Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemszárazságra megoldás fórum

Szemszárazságra megoldás (beszélgetős fórum)

13. elemző (válaszként erre: 1. - Tücsök69)
2018. aug. 12. 11:20

Szia!

A stabilizált, szűrt aloe vera levét,az activátort is sokan használják műkönny helyett meg még sok mindenre.

12. Tücsök69 (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2018. aug. 12. 09:59
Igen, majd elmúlik az érzés és újra visszajön. :)
2018. aug. 12. 09:58

Nem értem az embereket. Az ember próbál segíteni.


Tényleg úgy gondoljátok, hogy csaknem 50 évesen saját magamat diagnosztizálom, majd felírok magamnak általam kreált gyógymódokat? Nem nagyon szólok hozzá fórumokhoz, inkább csak olvasgatok, de látom, a nagy általánosítás a hoxa-n az, hogy mindenki hülye. Lehet, nem kellene mindenkinek saját magánból kiindulnia.


Én mindenesetre örültem volna, ha ezt valaki hamarabb elmondja nekem. Sok szenvedéstől megkímélt volna.

10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Tücsök69)
2018. aug. 11. 21:27
A mindenit, pedig ez mintha idegen test lenne a szemhéj alatt. Vagy valami ahhoz hasonló dolog, a szemhéj belsején.
9. Tücsök69 (válaszként erre: 8. - Kisj)
2018. aug. 11. 21:21
Voltam szemorvosnál, nem egy látott, sőt a SOTE-n is. :)
8. kisj
2018. aug. 11. 19:39

Egyébként tényleg szemorvoshoz kellene menned , mert ezek a tünetek szemszárazságnak jó durvák.

Még egy ennél lazább szemszárazság is károsítja a szemet, hát még ez.

7. kisj (válaszként erre: 4. - Globus)
2018. aug. 11. 19:37

Az én receptre kiváltott szemcseppemben is van ricinus.

Mellékhatása az van.

Sűrű és hosszú szempillák.

6. kisj (válaszként erre: 4. - Globus)
2018. aug. 11. 19:37

Az én receptre kiváltott szemcseppemben is van ricinus.

Mellékhatása az van.

Sűrű és hosszú szempillák.

5. Guruljka (válaszként erre: 1. - Tücsök69)
2018. aug. 11. 16:02

Én a szürkehályog műtét óta használok műkönnyet. Megszokam.


Amit leírsz, az nem szemszárazság, ott lehet valami, amit meg kellene mutatni szemésznek. Nem elegendő olajjal kenni.

2018. aug. 11. 16:00
Szemem épségével, egészségével én nem kísérleteznék. Erre valók a steril szemészeti készítmények, amelyek fiziológiás oldatok.
2018. aug. 11. 12:05
Műkönnyet javasol a szemész.
2018. aug. 11. 11:50

Szia!


Köszönjük! Valóban hasznos a párásítás minden évszakban. Munkahelyemen légkondi működik, az oxigént is adagolják az irodákba.

Az sem normális, aki ezeket az irodaházakat kitalálta.

Szóval, mi használunk ilyen kis készülékeket.

2018. aug. 11. 10:22

Sziasztok!

Szeretném megosztani veletek a tapasztalatomat. Nagyon durva mértéket öltött az utóbbi időben a szemszárazságom. Ez leginkább a fűtési szezonban jött elő, de idén már nyáron is - gondolom köszönhető ez a légkondi folyamatos használatának.

A durva alatt azt értem, hogy mikor felébredtem és kinyitottam a szemem, éles fájdalmam nyílalt bele, olyan érzés volt, mintha lenne egy kő a szemhéjam alatt, ami végighorzsolná a szemgolyómat. Folyt a könnyem, a fájdalom folyamatos volt, tulajdonképpen 1-2 óra telt el, mire "helyrerázódott". Próbáltam, hogy műkönnyet csöpögtetek a szemem sarkába és hagyom szétáradni, mielőtt kinyitom a szemem. Előfordult, hogy hatásos volt, de az esetek 95 %-ában önkéntelenül hamarabb kinyitottam a szememet.

A megoldást a neten keresve találtam meg. Éjszakára (próbáltam már műkönnyet, szemgélt) 1-2 csepp ricinusolajat csöpögtetek a szemembe. Maradt a hidegpárásító használata is. Igaz, csak pár napja "fedeztem fel" ezt a módszert, de a pár nap használat után elmondhatom, örülök, hogy kipróbáltam. Nincs fájdalmam, nincs idegentest érzés a szemben, minden tökéletes.

Amikor vezetek (autóban légkondit is használok), akkor nappalra is csöppentek a szemembe 1-1 csepp olajat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook