Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szénhidrát evés után miért doboghat a kelleténél erősebben a szívem? fórum

Szénhidrát evés után miért doboghat a kelleténél erősebben a szívem? (tudásbázis kérdés)


25. Anniez
2018. febr. 7. 14:03
Kedves Fórumozók! Emésztési gondok lehetnek, enzimproblémák.Nekem minden vérképem jó volt,élelmiszer allergiám sem volt, gyulladásom sem- a magánlaborban készült enzimes vérképek pedig mind rosszak voltak. Kifli esetében az amiláz nevű enzim felel a szénhidrátbontásért, illetve a diamonio-oxidáz (DAO) enzim működését szintén érdemes nézetni. A hisztaminért felel, az élesztős dolgok, vagy hisztamin magas élelmiszerek simán okozzák a szívdobogást, vérnyomás gondokat , hányingert , szédülést hasmenést fájdalamkat stb.-t.
2013. ápr. 26. 21:08
Mikor megláttam a topik címét, megdöbbentem. Pontosan ezt érzem én is egy ideje. Régiek közül nincs itt senki, hogy azóta mi a helyzet? Kivizsgáltatták magukat ? Vagy elmúlt? Én cukorra gondolok, de még nem voltam vérvételen. Tavaly voltam laboron, akkor még minden rendben volt, cukrom is.
2013. ápr. 26. 10:48
Gyerekek, nekem is van ilyen! Nálam tuti biztos, hogy a szénhidráttól van, sajnos akkor is, ha barna kenyeret eszem (teljes kiőrlésűt, magosat, bármilyet). És nem eszem ám sokat belőle, 1 árva kiflitől is erős szívdobogást kapok. Ma pl. 1 órát bicikliztem, fél óra pihi, utána 1 kifli vajjal-felvágottal. És megint szívdobogás, kábé 30-40 perc múlva erősödik annyira, hogy már zavaró. És lassan múlik el. Fene essen belé :-(
2012. nov. 9. 01:06
okozhatja vmi tartositoszer,vagy edesitoszer,szinezek is az etelben.eros etelek utan normalis/atmenetileg persze/.
21. Time2
2012. ápr. 7. 00:11
Sziasztok! Én bármit eszem, sajnos mindig van ez az érzésem a szívemmel! Most várom a pajzsmirigyvizsgálat eredményét.
2009. febr. 23. 16:11
Lehetne csinálni egy vak próbát édesítőszeres és cukros limonádéval (azért limonádéval - jó sok citrommal - mert különben sokkal jobban érezhető, hogy édesítőszerrel készült-e vagy sem, így a vak próba feltételei sérülnek).
19. Pirosalma (válaszként erre: 12. - 9c8432d068)
2009. febr. 23. 16:09

Fél óra alatt nem feltétlenül fejeződik be az emésztés.


Nem, nem igazán keletkeznek gázok (milyen keletkeznének?), a gyomor esetleges térfogatváltozása sem préselné föl a szívet érezhetően, az ember ennél stabilabb képződmény. A nagyon megtömött gyomornak a hasi légzésre esetleg lehet hatása, de a fulladás nem tűnik reálisnak.


Én el tudok képzelni 1-2 dolgot, hogy mitől lehet. Pl. nem biztos, hogy az étel minősége a döntő, hanem inkább a mennyisége. Emésztéskor a véreloszlás kissé megváltozik, időlegesen eshet a vérnyomás, ilyenkor a pulzusszám emelkedik, az összehúzódások ereje is nőhet, bár azért ez - ha így van - nem hétköznapi, az biztos.

De lehetséges valami hormonális ok is (igen, szerintem kapcsolódhat pm.-túlműködéshez is).


És persze lehet pszichés is.


Ki kellene vizsgáltatni egy orvossal!

18. Pirosalma (válaszként erre: 10. - Pegasus0629)
2009. febr. 23. 16:01
~ 15 perc alatt semmi nem szívódik föl, még a gyomorban van minden (ha amolyan "rendes" ételt eszel).
17. Pegasus0629 (válaszként erre: 13. - NOA)
2009. febr. 23. 15:12
Igen igazad lehet ebben,egyébként ha finomlisztes és cukros kajákat eszem akkor nemcsak ezzel reagál a szervezetem hanem égő érzés van a nyelőcsövemben és ez pedig a reflux egyik tünete.Kipróbáltam,hogy hónapokig nem ettem ilyen ételeket hanem norbi kaját hozattam ami ugye nem finomlisztes és nem cukros,azt ettem attól nemvolt sosem ilyen égésem meg erős szívdobogás érzésem se,aztán egyszer megint visszatértem a normál kajákhoz és újra égett a nyelőcsövem meg a szívem is kezdte elölről:((
16. a9e1c02a7b (válaszként erre: 14. - Nemtudomka)
2009. febr. 23. 14:19
Végül is nekem a terhesség alatt volt ilyen érzésem, lehet, hogy akkor a hormonváltozás miatt?
2009. febr. 23. 14:17

az endokrinológusnak jeleztétek ezt ?

Ő mit mond?

2009. febr. 23. 14:10
Sziasztok Kérdezők! Adnék egy kis támpontot, mit kellene megnézetnetek ill. kizárni a fennálló lehetőséget.15 éve kezelt pajzsmirigy problémám van, 10 évig magasan,//hyperthyreózis/ 5 éve miután izotóppal kilőtték a pajzsmirigy állományát alacsonyan működik.Ennek egyenes következménye, hogy hormonpótló gyógyszert kell szednem, mert az anyagcsere folyamatok csak így működnek.Évekig ilyen jellegű problémával /amit a többség leírt/ küzdöttem.Célszerű ezt kivizsgáltatni, mert a hormonproblémák idővel több gondot is okozhatnak.
13. NOA (válaszként erre: 11. - Pegasus0629)
2009. febr. 23. 13:35
Nem esnek jól a szervezetednek ezek az ételek .Azért pörgetik a szívet.Sőt van amik allergizálnak, a búzára figyelj hagyd ki, inkább tk. rozskenyeret egyél.
2009. febr. 23. 13:34

Tehát,amikor úgy érzem,hogy rendesen jóllaktam,akkor van nálam a fokozottabb szívverés,enyhe fulladás érzet. Ez eltart kb.fél órát,addigra az emésztés jórészt lezajlik,és ismét a normális állapotba kerülök.

Az emésztéskor keletkező gázok feszítik a gyomrot és a beleket,ettől a rekeszizom valószínűleg feljebb nyomódik a szívhez,és az okozhatja ezt az érzést. Nem vagyok szakember,csak ez az elképzelésem. Nálam ez már sok-sok éve így van.

11. Pegasus0629 (válaszként erre: 5. - 9c8432d068)
2009. febr. 23. 13:15
Igen mikor elég rendesen bekajálok szénhidrátból akkor érzem
10. Pegasus0629 (válaszként erre: 3. - Pirosalma)
2009. febr. 23. 13:14
kb 15 perc,de annyira még nem figyeltem az időt
2009. febr. 23. 12:47
Én is tapasztalom, de sajnos az okát nem tudom. De érdekelne.
2009. febr. 23. 12:42
Ezzel én is így vagyok. Nem tudom, mitől lehet.
7. Szücsi (válaszként erre: 6. - Vigyori:))
2009. febr. 23. 12:41
Nekem is! Azt hittem eddig a teától van amit iszok reggel, de megfigyeltem, tej és kakaó mellett is ez van. Ugyanúgy mint Neked, azonnal, vagy max. fél órán belül... Jééé, azt hittem velem van valami különleges! Amúgy a "nagy bezabálás" nálam egy vajas stanglit jelent valamilyen felvágottal, és a vaj is Flóra szívbarát margarin...
2009. febr. 23. 12:19

sziasztok!ez engem is nagyon érdekelne,mert egy jó ideje (vagy 2éve) én is tapasztalom:(

nekem nem azonnal jelentkezik,pontosan még nem figyeltem meg,de lehet hogy fél óra is eltelik.

2009. febr. 23. 12:12
Nem akkor érzel ilyesmit,ha kicsit többet eszel a szükségesnél? Én ha igazán jóllakok,akkor ézek ilyesmit.
4. Pirosalma (válaszként erre: 2. - Holdsugár85)
2009. febr. 23. 11:43

Szia, Holdsugár!


Nem, azért ez nem ennyire egyszerű:-)

3. Pirosalma (válaszként erre: 1. - Pegasus0629)
2009. febr. 23. 11:43

Szia, Pegasus!


Evés után mennyivel jelentkezik?

2009. febr. 23. 11:41

Ez velem is így van. Gondolom megugrik a vércukor szinted és megterheli a szíved, hogy azt a sok glükózt beépítse.

Ezért nem szabad sokszor ész nélkül kajálni, de ha egyszer-egyszer megesik, nem lesz semmi bajod!

2009. febr. 23. 11:37
Sziasztok! Sokszor tapasztalom már jó ideje,hogy ha fehérlisztes vagy cukros kajákból bekajálok és utána pihenek gyorsabban ver a szívem,de ha csak pl fehérjéből eszem akkor nincs ilyen bajom.Mitől lehet ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook