Szellem (beszélgetős fórum)


9. 330869c6d6 (válaszként erre: 1. - Gelar)
2012. máj. 29. 09:38

A gyerekeknek ebben a korban igen élénk a fantáziájuk. Éjszaka (de nem csak akkor), különböző tárgyakba, fénybe, árnyékba, szélfújta függönybe, stb. látnak bele szellemeket.


A megoldás elég egyszerű, meg kell nyugtatni a gyermeket és kész. Ha megmutatja, hogy hol a "bácsi" vagy "néni", akkor picit át lehet rendezni a tárgyakat, elhúzni a függönyt és azzal "elzavarni" a szellemet.


Ha egy szülő beleéli magát ebbe és valóságosnak tekinti a szellemeket, amelyeket a gyermek lát, az ugyanolyan, mintha valóságosnak tekintené a mesehősöket.

8. 8e9170fe09 (válaszként erre: 1. - Gelar)
2012. máj. 19. 20:53
Gyermeki fantázia...jó esetben elmúlik idővel, bár ha már a szülő is fogékony az efféle mágikus gondolkodásmódra akkor nem biztos.
2012. máj. 19. 19:31
Az én kisfiam mióta ovis, gyakran játszik szellemeset. Mikor megkérdezte, pontosan milyen egy szellem, elodáztam a kérdést, nehogy képzeljen egyet. Mostanában a kistesót is belelovallta a dologba, ő ijedten kérdezgeti, ugye nincsenek szellemek? Lehet, hogy a te kislányodnak élénkebb a fantáziája, vagy egy felnőtt mesélt valamit és az mozgatja a kis fejében a dolgokat?
2012. máj. 19. 12:26
én is azt hallottam,h ilyen idős korban a gyerekek látják a "szellemeket,angyalokat"
2012. máj. 19. 07:20
nekem az unokaöcsém, 6 éves... ő idén februárban vesztette el az anyukáját, nagyon nehéz volt neki feldolgoznia, nem beszélt/beszél róla a mai napig sem, de esténként amikor lefektetem, az anyukája fényképe nélkül nem alszik el. sokszor köszön neki, jó éjszakát-jó reggelt kíván...és mosolyog, nem tudom mi játszódhat le benne... én is rajzzal ábrázoltam neki, hogy hol van az anyukája, azóta azt a képet mindig a kis zsebében hordja...annyira jó lenne beszélgetni vele erről,vagy jobb ha hagyom, hogy a saját módján dolgozza fel...
4. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Gelar)
2012. máj. 19. 07:00
Van itt a Hoxán egy fórum: A gyerekek látják a szellemeket? a címe. Érdemes beleolvasnod.
3. Gelar (válaszként erre: 2. - Ageeca)
2012. máj. 19. 06:50
Nagypapám halt meg tavaly novemberben, de az már előtte elkezdődött. Megpróbálom lerajzoltatni vele, valami remélem sikerül belőle, mert nem szeret rajzolni.
2012. máj. 19. 06:33

Ilyen idős korban a gyerekek fogékonyak az ilyen jelenségekre. Idővel kinövik, kinevelik belőlük. Nem véletlenül mondják, mikor újszülötten, babás korszakban mikor mosolyog, és elnéz a vállad fölött, akkor ő az angyalokat látja (én így hallottam)...


Talán az lehet a megoldás, hogy lerajzoltatod vele mit lát! Ha fekete ruhában rajzolja le, akkor valószínűleg van ok a félelemre, mert tényleg nem jelöl jót.

Esetleg nem halt meg nagymama-nagypapa pár éve? Ilyenkor még ez szokott lenni, hogy visszajárnak, és mivel csak a kicsi veszi (észleli) észre őket, így minket nagyokat nem foglalkoztat, csak egy érzés van rajtunk (valaki mintha figyelne), de általában nem foglalkozunk ezekkel...

2012. máj. 19. 06:25

Sziasztok!

A segítségeteket, ötleteteket, véleményeteket, tanácsaitokat, stb várom a következő problémámban.

Kislányom 3,5 éves. Kb mióta beszélni tud és el tudja nekem mondani, azóta lát szellemeket. Az előző lakhelyünkön még nem így nevezte őket, ott csak azt mondta, "Anya, kukucskál egy bácsi". Nem mindennapos jelenség volt, de nem is ment ritkaságszámba. Elköltöztünk, de sajnos itt is van ilyen gondunk. Eddig egy idős néni "ült" az asztalon éjszaka, most viszont már napok óta megjelenik valaki az ablaknál. Még nem tudom, férfi vagy nő az illető. Ettől a harmadiktól viszont fél a lányom, a másik kettővel nem volt, nincs ilyen probléma. Van tippetek, ötletetek? Járt valaki hasonló cipőben? Mi lehet a megoldás?

Köszi.

Gelar

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook