Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szem herpesszel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? fórum

Szem herpesszel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


2014. febr. 8. 16:51
Nekem volt már. Sok trutyis váladék ürült a szememből 3 napig. Kaptam rá gyóccert, meg kenőcsöt. Ez a váladék zavart csak a látásban, de egyébként semmi extra.
20. Zamila (válaszként erre: 17. - Bucóka20)
2014. febr. 8. 16:09
Lehet az orvosnak van igaza és a szeme okozza,de ha volt egy agyvérzése,nem ártana neki a napi3x-i vérnyomásmérés,és füzetben vezetni az értékeket.Előfordulhat,hogy a fejgörcsnél pont magas a vérnyomás és az okozza,de még ezt i nehéz kiszűrni,hisz a görcs miatti stressztől is felmehet a vérnyomása.Én biztosan méregetném a vérnyomását is.
19. b486c9cf7d (válaszként erre: 17. - Bucóka20)
2014. febr. 8. 11:38
Szegeny, jobbulast Neki!
18. b486c9cf7d (válaszként erre: 7. - Bucóka20)
2014. febr. 8. 11:34

Szemelyes tapasztalatom nincs, de lehetnek kovetkezmenyei, ami a szemet erinti.

Akinel barmikor elojohet herpesz, erdemes rendszeresen l-lysine-t szednie, az segit, hogy ne tudjon aktivalodni a virus.

Az olajfa level kivonata is hatekony, de azt nem szabad egyutt hasznalni a lysine-nel, mert kozombositik egymas hatasat.

A lysine nem draga, por formaban is lehet kapni, 5-10$ kozott van 2-300g, en nemreg rendeltem, de nem konkretan herpeszre.


Alzheimereseken beszamolok szerint segit a phosphatidyl serine es phosphatidyl choline. Javul a memoriajuk, lassitja a folyamatot. Szoja lecitin nem draga, abban talalhatoak illetve abbol vonjak ki oket. Ha a szojat kerulni akarja az ember, tojassargajaban is vannak illetve napraforgo lecitinben.

Erdemes lenne azzal kezdeni, hogy adsz a nagyidnak minden nap 2-3 nyers tojassargajat. Csak a sargajat.

2014. febr. 8. 10:54

Mi is próbálkozunk a fájdalomcsillapítókkal,kb az 5. fajtát próbáljuk,mellette tegnap vettem görcsoldót amit szintén adunk neki.

Kb 2 hete vagy 2 és fél hete kezdődött ez a szemherpesz,de közbe bekerült a kórházba mert nagyon rosszul volt.Belgyógyászaton volt több mint egy hetet,csináltak rtg-t , ct-t , vérvételt stb... a ct kimutatta hogy agyvérzése volt.

A belgyógyászaton , a szemére kapott valami kúra szerű gyógyszert (telvirant) azt hiszem.



Végül kiengedték,mert már nem szorult kezelésre csak ellátásra,felügyeletre.Pár nap elteltével elkezdődtek ezek a fejgörcsök,ami naponta 2-3-4 alkalommal jelentkezik és elvörösödik az orra,homloka stb....ordít , sír,remeg stb....


Ezeket a rohamokat szeretnénk valamivel enyhíteni illetve megtudni,hogy a szeméről van e vagy esetleg a fejében van valami,amiről mi nem tudunk.

Az orvosok azt mondták h a szeméről is lehet.

LEHET,de nem biztos.

16. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - Bucóka20)
2014. febr. 8. 06:37

Nekem elég kicsi volt és persze én akkor húszonéves voltam. Először azt hittem, hogy az allergiám jött ki, de nagyon kellemetlen volt, így elmentem szemészetre, ő mondta, hogy herpesz. Nem igen volt kétségbe esve, olyan semmiségként foglalkozott velem.


Ami eszembe jutott, de tényleg nem azért!


Apósomnak volt övsömöre, ami szintén olyan, mint a herpesz (nekem is volt, de nekem hamar rendeződött az is), de apósomnak nehezen gyógyult és utána sokáig fájdalmai voltak. Nagyon jó gyerek orvosunk volt és megemlítettem neki, hogy mennyire makacs az övsömöre, mire azt mondta, hogy: ha makacskodik, nem gyógyul, sokáig fájdalmai vannak, akkor daganat van a háttérben. És igaza volt...


Na, most ezt nem azért írtam, hogy emögött is ez van, de biztos vissza kell menni dokihoz és megnézetni ismét! Bár azt tudjuk, hogy fiatalon a sejtek hamar regenerálódnak, idős korban meg lassan, lehet csak ezért vannak neki ilyen problémái. A herpesz vírus az idegszálakban van, nem csoda, ha nagyon kellemetlen, bár ez a fejgörcs...Én egy MR-t is csináltatnék!

15. Zamila
2014. febr. 7. 23:15
A betegek általános fájdalom csillapítót szedtek rá,ki kell tapasztalni,hogy melyik hat a legjobban.
14. Zamila
2014. febr. 7. 23:13
Szemészeten dolgoztam,sajnos sok herpeszesünk volt,ott mondta a főorvosnő,hogy van akinél évekig is eltart .Sztem ha nagyon kínzó,nagyon erős fejgörcs,azért biztos ami biztos vigyétek el újra orvoshoz.Azt nem tudom,hogy görcsös volt-e a fejfájásuk,csak azt,hogy erős fejfájást okozott.Persze,nem tart el feltétlenűl ez éveki,csak rosszabb esetben.
13. Bucóka20 (válaszként erre: 12. - Zamila)
2014. febr. 7. 22:51
Ilyen roham szeru fejgorcs? Honnan ismered ezt a betegséget? Lehet valamivel enyhíteni a rohamot???
12. Zamila (válaszként erre: 8. - Bucóka20)
2014. febr. 7. 22:30
Sajnos a fejfájás van akinél évekig megmarad :S Nagyon csúnya betegség ez.
2014. febr. 7. 22:05
Akkor lehet van enyhébb fajtája is de ez most nálunk nagyon súlyos, mar attól félünk hogy nem éli túl.
10. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Bucóka20)
2014. febr. 7. 21:45

Hát pedig olyan.

A bal felső szemhéjamon volt, sima herpeszkrémet ajánlott az orvos, semmi mást.

Nem volt tőle fejgörcsöm.

kb. 2 hét alatt gyógyult meg.

9. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - D2d5bb5db4)
2014. febr. 7. 21:43

Nem, a fórumindítót:)

Ha téged kérdeztelek volna, akkor a te hozzászólásodra nyomtam volna egy választ:)))

2014. febr. 7. 21:35
Kaptunk szemcseppet, fájdalomcsillapítót es a kórházban egy kúra szeru gyogyszert! Külsőleg mar 90% ban meggyógyult de naponta 3-4 alkalommal fejgörcsöt kap ami miatt elviselhetetlen fájdalma lesz es azt szeretnem megtudni hogy akinek volt ilyene annak volt e ilyen görcse?
2014. febr. 7. 21:29
Egyáltalán nem olyan mint a szájon levő herpesz mert sokkal sulyosabb! Olyan embertől szeretnek kérdezni akinek volt mar ilyene!egy konkrét tunetrol szeretnek érdeklődni, de nem nekem van hanem nagymamámnak aki 82 éves es alzheimer koros beteg!
2014. febr. 7. 21:28
a herpesztől konkrétan meg is lehet vakulni...
5. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2014. febr. 7. 21:21
Engem kérdezel? Nekem a számon még nem volt herpesz.
2014. febr. 7. 21:15

Mi érdekel?

Ugyan olyan, mint a szádon lévő herpesz. Semmi extra teendő nincs. Kellemetlenebb, mert zavarhatja a látást.

2014. febr. 7. 20:59

Az más, minnt az árpa? Mert az árpára jó a kamilla.


Nekem ősz óta vagy 10x elkezdődött, de magától elmúlt.

2014. febr. 7. 20:57
Herpesszel , Bocsi csak telorol írok!
2014. febr. 7. 20:56
Szem herpeszel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook