Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szemüveg 3 éves korban fórum

Szemüveg 3 éves korban (beszélgetős fórum)


8. Molyka (válaszként erre: 7. - Perl)
2010. febr. 19. 20:03
De mi a diagnózis? :) A szemüveglencse nem az.
7. perl
2010. febr. 18. 23:29

Diagnózisként, az atropinos vizsgálat eredményét írták, ez pedig a +3as lencse mindkét szemre.

Szabolcs megyében lakunk, tehát max a debreceni klinika jöhet szóba, mint közelebbi más városbeli ellátás.

6. 2c2de63135 (válaszként erre: 4. - Perl)
2010. febr. 18. 23:20
jesszus 3-as szemüveg??? szerintem mindenképp vigyétek el másik dokihoz(veszíteni nem vesztesz vele, max más is ezt adiagnózist hagyja helyben) az előttem szólóhoz csatlakoznék! minél előbb!
5. Molyka (válaszként erre: 4. - Perl)
2010. febr. 18. 23:03
Ajaj. Ne magánrendelésre menjetek, hanem dr. Sényi Katalinhoz a szemklinikára. Szembeteg gyerekekkel dolgozom, nem így szokás ezt... és egyből 3-as szemüveg... Mit írtakk a papírra diagnózisként?
4. perl
2010. febr. 18. 23:01
Szia! Kb egy hónapja vettük észre, hogy néha, ha nagyon elgondolkodik valamin, vagy nagyon fáradt, befelé fordul a szeme. Kértünk időpontontot már akkor egy magánrendelésre, (egy hónapra rá kaptunk időpontot)ahol egy atropinos (3 napos tágítás) kezelés után, +3 as lencsét írt fel a doktornő mindkét szemére. De már kételkedünk ennek a vizsgálatnak a megbízhatóságában, egy napos szemüveg használat után.
2010. febr. 18. 22:46
Újabb vizsgálat, újabb orvossal. Szemklinika?
2010. febr. 18. 22:42

szia! nekem 4,5 múlt a kislányom, épp nemrég volt az oviban egy szemészeti vizsgálat, ahonnan hozta a papírt, amin az állt, hogy nem jó a szeme, keressük fel a szakrendelést(mármint azt a céget, amelyik az oviban a vizsgálatot végezte). na én ezen meglepődtem, mondtam kizárt dolog, hogy rosszul látna a gyerek, mert semmi jele nem volt, nem hajol a rajzolásnál közel, nem hunyorog, nem mondja, ogy nem látja jól a tv-t vagy a mesekönyvben a képeket stb. na elvittem egy ofotért üzletbe, semleges ember vizsgálja meg, mielőtt elviszem vissza ahhoz a "céghez". igaz 5ezer Ft volt a vizsgálat, de megnézték lézeres viszgálattal, olvastattak vele egy csomó villa-jelet (a legkisebbet is tökéletesen látta), nézték a rejtett kancsalságot is, meg szemfenék vizsgálat és mind-mind negatív lett, a gyerek tökéletesn lát, írásba is adták. mondta az ottani nő, hogy ezek az ovis felmérések nem a legjobbak, mert ott nem figyelnek úgy a gyerekek és ha 1-2-t téveszt, máris azt mondják nem lát a gyerek...

nálatok egyáltalán hogyan merült fel a téma, hogy szemüveget kapott?

1. perl
2010. febr. 18. 22:34

Segítsetek, ha van valakinek hasonló tapasztalata.

A pici most, 3 éves korában kapott szemüveget.

De nem tudjuk használni már egy nap után sem, mert folyamatosan vörösödik és könnyezik a szeme tőle.

Kezdetektől mondja a kicsi, hogy nem jó, nem lát vele jobban. Ha levesszük a szemüveget, a problémák megszünnek.

Tudom, hogy szükszéges a szakorvosnővel való újboli konzultálás. De mennyire bízhatunk egy orvosban ilyen téren? Keressünk esetleg másik szakembert?

Mit tanácsoltok? Vannak esetleg tapasztalaitok ilyen téren?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook