi Gábor segítségével, szuper jó szülés volt, nagyon jó szívvel ajánlom őket mindenkinek :)

13877. biborka75 (válaszként erre: 13876. - PBogi79)
2015. aug. 19. 19:51
Írtam priviben.
13876. PBogi79 (válaszként erre: 13875. - Biborka75)
2015. aug. 19. 14:32
Ok. Megirnad nekem a nevet es elerhetoseget? Koszi
13875. biborka75 (válaszként erre: 13874. - PBogi79)
2015. aug. 19. 12:36
Úgy érted a Szt. Imrés dokit, hogy osztályos orvos legyen? Mert abból viszonylag kevés van. A legtöbben (több mint 30 orvos) külsősök, vagyis néha ügyelnek, és egyébként csak a saját pácienseikhez járnak be. ( műteni, szülést vezetni, gondozni) Az enyém is ilyen külsős.
13874. PBogi79 (válaszként erre: 13873. - Biborka75)
2015. aug. 19. 11:50
Koszi a valaszt. A mostani orvosomnal is csak 2 hete vagyok, tehat nem lenne nagy valtozas. 1x lattam eddig. Ha mar valtoztatok, mindenkeppen Szent Imres dokit szeretnek.
13873. biborka75 (válaszként erre: 13872. - PBogi79)
2015. aug. 19. 11:34

Szia!


Nekem külsős dokim van, én maximálisan megbízom benne, a 4. gyereket fogom nála szülni a napokban. Ő csak magánrendel, a Blahánál. Nem olcsó, de profi. Ha érdekel, megadom az elérhetőségét priviben. Csak szólj.

A többi dokiról nem tudok nyilatkozni, de azt tudom, hogy így félidősen nem sok orvos vállal el.

13872. PBogi79
2015. aug. 19. 10:44

Sziasztok! Segitsegeteket szeretnem kerni. Nemreg koltoztunk haza 12 ev utan. 17 hetes kismama vagyok, van egy 2 eves kislanyom akit kint szultem. A XI-ik keruletben lakunk, a Szent Kristof Rendelobe kuldtek Dr Tamasi Ferenc a "kirendelt"szulesz-nogyogyaszom. O viszont a Peterfi korhazban dolgozik.

A Szent Imre korhazban szeretnek szulni, korzetileg ehhez tarotunk. Nem tudom mi a menete a dolgoknak, hogy megy ez az orvos-szulesz felfogadas? Teljesen uj nekem ez a rendszer, kit hogyan kell megkeresni, hogyan kerulhetnek egy olyan szulesz-nogyogyaszhoz aki kesobb a szulesnel is ott lesz stb. Egyaltalan hogy megy ez a "felkeres"? Nagyon megkoszonnem a felvilagositast, akar privatban is hogy ne untassak itt mindenkit. Tudna nekem valaki segiteni? Elore is koszonom.

13871. Meingott
2015. aug. 18. 19:17
Szia Jenufa! A gátmasszázs alatt a gátvédelmet érted, ugye? A gátmasszázs az, amit te csinálsz otthon a szülés előtt, a gátvédelem pedig nálam úgy történt, hogy mind a doktornő, mind a szülésznőnk sok-sok olajjal kenegette a baba feje mellett a hüvely belső falát, hogy könnyebben tudjon kibújni. Igen, mindketten aktívan közreműködtek ebben - szerintem ez lehetett az, amire gondoltál.
13870. pill
2015. aug. 17. 17:03
Sziasztok! Nyulas Jolánról és Vastaghné-ről tudnátok tapasztalatokat írni? Náluk fizetős a CTG? köszönöm!
13869. fildus (válaszként erre: 13866. - Manocska05)
2015. aug. 17. 12:15

Sajnálom :(

Zsigmond dokiról én sem hallottam túl jókat :(

13868. rjudi (válaszként erre: 13861. - Jenufa)
2015. aug. 17. 12:11
Nekem is Váradi Zsófia volt a szülésznőm mindkétszer, ő pont ilyen tyúkanyó típus, de határozott, ha kell. :)
13867. rjudi (válaszként erre: 13859. - Babazo)
2015. aug. 17. 12:10

A lányomat 2010-ben, a fiamat 2012-ben szültem ott, mindkét alkalommal fürdethettem én. Sőt, a lányomnál a nővér szorgalmazta, hogy ne csak nézzem, hanem tanuljam is meg tőle, hogy kell megfogni. Ilyenkor az apuka is bemehet a fürdetésre, meg kell tartani a szüléshez használt műtősruhát, abban mehet be hátulról, a szülőszobák felől. A fiamnál ugye már volt rutinom, akkor viszont nem jött a férjem, mert inkább a lányunkhoz sietett munka után. :)

Ha fogadsz csecsemőst, és épp nincs bent az, akit választottál, át szokták adni egymásnak a feladatot. A fürdetést nekem úgy intézték, hogy mindig akkor, amikor épp bent voltak, ha meg olyasmi volt, amit nem lehetett időzíteni, akkor megkérték az egyik kolléganőjüket. Egyébként Török Éva pl. benézett hozzám a szabadnapján is, mert nagyon nehezen ment a szopizás és aggódott értünk. :)

13866. manocska05
2015. aug. 17. 11:33

Sziasztok!


Szeretném megosztani veletek az én szülés történetemet és az előzményeket.

Elsősorban azok olvassák el akiket érdekel MILYEN VÁLASZTOTT ORVOS NÉLKÜL SZÜLNI.

Nagyon hosszú lesz, ne haragudjatok. Tudom eleve nem voltam egy könnyű eset, de mint kolléga (én is kórházban dolgozom) minősíthetetlennek tartom ami ott volt.

Az osztály szinte összes orvosa megvizsgált, nem mindig tudok neveket írni.


Ugorjunk vissza pár évvel korábbra. Folyamatos, erős vérzéssel mentem a Fehérvár úti rendelőbe Dr. Zsigmond Tamáshoz. Általában vizsgálat nélkül, mindig azt a választ kaptam csináltassak terhességi tesztet, biztos terhes vagyok azzal elküldött. Ez a dolog odáig fajult hogy a férjem ahányszor együtt voltunk mint akit megerőszakoltak térdig véres lettem. Akkor is csináltassak terhességi tesztet. Amikor már a négy hétből hármon keresztül véreztem megállás nélkül, akkor megvizsgált méhszáj seb lefagyasztom majd két hónap múlva. Ekkor ez az állapot 3 éve tartott.

Ekkor ajánlotta a főnököm mennyek a férjéhez Dr. Szakács Zoltánhoz. Alaposan kivizsgált, minden lehetőséget végig vettünk nagyon jó szakember. (Nem protekció miatt, szakmailag is elismert az országban az egyik legjobb meddőség kezelő). Elküldött műtétre. Műtét eredménye: endrometriozis, myoma, cysta, eldaganatosodott méhszáj seb. Ennyit arról hogy nincs semmi bajom...

Sajnos a doktor úr csak 12. hétig vállalja a betegeket, mondta menjünk a Sote I.re, én hülye viszont ragaszkodtam a Szent Imréhez mondván közel van.

8. hetesen elkezdtem vérezni, ügyelet,Dr. Kovács Zoltán vizsgált meg nagyon rendes aranyos doki, mondom de jó akkor majd őt felkérjük. A nagy nép vándorlással sajnos Ő is elment. A vérzés miatt csak fekvés, semmi munka amíg vissza nem megyek gyesről.

Terhes gondozás, Fehérvári út Dr. Jimenes. Érdekes egy egyéniség annyi szent. Az feltűnt Ő mindig nagyobbat mér mint az UH-on azt mondták hogy jaj a doktor úr a születési súlyát mondja..

30.-ig hétig azt mondta csak császárral szülhetek nagyon magas a dioptria számom, a műtétek, mitrális prolapsus stb....30.ik héttől folyamatos fájdalmaim voltak, mondta bármikor beindulhat a szülés, akkor azonnal a János kórházba csak ott van koraszülött intenzív. Szigorú fekvés szülésig. Ha nem szülök meg 34. héten jöjjek vissza. 34. hét hát majd meglátjuk hogy szül császárral vagy vákuummal vagy természetesen. Nézek rá mint borjú az új kapura, mi van? Eddig azt mondta csak császár. 36. hét vizsgálat, innentől járjak a Szent Imrébe NST-re, mondom ok és hogy kell szülnöm? Programozott császár 38-39. héten elő jegyzik az embert ugyebár.Adott beutalót kérdezem meg őket.

Szent Imre 38. hét. NST-n mondom dokihoz is küldtek hogy vizsgáljon meg, ok kint üljek le. Nem mondtak semmit jó vagy rossz az NST. Egyszer csak kiszól az egyik asszisztens, menjek fel a szülőszobára. Ott lesápadtam azt hittem beindult a szülés. Menjek be a vajúdóba, jön a doki megvizsgál, nyugodtan szülhetek természetes úton. Ennek egyrészt nagyon örültem másrészt meg szülés felkészítő tanfolyamra esélyem se volt a 38. hét végén, egész végig császárra készültem.

41. hét eleje. 05.02.re voltam kiírva. 05.03. vasárnap rendszeres fájásokkal elindultunk a kórházba. Nem akartam bemenni, család unszolt. Megvizsgáltak, NST, méhszáj stb...Nem indult be a szülés, de most már nem mehetek haza. Befekszünk. Szobatársnőmnek ez a 3.ik gyereke lesz, Ő is túl hordta, őt se engedik haza.

Hétfőn NST, UH, ahol közölték velem potom egy kiloval több a gyerek mint amennyit legutóbb mondtak nekem. A Fehérvári úton Dr. Jimenes amikor megvizsgált mondta 3600g, UH-on azt mondták ohh az a max. születési súly...Szent Imre UH 4260g! NST nem mutatott ki semmit, járkáljunk sétáljunk stb. Egész nap sétáltam,lépcsőztem semmi. Könyörögtem hagy menjek haza, nem engednek. Esti vízit: orvos benyit kell maguknak valami? Nem köszönjük. Jó éjt.

Kedd reggel jön az általam nagyon "megkedvelt" nővérke mondja szaladjunk át a Bártfai u.-i rendelőbe NST-re nem jó a gép. NST egyikünknek sincs rajta semmi. De szaladjunk mert jön a doktor úr és megvizsgál minket,ez volt reggel fél 8kor. Mondjuk a nővérkének délben hogy mi újség a doktor úrral. Jaj hát itt beszélget kint mindjárt szólok neki. 2kor mi szóltunk újra. Doktor úr nekem szegezi a kérdést: Miért jöttem be? Azért mert túl hordtam? Akartam neki válaszolni hogy miért, mire nővérke kedvesen helyettem azért mert otthon unatkozott... Megvizsgáltak mindkettőnket. Oh a héten meglesz még ez a gyerek. Szobatársnőmnek vizsgálat után elfolyt a magzatvíz. Senki nem szólt hogy nem mehetek sehova, lesz még valami, ott flangáltam előttük ha akart volna és nem pasziánszozna szólhatott volna. Ki mentem hozzá tartozókhoz a kertbe sétáltunk stb...5körül jöttem vissza mire a nővér üvölt velem hogy hol voltam mert kerestek, hogy lesz még vizsgálat és miért mentem el. Majdnem meg mondtam neki hogy nem tudtam hogy ez egy zárt osztály.Mondtam neki hogy nem szólt nem tudtam róla. Szülészeten megállás nélkül kaptam a lecseszést miért tűntem el mindenki engem keresett. Mindjárt jön a doktor megvizsgál utána mehetek. Ki mehetek szólni a férjemnek? Nem maradjak itt mert elszökök. Jött egy szülésznő megvizsgálta a méhszájat vett le magzat vizet, zavaros ma beindítják a szülést. Ne menjek sehova. Fél 10kor mondtam a férjemnek menjen haza, orvos még nem látott. Este 10 után jött Dr. Szigeti Katalin, megvizsgált, nem zavaros a magzat víz, de nem biztos benne. Este 11 Dr. Urbán Márta jön Ő már úgy kezdte ma még én nem néztem meg a méh száját....Ekkor már 10en voltunk a vizsgálóban. Ő volt az első aki kikérdezett mindent, elmagyarázott, elmondta mik a lehetőségeim...Megegyeztünk természetes úton megszülöm várjunk még.

Szerda. Szobatársnőm megszülte a kisfiát, tiszta vér volt a lepedő az ágy minden. Kérte a nővérkét cserélje ki alatta még se teheti a gyereket a tiszta vér ágyneműre. A nővér finoman szólva vissza küldte oda ahonnan jött hogy még is mit képzel mi az hogy tiszta lepedőt akar...Engem nem tudom már hányadik orvos vizsgált...NST

Csütörtök hajnali 2. Rendszeres fájásokkal átmentem a szülőszobára megvizsgáltak, igen ebből reggelre gyerek lesz. Menjek a vajúdóba mondta a kedvenc nővérkém majd jön. Reggel 7re ritkultak a fájások mire 8kor jött megnézni az NST-t (hajnali 2től oda se nézett) elmúltak. Elkezdődött a tágulás egész nap görcsöltem de már nem mertem szólni.Fél 2kor mondta a doki menjek át megvizsgál. Mondom fölösleges nem érzem, de azért menjek át.Megállapítottuk tényleg semmi oké, akkor este 8kor újra menjek át. Fél 8kor rendszeres fájásokkal mondom a másik kedves nővérkének kérem a lapom megyek át vizsgálatra, mondja a nővérke igen hallom hogy rendszeresen átjár...

Dr. Zsigmond Tamás (igen megint belefutottam) megvizsgált reggelre meglesz, feküdjek le a vajúdóban, óránként NST addig is aludjak. 05.08.Péntek. Hajnali 3kor burok repesztés, indul a mandula...Nagyon cuki szülésznőt fogtam ki sajnos műszak váltás volt,így Ő elment, de megpuszilt mondta ne aggódjak. (Zsófinak hívták szőke hosszú hajú). Nyulas Jolán és Simon Gyöngyi váltották, orvosok pedig Dr. Szigeti Katalin és Dr. Ádám Zsolt. Gyöngyi kezdetben gyakran bejött, aztán az utolsó harmadban eltűnt. Ketten voltunk a férjemmel. Amikor már üvöltöttem hogy segítsen valaki akkor jött be. Kitolási szakasznál kaptam oxytocint, előtte senki nem kérdezte hogy akarok szülni, vajúdni, esetleg ne adj Isten fájdalom csillapítót kérek-e. Azt akarták oldalt fekve szüljek. Nekem nem ment, nem tudtam úgy tolni és éreztem gyengülnek a fájások. Négykézlábra átalakították az ágyat, a matracnak dőlve szültem nagyon keservesen. Gyakorlatilag átjáró ház voltam, csak az nem jött be aki nem akart. Volt hogy csak 3-an voltunk bent a szobában volt hogy 10-15 ember bámészkodott szó szerint. Végig fel voltak arra készülve hogy bármelyik percben császár. Mindenhol azt olvastam lazítsd el az állkapcsod, torok hang segíti a méh összehúzódást, kitolást. Próbálkoztam vele, rám szóltak ne csináljam mert csak elfáraszt. (Mert a 40 órás vajúdás nem). Mondtam nekik érzem szakadok szét, ne foglalkozzak vele mindenki így érzi. IV. fokú gátrepedés lett belőle, nem tudtak gátat vágni. Az orvos csak akkor jött be amikor már kint voltak a vállai.

Nagy keservesen 11:15kor megszületett a kis fiam 4200g és 57cm hosszú. Amikor megszületett nem sírt fel. Csak annyit láttam amikor hátranéztem egy teljesen szürke fehér baba,aki majdhogy nem élettelen és nem sír fel. Kérdeztem mi a baj miért nem sír? Senki nem szólt semmit szüljem meg a méhlepényt ennyi volt a válasz. Rengeteg sok orvos,picurt vizsgálják nem sír fel. Megszültem a méhlepényt, forduljak meg hogy összevarrjanak. Végre felsírt! Megfürdették felöltöztették, oda adták apának engem elkezdtek a varrásra előkészíteni. Dr. Szigeti Katalin varrt, Dr. Ádám Zsolt közben mellette ült mondta neki hogyan kell csinálni. Beérzéstelenítettek, de először rájöttek hogy a nem érzésteleníthető részt kell össze varrni. Mire az érzéstelenített részhez értek, elmúlt a hatása. Végig éreztem az egészet. Ellenségemnek nem kívánom.

Miután összevarrtak majdnem más fél óra alatt, sokkot kaptam. Mindenem remegett nem bírtam megfogni a gyereket. Szent Imrében az a protokoll szülés után 2 órára egyedül hagyják az új családot. Nálunk ez negyed óra volt.

Varrás után a szülésznő még nyomta a hasam hogy jöjjön ki a maradék vér. Már bokáig lehet állni, mintha centrifugálás nélkül vettem volna ki a lepedőt annyi vér folyt belőle. Megmutatta hogyan szoptassam egyszer majd elment.

Korábban olvastam itt a fórumon, szegény anyuka megszülte a gyereket, nem volt hajlandó rendesen kiírni a szülésznő a gyerek nevét, ezért össze cserélték egy másik babával. Mi éppen ezért utolsó pillanatban választottunk neki még egy nevet, ne legyen ez. Így lett a kisfiúnk Varga Marcell Gergely. Amikor megszületett kétszer is rákérdeztek hogy hogy hívják. Nézem a karszalagot a szülőszobán: Varga Nimród?!

Szülésznő mondta csak széklet lazító étel a gátrepedés miatt. Áttoltak a kórterembe, nagy nehezen legyűrtem magamba két falatott mire jön a nővér üvöltve miért eszek. Nem szabad ennem csak pépeset, egyáltalán hogy gondoltam én hogy eszek. Elvitte a kaját, utána vissza jött még dühösebben hogy egyáltalán nem ehetek csak ihatok.

Először azt mondták hétfőn mehetek haza, és ehetek másnap már rendesen. Hétvégén csak olajat kaptam inni, illetve vizet, ne is álmodjak arról hogy hétfőn haza mehetek közölték.

Hétfőn adtak pépes ételt közölték kedden sem mehetek haza.

Kedden adtak szilárd ételt, csak akkor mehetek haza ha van széklet. Volt de így se akartak haza engedni sírva könyörögtem.

Szerdán nagy nehezen megvizsgáltak és haza engedtek.

Mondanom sem kell a csecsemősök kritikán aluliak voltak. Lecseszett a nővér miért adom be a gyereket amikor hasmenésem van az olajtól és egyedül voltam egy szobában a picurral. Olyan bűntudatom lett hogy inkább kihoztam. Lecsesztek azért miért nem szoptatom a gyereket, miért kérek tápszert. Könyörgöm aki több napig csak vizet ihat, nem ehet annak hogy legyen teje?

Hétfőn volt egyedül egy bűbáj csecsemős Őt mindenkinek csak ajánlani tudom. Sajnos a nevére már nem emlékszem hát ha valaki rá ismer a leírásra magas hosszú szőke hajú,német izmos alakú. Mindent megmutatott, Ő segített abban hogy mivel a picur nem tanult meg rendesen szopizni hogyan tanítsam meg, hogyan kell fürdetni mindent megmutatott. A védőnő is csak azért mutatta meg hogyan kell rendesen mellre tenni mert ép gyakornokokat oktatott.

Szülés után 6 héttel még mindig véreztem, mentem vissza a Fehérvári útra. Meséltem Dr. Jimenesnek mi volt a szülésnél közölte jó hogy nem haltam bele. Felírt Ergam cseppet, ha nem szűnik irány a kórház műtét.

A cseppektől majdnem annyi lett a szoptatásnak, de a vérzés elmúlt másfél hétre. Utána újra elkezdtem vérezni, és nem múlt el csak erősödött. Folyamatosan görcsöltem. Hívtam a Szent Imrét, holnap bent van a doktornő jöjjek be megvizsgál.

Bementem, vártam kijött az asszisztens akivel előző nap beszéltem mondta menjek fel vagy a szülészeten vagy a nőgyógyászaton van fent, ott megvizsgál. Felmegyek a nőgyógyászatra, nagy kegyesen 5 perc után megkérdezi az egyik nővér ugyan mit akarok. Elmondom hogy a Szigeti doktornőt keresem, hát itt nincs. Mondom és hol találom? Hát itt nincs keresem, nem tartja Ő számon ki hol van. Megyek a szülészetre doktornő ott ül a pultnál. Mondom neki hogy őt keresem miért stb...Fel sem néz a monitorról, közli velem Ő már pedig nem vizsgál meg, nem hagyja itt az osztályt nem érdekli menjek vissza az ambulanciára majd ott megvizsgálnak. Mire mondom neki onnan küldtek, őt akkor sem érdekli menjek csak vissza ott az ügyelet.

Vissza mentem szóltam az asszisztensnek,így meg is vizsgáltak. Szerencsére mondták nem maradt bent semmi UH szerint, de kaptam egy méhgyulladást ezért antibiotikum. Ha megint vérzek műtét.

Mai napig kísért a szülés élményem, olyan szinten hogy hiába akartunk, nem lesz második gyerek ezek után.

Tudom hogy nem volt választott orvosom mert nem engedhettük meg magunknak, de még így is adtunk az orvosnak is és a szülésznőknek is pénzt. De ezek szerint semmit nem számított.

Akik választott orvos nélkül akarnak szülni csak azt tudom tanácsolni hogy ne tegyék!

13865. A.Regina0331 (válaszként erre: 13864. - Kymo)
2015. aug. 16. 22:03

Szia!

Én Szigeti Katalint tudom ajánlani.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook