Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szem könnyezése fórum

Szem könnyezése (beszélgetős fórum)


2012. jan. 26. 13:33
oh bocs nem jött össze,de a naplómban meg tudtam csinálni linknek :/ itt meg nem:/
2012. jan. 26. 13:32

talán így működik:

<a href="http://www.google.com/imgres?imgurl=http://bojapatikaja.freeblog.hu/files/36papsajt.jpg&imgrefurl=http://bojapatikaja.freeblog.hu/archives/2007/09/12/SEGITSEG_A_BETEGNEK/&h=300&w=400&sz=141&tbnid=a3GqiXE6Sjn7-M:&tbnh=93&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3Dpapsajt%2Bm%25C3%25A1lyva%2Bk%25C3%25A9p&zoom=1&q=papsajt+m%C3%A1lyva+k%C3%A9p&hl=en&usg=__h9BqW3b2fU-3j7UhefCgh6I9uds=&sa=X&ei=H63mTMqQOITtOaOvxJ4N&ved=0CBgQ9QEwAQ" target="blank">KATT'IDE</a>

19. ukibaby (válaszként erre: 18. - Lanu)
2010. nov. 20. 18:58
SZIA EZT IGY NEM FOGADJA EL A RENDSZER
18. lanu (válaszként erre: 17. - Ukibaby)
2010. nov. 19. 18:05

Meg kell próbálni!!! az én kicsimnek tényleg nagyon csúnya volt a szeme és telyesen rendbe hozta!


Itt meglátod,hogy,hogy néz ki! Mi a levelét áztattuk be és azzal borogattuk!


[link]

17. ukibaby (válaszként erre: 15. - Lanu)
2010. nov. 19. 16:44

szia köszönöm a válaszodat,


kérdezni szeretnék /amely a könnyfolyás ritka beszáradása esetén ajánlatos."/


akkor ez tulajdonképpen a mi könnyezésünket is jótékonyan helyre hozná?

16. Beszi 79 (válaszként erre: 15. - Lanu)
2010. nov. 18. 21:41
köszi
15. lanu
2010. nov. 18. 18:27

Az én kisfiamnak 2 hetes korában elkezdett csípásodni a jobb szeme,mindig ébredéskor annyira összevolt neki ragadva,hogy alig tudtuk kitisztítani.

Elvittem a gyerekorvoshoz,ő felirt egy krémet,nem javult...

Elvittem szemorvoshoz,aki azt mondta,hogy el van zárüdva a könnycsatornája,majd egy éves korában átmossák neki... ő is felírt krémeket,cseppeket,olajokat,stb...ami nem segített,meg már a gyerek sem engedte,hogy beletegyük a szemébe. Meg természetesen masszíroztuk a szemét,hátha magától helyrejön,de semmi változás.

Biztos ismeritek Maria Treben : Egészség Isten patikájából c. könyvét,amiben ez áll az 53. oldalon :

" Kitünően bevált a langyos papsajtteával történő szemlemosás és szemborogatás,amely a könnyfolyás ritka beszáradása esetén ajánlatos."


A mi kertünkben van is papsajtmályva és az ekkor már 8 hónapos fiunk szemét este áttöröltük vele.

Hát reggelre mind két(!) szeme olyan gennyes volt,hogy nem tudta őket kinyitni,ismét áttöröltük neki,és napközben szép tiszta volt neki,még alvás után is.

Igazából nem értettük,hogy miért volt mind két szeme gennyes,ha csak az egyik volt beteg.

Ezt még 2 este megismételtük,reggelre ismét csupa genny volt,de aztán rájöttünk,hogy a papsajtban lévő csersav átmosta a kicsi könnycsatornáját és nem volt szügség az orvosi beavatkozásra!

Most 14 hónapos és azóta is szép a szeme,és telyesen rendbe jött tőle!


Ennyit a sok löttyről amit beleviszünk a gyerekünk szemébe és semmit sem segít,az igazi orvosság meg ott van a kertünkben,amit gyom ként kezelünk...

14. Beszi 79 (válaszként erre: 13. - Cukormeister)
2010. nov. 18. 12:42
Az én gyerekemnek tiszta genny volt,amikor át mosták.lehet,hogy te nem tudod,hogy megy ez,de előzör megnézik,hogy átjárható-e és csak akkor mossák,ha nem.Na nekünk nem volt átjárható.Amúgy azért folyik ki a könny,mert nem tudja elvezetni a szem.Nem az van elzáródva ahonnan jön,hanem ahol elkellene folynia a garat irányába.És nem ugyanaz a aszemcsepp volt mindig,hanem más.Hol a szülés után írták Hatvanban,hol a gyerekorvos és 2x szemész.Szóval mindig más írta,és mást.Ahol én voltam szemész az olyan spéci,hogy többszáz km-ről jönnek hozzá.
2010. nov. 18. 12:23

Van egy észrevételem.

Gondolkozzatok már egyszerűen.

Ha jön a könny a gyerek szeméből minek engedtétek,hogy átmossák neki???

Egyértelmű,hogy nem az a baja!

Én nem engedtem volna!

Akkor kell átmosni ,amikor nem jön a könny a szeméből,mikor kiszárad a szem.

Szegény gyereknek nem lehetett kellemes...

Láttam már ilyet,hogy ,hogy mossák át.

Mondok egy példát: ha eldugul a cső,akkor kell átnyomatni mert tuti,hogy dugulás van benne!

Ha simán átfolyik rajta a víz,minek teszik rá egy másik csőre,átfolyatni rajta a vizet,amiből ugyanolyan víz folyik?

Ezt most képletesen írtam,értsétek jól.

Ha ugyanolyan cseppet kapsz megint és nem javul tőle a gyerek,minek váltod ki?

Csak mert felírta a doki???

Kérjél egy másik orvoshoz beutalót!

Köteles adni!

Vidd el egy másik dokihoz ! ;)

12. ukibaby (válaszként erre: 7. - Beszi 79)
2010. nov. 18. 11:28

szia látom nem vagyok egyedül,remélem helyre hozzuk a kis csöppeket,mert ha az ember már fizet is érte,hogy magánorvos lássa,és az is ugyanazt a cseppet adja mint a többi 2 akkor ??

átmosatni felesleges,azt mondta a doktornő,mert nem könnycsatorna elzárodása van,és ha 1 szer megpiszkálják,azzal mindig gond lesz.(ismerősömnek ugyanúgy könnyezik a mai napig a lánya.ráadásul jól meg is szenvedtették)

11. ukibaby (válaszként erre: 6. - Brózsa)
2010. nov. 18. 11:24

kedves brózsa köszönöm a válaszodat!

kipróbálom, remélem ez legalább segít,ha már senki sem tud semmit tenni,mert ugyanazt kapom.(cseppek ugyanazt mindenhol)...majd kinövi hát persze ..

10. ukibaby (válaszként erre: 5. - Lanu)
2010. nov. 18. 11:22
szia nincs könny csatorna elzárodása.
9. ukibaby (válaszként erre: 3. - Cukormeister)
2010. nov. 18. 11:22

szia de kérdeztem

semmi érdemleges válasszal nem szolgáltak,

már magán orvosnál is voltunk,és csak 6000 ft volt a nagy semmi ezért érdekelne valaki volt e hasonló helyzetben.

8. ukibaby (válaszként erre: 2. - Erikpipi)
2010. nov. 18. 11:20

nem baj,hogy ha át olvasnád!!!!


nem 1-söt nem 2 cseppet kaptunk!!!

akkor szerinted azt magam vettem neki csak úgy???

2010. nov. 18. 11:08
Jó,hogy rátaláltam erre a témára.Az én kislányom 18 hós és ugyan ez a problémánk.kb.6x voltam vele a környék legjobb szemészénél.1x át is mosta neki 2 hónapos korban,de azt mondja,hogy van egy redő a szeme alatt,ami befelé fordítja az alsó szempillasort.Szemcseppet vagy 4 félét használtunk már.Addig jó amíg azt cseppentjük.Javasolt Corneregel gélt,hátha száraz a szeme.Most fogom kipróbálni.
6. brózsa (válaszként erre: 1. - Ukibaby)
2010. nov. 18. 11:02

Nekünk a szemvidítófű bevált.

Gyógynövényboltban lehet kapni,le kell főzni és ugyanúgy letörölni a szemét mit a kamillával. De ez jobb. Állítólag kötőhártya gyulladásra is jó...

5. lanu (válaszként erre: 4. - Lanu)
2010. nov. 18. 10:43
Nálatok nem ez a gond?
4. lanu
2010. nov. 18. 10:40
Akkor szokták átmosni,ha a könnycsatorna el van záródva,és becsípásodik a szeme. Nálunk ez volt a probléma.
2010. nov. 18. 10:31

Szerintem a könnyezésre nem kell csepp.

Az olyan,mintha kútba vizet öntenél.

A szem azért könnyezik mert

1:valami idegen anyag van benne, amit a szem maga így tisztít.

A könny maga a tisztító anyag.

Szemész dokit nem kérdeztél?

2010. nov. 18. 10:31
elnézést kérek, de szeptembertől nem volt időd elvinni egy szemészhez?
2010. nov. 18. 10:27

Sziasztok

nagyon sokat keresgéltem a neten,és mivel nem jutottam eredményre gondoltam megpróbálom itt.

Segítséget szeretnék azoktól kérni,akik hasonló cipőben jártak,vagy járnak...

A kisfiamnak szeptembertől könnyes a bal szeme,kipróbáltam már vagy 3 féle cseppet,de nem múlik,az orvos azt mondta idővel kinövi.

Átmosatni meg nem szeretném,mert akitől eddig hallottam ugyanúgy könnyeznek,valami megoldás esetleg??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook