Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Székesfehérvári kismamák fórum

Székesfehérvári kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
7109. Angyalka1983 (válaszként erre: 7107. - Gurulyka84)
2015. febr. 23. 15:53
Én így tudom: akkor fogadhatsz magadnak szülésznőt, ha van fogadott szülészorvosod is. Ha nem akarsz orvost fogadni, szülésznőt sem fogadhatsz...
2015. febr. 18. 10:27
Nem igaz.Nekem a Csetényi doktor ur az én orvosom.Szóval lehet:)
2015. febr. 15. 14:07
Sziasztok! Tényleg igaz hogy nem lehet csak szülésznőt fogadni?
7106. jniki82
2015. jan. 25. 09:19

Nem tudom jár-e erre még valaki.

Olyanokat kérdeznék akik járnak dr Vegera Attilához és ismerik.

10 hetes vagyok és szeretnék orvost váltani a mostani kicsit messze van j lenne egy fehérvári.

köszi a válaszokat

7105. szido01 (válaszként erre: 7103. - Erabera80)
2014. okt. 21. 11:59
Nekem a szülést meg kellett indítani, az egyik kismama szerint, akivel beszélgettem, így rosszabb, neki volt mindkettő. Nem tudom, nekem nincs összehasonlítási alapom, de én hiszek abban, hogy fejben dől el sok minden :)
7104. szido01 (válaszként erre: 7103. - Erabera80)
2014. okt. 21. 11:51
Nekem császármetszés lett a végén, 6 órát vajúdtam "csak" az utolsó 1-2 óra volt keményebb 1 perces fájásokkal, kibírható volt, de nem tudom, hogy utána, ha még sűrűbben jönnek, hogy bírtam volna.
7103. Erabera80 (válaszként erre: 7102. - Szido01)
2014. okt. 19. 18:55
És hogyan birtad nélküle?
7102. szido01
2014. okt. 16. 17:47
Én abban a tudatban mentem szülni, hogy van lehetőség fájdalomcsillapításra :)
7101. Luca86 (válaszként erre: 7098. - Erabera80)
2014. okt. 16. 08:55

szerintem akkor jó kezekben vagy:)minden rendben lesz. a fájdalom meg úgy fog elszállni ahogy jött.

(legalábbis én így képzelem:)

7100. Luca86 (válaszként erre: 7099. - Nikolett1984)
2014. okt. 16. 08:53

Gratulálok a babához és a szép szüléshez!


első baba? ezek szerint könnyen ment? volt fogadott dokid/szülésznőd?

2014. okt. 15. 21:46
Ne aggódjatok! Én 09.14-én szültem, úgyhogy még friss az élmény :) Csak pozitívan a vajúdás alatt! Fájás alatt arra kell gondolni, hogy most épp tágulsz, tehát nemsokára túlleszel rajta. Plusz homeopátiás bogyók!!! Sok sikert! :)
7098. Erabera80
2014. okt. 15. 18:31
Igen. A Hagymàsy dr. Úr.
7097. Luca86 (válaszként erre: 7096. - Erabera80)
2014. okt. 15. 16:11
azért ez elég gáz... na mindegy, legalább nem rotják el az eda-t. ne félj, a fájdalomtól nem kell félni. van fogadott dokid?
7096. Erabera80 (válaszként erre: 7095. - Luca86)
2014. okt. 15. 15:00
Hàt nincs. :( pont ma voltunk bent a kòrhàzban és megkérdeztük. Màr most nagyon félek.
7095. Luca86
2014. okt. 10. 14:40

Kismamik, akik mostanában szültek a fehérvári kórházban: tényleg nincs lehetőség kérni semmilyen fájdalomcsillapítást?


régebben volt, azt olvastam.

7094. Nikolett1984 (válaszként erre: 7093. - Niki05)
2014. aug. 28. 22:56
7093. Niki05
2014. aug. 27. 18:16
Senki nem jár már erre?HA mégis megköszönném, ha dr Rubliczy elérhetőségét megadná!Közsi
7092. Bonti74 (válaszként erre: 7091. - Niki05)
2014. aug. 20. 11:09
Igen, azt minél előbb el kell kezdeni szedni! De ez mindent vagy semmi alapon működik, csak azok a babák maradnak meg, akik életképesek. Legközelebb minden rendben lesz. Láss engem.... három lányom van.:)
7091. Niki05 (válaszként erre: 7090. - Bonti74)
2014. aug. 19. 14:56

Köszi!én is sokat olvasgattam a témában és ugyanezeket!Én is használtam Utrót a 7. héttől.Lehet, hogy az is gond volt, hogy volt egy hematóma pont a baba mellett.Nem tudom honnét jött vagy mikor, mert 6 hetesen mikor bevéreztem és bementem asztk-s rendelésre szombaton akkor a doki állítólag nem látott semmit, vagy nem mondta!

Hazaküldött azzal, hogy pihenjek sokat és használjak magnéziumot!Lehet már akkor kellett volna az Utró!

7090. Bonti74 (válaszként erre: 7089. - Niki05)
2014. aug. 19. 14:21
Nekem nem ők voltak az orvosaim, de jó véleményeket hallottam mindkettőről! Annyi, hogy én is átéltem ezt az első terhességemnél és utána sárgatest hormont kellett szednem, annak idején azt hiszem Ultrogestan volt a neve. Sokat olvasgattam ez ügyben és az ebben a korban elhalt terhességek nagy részét a sárgatest által termelt hormon hiánya okozza! Ártani nem árthatsz vele, mert túladagolni nem lehet. Nekem attól a pillanattól kellett szednem mikor pozitív lett a terhességi tesztem.
7089. Niki05
2014. aug. 16. 11:21

sziasztok!


Szerteném a segítségeteket kérni!8 hetesen elveszetettema babámat és misssed ab-t kellet csinálni.Sajnos a dokim nem a fehérvári kórházban dolgozik és szabin volt ezért ide kellett jönnöm!Itt fehérváron szertnék keresni egy jó orvost eddig dr. Csetényi és dr Rubliczkyre gondoltam!Aki ismeri őket legyen szíves megírni a véleményét róluk!Milyenek és mennyire könnyű bejutni hozzájuk?

Köszi

7088. Etkala
2014. aug. 14. 13:27
A kisfiamnak semmi baja nem lett! Már nem is kicsi, 3 éves lesz.:)
7087. szido01 (válaszként erre: 7085. - Etkala)
2014. aug. 14. 13:10
Sajnálom, hogy ilyen negatív dolgokat kellett átélned:( Hogy van a baba azóta?
7086. Luca86 (válaszként erre: 7085. - Etkala)
2014. aug. 14. 10:36

Sajnálom, amit átéltél, de a babóddal minden rendben van, ugye???

melyik az a doki, akivel nem voltál megelégedve?

7085. Etkala (válaszként erre: 7082. - Szido01)
2014. aug. 13. 09:28

Gratula a babóhoz!

Igen, én sem tágultam, kaptam oxit... (erről meg van a véleményem, "kicsit " értek a dolgohoz, de hosszú) sajnos és kicsi idő elteltével elkezdett dolgozni a szer, ami v.színű nem tetszett a babának, nem jól reagált rá, teljesen megállt a szíve. A szülésznők jelenlétének köszönhetően, aztán persze egyből ott termett 4-5 orvos is, elindult a kis szíve, de már jóval a kellő átlagos alatt volt, így azonnal császár melett döntöttek. Persze, amit én átéltem akkor, amik jártak a fejemben... hogy most ezek után milyen baja lesz a gyerekemnek, stb., nem kívánom senkinek. Rámnyomták a bélyeget ezek az események bőséggel. 1 dokit leszámítva, nagyon jó szerintem a szülésznő és a doktor gárda a kórházban. Tejjel nem volot gond, volt bőven.

7084. szido01 (válaszként erre: 7083. - Luca86)
2014. aug. 7. 17:00
Nem jött be a párom az operációra, ezt így beszéltük meg, így volt jó. 5 napot kellett bent tölteni a kórházban, azaz az 5. napon engedtek ki, ha normál szülés lett volna, akkor egy nappal kerültem volna haza hamarabb. Nem minden szobában vannak 4-en, de ez a szoba volt az összes közül a leghűvösebb és legnagyobb is, a többi szoba, amelyikbe benéztem, elég zsúfolt volt, kevés hellyel. Hihetetlen, de nálunk a gyerkőcök nem sokat sírtak, a többi szobából jobban átjöttek a hangok. Engem nem zavart, sokkal fáradtabb voltam annál :)
7083. Luca86 (válaszként erre: 7082. - Szido01)
2014. aug. 6. 18:55

hát akkor ez talán éppen nem volt még sok, de jól döntött az orvosod, gondolom az az 1 óra is bőven elég! a párod nem volt melletted a császárkor? hány nap után jöttetek haza?

Örülök, hogy összességében boldogan gondolsz rá vissza, az a lényeg!!

na meg tényleg hogy ott van melletted végig a baba, az feledteti a kórházi körülményeket! akkor 4 baba és 4 mama van egy szobában? hú, gondolom, a csend mint olyan akkor ott ismeretlen fogalom:)

7082. szido01
2014. aug. 6. 18:07

EGyáltalán nem kérdezel hülyeségeket, én úgy örültem volna, ha van valaki, aki pont ezekre a "hülye" kérdésekre válaszol!

Igen, oxit kaptam, eleinte csak lightos mennyiséget, amitől kb 10 perces fájásaim lettek, utána viszont emelték az adagot, és nagyon hirtelen erősödtek, az utolsó órában már 1 percesek voltak, de semmit sem tágultam. Nem tudom, minden esetben így van-e, de engem 6 óra vajúdás után toltak be a műtőbe - ebből kb 1 óra volt olyan, ami már közelített az elviselhetetlenhez.

A csecsemős részlegen végig melletted van a baba, be lehet adni a megőrzőbe, én egyszer tettem kb 30 percre, elvinni csak akkor viszik, ha valamilyen vizsgálatot kell elvégezni.

Persze, segítettek a szobatársak, de mindenben ők sem tudtak...

Amúgy gyorsan eltelik az a pár nap, és egyáltalán nem volt rossz az osztályon!

7081. Luca86 (válaszként erre: 7080. - Szido01)
2014. aug. 6. 16:41

írod, hogy azért lett császár mert nem tágultál eléggé. ilyenkor mennyit várnak? oxit kaptál? ugye nem várnak naphosszat a tágulásra és nem hagyják sokáig szenvedni a kismamát?

az nagyon jó amit írsz, hogy gyorsan megvolt és a fájdalom is tűrhető. ne meg hogy már tejci is volt az fantasztikus!

hát a csecsemős részlegről mindenki ezt mondja, szobatársak nem tudtak volna segíteni??? ott már a baba végig melletted van? odatolják melléd és otthagynak benneteket? fú, ne haragudj a sok hülye kérdésemért...

7080. szido01
2014. aug. 6. 16:09

Örülök a kérdéseiteknek:) Nálam a szülés megindításával kezdődött a vajúdás, de nem tágultam eléggé, így végül császár lett. Nekem volt fogadott orvosom (Dr. Schandl Károly), ő végezte a műtétet. A gerincembe kaptam az érzéstelenítőt (?spinális?), nem volt kellemes, de fájdalmasnak nem mondanám. Végig magamnál voltam, nem éreztem a világon semmit. Maga a műtét nem sok idő, kb 20 perc alatt kiemelik a babát, fél óra alatt összevarrnak, aztán visznek a császáros megőrzőbe. 6 órán keresztül nem lehet a fejed emelni, rengeteg folyadékot kell inni (ha nincs elég vized, hoznak teát), amiben segít a nővér, aki oda van beosztva. Bár én utólag, hogy könnyítsek a helyzetemen, biztos vinnék magammal kulacsot, hogy ne legyek annyira kiszolgáltatott helyzetben. 6 óra után meg kell próbálni felállni. A fájdalom, amivel ez jár, elviselhető, én sokkal rosszabbra számítottam. A nővér elkísér zuhanyozni, segít is, ami kell is, mivel a sebed nem érheti víz. Bocsi, ha össze-vissza ugrálok, de közben mindig eszembe jut valami, ami talán nektek is segítség, ha tudjátok. A babát már ide, a megőrzőbe is behozzák, ha jól emlékszem császár után két órával volt az első szopi, aztán hagytak minket éjszaka pihenni a baba nélkül, majd reggel 6-kor visszahozták, és onnantól ott volt velünk (persze ha akarod, akkor elviszik, de ugye ki akarja? :) :).

Ja de visszatérek a kérdésekre :) A fájdalom úgy néz ki, hogy az első nap a legszarabb, aztán napról-napra jobb. Mire hazaengednek, tényleg minimális a fájdalom, amit érzel, de lehet, hogy ezt embere válogatja... én a méhösszehúzó injekcióktól féltem, mert arról olyan rosszakat hallottam... minden nap kaptam egyet, de azok a hatalmas fájdalmak, amikkel riogattak, elmaradt.

Nekem tejem volt kezdettől annyi, hogy az a baba ellátásához elég legyen, kb a kórházban töltött negyedik napon éreztem először, hogy úgy igazán elnehezülnek a melleim, innentől én lettem a gyerkőcnek a "feneketlen kút" :)

A kórházról: nem tudok túl sok rosszat mondani...a szülőszobán mindenki végtelenül kedves, hozzám mindig volt egy-egy jó szava valakinek. Nekem nem volt fogadott szülésznőm, de úgy érzem, megkaptam azt a figyelmet így is, amire szükségem volt. A műtét közben az altatóorvos mindig mondta, hogy mi fog történni, abszolút jó hangulat volt, és talán ennek is köszönhetem, hogy nekem pozitív élmény maradt az operáció, pedig nálam jobban senki sem fél a szikétől...

Na nézzük a csecsemőosztályt :) Háááááááát... nekem első gyerekem született, előtte soha nem fogtam újszülöttet. Átkerültem a császáros szobából egy négyágyasba, és innentől tényleg magamra maradtam. Azt se tudtam, hogy nyúljak a gyerkőchöz, vagy egyáltalán kihez menjek segítségért. Úgy telt el a nap, hogy rám sem bagóztak, este, fürdetéskor mutatták meg, hogy kell a köldököt ápolni, vagy hogy egyáltalán mit csinálj azzal a gyerkőccel. Tanultam ebből, másnap ha bajom volt, kerestem egy nővért. Nagyon vegyes az ottani dolgozók hozzáállása, de azt azért nem mondanám, hogy nem segítenek !ha kéred őket!


Remélem mindenre válaszoltam :)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook