Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemüvegesektől kérdezném:látják a keretet is állandóan, vagy az "eltűnik" egy idő után? fórum

Szemüvegesektől kérdezném:látják a keretet is állandóan, vagy az "eltűnik" egy idő után? (tudásbázis kérdés)


27. arrival (válaszként erre: 1. - Kriszti 84)
2014. ápr. 1. 02:13
23 evig hordtam allandoan szemuveget ( -7 ), es eszre sem vettem a keretet, egy ido utan nem erzekeled.
2014. ápr. 1. 01:39
kozel 50 eve hordok szemuveget,multifocal-st,es latom a keretet de egyatalan nem zavar,pedig transition lens-l van,az itteni eros napsutes miatt,de az is OK.
25. kriszti 84 (válaszként erre: 24. - Erdei gyümölcs 13)
2014. márc. 31. 20:33
Nekem is ezt mondta több ismerősöm is,meg itt is ez több fórumozó véleménye :) Más meg épp ellenkezőt tapasztalt :) Én egyenlőre még szokom,ma is egész nap rajtam volt,és valami már jobb,pl:szabadban,az utcán már szinte észrevétlen :) Te is most lettél szemüveges?
2014. márc. 31. 16:09
Nekem is szokatlan az új szemüveg, én is látom a keretet, de azt mondják később ez elmúlik.
23. siss27 (válaszként erre: 19. - Kriszti 84)
2014. márc. 30. 12:30

Igen,nekem teljes keretem van. -7-es,vékonyított lencsém van.Aminek ráadásul a szélén vastagsága is van,még a vékonyítás ellenére is és mégsem zavar semmi.Maga a keretem azért nem nagy,de nem is az a mai divatos nagyon keskeny,amiből kilátnék és nem mellesleg én nem is látnék semmit. :D

Ha lefelé nézek,látom a keretem alját,mellé is látok,de no problem,fel sem veszem.

22. f6390e6b9b (válaszként erre: 21. - Kriszti 84)
2014. márc. 30. 12:27
A keretet le szoktam cserélni 2 év után,mert leharcolódik,de a dioptria marad.De csak a damilost szeretem,mert ez hajlékony,nem merev,és a kislányom mellé jobb ha nem törik.Azért kellett már ehhez a kicsi szemromláshoz is szemüveg,mert iszonyú fejfájásaim voltak.
21. kriszti 84 (válaszként erre: 17. - F6390e6b9b)
2014. márc. 30. 11:49

szemüvegcserét hogy érted? Keretet cserélsz vagy másik dioptriát a lencsédben?Mindig direkt ilyen damilosat veszel,mert ez a kényelmes?

Ezek tényleg pici dioptriák,nekem ennél talán még szemüvegem sem volt :)De ez még engem nem zavart anno,csak mikor erősebb kellett már.

Persze ez gondolom mindenkinél más,van aki szereti a tű éles látást,van aki kevésbé.Először nekem is fura volt,hogy olyan éles minden,főleg a színek,minden falevelet külön látok,nemcsak egy zöld foltot stb :))Ez a kellemes része a dolognak,abszolút megszokható :)

20. kriszti 84 (válaszként erre: 16. - 419d3a90bd)
2014. márc. 30. 11:43
Szempillám ér hozzá,sajna nem olyan szép hossúak :)Hát nálam -2,75-nél sok minden homályos már,kénytelen vagyok állandóan hordani.Volt mikor még az ajtókeretnek is nekimentem szemüveg nélkül,mert tévedtem a távolságot illetően :)))
19. kriszti 84 (válaszként erre: 18. - Siss27)
2014. márc. 30. 11:40
Szemüveg lencsém nekem is vékony,vagyis kb 3,5-4 centi.Az arcom kerek,így ezek a fajta keretek,lencsék állnak jól.Akkor Neked ilyen teljeskeretes és nagy lencsés van?Dioptriád megkérdezhetem?
18. siss27
2014. márc. 30. 10:33

Én gyakorlatilag születésemtől fogva szemüveges vagyok.Soha nem okozott problémát ez a kérdés.Ha odakoncentrálok,akkor persze,hogy látom a keret szélét,de viselés közben nem.Vagyis persze,hogy ott van,de ahogy nézek bármerre,a szem nem arra koncentrál,tehát ez az érzés eltűnik.Sőt,nekem az a fura,hogy van,akiket ez zavar.El se tudom képzelni,hogy hogyan és miért.Lehet nekem már annyira természetes,hogy fel sem veszem az egészet,nemtudom.

Viszont szerintem baromi sok múlik a keret nagyságán.Manapság nagyon divatosak a hangyafaroknyi méretű keretek,amikből az emberek szeme kint van.Na ott simán elképzelhető,hogy látja a keretet.Ilyenkor már csak azon csodálkozom,hogy minek nekik szemüveg,mikor felette vagy alatta néznek ki.Szerintem állandó viselésnél azok a keskeny keretek baromi rossz választás.

17. f6390e6b9b (válaszként erre: 14. - Kriszti 84)
2014. márc. 30. 08:53
Ezt látod nem tudom,nekem a lencse vékony,főleg hogy az egyik szemem 0,5 mig a másik 1,0-es.Nekem csak feső keretes,alul csak a lencse van szabadon,de én megszoktam.De szemüvegcserénél újra és újra szoknom kell.
16. 419d3a90bd (válaszként erre: 1. - Kriszti 84)
2014. márc. 30. 08:19
Nekem nem tűnik el folyamatosan látom,és a szempillám is folyton beleütközik az üvegbe. Csak vezetésnél használom,szerencsére nem annyira vészesen rossz a látásom,hogy állandóan hordjam.
15. grizus
2014. márc. 30. 03:50
Látod, de megszokható. Hozzáteszem, én nem hordom mindig, utcán pl. nincs rajtam.
14. kriszti 84 (válaszként erre: 8. - F6390e6b9b)
2014. márc. 29. 19:52

A lencse vastagsága nem befolyásolhatja ezt? Azért lehet egy vékonyat könnyebben megszokik az ember.Van olyan akinek esetleg a telekeretes is észrevétlen?


Itt vegyesek a hozzászólások,ki megszokta az észrevétlenségig,ki nem,és sajna a munkatársaim között végzett kis közvélemény kutatásnál is erre jutottam.

13. kriszti 84 (válaszként erre: 10. - 6af8eb3b27)
2014. márc. 29. 18:30
Enyém nem damilos,hanem keret nélküli,ilyen fúrt keretes,csak az a pici fém van benne ami a két lencsét összeköti meg persze a szárak.De ennél a fajtánál is látom a lencsék alját,tényleg mintha elvágták volna a látómezőt egy darabon.Mondjuk a lencséim is azért vastagok,a szélénél vagy 3 mm,pedig vékonyított.Akkor 2 hét legalább...... Próbálkozok,szoktatom magam.Köszönöm,várom a további tapasztalatokat.
2014. márc. 29. 18:22

Főleg a most divatos vastag szárrészes keretek zavarnak, és nem tudtam megszokni... sajnos el is estem a lépcsőn, szerencsére kicserélték, a lencse ára "bánta".


Csatlakozom az előttem szólóhoz, nekem is a fém + damil vált be, vékonyabb szárrésszel.


Szerintem, ha a szár zavaróan vastag, széles, az nem jó, mert takarja a látófelület egy jelentős részét, nem hinném, hogy egészséges lenne.

11. C**** (válaszként erre: 6. - Kriszti 84)
2014. márc. 29. 18:20

Én evésnél mindig leveszem, mert zavar, hogy a tányér felénél ott a keret.


Egyébként tényleg komfort fokozat esés a látásban a szemüveg viselése.


Viszont meg lehet szokni, pl utcán nem zavar.


Esőben, tömegközlekedésnél a párásodás, ez még fog zavarni.


Műttesd meg, ha már nem romlik tovább, és slussz passz, nem kell szemüveg.


A szemednek viszont most idő kell, amíg megszokja.


Ne viseld folyton, csak fokozatosan, és akkor könnyebben átáll.

2014. márc. 29. 18:18
Eleinte én is láttam a keretet,de egy idő után rájöttem,hogy nem keretes,hanem damilos",és fémkeret kombi' szemüveget csináltatok,és megoldódott a problémám.
9. ancsika688 (válaszként erre: 6. - Kriszti 84)
2014. márc. 29. 18:17
Megszokod egy idő után,az enyém bifokális,azt is megszoktam.
2014. márc. 29. 18:16

Kb 6 éve hordom,de már hozzámnőtt.Eleinte ugyanezt éreztem én is,mint Te,de már reggel a szemüveg az első nem a kávé. :)

Megszokod,és észre sem fogod venni,de sajnos kell hozzá legalább 2 hét folyamatos viselés.

7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Kriszti 84)
2014. márc. 29. 18:13
Nekem nem tűnt el. Nem is tudom megszokni.
6. kriszti 84 (válaszként erre: 3. - Tamtamano)
2014. márc. 29. 18:12
Azért kérdezem,mert eddig is volt szemüvegem,csak ritkán hordtam,vezetéshez esetleg.Úgy éreztem nemrég,hogy romlott a látásom,elmentem ellenőriztetni,és igazam lett,-2,75 lett mindkét szemem.A szemüveg elkészült,nagyon élesen látok mindent,kényelmes is,de állandóan látom a keretet is,még így 2 nap állandó hordás után is,mintha vmi álarc lenne az arcomon.Nagyolan az egész.Azt kérdezném ez elmúlik egy idő után? Aki szemüveges az is ezt érzi,vagy egy idő után észre se venni? Válaszokat előre is köszönöm .
2014. márc. 29. 18:09
Egy idő után már nem fogod észrevenni.Én az elején fejgörccsel szenvedtem,mert minden szokatlan volt.Léttam a keretet,erős is volt,már észre sem veszem.
2014. márc. 29. 18:07
Én kicsit látom,de nem zavar.Van,mikor észre sem veszem.
3. tamtamano (válaszként erre: 2. - Tamtamano)
2014. márc. 29. 18:07
*vennei= venni" :)
2014. márc. 29. 18:06
Nem, nem látom, észre sem fogod vennei. :)
2014. márc. 29. 18:04
Szemüvegesektől kérdezném:látják a keretet is állandóan, vagy az "eltűnik" egy idő után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook