Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szembe menni a korszellemmel, avagy sem? fórum

Szembe menni a korszellemmel, avagy sem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szembe menni a korszellemmel, avagy sem?

1 2 3 4 5
2013. jan. 26. 16:11
Beletesz szóközöket, pl a végén az "f" elé, azt ki kell venni
2013. jan. 26. 16:10
www.ksh.hu/docs/hun/xftp/idoszaki/idomerleg/idomerleg0910.pdf
65. trapiti (válaszként erre: 63. - Trapiti)
2013. jan. 26. 16:10
Érdekes egyébként... a 8 általános végzetteknél testi gondozásra 2, közös játékra, mesélésre 8, közös tanulásra 1 perc jut naponta, ugyanez az egyetmet, főiskolát végzetteknél 10+16+3 perc... De az is kiderül belőle, hogy egy átlagos 10-14 éves gyerek több mint napi 2 órát néz tévét!!!!
64. Molyka (válaszként erre: 63. - Trapiti)
2013. jan. 26. 16:05
A kért oldal nem létezik
2013. jan. 26. 16:00

Itt az általam említett felmérés (KSH):

[link]


Döbbenetes, hogy míg egy átlag magyar több mint két órát tölt tévénézéssel, a gyerekeire 7-15 perc jut és ebben már benne van a közös játék, meélés, közös tanulás és a testi gondozás is... Hát amíg ez íggy van nincs miről beszélni :(

62. trapiti (válaszként erre: 58. - Kacsa118)
2013. jan. 26. 15:47
Félreértesz. Én nem félek tőle, mivel nálunk ez másként működik. De nem fogok rohanni és tévét venni a gyerekszobába, mert nincs rá szükség, nem tartom jónak és nem kell hogy a gyerek rászokjon. Akinél ott a tévé kisbaba kora óta, ott nyilván nem is úgy nevelik és nyilván meg is vannak a következmények (egészen közeli példát tudok családon belül...)
61. Molyka (válaszként erre: 55. - Trapiti)
2013. jan. 26. 15:47
Innentől nem gyereknek való.. Az én Anyukám is pontígy fogalmazott... És nem volt vita, fogtam magam és mentem. :-)
60. trapiti (válaszként erre: 48. - Kacsa118)
2013. jan. 26. 15:46

Ezt ki mondta???


Egészen más ha egy felnőtt ember itt leírja a véleményét, mint amikor 8-10 éves gyerekek töltenek fel kétes tartalmú videókat magukról, vagy szekálják egymást a neten addig amíg az öngyilkosságba nem kergetnek valakit... nemrég láttam épp egy riportot, 14 éves kislány lett öngyilkos, akit a facebook-on aláztak porig a társai, anyuka azt sem tudta, hogy mit csinál a gyerek a neten... tényleg nagyon normális...

59. Molyka (válaszként erre: 48. - Kacsa118)
2013. jan. 26. 15:44
:-)
58. kacsa118 (válaszként erre: 57. - Trapiti)
2013. jan. 26. 15:43
De erről beszélek én is! Azt gondolom, hogy olyan dologtól féltek, ami nincs!
57. trapiti (válaszként erre: 54. - Kacsa118)
2013. jan. 26. 15:43
A 4-6 éven át normálisan nevelt gyerekemnek átlag heti 1-2x jut eszébe mesét nézni, kiválasztja melyiket kéri és beteheti. Megbeszéljük hogy hány részt, melyiket stb. szeretné, ha vége kikapcsolja. Nincs tiltva tőle, de minimális igénye és szüksége van rá. Helyette van néptánc, úszás, zongora, játékok otthon, beszélgetés, mesék, regények stb...
56. Molyka (válaszként erre: 49. - Kacsa118)
2013. jan. 26. 15:42
De igen. Viszont a nintendo nem olyan mint a mai játékok. Szerinted melyik 14 éves játszik a Prince of Persia-val? :-)
55. trapiti (válaszként erre: 49. - Kacsa118)
2013. jan. 26. 15:40

Gyerekkoromban az esti mesét néztem a tévében, utána mellém ültek és olvastak mesét, számítógép 10 éves koromban lett, részben azért mert tanultam ilyesmit az iskolában, néhány játék volt hozzá, hétvégén ha kész volt a lecke, a zongoragyakorlás, és edzésen is voltam, elővettük és játszottunk, sokszor a szüleimmel együtt :)

Ettől még nem veszek az 5 évesnek saját tabletet meg tévét a szobájába.

12-13 évesen hétvégén megengedtek egy-egy krimit megnézni (Derrick és hasonlók) szigorúan együtt a szülőkkel és azzal a kitétellel, hogy ha Anyukám szólt, hogy innentől nem gyereknek való, felálltam és mentem aludni. Szerintem ez így helyes, én sem fogom másképp csinálni.

2013. jan. 26. 15:40

Félreértetek.

Én azt gondolom, hogy ha egy gyerek egészségesen, normálisan van nevelve az első 4-6 évében, akkor ezektől az extrém esetektől nem kell félni! Akkor ő maga tudni fogja, mi a jó neki, hisz pl. ahhoz szokik hozzá, hogy ovi után a játszótérre mentek. De ha ő tv-t akar épp nézni, akkor ő épp abban érzi jól magát. De hangsúlyozom, hogy szerintem egy normálisan nevelt gyereknél nem gondolom, hogy gond, ha leül a gép elé játszani.

53. Molyka (válaszként erre: 46. - Kacsa118)
2013. jan. 26. 15:39
A fiam is néz tutitu-t (amúgy ha nem ismered nézd meg, pont a kisfiadnak való:-) ) vakondot, tehát én se vonom meg teljesen, de azok se akiknek nincs tvjük. Van dvd, van mozi, stb
52. trapiti (válaszként erre: 40. - Kacsa118)
2013. jan. 26. 15:37

Az én lányom is nagyon válogatottan néz mesét, Minimaxot és más mesecsatornát egyáltalán nem. gy van egy csomó mese amit nem ismer, de soha nem volt gondja belőle, sőt... Minden gond nélkül játszik Winx-eset a többiekkel, sőt ő a "rendező" ő találja ki mikor mi legyen (mert nagy a szókincse, mert rendszeresen használja a fantáziáját szemben azzal aki csak a tévét bámulja). Én erről a Winx-ről úgy hallottam elöször, hogy Ő mesélte, hogy ezt nézik a többiek a tévében. Megnéztem, és nem bántam, hogy nem ismertük... A többiek meg lelkesen mesélik, milyen szuper történeteket telál ki a lányom ezekről a Winxekről, senkiben fel sem merül, hogy nem ismeri ;)


Én igyekszem úgy nevelni a gyerekemet, hogy nem úgy kell élni mint a szomszéd, meg a csoporttárs, nem kell hülyeségeket csinálni csak azért mert más is csinálja... az az ő életük, a miénk más, és ez tudatos döntések eredménye. A nevelés pedig nem tiltáson hanem megértésen alapul... csakhát ez ugye eléggé igénybeveszi a szülő energiáit... ;)

51. Molyka (válaszként erre: 38. - Kacsa118)
2013. jan. 26. 15:37

És ha csak öldöklős játékot szeretne majd játszani, és matekleckét meg nem megírni?


Gondolom azért most is korlázozva van a kisfiú a szabadidejében, biztos vagyok benne hogy ráhúzod az akaratodat, az elveidet. ... vagy dugdoshat fémbigyókat a konnektorba, csapkodhatja fakalapáccsal a tv-t és kiszaladhat a kocsiútra mert azt szeretné tenni a szabadidejében.

Most mondhatod hogy nem vagyok normális, hiszen ezek veszélyes dolgok, de a 10-12 évesek agyi fejlődésére, személyiségük alakulására, sőt, az egészségükre is veszélyes az öldöklős játék vagy akár a tv is

50. lepke99 (válaszként erre: 48. - Kacsa118)
2013. jan. 26. 15:35
nem arról volt szó, hogy a net, tv csak rossz és jó nem is lehet, hanem, hogy meg kéne találni a középutat, hogy a gyerekek ne csak ezeken nevelkedjenek föl
2013. jan. 26. 15:34
De komolyan?! Ti sose néztetek mesét gyerekkorotokban? Sose számítógépeztetek? Ez számomra hihetetlen. 6 évesen kaptam az első számítógépemet, tv játékom már volt akkor is (nintendo). Ugyanarról beszélünk!
2013. jan. 26. 15:32
Szerintem eleve visszás egy internetes fórumon megvitatni, hogy az internet milyen ördögnek való dolog...
47. trapiti (válaszként erre: 31. - Kacsa118)
2013. jan. 26. 15:31

Igen, sokkal jobb ha a gyerekek valódi játékot játszanak, még ha lövöldöznek is a játékpisztollyal. Ilyan játékok alatt az agressziót játékba fordítják át, olyan formában ahogyan fel tudják dolgozni. Az ilyen lövöldözős játékok sajátossága, hogy akit lelőttek két perc múlva újra ott szaladgál, nincs vér nincs erőszak, az egész mese és játék. Aki órákopn át játssza ezeket a gyilkolós játékokat, anélkül hogy bármin elgondolkona, vagy működne a fantáziája, vért és valódi halált lát. Ez már nem játék.

Egyébként egyáltalán nem igaz, hogy csak az agresszív mesék vagy jáékok fokoznák a gyerekek nyugtalanságát, agresszuóját. MINDEN ami kész képekben érkezik a gyerekhez, szinte mindegy hogy a legszelídebb mesét vagy természetfilmet nézi-e vagy valami keményebb dolgot. A lényeg, hogy nem az ő fantáziája működik, nem ő dolgozza fel magában pl. a hallott mesét olyan módon ahogyan neki az elfogadható és emészhető, hanem készen kap valamit, egy ingerdömpinget amivel nem tud mit kezdeni. Kimutatható egyébként az agytevékenység változása tévénézés alatt függetlenül a nézett anyag témájától, és ez ahhoz vezet hogy nehezen levezethető feszültség gyűlik fel a gyerekben.

Sokszor mondják, hogy a hallgatott mesében is van agresszió, de egy gyerek aki épp azt hallja hogy a királyfi levágja a sárkány fejét, ehhez olyan képeket fog "vetíteni" magának a fantáziavilágában ahogyan ez számára nem okoz törést, egészen biztosan nem véres-mocskos-kínokkal teli horrort képzel. A kész film esetében nincs "menekülési" lehetősége, azt kell néznie amit el tesznek.


A másik: 10-12 évesen óriási römi és kanaszta csatákat vívtam anyukámmal, nagymamámmal és a tesómmal, szóval egy normális családban miért is ne játszana a 12 éves gyerek az anyjával is???

(De pl. gyöngyöt is együtt fűztünk, még eladásra is jutott a lepkékből és krokodilokból...) :)

46. kacsa118 (válaszként erre: 43. - Molyka)
2013. jan. 26. 15:31

Nyilván azért, mert olyannak nevelem.


De akkor fordítsuk meg. Biztos jó a teljes megvonás?

45. lepke99 (válaszként erre: 27. - Nalexa8811)
2013. jan. 26. 15:30

Én is egyet értek ezzel. Már most félek, hogy a középutat, hogy sikerül majd megtalálnom, pedig a kisfiam még csak pocaklakó :)

De arra szerintem ne vegyél mérget, hogy a 9 éves kislány szülei nem tudják, hogy mit csinál a gyerekük, egy csomó ideig ment a neten a 8 éves kislány plasztikai műtétet kapott az anyukájától, vagy elég csak az USA-ban divatos gyermekszépség versenyekre gondolni, amit sokszor a szülő (!) erőltet rá a kislányára. Szomorú de így van.

44. kacsa118 (válaszként erre: 42. - Molyka)
2013. jan. 26. 15:29
Nyilván, mire eljön az idő, hogy saját tv-t kapjon vagy gépet (már ha akar), addig én terelem, én alakítom. De ha ő tv-t akar, tv-t kap. Nem mondom, hogy örülni fogok, ha egész nap ott ül, mert nem fogok, de ha neki az jó... Nem buták ők, csak gyerekek. Szerintem igenis tudják, mit akarnak, mi a jó nekik.
43. Molyka (válaszként erre: 40. - Kacsa118)
2013. jan. 26. 15:28

Én ismerek olyan családot, ahol nincs tv, abszolut nincsenek piszkalva a gyerekek emiatt. Sőt... Vezéregyéniség mind a két kislány.


Vajon a kisfiad attól lesz olyan aki megvédi magát mert van tévétek, vagy attól hogy úgy neveled, olyanná formálod?

42. Molyka (válaszként erre: 38. - Kacsa118)
2013. jan. 26. 15:25

De tereled, nem? :-)


Közbe látom, pici fiad van, így tuti nem számítógépezik. :-)


Te felnőtt vagy... de ugye pont ezt gondoltad kiskamaszként is... Ők a leg"veszélyeztetettebb" korosztály.

41. Molyka (válaszként erre: 4. - 07016ed7ac)
2013. jan. 26. 15:22

Akinek sebész az apja, az a gyerek se vághat fel hasakat, holott az apja ebből él.. Ahogyan a rendőr csemete se lövöldözhet.

Igenis, (szerintem) van amit a gyereknek nem szabad. Ha egy kislány anyja a testéből keresi a kenyerét ne mondja neki az anyja hogy neked ezt nem szabad? Végülis ebből élünk. Hülyeség!

40. kacsa118 (válaszként erre: 34. - Molyka)
2013. jan. 26. 15:21
Tudod én felnőtt vagyok. A gyerekek mindenért képesek egymást piszkálni. És igen, ilyen miatt szokták is. És tudod, belőlük lesznek később a beteg felnőttek, akik képtelenek lesznek egészséges emberi kapcsolatra emiatt.
39. kacsa118 (válaszként erre: 33. - Molyka)
2013. jan. 26. 15:20
És amúgy igen, szoktam olvasni is... Bár mostanság inkább meséket. A fiam 1 éves, és szokott tv-t nézni, imádja a meséket. Ez nem azt jelenti, hogy 24 órában ül a tv előtt, nyilván.
38. kacsa118 (válaszként erre: 33. - Molyka)
2013. jan. 26. 15:18
Én meg fogom adni a gyerekemnek azt a szabadságot, hogy eldöntse, mit szeretne a szabadidejében csinálni. Nem fogom rányomni az "elveimet".
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook