Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemüveg gondok és problémák fórum

Szemüveg gondok és problémák (beszélgetős fórum)


1 2
2022. szept. 27. 15:58

Kezd megoldódni a szemüvegprobléma. Ezt azért írom, hogy másnak is tanulság legyen és ne adja fel.

A dioptria jó,amit mértek, a feljelölés is megtörtént, azonban a szememnek a törése/fénysugár/ más, ezért igazítani kell a kereten. Hiába mentem 20 optikába a legmodernebb gépekkel, az emberi tényezőt és segítőkészséget nem lehet elhanyagolni. Sajnos azon kevesek közé tartozom, akiknél hiába a szemvizsgálat, egyebek, mégis a keret dőlésszögének a megváltoztatása hozza a megoldást. Mesélte az optikus, hogy volt már egy ilyen esete és nem mindenkinek jó az, ami jónak tűnik.

Az egyfókuszú szemüvegem ezáltal produkált cylinderszerű tüneteket. Még pár beállítás és használhatóvá válik.

Szóval egy jó optikus kell, aki empatikus és nem csak elkészíti a tárgyat, hanem a vevőre is figyel.

2022. szept. 25. 07:57

Tehát negyed dioptria emelés történt mindkét szememnél:

-3.00 és -3,75.

2022. szept. 25. 07:57

Sziasztok!


Csináltattam új szemüveget. Az adatok ugyanazok maradtak.

Kiderült, amit gyanítottam, hogy nem mindenféle keretet tudok megszokni(se nagyság, se forma). A mostanival élesen látok, most lesz az 5. napja, hogy hordom, viszont mindent kisebbnek és picit messzibbnek tapasztalok.

Szerintetek ez elmúlhat vagy menjek vissza beállításra az optikába?

2022. máj. 25. 10:58

*Az Ofotértes üzletvezető arra hivatkozott, hogy túl nagyok a lencsék és még a bal oldalit vissza tudta rakni, a jobbat nem.

Az optikus akinél a lencsét csináltattam még hozzáfűzte, hogy baromságokat beszél a nő, mert a keretet kitapogatja a lencsekészítő gép és annak alapján vágja méretre.

37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Jennyvagyok)
2022. máj. 25. 10:56

Persze, visszamentem.Elmondtam mi volt, azt mondta, hogy az Ofotértes nő hülye, mert ha kisebbre veszi a lencsét, akkor kiesik a keretből, pláne a nagy melegben.


Visszatetettem végül a lencsét, de a keret sajnos elég rossz minőségű, ezért van az, hogy nyeklik nyaklik. Sajnos ez nem derült ki az Ofotértben, főleg, hogy ott kellemes hőmérsékleten tárolják a műanyag kereteket is.

Végül azt megtartom vmi pótszemüvegnek, ha bármi történne.

Sajnos a hely, ahol csináltattam bele a lencsét, szintén elég gagyi kereteket árult, ezért nem vásároltam ott, feltehetőleg ugyanígy jártam volna.

36. jennyvagyok (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 25. 06:59
Na és, visszamentél oda, ahol csináltattad?
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Alinka01)
2022. máj. 24. 16:09

Te vagy a nevetséges. Arrogáns vagy és rosszindulatú.


Jó, akkor nem létezik. Érdekes, hogy a kevesebb dioptriás, ami negyeddel kevesebb nem torzít.

34. alinka01 (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 24. 14:38

Ha a Laczóék sem tudnak segíteni és jó szemüveget készíteni neked, akkor:

Azt hiszem, tényleg ki kell képezned magad optikusnak,akkor talán csinálsz magadnak egy jó szemüveget! :)

Ennyi baj, mint amiket te itt leírkálsz, nem is létezik egy szemüveggel! Talán tett fel rendesen a szemüveget a szemedre és ne a tarkódra hátul! :) Nevetséges vagy!

2022. máj. 24. 11:51

Ma bementem egy optikába , szerettem volna kiegyenesítettni a szemüvegeimet, de sajnos nem csinálják meg, mert nem náluk készült.

Ezenkívül csomó infót megtudtam, leírom, hátha másnak is hasznos lehet:

-Tehát, ha csinálnak látásvizsgálatot, és tegyük fel gyakorlatban mégis kényelmetlen a lencse viselete, az a vevő felelőssége.

-Ha a lencse minőségét (vékonyítás, rétegezés stb), az is a vevőre hárul.

-Ugyanígy a kerettől kezdve minden.


Azért jól ki vannak védve ezek a dolgok.

Nyilván részben megértem az optika oldaláról is, de akármilyen jól hangzik egy rétegezés stb, azt sem tudod mit vásárolsz, csak a kész végeredményt látod.

2022. máj. 23. 15:23
Annyit még hozzátennék 23 éve viselek szemüveget, tehát egyből érzem, ha rossz.
2022. máj. 23. 15:22

Ezek szerint mégis ennyi béna van a piacon.


Elmentem ugye az Ofotértba, ahol azt mondták rossz a lencse becsiszolása.

Ma visszamentem az optikushoz aki berakta, hogy ilyen nincs amit a nő mond.

Na most mind a ketten 20 éve vannak a szakmában és mindegyik mást mond.

Illetve a szemüveg szár feszesre állítása okozta a torzulást, ez legalább kiderült.

Viszont sajnos az új szemüvegemnél nagyon húzza a bal szememet a szemüveg, elég diszkomfortos, lehet a pd-t elrontották.

2022. máj. 23. 12:36
35 éve vagyok szemüveges,és nagyon nehezen hiszem el, hogy ekkora problémát jelent egy szemüveg elkészítése.
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Ági0830)
2022. máj. 23. 11:07

Köszönöm.

Egyszerűen csak azt várom, hogy működjön rendeltetésszerűen.

Sajnos nem találtam olyat,akinek elmondtam,megmutattam és felfogta.

Szerintem nem minden szemüvegkeret működik mindenkinek és ebből fakad a hiba.

2022. máj. 23. 09:18

Olyan problémákat sorolsz itt, amelyek számomra hihetetlenek és némelyiket nehéz még elképzelni is:

alakváltoztató keret;

mozog a lencse a keretben;

helyesen feltenni a szemüveget (soha nem tettem fel magamra tudományosan a szemüveget, csak felraktam a fülemre-orromra, és kész);

fordítva berakott lencse;

erősebb dioptria;

stb.

Nem azt akarom mondani, hogy nem mondasz igazat, csak számomra nagyon furcsa, hogy ennyi bajod van a szemüvegeddel, és soha, senki nem tudott rajtad segíteni, hanem mindenhol csak a rosszindulattal, hozzá nem értéssel találkoztál.

Kívánom, hogy oldódjon meg mihamarabb a problémád!

2022. máj. 22. 18:42

Amúgy az Ofotértes üzletvezető azt mondta nekem , hogy menjek vissza ott ahol berakták a lencsét és mondjam meg az optikusnak, hogy faragjon le a lencséből, mert feszül benne és emiatt hajlik a keret...

Őszintén nem tudom. De az, hogy örökösen felül kell bírálni a szakembereket, pedig elvileg mindegyik fú de okos, nekem már kicsit sok.

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Alinka01)
2022. máj. 22. 18:38

Voltam náluk, de sajnos nem volt jó tapasztalat. :(

Beraktak tesztből egy olcsóbb lencsét az egyik keretbe ,amire panaszkodtam hátha tudnak segíteni. Erre olyan lett mintha levennéd és megfordítanád a keretet, szárakkal kifele, erősen halszem, torzító hatás. Tesóm is felvette, azt mondta ez borzalom.

Pedig nagy reményeket fűztem hozzájuk, illetve dioptriából is jóval erősebbet akartak, ami nekem már iszonyat kényelmetlen lett volna.


Amúgy én ezt várom el, hogy odamegyek, elmondom a panaszaimat, és ennek alapján segítsen dönteni, ne nekem keljen az ő szakmáját megtanulnom. De sajnos jelenleg így állok, mert ahol tudják ott átverik az embert.

25. alinka01 (válaszként erre: 21. - Vigyefene)
2022. máj. 22. 14:07

Az igazi üzletembert az érdekli, hogy holnap is megéljen, ezért nem érdeke az ügyfél egyszeri lehúzása. Szerintem, a tapasztalatom szerint.

Lassan 20 éve készítik nekem és a férjemnek is a kifejezetten bonyolult multifokális szemüvegeket Bp-en a Laczó Optikában, és még mind tökéletes volt! Ezért hűségesen visszajárunk hozzájuk. És sosem törődtünk azzal, hogy mit hová jelölgetnek be, mert ezt nekik kell tudni. Nekünk az a fontos, hogy a szemüvegeink kerete és lencséje is tökéletes legyen számunkra!

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Ági0830)
2022. máj. 21. 15:39
Köszönöm. Nekem is, csak elég vegyes dolgokat olvastam és hallottam. Azt tudom, hogy pl. Ofotértnél nem jelölik be.
23. Ági0830 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 21. 15:35
Igen, az én szemüvegemen bejelölték.
2022. máj. 21. 14:51
Még annyi érdekelne, hogy akinek egyfókuszú rövidlátó szemüvege van, ott feljelölték a pupillát a kiválasztott kereten?
21. vigyefene (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 21. 14:40
Az űzletembereket 1 dolog érdekli, és az a pénz.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Vigyefene)
2022. máj. 21. 14:34

Sajnos beesik az arcomba (műanyag keretes) ami kívülről annyira nem látszik és emiatt torzító hatást váltott ki a régebbieknél.



Más: Azt nem értem, hogy 17 ezer Ft-os keretet vettem akkor minek árulják, ha egy játékszemüveg.

19. vigyefene (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 21. 14:32

Az orrnyerget nagyon egyszerű szabályozni, tűhegyű fogóval.

[link]

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Jennyvagyok)
2022. máj. 21. 14:29
Ezt nem értem, hogy mi az, hogy a kerethez nem megfelelő a lencse. Odaviszek egy keretet, aztán annak alapján készítsék el hozzá a lencsét.
2022. máj. 21. 14:27

Köszönöm a válaszokat.

Hát igen, de eléggé meg voltam lőve a keretválasztással, mert bizonyos orrnyereg torzítást vált ki nálam. Erre is magamtól jöttem rá, mert egyik szuper optikus sem értette mi van más keretekkel, mindenféle hülyeséggel traktáltak, hogy cylinderes vagyok stb...

16. jennyvagyok (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 21. 14:09

Akkor az a keret nem megfelelő ehhez a lencséhez.

Ilyet még soha nem tapasztaltam, és nem is hallottam.

Én az Alkotás utcai (Déli pu) Ofotértnél csináltattam.

Persze minőségi keretet kell választani, ha hosszú távra tervezzük a szemüveget.

2022. máj. 21. 13:56

Én Budapesten az Anka Optikában (III. ker) csináltattam a szemüvegemet. Szuper kedvesek, hozzáértők, és a szemüveg is tökéletes lett. Az tény, hogy ugyanott választottam a keretet is, nem külön vittem, hogy ebbe kérem a lencsét.

Szemész orvosi vizsgálatot is kérhetsz, és ha a szemüveged ára elér egy bizonyos értékhatárt, akkor az ingyenes.

Ha nem szükséges, akkor sima optikusi vizsgálatot kérj.

Persze mindez nem segít, ha a furcsán viselkedő szemüvegedet szeretnéd megjavíttatni. Nem is gondolnám, hogy egy ilyen hiba javítását felelős optikus elvállalná.

Csak mert kérdezted, kit ajánlunk, azért írtam.

14. vigyefene (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 21. 13:53

Pl. én nagyon ritkán használom az enyémet, akkor ha nagyom apró betűvel van valami irva. De nekem nincs keret, így néz ki.

[link]


[link]

2022. máj. 21. 13:44
Egyébként sok helyen jártam, de őszintén szólva az egyik keverte a lencsetípusokat, a többiek csak rám erőltetik amit el akarnak adni. Tudom, hogy sokat várok, de a szakértelmet és a minőséget keresem.
2022. máj. 21. 13:36
Budapest
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook