Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemfesték szürke szemre fórum

Szemfesték szürke szemre (beszélgetős fórum)


2009. máj. 22. 18:33
Az én szemem szürkés-kék és szürkés-kék festéket használok, más nem áll jól. Ez van...
24. 96126be7d9 (válaszként erre: 23. - Courage)
2009. máj. 12. 20:33

Időközben megvettem azt a hármas Loreal szemfestéket, és valami gyönyörűséges. Imádom.

Az Art Deco festékeket én is néztem, de egy kicsit drágának találom azokat a picikéket, bár tényleg csodás a választék. Szerintem olyat akkor fogok csak venni, ha valamilyen ruhához szeretnék sminkelni, különleges alkalomkor.

Bourjois-t nemrég néztük a hugommal, hát valami elképesztően szép az is, bár már nem nagyon volt időnk, és csak a mono szemhélypúdereket néztük, amik olyan hosszúkás tégelyben vannak.

Milyen az a 3600 ft-os? Gondolom valami több színű.

Ebben a hónapban már igyekszem megállni hogy ne vegyek több sminkcuccot, de szeretem előre megtervezni hogy mi lesz a következő darab. :)

23. Courage (válaszként erre: 22. - 96126be7d9)
2009. máj. 12. 19:13

Nekem olyan lilám van és imádom!:) Nekem is szürke illetve erős fényben meg rikító zöld, amit marhára nem értek:)

Ha jársz Douglas felé ott szerintem nézd meg az Art Deco mono szemhélypúdereket, mert lb 100 féle van és Te válogatod össze. Van csillogós, matt amit akarsz:) Illetve az én személyes kedvencem a Bourjois. Nagyon jó minőségű és csak picivel drágább mint a L'oreal. Persze amit most kidobtak új szemfestéket valami 3600, de valami olyan gyönyörű, hogy sírni tudnék:) Bocsi én ilyen szentimentális vagyok ha sminkcuccokról van szó:D

2009. máj. 7. 22:28

Azzal a hármas Loreal szemfestékkel szemezek egy ideje, szerintem a Laetitia Casta lilásat fogom választani... de lehet hogy előbb megpróbálom a zöldet is.

Köszi a segítséget

21. Katthy
2009. máj. 7. 22:20

Burgundy? Hát, nekem sztem nem állna jól, de fene tudja.

Én a l'oreálra esküszöm az "olcsóbb" kategóriából - drágábbra meg még sose volt pénzem :D. Ebből van egy fehér-szürke duplásom, meg egy hármas, amiben van méregzöld, világoszöld és barack. Nagyon szeretem őket, mert sokáig tartanak, ha rendesen felrakod (alapozó, púder alá, stb.), márpedig nekem nagyon hamar csíkos lesz, ezért se avont, se miss sporty-t se egyebet nem használhatok.

Nekem a csillogó sminkek jönnek be inkább, de szerintem ezt embere és az alkalom válogatja. Mostanában amúgy a vízálló szemceruzára kaptam rá, mert ennél végképp nem kell aggódni, hogy csíkos lesz, és nem kenődik. Van egy sötétzöld astor eye artist ceruzám, és imádom.

20. 96126be7d9 (válaszként erre: 17. - Katthy)
2009. máj. 7. 22:06

Ezeket a színeket én is szeretem, illetve egyszer volt rajtam burgundy, na az isteni volt.

Valami jó márkát + árnyalatot nem tudsz ajánlani?

Illetve egy kérdés: matt vagy magasfényű mutat jobban rajtad?

19. Katthy
2009. máj. 7. 22:01
ja, és a szín az persze hosszú í, de ez úgy tűnik, csak néha jutott az eszembe :D
2009. máj. 7. 22:00
Pontosan hogy nem a divatról van szó, hanem arról hogy kinek mi áll jól.
17. Katthy
2009. máj. 7. 21:59

Tényleg úgy szokták mondani, hogy a kék a kékben elveszik és a többi... nem véletlenül vannak a komplementer szinek. Keress rá egy színkerékre a neten, a szemszineddel szemben lévő oldalon vannak azok a színek, amik a legjobban kidobják. Amúgy nekem is szürke a szemem, de sminktől és ruhaszíntől függően változik a kék és a zöld között (normál állapotban reggel és este kék, napközben zöld - állítólag. de barnát is kaptam már, talán gyertyafénynél volt az :D)

Én speciel szürkét, rózsaszínt, lilát, barack-színt és sötétzöldet használok leggyakrabban. Kísérletezz, drogériákban ezért vannak a teszterek :DD

16. Katinkaboszi (válaszként erre: 15. - 96126be7d9)
2009. máj. 7. 21:54

upsz, generációs szakadék, jjó duma :)))

olvasok ám én is sok mindenről, csak hát sosem követtem a divatot, még ifjabb éveimben sem, mindig azt viseltem, ami nekem jól állt és nem érdekelt ki mit mond.

Rájöttem, a divat követése komoly ezreseket követel, amitől én nem lennék boldogabb.

Ettől nem vagyok szürke kisegér, de így érzem jól magam.

Igazad van, tedd azt, amit jónak látsz :))

15. 96126be7d9 (válaszként erre: 14. - Katinkaboszi)
2009. máj. 7. 21:45

Inkább nem megyek bele, azt hiszem a nézet különbséget a kettőnk közti generációs szakadék okozza -és most nem szemtelenkedem, ez van.

Olvass utána a dolognak, minden komolyabb sminkeléssel foglalkozó oldal azt mondja, hogy az ellentétes színt kell megtalálni, ettől "kiugrik" a szemszín (az angol sminkes szakzsargon azt mondja "pop out").

Ha én teszek fel szürkét, na akkor olyanok is a szemeim mint két szép 50 ft-os.


A sminkhez passzoló kiegészítőket én is nagyon szeretem.

14. Katinkaboszi (válaszként erre: 12. - 96126be7d9)
2009. máj. 7. 21:38

Ezt nem tudom ki mondta Neked, de nem igaz.

Pont a szem színével azonos festék a megfelelő, persze ha nagyon ki akarsz tűnni valamiért akkor a fekete, jó vastagon.

Egyébként próbáld ki, csak az érdekesség kedvéért.

Ártani nem árt :) És tegyél fel hozzá hasonló színű kiegészítőket, bár ezt nem mindenki szereti, de nekem bejön.

2009. máj. 7. 13:04
Senki többet? :)
12. 96126be7d9 (válaszként erre: 11. - Katinkaboszi)
2009. máj. 7. 08:14

Ha egy kék vagy szürke szemű festi a szemét kékre, akkor úgy tűnik mintha az egész egy nagy vizes paca lenne.

A szemfestésben pont az a lényeg, hogy a szemed színének ellentétes színt válassz, attól tűnik ki igazán a szem valódi színe.

Szürkénél nehéz megmondani mi az ellenkező árnyalat, ezért kérdeztem.

2009. máj. 7. 08:06

Nem értem, miért tilos egy szürke szeműnek a kék?

A legjobb ami állhat, és annak is van sokféle változata a legvilágosabbtól, a legsötétebbig.

Én Avont használok, nagyon meg vagyok elégedve, nekem kékes-barnás-zöldes a szemem, nem érdekel a színe, mert mindig hangulatfüggő nálam, ezért a kiegészítőkhöz, no meg a ruhákhoz festem magam, kékkel is, ha kell :)))

10. Cloe08 (válaszként erre: 1. - 96126be7d9)
2009. máj. 6. 20:44
Nekem is szürkés. Ezüst, zöld, ami bejön, és jól áll. Vagy sötétszürkés, ami még nekem bejött.
9. 96126be7d9 (válaszként erre: 6. - Panna77)
2009. máj. 6. 20:29
Óóó nagyon szeretnék MAC-et használni, de mifelént nem kapható :(((((((((((((
8. 96126be7d9 (válaszként erre: 5. - 1e8f358d6a)
2009. máj. 6. 20:28

Én is a Loreal-t szeretem a legjobban, azok a sminkeszközök amiket naponta használok, loreal-os cuccok.


Csak gondoltam van valaki akinek szintén hasonló színű a szeme, és tud valami jó típust ajánlani.


Amúgy szeretem a feketét-szürkét, de nem nappalra.

7. 1e8f358d6a (válaszként erre: 6. - Panna77)
2009. máj. 6. 20:26

a kislányodnak nem lehet nehéz ilyen szemekkel levennie bárkit is a lábáról.

Egyszerűen gyönyörűséges. :)

6. panna77 (válaszként erre: 1. - 96126be7d9)
2009. máj. 6. 20:25

Szerintem a szürke szemet a halványlila és a rózsaszín nagyon szépen kihozza.

Az én kedvenc márkám a MAC. Zseniális termék, igaz nem az olcsók közé tartozik.

5. 1e8f358d6a (válaszként erre: 4. - 96126be7d9)
2009. máj. 6. 20:21

nekem életemben egyszer volt Chanel szemhéjpúderem, nagyon tuti volt. :) Persze nem én vettem, úgy kaptam. Annyit azért nem adok ki sminkcuccért.


De ha közösségi terméket kéne ajánlanom, én sminkben abszolút a Loreal-ra szavazok. Vannak azok a mono szemhéjpúderei, nagyon szépek és tartósak, de van pl. trio szemhéjpúdere is, egymással harmonizáló színekkel.


Amúgy ha valamilyen semleges színt szeretnél, mindenhez illik a feketés-füstös szem. Alul-felül kihúzod feketével a szemed, picit elsatírozod (attól függően, mennyire akarsz drámai hatást), és hogy nagyobbnak tűnjön a szemed, a szemzugba raksz egy kis gyöngyházfehéret, vagy ezüstöt.

2009. máj. 6. 20:13

Biztosan láttál már, nem ritka.

Se kék, se zöld... szürke. Arany tónussal.

A lila jó, szeretem is, de nem tudom minden ruhához hordani. Ezért kéne több ötlet :)

Ha valaki tudna márkát és típust ajánlani, megköszönném.

2009. máj. 6. 20:04
amúgy milyen a szürke szem? :) Bocsi, de én még ilyet életemben nem láttam.
2. 1e8f358d6a (válaszként erre: 1. - 96126be7d9)
2009. máj. 6. 20:04
esetleg valamilyen szépszínű lila?
2009. máj. 6. 19:50

Szeretném ha ajánlanátok nekem valami szép és jó minőségű szemfestéket, ami kihangsúlyozza a szemem színét.

Azt már tudom hogy a kék tilos. Eddig jól elvoltam barnákkal, de már unom őket, szeretnék valami bátrabbat.

Ötletek? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook