Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szembe menni a korszellemmel, avagy sem? fórum

Szembe menni a korszellemmel, avagy sem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szembe menni a korszellemmel, avagy sem?

1 2 3 4 5
127. mikiller (válaszként erre: 126. - Lepke99)
2013. febr. 2. 12:12
És tényleg! :) bocs!
126. lepke99 (válaszként erre: 125. - Mikiller)
2013. jan. 30. 06:52
az e-book olvasóról pont ezt mondtam (már amelyik e tintás) hogy milyen jó
125. mikiller (válaszként erre: 122. - Lepke99)
2013. jan. 29. 23:30

Könyv:

E-ink.. nem rontja a szemet, olyan mint a papír, nincs háttérvilágítása. Egy könyv, legjobb esetben 3000-3500 forint (Én most néztem Anne Rice Interjú a Vámpírralját, az kereken 4990 pénz).

Megveszem az amazon Kindle-jét, 35 pénzért, meg veszek egy 8 gigás memória kártyát (3 ezer).. És erre többezer könyv fér fel.. egy dolog hiányzik, a lapozás.. Jah, nem foglal helyet fizikálisan, A Gyűrűk Ura Trilógia pl. szép kis helyet foglal el a polcomon. én már nem tudom a könyveimet hová tenni.. :) Ritkábban is veszek..

124. mikiller (válaszként erre: 123. - M0ncsa)
2013. jan. 29. 23:22

Akkor ti is teljesen kihasználjátok, meg még elég sokan, én még tizedét sem annak, amire alkalmas :).. Pl. most telepítettem egy OTP direkt appot, elvileg a számlaügyemet is tudom rajta intézni BÁRHOL és BÁRMIKOR (még nem próbáltam, de playen elég sok csillagot kapott) sokan tényleg menőzésből veszik, de ezek akkor nagyrészt inkább nem droidot, hanem mac-et választanak, bár hozzátenném pl. egy sgs3-al, meg mikor 1 éve vettem még az enyémmel is lehetett volna (ha nem lett volna tokban, meg mindig a zsebemben) kétszer annyiért, tized ekkora szabadsággal.


[link]


No erre varrjatok gombot!

123. M0ncsa (válaszként erre: 119. - Mikiller)
2013. jan. 29. 14:44
Folytatom a sorozatot: remek holdnaptar appot, iranytut, idojaras-elorejelzes appot (nem az androidet), E-szam listat leirasokkal, meg szervezoprogramot telepitettem ra a felsoroltakon kivul, amiket rendszeresen hasznalok. Ezen kivul van meg rajta skype app, amivel ingyen tudok beszelni a kulfoldon elo hugommal, anyammal, ha epp nincsenek gepkozelben. Ferjemnek van meg fenn sudokuja, fonokom meg online sakkozik vele, piheneskeppen. De aki "csak" internetezesre hasznalja, mar annak is boven megeri. A navigacio meg aranyat er, mi mar fel Europat bejartuk a navival, ugy, hogy napi szinten dontottuk el, hol alszunk masnap, foglaltuk a szallast booking.com-on... nagy szivas lett volna a telefon nelkul :)
122. lepke99 (válaszként erre: 121. - Mikiller)
2013. jan. 29. 13:24

nem arról volt szó, hogy teljesen felesleges az okos telefon, és, hogy senki sem használja ki, hanem, hogy 1, nem alap 2, egy csomóan nem használják ki és tényleg csak a menőzés miatt veszik meg (gondolok most nagy részt a 14-18 éves korosztályra)

nekem pl. elég ha lehet rajta zenét hallgatni, sms, telefonálás, fényképező (nem csúcs kategóriás) az e-book olvasó meg azért nem jó bele szerintem, mert akkor az már legyen e tintás, az nem rossz a szemnek.

nem azt mondom, hogy felesleges, hanem azt, hogy a legtöbb ember el van nélküle, nem létszükséglet

2013. jan. 29. 13:15
Tegnap született meg unokaöcsém, 1 óránk sem volt hogy beérjünk, ergo ugrani kellett, telefont felkaptam, de lehet a digitális fényképezőgép itthon maradt volna.. 1 órán belül fent volt az 5 kép Face-en, hogy a rokonok és ismerősök is láthassák milyen is a pici 15 perccel a születése után.. Csak erre jók ezek a "szarok".. és itt nem 2 megapixeles mocsok képekről van szó.. meg nem 8 megapixeles minősíthetetlen izékről.. meg 12 megapixeles homályról.. Ennyi..
2013. jan. 29. 13:13
A GPS meg húzott ki párszor a trutyiból /Budapesten, Győrben, mikor felkerültem oda, sőőt még a szülővárosomban is/, és itt nem a gagyi nokiás meg egyéb "butafonok" gps szoftverére kell gondolni, hanem azokra a PDA-s minőségűekre, amikért még tízezreket perkálsz le most is. És ezekre olyat raksz amit akarsz:)
119. mikiller (válaszként erre: 118. - Jozsi.38)
2013. jan. 29. 13:10

Az enyém felső kategóriás volt, anno, nem null forintos ( :) ), utólag én is sajnálom rá amúgy a pénzt /bár ez még 1 év után is telefon, minden fut rajta gond néálkül, van fent pár nagyobb, gépigényesebb játék, amit kipróbálok aztán törlök is, eddig elég szépen vitte őket, amúgy egy Samsung Galaxy S2, mg még 1-2 évig az is lesz), de nem menőzés miatt vettem, ettől nem nő 10 centit a ****** és aki nem hardcore gépes (mint ahogy már én sem vagyok az évek óta), aki mail-jeit, meg néha a Facebook-ot nézi meg /vagy azt sem/, annak egy okos telefon elég bőven.

Sőőt, egyetmen nekünk neten van fennt a tananyag, csak onnan tudjuk ezeket nézni, online oktatási rendszerről van szó, ha épp úton vagyok és tanulni szeretnék, fel tudok rá mászni, ahogy Neptunra is , meg stb. .


hogy miért jó az okos telefon? Mert egy netbookot kivált /netezni jó vele/, emellett zseblámpaként is használható (xenon vaku), van benne egy 8 megapixeles kamera, full hd-ben tudok videót rögzíteni vele, e-book olvasóként is funkcionálhatna (szeretek olvasni), bár ehhez nekem már kicsi a kijelző, de sokan erre is hasznűálják, ja egérmozizni is lehet vele, fullHD-s videókat viszi, tv-re rá tudod kötni és akkor van egy teljes értékű médialejátszód is, jah és játékkonzolként is használható (eme funkcióját nagyon nagyon ritkán használom, hiába egyre durvábbak a játékok rá, soha nem voltam nagy gémer). Legalábbis a normális közép/felső kategóriás telefonok képesek minderre.. ja wifi hotspotként is használhatók, és van rajta egy GPS program, amivel tejes értékű navigációs egység is (IGO PRIMO-t használok).. csak erre jó annak aki használja is :P.. Egyik pont sem tartozik a menőzős kategóriába..

118. jozsi.38 (válaszként erre: 116. - Lepke99)
2013. jan. 29. 08:38

én őszintén szólva fölöslegesnek tartom az okostelefonokat. legtöbben csak azért veszik meg mert fillérekért hozzávágják az emberhez, és mert divat, de igazán nem használja ki, nem érdekli/ nincs szükséghe az összes alkalmazásra, mert internetezésre, telefonálásra, sms-ezésre használja, vagyis a többi funkciófelesleges úgyszólván.

na erre biztos megkapom hogy irigy vagyok, mert nekem nincs okostelefonom :)

117. M0ncsa (válaszként erre: 115. - Jozsi.38)
2013. jan. 29. 08:35
plane! :p
116. lepke99 (válaszként erre: 112. - Mikiller)
2013. jan. 29. 08:29
attól, hogy egyre olcsóbb nem lesz alap, sokan kifejezetten viszolyognak tőle, nekem se nagyon tetszik, van 1-2 alkalmazás, ami tényleg jó, de nem látom túl sok értelmét. pláne, hogy gyűlölöm az érintőképernyőt :D pedig én aztán nem vagyok 1 öreg bútordarab
115. jozsi.38 (válaszként erre: 114. - M0ncsa)
2013. jan. 29. 08:27
ráadásul három :D
114. M0ncsa (válaszként erre: 113. - Jozsi.38)
2013. jan. 29. 08:25
minekazilyennekgyerek? :D
2013. jan. 29. 08:18

na, végigolvastam, és most bombát robbantok :P

én olyan szinten nem tiltom a tévét a gyerekeimtől, hogy egész nap be van kapcsolva, mégsem ülnek egész nap előtte. minimaxot, jimjam-t néznek, már amikor odafigyelnek rá, jobbára nem érdekli őket a tv. a két nagyobb gyerek (3 éves és 6 éves) szeret flipperezni a számítógépen, sőt a legnagyobbnak a YT-n mesét állítunk be, akkor válogatja magának a meséket, de sem a tévé, sem a számítógép nem köti le őket.

sokkal szívesebben játszanak az építőkockákkal, sínekkel, rengeteget rajzolnak, de igazán kint szeretnek lenni az udvaron, rohangálni, fogócskázni csúszdázni, hintázni.

könyvet nem veszek nekik csak ritkán, mert szétszaggatják egy idő után, majd ha nagyobbak lesznek veszek nekik, addig a könyvtári könyveket nyúzzuk, mivel azokat gyakran cserélgetjük, és élvezik a könyvtárba járást, nem hiányolják a könyveket, abból olvasok nekik rendszeresen. odafigyelek arra, hogy kint legyenek és mozogjanak,imádják az édességet, ezért azt korlátozom, mert képesek lennének csokin és cukorkán élni. üdítőt és egyéb lónyálat nem kapnak csak a mamánál, itthon maximum évi 2-3 alkalommal ha van (karácsony, húsvét, szilveszter)

2013. jan. 28. 22:42

Én már nagyon nem voltam gyerek akkor, és arra próbáltam utalni hogy nem is igazán szabad eltiltani.. rokonaim majdnem mindentől tiltják őket, a gyerekeket mégis pszichomókushoz kellett vinni a viselkedésük miatt.. :) és pedagógus a rokonom..


Az okos telefon meg miért alap? Mert pl. ha körülnézel egy telefonos boltban, ma már a filléres (nullforintos) telefonokon is ott fityeg a droid:D

111. mikiller (válaszként erre: 110. - Krisz42)
2013. jan. 28. 22:36
Évente 1-2 alkalommal iszom, a pia, a drog, a cigi nem érdekel lévén próbálok egészségesen élni:D Akkor nem elítélendő, általában alkalmakkor, buliban meg általában tartom a mértéket... A gép előtt napi tizenórákat ültem/ nap..
110. Krisz42 (válaszként erre: 108. - Mikiller)
2013. jan. 28. 20:51

Érdekes,h a pia nem elítélendő,csak a gêp.

Mi is mértéket tartunk,de én azt tapasztaltam,h a gyerekeknél vanamelyik igenis el tudja dönteni mi neki a jó.A 4.5éves fiam a vízet választja,a télapòs csokiai még mindig megvannak,de az almát mindennap kéri,imádja a sárgarépát,karalábét nyersen,paradicsom,retek,nyersuborka jöhet,de néha eszi a chipset is,persze csak olyat kap,ami nincs tele mesterséges szeméttel.Igy van a szâmítógéppel is.A nagyfiam tanuláshoz,hobbihoz használja,lányom nem játszik,max. kapcsolattartásra,zeneletöltésre,csak a kicsi játszik,de ha ki lehet menni játszani,akkor inkább azt választja,imád társasozni,úszni,homokozni.Tud választani és neki néha meg kell engednem,mert ő ilen.Nem kell neki minden,ajándékot is utasìtott már vissza,meglepő,milyen felelősségteljes döntései vannak.Ha a gyerekeknek minden meg van magyarázva,akkor ha értelmesek,megértik.

109. lepke99 (válaszként erre: 108. - Mikiller)
2013. jan. 28. 20:39
az okos telefon miért kötelező kellék?
2013. jan. 28. 19:41

Akkor hogy egy régen teljesen gépfüggő exkocka is írjon ide ( :) ):


Az én szobámban is van gép amúgy így elöljáróba. Az egész úgy kezdődött, hogy kaptam tizenéves koromban egy 486-os szörnyűséget, amivel még csínján bántam, napi 1-2 óra gépezés volt maximum, az sem minden nap (féltem is kicsit tőle, bevallom nektek). Annyira nem is érdekelt, aztán szakközépsuliban is hasonló volt a helyzet (ekkor már nyári melókból raktam évente össze a vasakat), egész pofás eredménnyel végeztem, meg a technikusi is elég jó lett. De miután bekerültem az egyetemre, no akkor elszabadult a gépfüggés ezerrel. Nem játszottam, vagyis de, de soha nem voltam nagy gémer, szóval én más dologgal kötöttem le magam rajta (sajnos, kár volt ez is). Tény, hogy eközben ismertem meg sok embert, akikkel azóta is évente egyszer nyaranta összeröffenünk pár napra /semmi gép, sok pia/, de kb. ennyi hasznos hozadéka volt a dolognak. Nem tanultam, elhanyagoltam a dolgot (pedig már egyetemista voltam, pont a bulizós, csajozós időszak normális esetben, no ez kimaradt ekkor), elhíztam rendesen.


A vége annyi lett, hogy több év kreténkedés után, jött valami isteni szikra (lehet mégis van valaki odafent aki azért néha rácsap az ember fejére ha valami nagyon nagy baromságot csinál), hogy ez így marhára nem jó. Ekkor kezdtem el edzésekre járni, lefogytam, stb. Ezután ismerkedtem meg az ex barátnőmmel (bár sok haszna nem volt :D, nem nem ő volt az első nő úgy, ez már kb. egy évvel a pc részleges, az életemből történő kiszanálása után volt ) és ekkor kezdtem el bulizgatni is (normál kereteken belül, havonta 1-2 alkalom, barátokkal). Egy jó példa, és igaz is a mondás: Addig meztelen nőt monitoron láttam, azóta már tudom hogy fél méteres fullhd-s női nemiszerv nem létezik :D (max. Godzildinek).. Mivel jól elszúrtam az egyetemet, kénytelen voltam otthagyni (anyagi okok is közrejátszottak, kedves családom megmutatta, és máig bizonygatja hogy tudnak ők, ha akarnak, csak rossz értelemben, ezért köv. lépés a költözés lesz, de ez nem ide tartozik), jelentkeztem másik suliba, ugyan arra a szakra, de a több műszakos munkarend meg az anyagi okok miatt (Á csálád... Győzikésen) itt sem tudok úgy haladni ahogy kéne, de majd nekiesek.


Nem szabad engedni, de tiltani sem szabad senkit sem a géptől ,sajnos ez 2013-ban már kötelező kellék, ahogy pl. az okos telefon is (én azon többet netezek mint pl. gépen, és az sokszor kimerül abból hogy amíg melóból jövök haza felnézek a facebuksira hogy mi történt).


Tv műsort nem nézek, max ismeretterjesztő műsorokat, de a TV-m a monitorom (LCD TV) is, így muszáj néznem.

Azóta szeretek mozogni (kb. 3-3,5 éve, sok sok órát hetente legalább 4X),bár télen ellustultam, ez most gyomromon látszik is :D, de nemsokára megint nekiesek.


A lövöldözős játékokról meg épp most megy egy angol kutatás sorozat hogy kiderítsék hogy mennyire deformálja el fiatalokat (nem lettem tömeggyilkos mondjuk, sem pszichopata, sem erőszaktevő, sem tolvaj, sem Uwe Ball /filmrendező, játékadaptációkat ad ki a kezéből, a világ legrosszabb rendezője iszonyat szemét filmekkel/).

107. lepke99 (válaszként erre: 106. - M0ncsa)
2013. jan. 28. 16:26
ezzel egyetértek én is. mondjuk nekünk a gyerekszobánkban volt bátyám gépe, lévén 2 szobás panel, meg egy ideig 1 tv is, mert vettünk újat a régi helyett és nem akarták anyáék kidobni. ennek ellenére, hogy ezek ott voltak a szobánkban játszottunk egymással, olvastunk, és nem voltunk rátapadva a képernyőre. amennyiben megoldható én majd nem szeretnék a gyerke(i)m szobájába ilyeneket, de ez sajnos hely függő is
106. M0ncsa
2013. jan. 28. 15:57

Sziasztok!


Nem olvastam el az egeszet, csak bele-bele olvastam, elnezest, ha valakit ismetelni fogok.


Eloszor is, szamitogeppel, internettel mobillal van a gond, hanem az ezzel kapcsolatos KULTURA hianyaval.

Nem eltiltani kell a gyereket, hanem arra tanitani, hogy a szamitogep, internet ELSOSORBAN informacioszerzesre, alkalmasint kapcsolattartasra, szoveg- es kepszerkesztesre valo, es csak MELLESLEG lehet rajta jatszani is. Hogy ez nem lehetetlen, elo pelda egy fizika prof ismerosom fia, aki mar 14 evesen 2 nyelven programoz, tudja, hol vannak a hatarok a netezesben, es egy pillanatig sem kell tiltani a gepezestol.


Ugyanigy a mobil: nem orakig tarto pofazasra valo, hanem surgos uenetek tovabbitasara, valamit a szemelyes talalkozo helyenek es idopontjanak megbeszelesere, ennyi.


TV temajaban nem tudok nyilatkozni, 20 eve nem tevezek (kiveve ha filmet nezunk rajta, azt se a musoridoset, hanem amit letoltottunk netrol/DVDr-ol nezzuk, es kifejezetten erdekel minket).


Ami a facebookot illeti, a FB nem az ordogtol valo, hanem egy igenis hasznos dolog, ha az ember arra hasznalja, amire valo. Azok a szulok viszont, akik atlag napi 7 percet foglalkoznak a gyerekkel (eleg siralmas statisztika), ne csodalkozzonak, hogy a figyelemhianyos gyerekuk folyton a FB-on log, nahat.


Elso gep amugy a csaladunkba 1985-ben kerult, akkor voltam 8 eves. Apu amellett, hogy engedte, hogy jatsszak rajta, tanitott programozni Basic programnyelvben. Es lam, nem lettem se netfuggo, se csaladgyilkos. Lettem viszont informatikus, es a ferjem is az. Gyanitom, hogy szegeny gyereknek nem lesz sok valasztasa ilyen szulokkel :D De geptol nem fogjuk tiltani, nevetseges is lenne, hiszen mi ketten is sokat ulunk gep elott.


VISZONT! Gepnek, tevenek, mobilnak a gyerekszobaban, haloszobaban helye nincs. Ott csak olvasni szabad. Elektronikai eszkozok a nappaliban laknak, es kizarolag ott hasznalandok.

105. 2hounds (válaszként erre: 89. - Utazo1)
2013. jan. 28. 14:56

"- sokat beszélgetünk a gépezés, "kockulás" veszélyeiről"


Ez szerintem nagyon lenyeges pontja a felsorolasodnak, ha nem a kulcsmegoldas. Nem kell es nem is lehet teljesen eltiltani, es mennyivel egyszerübb mindenkinek tetszö megoldast talalni, ha tudja a gyerek, hogy MIERT van egyaltalan tiltasra, korlatozasra szükseg.

104. nalexa8811 (válaszként erre: 103. - C671b9ecbd)
2013. jan. 28. 10:00
Már láttam ezt a bilit. Hidd el, sok szülő meg fogja venni, azt hiszi majd ettől lesz szobatiszta a gyerek. Felháborító, hogy már a "bilis korosztályt" is megcélozzák!
2013. jan. 28. 09:34

Most kaptam egy reklám e-mailt. iPotty: Bili táblagéppel. A bilivel egybeépített iPad. A kereskedők a kezüket dörzsölik, és azt jósolják, hogy a 12 ezer forintos bili (aminek az árában természetesen az iPad nincs benne, márciustól lehet majd megrendelni az Amazonon) óriási siker lesz. Merthogy létező igényt elégít ki.

Keressetek rá a neten, nem tudom h linket lehet-e beírni.


Itt tartunk! Sajnos!

Megáll az eszem, komolyan!

102. Molyka (válaszként erre: 97. - C671b9ecbd)
2013. jan. 28. 00:13
A szívemből beszéltél. Elismerésem!
101. kneseva (válaszként erre: 89. - Utazo1)
2013. jan. 27. 20:06
Gratulálok ! Bár minden szülő így gondolkozna, mint Te. Nekem az unokám már nagy lány, de nem volt mindig az. A két szülőnek homlok egyenest ellentétes véleménye van a gép használatról. A számítógépet én vettem a gyereknek még 8 éves korában, azzal, hogy túl kicsi településen él, ne maradjon le mindenről, lásson bele Ő is a világba. Bizony ma már ott tart, hogy a tanulás rovására megy a facebook, nett, nemzetközi játékkombinációk. Van előnye is. Nemzetközi vonatkozásban csak angolul tud kapcsolatot tartani, sok angol nyelvű könyvet vesz ma már elő és el is olvassa azokat, de mindez más tárgy rovására megy. Egyensúly.! Ez hiányzik ! A szülők feladata lenne, ha egyet tudnának érteni ebben. Azt veszem észre, bizonyos függőségi viszonya alakult ki. Ha nálam van, --mindezek ellenére-- én keretek közzé szorítom, s egyenlőre ez még megy is.
100. c8ec504c40 (válaszként erre: 94. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 27. 13:44

Én ezzel egyetértek. Nekem a Piroska és a farkas volt ilyen rém ijesztő gyerekkoromban, vagy a farkas és a három kisgida meséje... máig bennem van az a fajta rémisztő feszültség, amikor a farkas felfalja az ártatlanokat. Szóval tény, hogy a mesék is lehetnek rémisztőek.

Mindazonáltal szeretem a magyar népmeséket - egyébként azt hallottátok, hogy néhány országban azért kaptak kritikát, merthogy pajzánkodásra buzdítanak? :)

99. Zamila (válaszként erre: 97. - C671b9ecbd)
2013. jan. 27. 09:30
Pont ezt írja itt mindenki..meg kell találni az egyensúlyt.A példák amiket írtál nem erről szólnak.
98. c671b9ecbd (válaszként erre: 97. - C671b9ecbd)
2013. jan. 27. 08:51

A szüleit sose láttam...

lehet lesz még benne pár hiba,csak gyorsan írtam BOCS

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook