Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
13954. szimba (válaszként erre: 13949. - Orto)
2015. nov. 11. 18:20
Nekem őt ajánlották, de végül nem a Szent Imrében szültem. (Én is így tudom a nevét.) :-)
13953. Maya18
2015. nov. 11. 10:17

Sziasztok! A segítségeteket kérném, első babámmal vagyok várandós, a 8,5. héten járunk. A Szent Imrében szeretnék szülni. Viszont fogalmam sincs, hogy melyik dokit és mi alapján válasszam. Azt sem tudok, kik közül lehet, mert a honlapon az orvosok listáján mindössze 6 dokit találtam, és van, aki már nem is dolgozik ott. Szerintetek férfit, vagy női orvost érdemes inkább? Azt mondták, hogy az is lehet szempont, hogy hol van az adott orvos magánrendelője...

Én amúgy akkor érzem magam biztonságban, ha mindent rendesen elmagyaráznak, hogy mi fog történni, mit miért kell csinálni, stb. Szeretem a jófej, viccelődős, de határozott, megbízható embereket/dokikat.

Bárkit tudtok ajánlani? Azt sem tudom, merre felé induljak el... :) Ja, és persze szülésznénit is szeretnék. Előre is nagyon köszönök minden segítséget!! :)

2015. nov. 10. 20:32

Sziasztok,

Valaki esetleg tudna tapasztalatokat meegosztani velem Dr. Urbán Márta-Nyulas Jolán párosról.Nagyon megköszönném.

13951. pill (válaszként erre: 13949. - Orto)
2015. nov. 10. 13:06
Szia! Nem Bohonyi Zsuzsi? Nekem ő volt, de lehet, h én tudtam rosszul a nevét:) Nekem nagyon sokat segített, nem is tudom mi lett volna nélküle, otthonról is tudtam hívni később, ha kérdésem volt. Utólag annyi csak, hogy tápszert alapból adtak a babámnak, már nem is tudom, hogy kinek a kezdeményezésére, szóval, ha nem szeretnél tápszerezni, akkor arra figyelni kell.
13950. Zsófi2014 (válaszként erre: 13948. - Vikym)
2015. nov. 10. 11:14
Holba Sandorrol es a szent imre korhazrol is csak jot tudok irni! AA teljes terhesgondozasomat Holba vegezte az sztk.ban es a legkorrektebb orvos akivel valaha talalkoztam! Az asszisztense szint ugy! A maganrendelesen is egyutt dolgoznak tudtommal. Ha Nala akarsz szulni mar most jelezd Neki! Kesobb nem biztos, hpgy elvallal. Sok sikert es gratulalok a babahoz!
13949. orto
2015. nov. 10. 11:00
Sziasztok! Mi a véleményetek, tapasztalatotok a Szent Imrében Bolyhos Zsuzsanna csecsemős nővérről?
13948. vikym
2015. nov. 9. 14:36

Sziasztok!


14 hetes kismama vagyok, ez lesz az első babám, így nagyon tapasztalatlan vagyok még. Mivel egy utcányira lakunk az SZTK-tól, így bennem fel sem merült a magánrendelő lehetősége, egyből az SZTK-ba mentem terhesgondozásra. Most a 22.kerületbe Dr. Holba Sándorhoz járok. Nekem nagyon szimpatikus, eddig mindig nagyon kedves volt, minden kérdésemre válaszolt. Annak ellenére, hogy SZTK rendelésre járok szeretém, ha lenne fogadott szülés orvosom a szülésnél. A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy így , hogy az SZTK rendelésre járok, így is fel lehet kérni az orvost a szülés levezetésére? Illetve mikor szokták ezt szóba hozni, hányadik hónapban, ha szeretnék nála szülni?

13947. Amika22 (válaszként erre: 13946. - Pill)
2015. nov. 4. 18:12

Szia!

Én tavaly novemberben vele szültem .Csak jókat éspozitívat tudok róla mondani. Bátran ajánlom! :)

13946. pill
2015. nov. 3. 11:32
Sziasztok! Nyulas Jolán szülésznővel kapcsolatban mik a tapasztalatok? Köszönöm!
13945. pill (válaszként erre: 13944. - Kettyi)
2015. nov. 2. 08:49
Gondolom attól függ, hogy van-e még hely nála.
13944. Kettyi
2015. nov. 1. 21:54

Köszi :)

26 hetesen nem késő felfogadni orvost?

13943. Mesike18
2015. okt. 31. 22:25

2 éve nekem is ő volt a dokim (végül nem nála szültem), én rákérdeztem, valóban nem mondott. Azt mondta, rám bízza. Ha felfogadom, az ő részéről nyilván egyfajta készenlétet jelent x héten keresztül, hiszen bármikor telefonálhatunk neki... Nem volt zavaró vagy "erőszakos" ahogy mondta, de összeget még megközelítőleg sem sugallt.

Egyébként aranyos doki, sokan járnak hozzá - magánrendelése hetente csak egyszer van (ha épp akkor szül, akkor nem tudom, hogy pakolgatják a bejelentkezett kismamákat, betegeket)

Ha kérdésed van, érdemes neki feltenni (már ha tudod, mit kell/akarsz kérdezni - első szülőként én nem tudtam, mire kéne rákérdeznem), mert lehet, hogy magától nem mondja el, vagy elfelejti, vagy azt hiszi, tudod...

Jah, és érdemes mihamarabb felvenni vele a kapcsolatot, egyrészt mert tényleg sokan keresik, másrészt állítólag nem vállalja túl magát! :)

13942. pill (válaszként erre: 13941. - Kettyi)
2015. okt. 31. 07:07
Természetes szülés párti,kedves, elérhető, ha baj van, viszont fiatal (nem tudom, h Neked előny vagy hátrány). Én nem kérdeztem tőle tarifát, de szerintem nem is mondana (egyáltalán mondhatnak?:)).
13941. Kettyi (válaszként erre: 13939. - Pill)
2015. okt. 30. 14:51
És mennyi a szülés? Természetes szüléspárti?
13940. fildus (válaszként erre: 13932. - Mesike18)
2015. okt. 30. 11:17
Két gyermeket szültem nála, de a 3. terhességemnél nála voltam, és csalódtam benne... a baba elment...
13939. pill (válaszként erre: 13938. - Kettyi)
2015. okt. 30. 10:45
Dr. Lengyel Dániel - 13e Ft a terhesgondozás nála
13938. Kettyi
2015. okt. 29. 21:35

Sziasztok!

Egyre problémásabb a terhességem. Eddig biztos voltam benne, hogy nekem nem kell fogadott orvos, de elégé elbizonytalanodtam most.

Tudnátok jó orvost ajánlani a Szent Imrében? Mennyit kér a szülésért illetve a terhesgondozásért?

13937. Etain (válaszként erre: 13936. - Szimba)
2015. okt. 28. 19:54
Köszi, szimba, már ez is bőven több infó volt a semminél! (: <3
13936. szimba (válaszként erre: 13935. - Etain)
2015. okt. 28. 09:11

Szia! Sajnos kevés az infóm, pedig úgy volt, hogy nála szülök szeptember végén (programozott császár). Aztán mivel 35+3 hetesen beindult a szülés, és az Imrében az a protokoll, hogy a 36. betöltött hét előtt átküldenek oda, ahol van újszülött intenzív, végül a SOTE 1-en szültem.

Ami esetleg segítség lehet, hogy nekem ő ajánlott szülésznőt, Czainkó Katit, az ő elérhetőségét el tudom küldeni, ha szeretnéd.

Ja, és ami egészen biztos, mert voltam kismama klubban, hogy abszolút természetes- és alternatív szülés-párti a kórház!

Esetleg ha fent vagy facebookon, keresd meg a Szent Imre Kórházban szültem/szülök csoportot, ott sokkal több az infó!

13935. Etain
2015. okt. 27. 19:37

Helló Mindenki!


Vagy nem működik jól a Hoxa keresője, vagy csak nálam nem működik jól - szerettem volna hozzászólásokat olvasni Dr. Csemniczky Gusztávról, de nem dobott ki találatot. (Egy másik topikban viszont láttam, hogy valaki őt jelölte a legjobb szülész-nőgyógyásznak, szóval azért csak van róla a Hoxán hsz.)


Elvileg nála fogok szülni a Szent Imrében, de nem sok infót találok róla a neten. Sőt, meglepően keveset.


Itt van valakinek infója, tapasztalata?


Minden érdekel. ((:


Mennyire baba- és alternatívszülés-barát mostanság a kórház (volt ez a Vass Gabriellás ügy nemrég.....) , Csemniczky dokival milyen volt a szülés, ki volt a választott szülésznője és milyen volt, stb.


Köszi előre is, ha írtok!

13934. pill
2015. okt. 27. 19:28
Sziasztok!vizben szulessel/vajudassal kapcsolatban vanvslaki el tapasztalata?koszonom
13933. nyulovics
2015. okt. 20. 22:37
Igen, ezt mindenki tudja hogy bármi megtörténhet az első trimeszterben, aztán akármikor a későbbiekben egy makk egészséges érett magzattal is. De vannak anyai okok, amik rizikó tényezők egy amúgy egészséges terhesség esetén, nyilván nem kell a frászt hozni senkire, de azért egy vizsgálat szerintem belefér. De nem áll szándékomban vitába szállni, természetesen mindenkinek más szempont fontos orvosválasztás terén, persze egyszerűbb a dolog, ha minden klappol és nincs olyan előzmény, vagy indok ami miatt az ember néha egy kis megnyugtatást vár, akár egy öt perces uh által :-)
13932. Mesike18
2015. okt. 20. 14:49

Már lezártam magamban a témát, de egy gondolatot azért szeretnék még hozzátenni:

Igen, az első trimeszterben történik a vetélések nagy többsége. Én pont ezért örültem volna egy megnyugtatásnak (vagy bármilyen hírnek), hogy még élő magzatot hordok-e egyáltalán a szívem alatt, vagy ne adj'Isten hetekig olyan álmokat kergetek, amik (most) nem válhatnak valóra?

Szerencsére nem volt még vetélésem, nem tudom, hogy zajlik, de a következő héten vidékre autóztam nem keveset, több ember előtt tartottam 2 napos előadást, nem egy megnyugtató dolog, hogy nem tudom, mi történik bennem, vagy esetleg bármikor rámtörhet-e bármi... Ami a testem "természetes működéséből" fakad...

És az is igaz, hogy a harmadik trimeszterben "elvben életképes" magzatokról van szó, de sajnos ők sem tudják megvédeni magukat mindentől, egy nyakra tekeredő köldökzsinórtól, vagy bármi olyantól, ami eszünkbe sem jutna. És sajnos az sem biztos, hogy az anyuka bármit időben megérez, vagy (főleg első szülőként) tudja, hogy amit érez az normális-e vagy sem. Akkor sem kéne megvizsgálni, mert nem érez panaszt, ugyanakkor még nincs itt a szülés ideje?


Na mindegy, hagyjuk, én csak gondoltam, elmesélem, mi történt velem, mi az, ami nem tetszett, mert nem erre számítottam. Attól természetesen lehet, hogy másnak bejön, eszem ágában sincs senkit sem le/rábeszélni semmire és senkire. Örülök, ha Te megtaláltad a számításaidat Nyulasi dr-ban, nekem "sajos" nem sikerült.

13931. 4c1a787e8f (válaszként erre: 13930. - Nyulovics)
2015. okt. 20. 13:37

Az első trimeszterben történik a vetélések túlnyomó többsége.

Ezek legnagyobb részét bizony hagyni a legjobb.


Igen, ezt ma gáz kimondani, de előbb-utóbb ki fogják.


Én ki merem most is.


Persze lehetnek eltérő egyedi esetek is, de általában meg az igaz, hogy tudomásul kellene venni a test természetes működését.


A harmadik trimeszterben már elvben életképes magzatokról van szó. Szerintem óriási a különbség a kettő között.

13930. nyulovics
2015. okt. 20. 06:47
A "csak" az első trimeszter dolog azért ne legyen már ennyire evidens.. A harmadik trimeszter is lehetne "csak", ott is történnek ám dolgok, szerencsés akit ezek elkerülnek de ha vannak rizikó tényezők a háttérben, azért na!
13929. nyulovics
2015. okt. 20. 06:41
Nekem azért az fura hogy sztk-s rendelésen az első találkozáskor be kell számolni, hogy hol, kinél szeretnél szülni, és kb milyen anyagi helyzetben vagy.. Hozzá teszem én 15 éves korom óta sztk-ba járok nőgyógyászhoz, most várom a második babám, és attól eltekintve hogy sokat kell várni, nagyon korrekt az orvos. Tavaly ügyeleten szültem, bár nekünk nem lett happy end a vége, de pont az sztk-s dokim volt ügyeletben,nem is tudom hogy mit csináltam volna ha nem ő van ott akkor. És soha nem látott tőlem egy forintot sem, de még csak szóba sem került a kilenc hónap alatt. Most is hozzá járok, nyilván az előzmények miatt megkértem hogy ő legyen ott a szülésnél, és természetesen nem leszek hálátlan, mert sokat jelent, hogy maximálisan bízhatok benne. De ő mindig alaposan megvizsgál, mindig mindent normálisan elmond, ha kérdezel Arra válaszol türelmesen. És nincs bájvigyor az arcán "csak" korrekt. Persze lehet hogy nekem szerencsém van, hogy 15 évesen hozzá kerültem, meg persze mindenkinek más felel meg, de én Mesivel értek egyet, főleg ha vannak azért hormonális gondok a háttérben.. Na de ez csak az én véleményem.
13928. 4c1a787e8f (válaszként erre: 13927. - Mesike18)
2015. okt. 18. 15:30
Fontos, hogy neked megfelelőt találj.
13927. Mesike18 (válaszként erre: 13926. - 4c1a787e8f)
2015. okt. 17. 14:24

Értem én, értem, nem is azt vártam, hogy jókedélyűen elkávézgassunk órákon keresztül. De azért egy kukk, vagy szívhangvizsgálat szerintem bele kellett volna hogy férjen, főleg ha jelzem, hogy izgulok, hogy minden rendben van-e odabent. (És nem tobzódtak kint a kismamák.)

A nyílt szavakkal is egyetértek, hogy ne várjunk mást egymástól, mint amit lehet, de azért az, hogy az anyagiak miatt nem az előző dokimhoz járok-e, azt gondolom, hogy nem tartozik rá.

És azt is tudom, hogy sztk-s rendelésen is "elfogadott" a zsebbe adás, de ha jól sejtem, azt is csak akkor adod, ha elégedett vagy a nyújtott szolgáltatással. (Én legalábbis csak akkor adnám) Olyan dokit szeretnék, akihez végig járhatok (eszem ágában sincs minden egyes kontrollt más dokival lefolytatni), de nyilván az első benyomás a leginkább meghatározó. Az pedig jelen esetben nem sikerült túl jól, hozzá tuti nem szeretnék visszamenni. Ha másként nyitott volna, végig hozzá jártam volna, és ha elégedett vagyok, nyilván valahogy "jeleztem" is volna felé...

13926. 4c1a787e8f (válaszként erre: 13925. - Mesike18)
2015. okt. 17. 09:32

Ne vedd magadra.


Ő ilyen, a magánrendelésén is kimért.


Én az elején - már az ismeretségünk elején - nyílt szavakkal tisztáztam vele minden ilyen kérdést. Magyarul.


Már bocs, de tényleg "csak" az első trimeszterben vagy. A vírusfertőzéssel és esetleges következményeivel nincs mit csinálni, nem lehet ezt szűrni, stb.. A legtöbb kismama, pláne akinek többedik gyereke születik, állandóan beteg.


Eleinte én is nehezen szoktam meg Nyulasi visszafogottságát, pláne Faludi doki állandó nagy p.fája és több órás szövegelése után.


De azt tudom, hogy amikor odaadtam szülés utána a pénzt Nyulasinak, belenézett a borítékba, és visszaadott belőle, hogy sokat adtam. És még a magánrendelésén se engedett fizetni.


A helyzet meg az, hogy még az sztk-ban is szoktunk a zsebbe adni, ha nem is mindig, és nem is annyit, pláne, ha mindig ugyanazon dokihoz mész.

13925. Mesike18
2015. okt. 16. 20:37

Sziasztok,


muszáj kicsit panaszkodnom. Második babámat várom, anyagi okokra hivatkozva úgy döntöttünk, hogy most sztk-s rendelésre fogok járni, és ügyeleten szülni. (Kislányommal magánrendelésre jártam ugyan, de ügyeleten szültem, teljesen problémamentes voltam végig, így gondoltam, megkockáztatom az sztk-s terhesgondozást.)

Ma voltam Nyulasi dr-nál, háááát, még mindig keresem a szavakat!

Egyrészt azzal kezdte, hogy elkezdett a zsebemben turkálni "Csak hogy tisztán lássunk" ("Tehát, ha jól értem, sztk-s terhesgondozás, ügyeletes szülés? Az előző dokival mi volt a gond, nem bírta anyaglilag?" stb-stb) Már ez bicskanyitogató volt számomra. PCOs, IR-es vagyok, kb 10-11 héten járhatok. Említettem neki, hogy múlt héten volt egy vírusos hányós-hasmenős valamim, amit a lányom hozott haza, és picit aggódom, hogy minden rendben van-e a picurkámmal. ("De már jól van, nem? Van bármi panasz?") Majd igyekezett elköszönni, mire rákérdeztem, hogy vizsgálat nem lesz-e? "Azt mondta nincs panasza, úgyhogy nem!"

Összesen max 7 percet töltöttem bent, eddig egyszer, a terhesség megállapításánál láttam a picuromat, ahhoz képest, hogy alasony a tsh-m, ir-re szedek gyógyszert, vírusos megbetegedésem volt és még csak az első trimeszterben vagyok, amikor mint tudjuk, igen sokminden történhet, azt gondolom, még sztk-ban is körültekintőbben kellene foglalkozni a kismamákkal!

Drukkolok, ha ügyeleten is fogok szülni, nehogy ő legyen épp bent!!!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook