Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szemellenző vagy nyúlcipő? fórum

Szemellenző vagy nyúlcipő? (beszélgetős fórum)


1 2
49. 1dc16653d6 (válaszként erre: 43. - Aranyos10)
2012. jún. 28. 10:01

Nem dehogy:)

Én ideálisnak nevezem azt,ahol a törvényszerűen fellépő gondokat, megfelelően tudják kezelni.Egymás bántása nélkül.Itt nem fizikai bántásra gondolok. Belegyalogolni a másikba aztán vissza,nem olyan jó móka, előbb utóbb ilyen kapcsolatba is bejön a harmadik nem csak az uncsiba...


Azért csodálom,mert én már kevesebbért is kiakadok,pedig nő vagyok.Én megfulladnék nonstop 24 órában.Valamit mégiscsak ki kell találni,hogyan tudnátok külön is élményeket szerezni,ami által feltöltekeztek és a problémák sem olyan nagyok akkor,hogy erről szóljanak a beszélgetések.

48. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 46. - Aranyos10)
2012. jún. 28. 07:30
Hat egy biztos mi neha ugy veszekdtunk, hogy szerintem a szomszedok is csomagoltak.:))De nem banok egyetlen percet sem a 8 eves hazasagbol.Inkabb ez mint apa ujsagot olvas, anya kotoget es a beszelgetest elintezik 2 szavas kerdesel 1 szavas valaszal.
47. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 42. - Aranyos10)
2012. jún. 28. 07:28

Tudom melyik hsz gondolsz , de kerdesemre nem talalom bene a valaszt.

Ha a stresz , hid el lesz szep idoszak is , de lesz maga a pokol is. Atmentem rajtta.Es az irantam erzet szerelem nem volt elleg arra, hogy ezt megvaltoztasa.Ma sok mindenre nem vagok vissza amire regebben visszavagttam volna, de o is sokat valtozot(teny nem miattam).

Salyat velemenyem ullj le velle nyugotan, mond el miert morogtal es mit vartal volna tolle. En 8 ev hazasag uttan megfigyeltem, hogy hogyha a valasza abban a pilanatban amikor en elmondom ami zavar (neha) banto, nem engedi el a fule mellet.Donts azutan, hogy ezt megbeszelted.

Nem mondom, hogy olyan gyakori mint a" jonapot" , de a "hulye" jellzo nallunk belle fer.Altalaba megkoszonom a megtiszteltetest , persze hogy nem esik jol, de ritkan mutatom ki.(na ez nem azt mondom, hogy igy kene legyen), de "kolcson kenyer visszajar.Na most ezt ne ugy kepzeld, hogy napi szinten hulyezuk egymast, de pl a roman koznyelvben ez bene van.Meg a rajzfilmekbe is megtalold a "hulye" kifejezest,"buta' kifejezes nalluk nem is letezik.

46. aranyos10 (válaszként erre: 44. - 91d4989ab9)
2012. jún. 28. 00:44
Amugy eskuszom neha egy-egy romantikus percunkben azon szoktunk nevetni, hogy ha nem lenne ilyen temperamentumos a kapcsolatunk, akkor unalmas lenne. Persze, tegnap azert nem rohogtem... :/ De az teny, hogy az idillikus, hibatlan kapcsolatok is megromlanak egy ido utan - persze ezzel nem azt mondom, hogy rendben van, ami tegnap tortent.
45. aranyos10 (válaszként erre: 29. - Pen80)
2012. jún. 28. 00:41
Koszi, jo otlet! :) Igazabol o mar csinalt ilyet egyszer, es mukodott is, elnevettem magam. Azota nem, majd odafigyelek. :)
44. 91d4989ab9 (válaszként erre: 43. - Aranyos10)
2012. jún. 28. 00:39
ahol minden szép és jó az uncsi és ha uncsi belép a harmadik
43. aranyos10 (válaszként erre: 30. - 1dc16653d6)
2012. jún. 28. 00:37

Teljesen igaz, mi is erezzuk ezt neha, ugy tunik tovenyszeru. Rajta vagyunk az ugyon, hogy ne igy legyen. :)


Miert csodaljatok? Te is es kekpille is?

De halal komolyan. Lehet, hogy en gondolom rosszul, azert kerdezem. Szoval ez egyetlen reggel volt, amit leirtam, szamtalan esetben forditva van, en ezt normalisnak tartom, hogy egymasnak panaszkodjunk - kinek masnak?

Nem hiszti volt - azt is szoktam neha, sot o is. :) Az lenne az idealis kapcsolat, ahol minden csak szep es jo? Lehet, hogy igy van, en keptelen vagyok megcsinalni sajnos.

42. aranyos10 (válaszként erre: 33. - 2f661e7cc5)
2012. jún. 28. 00:30
A kerdesre mar le is irtam a valaszt, az idealis pedig mindenkeppen az lenne, amit te is mondasz. Kulon munka, kozos, meghitt csaladi feszek.
41. aranyos10 (válaszként erre: 34. - 74f8c12b8e)
2012. jún. 28. 00:29

Hat igen... remelem, hogy azert a pofon nincs benne a pakliban, akkor nem is lenne kerdes, hogy hogyan tovabb. Nekem is eszembe jutott mar 1-2 alkalommal, hogy jobb, ha befogom, de azert idaig meg nem fajult a dolog.

Az a helyzet, hogy az alaptermeszetunk is kulonbozo: o olyan turelemmel hallgat mindent, a fonokot, az idegesito szomszedokat, mindent. Csak az arcizma mozdul, en latom rajta csak. Es egyszer ha elszakad a cerna, akkor van ilyen 'becezgetes'. En meg konnyen kifakadok, de nalam csak par perc, es nyoma sincs. En azonnal mondom ami a szivemet nyomja.

2012. jún. 28. 00:24

Hogy oszinte legyek, mar vartalak es kivancsian neztem, hogy mit irsz majd. :)


Balkezes vagyok ;D


Koszi, amugy tenyleg nagy ereje van a 'csak kiirom magambol'-nak, mar tegnap sokkal jobban ereztem magam. Es tok jo, hogy ennyien ennyifelekepp latjuk.(most elkepzeltem, hogy beszolunk parat itt egymasnak, aztan tok idegesen elkezdek vele veszekedni :)

39. aranyos10 (válaszként erre: 36. - 91d4989ab9)
2012. jún. 28. 00:14
Melegszik, de meg nem talalt, sullyedt. :) Azert a hegyek stimmel.
38. aranyos10 (válaszként erre: 28. - Felhőjáró)
2012. jún. 28. 00:13

Koszonom a valaszod, sok igazsag van benne! Tudom, hogy a hazassag kompromisszumokbol all, es nagyjabol mar azt is latom, hogy nekem hol vannak a gyenge pontjaim - tobbek kozott nagyon erzekeny vagyok, ezert is kerdeztelek Titeket.

Azzal viszont megis vitatkoznek, hogy eddig nem engedhette el magat. Szerintem az, hogy a masikat mennyire tiszteljuk, vagy bantjuk, mennyire beszelunk vele otromban, az nem azon mulik, hogy nekunk mi van megengedve (vagyis jo esetben nem). Hanem sokkal inkabb azert, mert szeretjuk es tiszteljuk annyira, hogy sosem bantanak igy meg. Mindenki, meg a legszolidabb, legintelligensebb emberek is karomkodnak, neha jobban, mint a kocsis. De nem feltetlenul arra, aki a legkozelebb all hozzajuk. Ugy ertem, ha tudnam, hogy 'megengedi', hogy kis k.csognek hivjam, vagy lehulyezzem, akkor sem tennem sosem, nem azert mert nem lehetek onmagam, hanem azert, mert szeretem. Szoval szerintem ez pont nem az a resz, ahol az elnyomas a mervado. Amugy, bevallom, van par dolog, amit igy vagy ugy csinal a kedvemert, ram valo tekintettel, mint ahogy en is igy vagy ugy csinalok par dolgot a kedveert. De nem azert, mert a masik megtiltotta vagy elvarja, csupan igy csiszolodtunk ossze, igy probalunk egymas kedveben jarni.

37. 91d4989ab9 (válaszként erre: 35. - Aranyos10)
2012. jún. 28. 00:09

na idefigyelj pubi:D



ha máskor izgalomra vágysz ott van rögtön a jobb kezed:D



na most komolyan , van neted ha stresszes vagy ide nekünk irjá te lyány:D ne neki sipitozz hanem nekünk, majd mi levezetjük a feszkod, beszolunk párat és kész:D

36. 91d4989ab9 (válaszként erre: 35. - Aranyos10)
2012. jún. 28. 00:05
ja ti vagytok azok akik kint élnek svájcban vagy hol a hegyekben valami elzárt siparadicsomban a vállalkozás miatt és te unod a banánt ő meg keresni akar még?
2012. jún. 28. 00:02

Na most itt annyi felreertes tortent azert, hogy nem 1-2 apro kellemetlensegrol volt szo, amiert rinyaltam, szegeny parom meg csak turt tulermesen. :) Mert itt mar afele kezd elmenni a tortenet.

Hanem sokkal komolyabb dolgokon problemaztam, ami veresen komoly, egeszseg, penz stb. Masreszt a kettonk dolga, szoval nem arrol szolt, hogy jajj felszedtem 5 kilot es huu, hogy all ez a szoknya rajtam, te meg dragam nyugtatgass!

Azert csak mi vagyunk egymasnak mert egy teljesen elzart helyen elunk - a munkank miatt -, tavol mindenkitol, ugy az egesz civilizaciotol 'anblok'.

Julia, en mint a csaj, ugy gondolom, hogy egy normails eletvitelben az ember eszrevetlenul le tudja vezetni napkozben az ot ert kellemetlensegeket. Tegyuk fol felbosszant a fonokom, de hazafele az uton belerugok 3 kobe, plusz ramosolygok 10 emberre az utcan, vagy kozben felhivom a baratnomet, es mintegy mellekesen elmondom milyen taplo a fonokom, mire hazaerek mar csak az elbuvolo mosolyom van. A paromra nem harul semmi. De torvenyszeru, hogy az embernek muszaj valahol kiadnia a bantalmait, mindannyian ezt tesszuk, csak egy normal eletvitelben ez eszrevetlen, vagy kimerul egy kiados edzesben, sorozesben. Na nalunk ez ugye nincs meg. Mint ahogyan Kezdet irta - es meg masok is - hogy ez nem egeszseges igy.

A masik, amit irtam is, de az most nem volt lenyeges, hogy nem en vagyok a 'fo morgo'. :) Sot, ez minimum fele-fele, de a parom inkabb. Csak en olyankor turelmesen hallgatok, majd probalok megnyugtato, mindket oldalt figyelembe vevo, figyelem-elterelo dolgokat mondani neki. Aztan, ha mindez hatastalan, elkezd bennem is felmenni a pumpa. Kesobb, amikor mar jo ideje csak morog, akkor en is morciva valok - tehat megertem, hogy idegesito. Csak nalam ez kb. fel nap utan kovetkezik be, es akkor is max. kedvetlen leszek, nala meg fel ora eleg volt, es leidiotazott stb. Na ez inkabb a lenyeg itt. Hogy mennyit turjek, mikor mondjam azt, hogy most mar tenyleg eleg. Igazabol tegnap elszakadt a cerna, egesz nap haragban voltunk, atragtuk oda-vissza, es ma megbeszeltuk, hogy odafigyelunk jobban dolgokra.

Se eleje se vege a mondandomnak. :)

34. 74f8c12b8e (válaszként erre: 31. - Kékpille)
2012. jún. 27. 13:04

Nem fog üvölteni,hanem csendben marad,ha meg akarja tartani a kapcsolatot, ha már egy morgolódásért mindenféle hülyének el van hordva.

Vagy üvölt,de akkor mmeg kap pár pofont,mert ha apróságért ekkora lehordás van,akkor valódi,személyes problémáért simán becsúszik egy füles.

Ilyen kommunikációval nem lehet problémákat megoldani.

Mondhatná azt is a srác,ha már nagyon ki van akadva ezen,hogy: "elegem van abból,hogy nekem morogsz mások miatt,én ezt nem hallgatom tovább." Ebben semmi sértő nincs,és lezárja a helytezetet.Ha a csaj ennyiből nem ért,akkor ő is saras az ügyben.

2012. jún. 27. 13:01

Na most a paromnak is itthon van a munka kore.Mostansag meg el- el kel menjen ide oda, elotte is ugy volt , hogy a kapun belul ,de kulon teruleten mozogtunk, de meg is(mar bocsanat) ereztem nehanyszor ugy , hogy szellinteni sem tudok , ugy hogy a masik ne tudja. Idegesito. Mindig is azt tartottam idealisnak(es ezert irisztol megint"megkapom " a magamet.D), hogy az idealis:

Apa haza jon delutan , anya addig takarit, foz vallami finomat , gyerekeket nevel.Apa ha haza jon eves uttan eljatszik a gyerekel.

Ok nem hazasok , valoszinu gyerek se nincs, de kulon baratikoruk, kulon hobyuk kellene leniuk.A masik kerdes; miert csak ok vanak egymasnak? Hol van a 2 felrol a szulo, testver, barati kor?

32. kékpille (válaszként erre: 30. - 1dc16653d6)
2012. jún. 27. 12:53
Egyetértek, én is csodálom..
31. kékpille (válaszként erre: 26. - 74f8c12b8e)
2012. jún. 27. 12:53

Hát éppen ez az!

Ha "..egy-két kellemetlenségen félórát morog.."akkor a komolyabb problémáknál üvölteni fog?

30. 1dc16653d6 (válaszként erre: 1. - Aranyos10)
2012. jún. 27. 12:10

Szerintem eleve az probléma,hogy 24órában együtt vagytok.Ennyi együttlét után már a másikban az is idegesít néha,hogy létezik...nem ha még vannak idegesítő "szokásia"..monológjai...


Én csodálom a pasit,hogy "csak" ennyi kirohanása volt...

29. Pen80
2012. jún. 27. 11:29

Neked kell tudnod, hogy ez belefér-e, nekem nem fér bele. Én nem szoktam meg, hogy velem így kommunikáljanak, és nem is lennék hajlandó hozzászokni. És eszembe se jutna ilyet mondani a páromnak.

Szerintem beszéld meg vele, hogy valami mást mondjon, ha ilyenje van - még nevetés is lehet belőle.

2012. jún. 27. 10:21

Azt írod "Ez mar nem az elso volt, mostanaban egyre jobban elengedi magat."

Miért???Eddig nem tehette meg, hogy teljesen önmaga legyen???Mindig vissza kellett fogni és el kellett nyomnia azt amit gondolt vagy érzett???Nem ismered az igazi arcát??Így akarsz hozzámenni?

Ha engednéd, hogy olyan legyen amilyen valójában akkor sokkal többet tudnál róla és nem érne meglepetésként egy ilyen kitörése.Még nem késő eldöntened, hogy ezen rossz tulajdonságait is el tudod-e fogadni.A házasság kompromisszummal jár, és igen néha nehéz elviselni a másikat, de ettől függetlenül lehet nagyon boldog valaki a házasságában ha ezeket a helyén kezeli.Senki nem állítja, hogy mindig minden fenékig tejfel, és hogy mindig csak szépen fog beszélni, és hogy mindig nyugodt és türelmes lesz.Emberből van mint ahogy te is.

27. 8e9170fe09 (válaszként erre: 1. - Aranyos10)
2012. jún. 27. 09:54

Lehet hog ő ugyanezt gondolja rólad, amiért morogtál reggel.

Beszéljétek meg!Mindig minden problémát meg kell beszélni! Persze ehhez kell a másik fél is...

26. 74f8c12b8e (válaszként erre: 18. - Kékpille)
2012. jún. 27. 09:20
Leírta,hogy nem a pasira morgott,csak az kénytelen volt végighallgatni.Ha ebből ekkora zrí van,akkor mi lehet,ha egymással lesz vmi morognivalójuk? :(
25. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 1. - Aranyos10)
2012. jún. 27. 09:17

Ezért morogtál? :DD

Hát ezen én nem kapnám fel a vizet, ez egy átlagos, hétköznapi kijelentés. :P

24. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2012. jún. 27. 09:14
Nem tudom irisz.Muuszaly lesz analizeseket csinalni.Megittam a tegnap egy pohar Colat, megittam par sutit es mar is hatalmas meretet oltot, amugy is olyan volt mar mint amit pompaval futak fel. A hajsza idoszak sem tesz neki jot. Na de lesz ez meg igy sem,ha jol selytem.
23. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - 2f661e7cc5)
2012. jún. 27. 09:09

Miért nem tudsz lábra állni?

Túl dolgoztad magad vagy a frontok?

Pihengess, ha nem kell ne csinálj ma semmit!

22. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2012. jún. 27. 09:03
Most igen. Nem vagyok kepes labra allni.:(
21. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - 2f661e7cc5)
2012. jún. 27. 08:54
Itt vagy?
2012. jún. 27. 08:02

Sziasztok, koszi a valaszokat, most rohanok dolgozni, ezert csak egyben valaszolok.

Szoval reggel nem rogton ebredes utan kezdtem el morogni, a puszi, kave, osszebujas megvolt, csak aztan eszembe jutott az a bizonyos kellemetlenseg, es nem tudtam nem gondolni ra. Igen, tudtam, hogy ez neki nem elvezetes, de pont, ahogy Irisz is mondta - Zsuzsa erre kerdezted egyszeruen, hogy ha hulyen viselkedem, ne csodalkozzak - arra gondoltam, hogy egyszer-egyszer nekem is szuksegem lehet meghallgatasra, tamaszra, biztatasra. Ehelyett felhuzta magat azon, hogy most neki kellene valami megnyugtatot mondania. Tudom, hogy idegesito ha vki morog, de mivel csak mi vagyunk egymasnak, igy mindennapos, hogy egymasnak mondjuk el a bajunkat, forditott esetben en megertoen hallgatok es turelmes vagyok.

A hazassagra en is gondoltam, mint indok, viszont kettonk kozul o az, aki minden nap lelkesen tervezgeti a reszleteket. (en is, csak en ritkabban).

Irisz, sajna engem hulyezett, idiotazott le.

Amikor elkezdtem mondani, akkor nem ot bantottam, csak emelt hangon nyavalyogtam kicsit.

Nem is lenne ezzel baj, mert tudom kivulrol nezni a dolgot, elhiszem, hogy idegesito lehet, de en akkor sem beszelnek vele sosem igy. Max. megkernem, hogy hagyja abba es ne huzza magat.

Nem tudom, hogy bipolaris-e, szerintem inkabb a felgyulemlett stressz jon igy ki belole.

Zsuzsa, meg te kerdezted, hogy mielott megkerte a kezem, akkor is morogtam e. Igen, akkor is csak ketten voltunk egymasnak, akkor is csak egymasnak tudtunk panaszkodni, es azidotajt is veszekedtunk sokat. Az a kulonbseg, hogy azt hittem - meg is beszeltuk - hogy eskuvo elott azert tobb tisztelettel beszelunk a masikkal. De ugy tunik neki nem nagyon megy.

Hat, gozom sincs mit csinaljak. Talan nekem kene elsosorban elfogadnom, hogy o ilyen.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook