Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szégyenlem fórum

Szégyenlem (beszélgetős fórum)

1 2
32. e61ee7c124 (válaszként erre: 1. - Nyárinő)
2010. aug. 8. 21:32

Szerintem jó, hogy meglátogatod anyukádat, és 1-2 dologban segítesz is neki.

Viszont sajnos nem tudsz, és nem is szabad mindent megcsinálni helyette. Ha jól értem, el tudja látni magát.

Sajnos anyukád ilyen, el kell fogadjad, és hagynod kell, hogy úgy élje az életét, ahogy szeretné. Ha ő a "koszban" érzi jól magát, akkor abban. Neked is megvan a saját életed.

Én azért megbeszélném vele a problémát, és keresni kell valami megoldást.

31. t.Ili (válaszként erre: 27. - Mamcili)
2010. aug. 8. 21:12

Generációról generációra nagyobbnak kell lenni az igényeknek.Ez csak úgy lehet,ha nagyobb a tudás-technológia-társadalmi elvárások-intelligencia-stb.

Ha nem haladnánk,még mindig a középkorban lennénk.

Elég jó példa ez a tisztaság probléma.

A dédihez,aki már régen meghalt nem szerettem menni,mert még egy tiszta pohara sem volt.

Pedig anyósom azt mondta,hogy pedáns volt fiatal korában.Anyósomról én biztosan tudom,hogy nagyon tiszta asszony "volt". Viszont a múltkor rászóltam,hogy pecsétes a nadrágja,hogy vehette így fel!Piszkos az asztalterítő,a gáztűzhely,stb.

Pedig nem ilyen volt.És még most is megtudja csinálni.Más már az értékrendje.Amikor kellett megcsinált mindent,a gyerekeket tisztességben felnevelte.Megmutatta nekik,mi a rend,tisztaság.Elege lett,pihen.Néha elmegyünk,segítünk,akkor örül,de utána megint minden bepókhálósodik,porosodik.Én tudom,hogy én sem leszek különb.Annyira biztos nem hagyom el magam,mint az előttem lévő generáció,de hogy a gyerekemnek az is sok lesz,az biztos.

Hiszen erre neveltem,tanítottam!

30. spinneli (válaszként erre: 1. - Nyárinő)
2010. aug. 8. 21:01

Ez anyukád élete, ha jól vezsem ki, amennire időd engedi segítesz is neki, de rendet rakni, élni helyette nem tudsz, és nem is kell.

Én mégegyszer leülnék vele erről a témáról bezsélni,átbeszélni vele mi az, ami nehézséget okoz, miben kell segítség stb., de helyette nem oldhatod meg ezt.

Húzz egy határt a te problémáid, és az Ő problémái közé.

2010. aug. 8. 20:55
Értem. Azzal nem értek egyet, hogy valaki azért nem takarít, mert belefáradt az életbe, vagy hogy nem jó a szeme. Ilyen koszt - amiről itt szó van - még egy vakhangya is meglát. És igazán öregnek, aki nem takarít azt úgy 138 évesnek gondolok, akinek jó esetben van három tüsszentése meg két borotválkozása (ha pasi). Az ilyen már ne vegyen tartós tejet se - de a többi az takarítson :)))
2010. aug. 8. 20:49

67 éves leszek nemsokára, és úgy gondolom, hogy rend- és tisztaságmániás vagyok. Mindig pakolok, valahol mindig felmosok, feltörlöm a parkettet, stb. A szemem (szemüvegem) ezek szerint jó.- Lehet, hogy annak, akinek a lakása koszos, az öreg, nem lát jól, meg belefáradt az egész életbe, vagy csak szereti a rendetlenséget.(van ilyen is!).

Az én szüleim rég meghaltak, de főleg Anyuka szerette a tisztaságot, apuka meg rendet rakott mindig maga után, mindent megigazított, hogy csinos legyen. Tehát én szerencsés vagyok...A férjemmel szoktam harcolni a rend miatt. -

Rossz helyzet, amit leírtok, de már nem lehet az öreg szülőt megváltoztatni, és ha nem kéri a segítséget, akkor nem kell segíteni. Persze, a koszban én sem érezném jól magam, lehet, hogy nem ebédelnék ott egyáltalán, nem fogadnék el ételt, mert nem esik jól, s csak otthon ennék, vagy közlekedés közben (vonaton).

27. mamcili (válaszként erre: 26. - T.Ili)
2010. aug. 8. 20:33

:)

tehát ugyanazt csináljátok:)

26. t.Ili
2010. aug. 8. 13:28

Engem Anyu úgy nevelt,hogy jobb legyek,mint ő.

Én a lányom,úgy nevelem,hogy jobb legyen,mint én.

2010. aug. 8. 12:35

Sajnos a szülőket, testvéreket nem lehet megválogatni!

De megváltoztatni sem!

Fogadd el őket olyanak amilyenek!

Én is hasonló cipőbe járok!

Én ugy nem tudnék élni mint ők, de ha nekik jó hát éljenek űgy!

Én anyukám is jár előszeretettel a templomba takarítani, őt meg a retek eszi meg!

Ő is sértőnek vette annó amikor kitakarítottam!

Így a békesség kedvéért többé nem tettem!

24. b73e24f31f (válaszként erre: 13. - E58903e3ab)
2010. aug. 8. 11:47
Szerintem nem gonosz egyáltalán. Egy felnőtt ember saját magáért felelős, és nyárinő azt is írta, hogy az anyukája sose bánt vele szeretettel és sokszor megalázta, ennek ellenére is ott van mellette. Szerintem ez becsülendő!
23. t.Ili (válaszként erre: 1. - Nyárinő)
2010. aug. 7. 21:41

Tudod,én is így voltam anyámmal.Nem volt a szó szoros értelmében kosz,csak mindig találtam volna valamit,amit elpakoltam volna,lemostam volna,letöröltem,vagy kiszellőztettem volna.

Utólag úgy gondolom,már direkt kerestem....

De 5 éve meghalt,és most már úgy takaríthatom a sírját ahogy akarom!

22. mamcili (válaszként erre: 20. - Elszabadult hold)
2010. aug. 7. 21:18

Nekem van egy előnyöm :)

Voltam egy-két tanfolyamon, ahol ilyenekről beszélnek emberekkel...

és nem vagyok közben feszült, frusztrált...

Nagyon jó érzés, még az is, ha rá jösz a hibáidra, illetve arra, hogy ezt mindenkinek magának kell megérezni :)

2010. aug. 7. 21:16

Néha Én is azon kapom magam, hogy valahogy nem jól gondolkozom...

de hiába adnak tanácsot, nekem kell rájönnöm, hogy hogy csináljam, úgy hogy közben jól érezzem magam :)

2010. aug. 7. 21:16
Istenem, bárcsak én is el tudnám ezt magyarázni valakinek... :(
19. mamcili (válaszként erre: 16. - Elszabadult hold)
2010. aug. 7. 21:15
Erre neki kell rájönnie, hogy amíg ragaszkodik a múlthoz, nem lehet Boldog a jövőben :)
18. mamcili (válaszként erre: 17. - 88bea36763)
2010. aug. 7. 21:14

Ne vedd magadra nincs értelme...

Ítélkeznek sokan úgy, hogy nem ismerik a másik oldalt...

mindenki mást hisz igaznak...jónak,,,helyesnek...

17. 88bea36763 (válaszként erre: 13. - E58903e3ab)
2010. aug. 7. 20:15
Te meg egy nagyokos, bunkó paraszt. Fogalmad sincs róla, hogy én mennyit segítettem/segítek a felmenőimnek és másoknak is. Alig volt pár hozzászólásom, erre te rám aggatsz két jelzőt, ami abszolút nem illik rám.
16. elszabadult hold (válaszként erre: 15. - Mamcili)
2010. aug. 7. 19:52
Igen, ez is. Mert ezt nem lehet úgy előadni még szépen sem, hogy ne bántódna meg rajta (gondolom én). A másik meg: ha nem béna és van két keze, ki tudna takarítani maga körül, ha annyira zavarná ez a helyzet. Így érzi jól magát (és akkor szerintem valamilyen mentális zavara van), meg aztán nehogy kidobd valami hasznavehetetlen vackát! Mert az kell neki!
15. mamcili (válaszként erre: 14. - Elszabadult hold)
2010. aug. 7. 19:43

Ez így van...

Még ki is kérik maguknak, ő az anya, hogy mer így beszélni vele...stb. stb...

14. elszabadult hold (válaszként erre: 13. - E58903e3ab)
2010. aug. 7. 19:35
Szerintem két dologgal viaskodik: szereti mert az anyja, de dühös is rá emiatt. És ne hidd, hogy szívesen veszik azok akik így élnek, a segítséget.
13. e58903e3ab (válaszként erre: 9. - 88bea36763)
2010. aug. 7. 19:24
Döbbenetes látni, hogy mennyire gonosz és egoista vagy.
12. mamcili (válaszként erre: 8. - E58903e3ab)
2010. aug. 7. 19:23

nagy tévedésben vagy!

Magának köszönheti mindenki az életét...

11. mamcili (válaszként erre: 1. - Nyárinő)
2010. aug. 7. 19:21

Sajnos van ez így!

De te erről nem tehetsz!

Ne hibáztasd magad érte. Mindenki a maga kárán tanul, még ő is.

Nem hiszem, hogy nap mint nap ott kéne lenned nála, hisz önálló életet élsz.

Te éld csak az életed, úgy ahogy neked jól esik.

Érezd jól magad:)

Ő meg oldja meg, ahogy tudja, ha átmész nem kell takarítanod, stb...

Beszélgetsz vele és mész a dolgodra

2010. aug. 7. 19:01
Nekem anyósom ilyen. Egyszer úgy vacsoráztunk, hogy a mosogatón patkány rohangált (a mosogató alá fészkelt be...). Mi is szoktunk takarítani nála, de annyira sem méltat minket, hogy kösz. Másik meg az, hogy két hét múlva megint úgy néz ki a ház, mint egy ganédomb...
9. 88bea36763 (válaszként erre: 8. - E58903e3ab)
2010. aug. 7. 19:00

Esetleg dolgozni ne menjen be helyette?

Azért gyereket csinálni, hogy majd kiszolgáljon :PP

8. e58903e3ab (válaszként erre: 7. - 88bea36763)
2010. aug. 7. 18:58
Ha a lánya annál inkább. Az életet amit a lánya él, az anyjának köszönheti, itt az ideje, hogy a lánya segítse az anyját, ha az segitségre szorul.
7. 88bea36763 (válaszként erre: 6. - E58903e3ab)
2010. aug. 7. 18:55
Nem a rabszolgája, hanem a lánya. Mindenkinek csak 24 óra a nap, és egy élete van.
2010. aug. 7. 18:29
Miért nem ajánlod fel a teljes takarítást?Hiszen a lánya vagy.
5. 31b7b5919f (válaszként erre: 1. - Nyárinő)
2010. aug. 7. 18:28

Át érzem a gondod!!!!

Nálam is hasonló a helyzet.Csak náluk az van hogy idősek takarítanak de már nem megy úgy a dolog....

De amiről tehetnek az a sok légy.Faluban laknak ehhez mérten rengeteg légy van és ők légy csapókkal védekeznek.Mindegy hogy épp eszünk ha meglátnak egy legyet már le is ütik....Egy párszor elment már ez miatt az étvágyam...Undorító!!!!

4. 88bea36763 (válaszként erre: 1. - Nyárinő)
2010. aug. 7. 18:23
Én részben ezért költöztem otthonról. Ahogy leírod, ennyire talán nem súlyos, de szerintem hatalmas a disznóól, ami itt mindig fogad. Én is cikinek tartottam, nem is hívtam be soha senkit, most sem örülök, ha valakinek valamiért be kell jönnie a szüleimhez velem. És nem kicsi a ház, így vagy beleszakadtam egyedül, mert senki nem segített, vagy próbáltam átnézni. Idegesítő, de már nem foglalkoztat, mert elköltöztem. Most is bűzlik náluk az egyik WC, nálam kicsit ez okozott sokkot, de nem fogom kitakarítani, az ő dolguk úgy, mint a többi is.
2010. aug. 7. 18:13
Egyébként az én párom egyik rokona is ilyen. Volt már, hogy vissza akart jönni a falat :)
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook