Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Személyiségi jogot sért-e? fórum

Személyiségi jogot sért-e? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
184. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Lolita13)
2013. jún. 8. 22:20
biztos, hogy igen. amíg ki nem mondják hivatalosan, h bűnös, addig megilleti az ártatlanság vélelme
183. ce24db56a5 (válaszként erre: 1. - Lolita13)
2013. jún. 8. 16:39

Bűncselekmény biza, visszaélés személyes adattal bűntette miatt, mert ugye a Btk .177/A. § (1) bek. szerint, aki a személyes adatok védelméről vagy kezeléséről szóló törvényi rendelkezések megszegésével jogtalan haszonszerzési célból vagy jelentős érdeksérelmet okozva jogosulatlanul vagy a céltól eltérően személyes adatot kezel vagy az adatok biztonságát szolgáló intézkedést elmulasztja, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Az (1) bekezdés szerint büntetendő az is, aki a személyes adatok védelméről vagy kezeléséről szóló törvényi rendelkezések megszegésével az érintett tájékoztatására vonatkozó kötelezettségének nem tesz eleget, és ezzel más vagy mások érdekeit jelentősen sérti!


Gondolom az önjelölt igazságosztó Svindleres csapatra gondoltál.


Iszonyat dilettáns brigád,elemi jogszabályismeret hiányát ostobaságokkal pótolják.

Pl. "feljelentik" a NAV-nál azokat, akik lenyúlták egy pulóver árát. Röhejes, de szánalmas is.


Egy büntetőeljárás alá vont személyről sem lehet beleegyezése nélkül adatot közölni, a nyomozóhatóságot is szigorú jogszabályok kötik ahhoz, hogy az eljárás eredményes lefolytatása érdekében nyilvánosságra hozzanak bármilyen információt a feltételezett elkövetőről - de még az elítéltről sem! Nemhogy valaki egy folyamatban lévő, vagy még folyamatba sem tett ügyben valakit eleve bűnösként nevezzen meg!


Egy barátom konkrétan érintett, idézem:


"Azért is vagyok bosszús, mert a feleségem több kozmetikai terméket és eszközt hirdet különféle portálokon. A múltkor az interneten láttam a hirdetése linkjét azzal a kísérőszöveggel, hogy " Tud-e valaki erről a hirdetésről valamit?" A két komment pedig már jött is utána, az egyik szerint "Gyanús, inkább kerüld !" a másik pedig "Tuti, hogy csaló tegyél feljelentést" szöveggel érkezett. A termékeit kizárólag írásbeli megrendelés alapján hozza be más uniós orzágból, kizárólag személyesen adja át és a vevők számla ellenében fizetek így a csalás eleve kizárt - megkeresésünkre végül törölték a posztokat."


A fiókgazda a negatív kommenteket enged, de pozitív érvek nagy részét törli. A negatív hozzászólások kizárólag tőle, vagy olyan emberektől származnak, akik hajlandók együttérezi a többiekkel.


Tehát ez egy felhergelt, hőbörgő érdekcsoport meggondolatlan és felelőtlen adatvédeli jogsértése akik felületes és hamis információk alapján sokszor okoznak érdeksérelmet is.

182. lolita13 (válaszként erre: 181. - Boldogzokni)
2013. jan. 17. 13:19
Egészségedre! Örülök,hogy jól szórakoztál...így utólag teljes mértékben igazat adok!
2013. jan. 16. 18:06
Röhejesen alakult ez a fórum, nagyon jól szórakoztam, köszi, Lolita.
2013. jan. 15. 21:53
Szerintem a történeted nyugodtan írd meg, de a nevet nem kell teljesen kiírni, csak ahogy az újságok is szokták pl. H. Aladár vagy ahogy hívják. Egyébként lehet úgy írni róla, hogy még a Bodri is ráismer. De a képét és nevét ne! Még a rendőrségi hírekben sem írják ki. Sőt a képük is sokszor kitakarva jelenik meg. Pont azért, amit itt többen leírtak.
179. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Lolita13)
2013. jan. 15. 19:57
Szerintem igen, mert nem tudod bizonyítani, ő pedig nem tud védekezni. Mindenki csak akkor számít bűnösnek, ha bizonyított!
178. jstefan (válaszként erre: 1. - Lolita13)
2013. jan. 15. 19:45
Személyiségjogot sért!!! Ha nem vagyoni kártérítési pert indít ellened 1-2 milliót bukhatsz!!! Mert amit tennél azt ő tudná bizonyítani,és megnyerné a pert! Ha becsapott akkor rendőrségi feljelentéssel tudod a büntetőeljárást megindítani,de csak akkor ha mindent tudsz bizonyítani,ellenkező esetben rágalmazás címén pert indíthat ellened,és megnyerheti!
177. lolita13 (válaszként erre: 175. - Kukacc)
2013. jan. 15. 13:33

...na de előre senki sem tudhatja,hogy mikor kell pereskednie....

Azért egy nem hitelesített papír is érhet valamit....

176. lolita13 (válaszként erre: 174. - Michelle.r)
2013. jan. 15. 13:32
A fórumindító folyamatosan olvassa a hozzászólásokat...
175. Kukacc (válaszként erre: 173. - Lolita13)
2013. jan. 15. 13:30

Addig nem is kell, míg nem bírósághoz fordultok.


A bíróság egy hivatalos szerv, mely hivatalos dokumentumokkal dolgozik.


Nézd, én részemről befejeztem, különösebben nem érdekel, mi lesz az ügyetek kimenetele, viszont kívánom a legjobbakat.

174. michelle.r (válaszként erre: 158. - Kristo_f)
2013. jan. 15. 13:27

A fórumindító láthatóan nem igényli, hogy mélyen belemenjünk a témába. Lepergett? Lehet. Megsértődni nem szokásom. Itt pedig különösen nem áll érdekemben ;)


Mi az, ami nem állja meg a helyét?

173. lolita13 (válaszként erre: 168. - Kukacc)
2013. jan. 15. 13:27
Jaaa és valóban igaz,hogy egy robogó eladásához sem kell hitelesített adásvételi.....
172. lolita13 (válaszként erre: 168. - Kukacc)
2013. jan. 15. 13:25

Nyugodtan tedd,a jó indulatú,normálisan megfogalmazott kritikából tanul az ember! Olyan ritkán találkozok ilyen cukorborsó,édibédi emberekkel!

Jajj valakit leosztottam volna?....csak mert nem értett velem egyet?....nem hinném...egész más oka volt...

Hoppácska...én is beletudnék kötni a kis hozzászólásodba....de nem teszem,mert semmi pénzért nem venném el ezt a posztot tőled.....

171. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 169. - Kristo_f)
2013. jan. 15. 13:21
Igen. Én csak olyannal találkoztam. Nem milliós tétel, mint egy lakás.
2013. jan. 15. 13:18
Teljesen felesleges a netről kiollózni paragrafusokat. Nem véletlenül tanulják évekig a jogot. Idézhetünk, de más meg kiollózhat egy másik paragrafust, törvényt, hogy.......de ez és ez, felülírja a másikat.
169. kristo_f (válaszként erre: 166. - 9b10f3d7ff)
2013. jan. 15. 13:17

Nem keresek rá,

benne van hogy nem irathatja át más nevére aki vállalja a további részleteket fizetni?


Ha benne, akkor telefon esetén nem járható út.

168. Kukacc (válaszként erre: 163. - Lolita13)
2013. jan. 15. 13:16

Még egyszer: arra figyeljetek, ha pereskedtek, hogy a szerződés hitelesítve legyen és minimum 2 tanú aláírja személyi számmal együtt. Anélkül nem érvényes.


Nem szoktam senkibe belekötni, de mivel Te itt igyekeztél lazán mindenkit leosztani, aki nem értett veled egyet, gondoltam, letöröm azt a "fene nagy szarvad".


Ha akarnék, ebbe a hozzászólásodba lazán beleköthetnék minimum 2 helyen, de nem teszem, lásd, milyen édibéditündibündicukorborsó vagyok :)

167. kristo_f (válaszként erre: 164. - Laticer)
2013. jan. 15. 13:15

orgazdaságból származó dolgot "


Ha ebböl származó dolgot elidegenit, akkor orgazdaság


Ha a te cuccodat nálam tárolod és én eladom, az nem orgazdaság hanem csak elidegenítés

166. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 165. - Kristo_f)
2013. jan. 15. 13:15

Nem lehet, és ha feltételezünk, akkor félrevezetünk másokat.


Mindig az aláírt szerződésből kell kiindulni, az meg több oldal.

165. kristo_f (válaszként erre: 161. - 9b10f3d7ff)
2013. jan. 15. 13:12

Átvitt értelmet , érted?

A hivatalos út, a jobb helyek


És bizony nem egy esetben van rá lehetőség, mint pl. részletekkel terhelt lakás esetén is, ezért feltételezem telefonnál is

164. Laticer (válaszként erre: 158. - Kristo_f)
2013. jan. 15. 13:10

Az orgazdaság mégis megállja a helyét...


A te idézetedből idézek:

"...jogtalan elsajátításból vagy orgazdaságból származó dolgot

vagyoni haszon végett megszerez, elrejt, vagy elidegenítésében közreműködik, orgazdaságot követ el."


Az elidegenítés már elismerted. A többi fent...

163. lolita13 (válaszként erre: 159. - Kukacc)
2013. jan. 15. 13:10

Ohhh elmész? Nem maradsz itt még nyelvtanozni?

Szeretném még olvasni a hasznos hozzászólásaidat!

....báár biztos van még itt más is a Hoxán akibe bele lehet kötni!

Akkor szép napot neked kedves Kukacc

162. kristo_f (válaszként erre: 158. - Kristo_f)
2013. jan. 15. 13:10

És teszem hozzá,

ha a hülyeség szón sértődtél

visszavonom és elnézést

161. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 150. - Kristo_f)
2013. jan. 15. 13:09

Hol vannak azok a jobb helyek?


Aki részletre, akciósan stb. vásárol telefont, azzal aláíratnak egy húségnyilatkozatot, tarifacsomaggal is Magyarországon.

Hiába venné át akár a családja is tőle, nem teheti meg, mert a szerződés kötelezi arra az x évre, amennyit a szerződésben aláírt,hogy az addig az szerződőfél nevén marad. Amint kifizeti a készüléket, ha a szerződés ebben nem korlátozza, hogy előbb törleszthessen, akkor szabadon rendelkezik vele.

160. kristo_f (válaszként erre: 156. - Kukacc)
2013. jan. 15. 13:08

Miért is kellene ügyvéd és pecsét egy magánjogi szeződésre?

Még egy autó/motor adásvételre sem

Lakás esetén kötelező/és még pár esetben/ ha jól tudom, az a közokirat

159. Kukacc (válaszként erre: 157. - Lolita13)
2013. jan. 15. 13:06

:)


Szép napot!

158. kristo_f (válaszként erre: 154. - Michelle.r)
2013. jan. 15. 13:04

Akkor lepergett rólad az egyetemi oktatás

mert

nem kerested meg a trv-t és nem idézted, illetve olyat kommenteltél ami nem állja meg a helyét


Ha meg a "hülyeség" szón akadsz ki, a sértődékenységedre vall , ami egy fórumon nem szokás

157. lolita13 (válaszként erre: 156. - Kukacc)
2013. jan. 15. 13:01

Köszönöm a hasznos infót....te biztos soha nem tévedsz! :) Már tudom,hogy te azért vagy itt,hogy figyelj ezekre a helyesírási hibákra és beleköthess! Ha jól esik....tedd...


Agostina hozzászólásainak módjával volt bajom...és az anyagi helyzetemet feszegette....ezért szúrta a szemem...

Fogjátok meg egymás kezét és beszélgessetek...jól megértenétek egymást!

156. Kukacc (válaszként erre: 147. - Lolita13)
2013. jan. 15. 12:55

ÚJABB és nem ÚJJABB.

Ha be van kapcsolva a helyesírás elemződ, akkor az a kis piros vonal a helytelenül beírt szó alatt nem szövegkiemelés, vagy dísz.


Amúgy nem bíráltalak, csak a tényt írtam le.

Te kezdted el cseszegetni Agostinát, mert le mert írni olyan dolgokat, amik neked nem tetszettek.


Ez nem egy adok - kapok játék.

Kérdést tettél fel és benne van a pakliban, hogy nem értenek egyet veled, nem értem, mi a gond.


Ügyvéd által hitelesített a szerződés, van rajta érvényes pecsét? Mert ha nem, akkor biza nem állja meg a helyét.


Az okostojás jelzést bóknak veszem egy ilyen magasan kvalifikált hölgytől, mint te vagy :) Köszönöm!

155. lolita13 (válaszként erre: 150. - Kristo_f)
2013. jan. 15. 12:53
110 ezer kb
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook