Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemüveg 5-6 hét rendszeres használatra fórum

Szemüveg 5-6 hét rendszeres használatra (beszélgetős fórum)


1 2
2015. ápr. 8. 20:48

sziasztok!

letelt a 6 hét és még fél évig kell hordani a következő vizsgálatig a szemüveget. Javult a látás már ennyi idő alatt +1 sort el tudott olvasni

31. trapiti (válaszként erre: 30. - Kati1977)
2015. febr. 16. 10:00

Ezt bármelyik optikában meg lehet tenni, nemcsak ott ahol az elsőt vetted.


Azt viszont tudni kell, hogy a használt keretre sehol nincsen garancia, vagyis ha belecsiszolják az új lencsét és eltörik az optikus kezében a keret miközben beleilleszti a becsiszolt lencsét, akkor a vevő bukja a régi keretet és a lencse árát is. Szétcsavarozható fém kereteknél kevésbé szokott gond lenni, de olyan műanyag keretnél ami idővel veszít a rugalmasságából, ott gond lehet.

30. Kati1977 (válaszként erre: 29. - Nünüke :))
2015. febr. 16. 09:30
Nekem még azt is mondták hogy ha oda megyünk vissza ahol rendeltük a szemüveget a következő alkalomkor nem kell keretet venni mert kicserélik a régibe is a lencsét. (Ha nincs baja a keretnek a mi esetünkben ez 12000 Ft megtakarítást jelent).
2015. febr. 15. 15:13

Köszönöm a tanácsot,most aktuális a szemüveg csere.Megpróbálom pár helyen,kérek árajánlatot,már a korház optikusánál is voltam,mert a szemész azt mondta olcsóbb sokkal és kb 25 30 ból megúszom,persze mint kiderült vékonyitás és karcmentesség nélkül.Aztán nagyképüen a pasi kinyitotta a hoyás mappát hogy ha nekem ez nem felel meg akkor keres 2x ennyiért.Aztán kinyögte hogy ök is az ofotértból veszik a lencséket.


Igen minden szemüvegnek megvan a kértyája tehát eredeti.


Mi is vidéken lakunk megnézem itt hátha olcsóbb valamennyivel.


Mostmár én is kiváncsi vagyok ,mert hogy beletörödtem eddig hogy ez van évente 60 80 ezer a szemüveg.

2015. febr. 14. 11:38

Az jutott még eszembe, hogy az az optika ahol nem teszik ki eléd a hivatalos beszállítói árlistát (Hoya, Essilor stb. nagy mappákban van) és nem nézheted meg, ott tuti óriási haszonkulccsal dolgoznak. Ahová mi járunk, ott a lencsét beszerzési áron adják el, a kereten van valamennyi haszon + a munkadíj, de mivel saját gépeik vannak és nem kell bérmunkában csináltatniuk, ez lencsénként alig valami.

Ha nekem egy optikában nem mutatják meg a hivatalos gyártói árlistán a megrendelni kívánt lencsét, vagy saját árlistát mutatnak, már ott sem vagyok.


A másik: simán megvezetik azzal is az embereket, hogy nem olyan lencsét adnak valójában amit a vevő megrendelt, hanem egy olcsóbb változatot. Ezt azzal lehet kivédeni hogy a lencséhez tartozó hivatalos gyári kártyát (gyártási számmal, pontos adataival) el kell kérni. Ha ilyen nincsen, szintén biztos hogy átvernek.

27. trapiti (válaszként erre: 26. - Nünüke :))
2015. febr. 14. 11:30

Az Ofotért és a többi nagy optika általában sokkal-sokkal drágábban dolgozik, még a feles akciókban is. :( Tudom, mert van ismerős optikusunk, aki képben van és el is meséli.

Óriási különbségek vannak, a legtöbb optika óriási hasznot tesz a lencsék árára, nagyon utána kell menni. Ha Bp-i optika elérhető nektek, akkor tudok olyat ahol gyönyörűen dolgoznak és 1000% hogy ennél lényegesen olcsóbban. Ha messze vagytok, akkor azt javaslom, a kicsi optikákat érdemes körbejárni. 80-100.000-ért már a progresszív lencsék mennek.

Mi utoljára ősszel csináltattunk a lányomnak, 26.000 volt a pár lencse +4.5-5D cylinderrel mindkét oldalon, keretet most nem cseréltük, de 10-15.000 körül csodaszépek vannak náluk (sokszor nem a márkásat veszik, mert tudják hogy a gyártók ugyanazokat a kereteket 4-5 féle felirattal is készítik... az Ofotért árulja a "márkás" változatot, az ügyesebb optikusok meg ugyanazt mondjuk Sophia Loren felirat nélkül töredék áron...) Én 30 éve vagyok szemüveges, engem már nehezen vernek át, de sajnos a legtöbb embert megvezetik :(

A férjemnek ugyanitt +1.5D-s monitorhoz való szemüvege kerettel együtt 20.000-ből lett, kifejezetten szép és igényes.

Apukámnak a progresszív lencse titánium keretben 85.000 volt.

Egyszer rászántam az időt, elmentem ofotértbe, a lányom szemüvegét 75.000-ért akarták megcsinálni, nem vékonyított lencséből (4-5D-nál ez már szódásüveg).

26. Nünüke :) (válaszként erre: 21. - Trapiti)
2015. febr. 14. 11:17

Nem tragédia mostmár igy teljes a kép róla szemüvegben.Hidd el több optikusnál voltam a 4 év alatt mert minden évben lecseréltem a szemüvegét.Ofotértbe 64000 volt a féláras akcióban kerettel.Hoyás lencse volt 80000.

Igen ez is egyedi lencse külön kell rendelni a gyártótól.

Shp 1.5 Cyl 4.5

shp 2.25 cyl 3


Az orvostudomány szerint ma nem mütik ezt meg,de még fejlődhet addig azt mondta mindkét szemész mire felnőtt lesz.

2015. febr. 14. 09:25
Még egy dolog: később ha 4-5D körüli lencse kell, javaslom a vékonyítottat mert az már nagyon vastag lesz és torzíthat is.
24. trapiti (válaszként erre: 23. - Kati1977)
2015. febr. 14. 09:24

Az van hogy nincs teljesen korrigálva a látása ezzel a lencsével, a visusa nem 1.0 hanem 0.6

Feltehetően azért hogy az agy könnyebben elfogadja a korrekciót. Az lehet hogy 5-6 hét után tovább kell korrigálni de hogy ilyen eredménnyel 5-6 hét után ne legyen szükség szemüvegre, az kizárt. Sajnos ez elég magas dioptria és 9 évesen nagyon későn derült ki. Könnyen lehet hogy amiatt nem volt éles a kép semelyik lencsével sem mert tompalátás alakult ki és akkor nem is lehet teljesen korrigálni a látását.

2015. febr. 14. 07:44

szép jó reggetl!


most már a papírról írom és az optikus felvilágosított még egyszere.

A gép +4,750-1,3700120 fok

+4,25000-0,750072 fok


az orvos ezt írta erre:

+2,00 +1,0 30fok =0,6

02,00 +0,5 70 fok =0,6


tegnap megrendeltük és 12000 a keret a lencse pedig nem véknyítva 4990*2 +1200 munkadíj =====23180,-


5-6 hét múlva kontroll eredménynek azt várjuk hogy a piros vonal alatti 3 sort ha elolvassa az már nagy eredmény.és ez elég a npai látáshoz is. ha nem akkor még tovább kell majd vizsgálni.

22. viva70 (válaszként erre: 20. - Nünüke :))
2015. febr. 13. 18:37
Az nem biztos, hogy szemüveges lesz örökre. Ma már lézeres látásjavítással a legtöbb fénytörési hiba korrigálható. Persze csak felnőttkorban, amikor a dioptria már nagy valószínűség szerint beállt.
21. trapiti (válaszként erre: 20. - Nünüke :))
2015. febr. 13. 15:40

Nem értem miért ekkora tragédia a szemüveg... nem lesz attól egy gyönyörű gyerek se csúnya...


Amùgy a kérdező 3 orvosnál járt, a harmadiknál már csak meg lehetett volna kérdezni hogy mi miért van, nem?


35.000 egy sima cilinderes lencséért nagy átverés, nem jó optikában voltatok. :(

Ahol én szoktam csináltatni a gyereknek vékonyított, junior lencse, +5D plusz cilinder, tehát nem gyári tartomány a lencséje, 13.000/lencse.

2015. febr. 13. 14:29

Az én fiam 10 éves mostani vizsgálaton azt mondta a gép eredményére az ápolónő hogy horror eredmény.

6 évesen derült ki hogy asztigmiás akkor kapta a szemüveget.9 évesen nagyon is értemmesek és meg tudják mondani hogy mikor jó,nem mondanám ezt ha nem lennék én se benne.6 évesen is tökéletesen meg tudták állapítani több módszerrel is hogy biztos legyenek az eredménybe.


Azért megvédnélek azzal kapcsolatban hogy most utólag kérdezgetsz,mert mikor én voltam ott akkor sokk ért hogy az én gyönyörű pofijú gyerekem szemüveges lesz örökre,ja és a másik pofon az optikusnál ért mikor húzott egy vonalat és azt mondta 81000 amiből a keret csak 4000 volt.

Hát én se tudtam szóhoz jutni

2015. febr. 13. 12:42

A gyerekkori távollátás nem azonos az időskorival amire az olvasószemüveget írják fel.

A gyerekkori távollátás oka hogy a szemlencse nem alkalmazkodik eléggé és emiatt az éles kép a retina mögött jönne létre, vagyis a retinára életlen kép vetül. Nemcsak a közelről hanem a távolról érkező fénysugarak által is, így nem létezik olyan szabály, hogy a "rövidlátót" a táblával, a "távollátót" pedig közeli képpel kell vizsgálni.

Egy korrekt látásvizsgálat többféle vizsgálat kombinációjából áll.


A kérdezőenk: ezeket a kérdéseket nem a hoxán kellene feltenni utólag, hanem a szemészeten amikor vizsgálaják a gyereket. Azt továbbra sem értem, hogy egy 9 éves hogyan nem tud együttműködni a szemvizsgálat során, az én lányom 2 éves kora óta szemüveges, már akkor is jól vizsgálható volt.

Mint már korábban javasoltam, kifejezetten gyerek szemorvoshoz kellene fordnulni.

2015. febr. 13. 12:28

Szerintem arra gondolt, hogy 5-6 hétig állandóan legyen fent, utána csak akkor, ha már fáradt a szem.

De hogy a közellátást miért a távoli táblával vizsgálta, azt nem vágom...

2015. febr. 13. 12:27
A 9 éves unokámnak is adtal decemberben szemüveget.Most kontrolra ment,most nem kell neki.Jó bezavarták költségbe a szülőt.De nem is csodálkozom,hogy ez van.Jan.10-én a szemklinikán,kétszer álltak neki a vizsgálatnak,a végén kétszer tágították ki a szemem.Na amikor irták a papirt,ott még cifrább jött ki.Állitólag 2014-ben voltam MR-n,s utána műtöttek.Mondtam tudomásom szerint 30 éve bíztos nem voltam műtéten.Na így nem csodálkozom,hogy valakinek nem azt a lábát műtik ami kel.
2015. febr. 13. 11:23
a másik pedig nem hitte amit a gép mutat és elküldött a sztk-ba ahol a 3. orvos mérte be a +3-at
2015. febr. 13. 11:22
3-nál voltunk az egyik +3,5 feleset mért
2015. febr. 13. 11:22

Igen ha közelre kell a szemüveg miért a táblát olvastatták ami a falon van??


A helyzet az hogy 9 évesen nem igazán tudja megmondani egy gyerek hogy ez most éles vagy nem, főleg ha neki a "normális" az hogy nem éles.

13. 3d787b167a (válaszként erre: 8. - Kati1977)
2015. febr. 13. 11:20

Milyen doki ez???



Menj el másikhoz!

2015. febr. 13. 11:19
A tábla viszont a távollátást vizsgálja,nem a közel látást Mostmár végképp nem értem
2015. febr. 13. 11:17

De fura,nem is hallottam még ilyet mert ugye az a lényeg hogy minden sor jól olvasható legyen,nem csak a piros vonal alatt.Nekünk úgy csinálták hogy addig variálták a lencsket amíg minden sor utolsó számát is el tudta olvasni a gyerek.

Nem is hallottam még ilyet hogy elöször eddig aztán meg addig javítják,érdekes ,de mostmár kiváncsi vagyok erre.

10. Nevaeh
2015. febr. 13. 11:15
** közelre nem középre, bocsi
9. Nevaeh (válaszként erre: 1. - Kati1977)
2015. febr. 13. 11:14
Szia, a pluszos dioptria akkor kell ugye, ha középre nem látsz rendesen, vagyis "olvasó szemüveg" hétköznapi nyelven. Ez a dioptria javulhat. A 0,6 pedig meg nem olyan vészes.
2015. febr. 13. 11:09
Az vizsgálat pupilla tágítás után a gép ezt az eredményt adta hogy +3-as szemüveg kell, a doki azt mondta hogy +2 is helyre hozza vagy nem. a tábla olvasása a piros vonalig ment alatta nem. Az orvos azt várja hogy az 5-6 hét rendebe jön a szem a piros vonal alatti 3 sor is el fogja olvasni. De ha nem akkor további vizsgálatre kell menni.
2015. febr. 13. 11:08
Most az jutott eszembe hogy a fiam 80.000 lencsjét fél évente ki akarta cserélni a szemész,hát mondtam felejtse el !Szerencsére 2 éve nem kellett!
6. Kati1977 (válaszként erre: 5. - Nünüke :))
2015. febr. 13. 11:06
igen :( pont ezaz
2015. febr. 13. 11:06
Ez hülyeség ,5 6 hét?Mai világban mikor 20000 alatt alig kapsz szemüveget?Főleg hogy rendszeres használatra,csak addig?
4. Kati1977 (válaszként erre: 2. - 3d787b167a)
2015. febr. 13. 11:03
De elmondták csak első hallásra elég hihetetlen hogy 5 hétre írnak fel szemüveget. és kiváncsi vagyok ki hogy vélekedik erről.
3. f3000dc5ef (válaszként erre: 1. - Kati1977)
2015. febr. 13. 11:03
Mi a kérdés?????
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook