Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szegény szurikáta :( fórum

Szegény szurikáta :( (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
493. Bözsi néni (válaszként erre: 475. - PöttyösPanka)
2018. máj. 28. 16:50

"Elhiszem, hogy te úgy gondolod, hogy neked már úgyis mindegy arra a pár évtizedre, amit még itt töltesz, de én szeretnék egy élhető bolygót hagyni az unokáimra. Lehet, hogy most hirtelen nem látod az összefüggést a kutyagyűlölet és a környezetszennyezés közt, de pont ez a nemtörődömség az, mi az állatokat veszélybe sodorja. Ugyanis feltételezem, hogy ha a kutyákat utálod, akkor más állatokkal sem vagy figyelmesebb. Biztos vagyok benne, hogy minden gondolkodás nélkül taposol el olyan rovarokat, amik védettek, ha az utadba kerülnek, és még csak fel sem merül benned, hogy micsoda kárt teszel."


Azért ez már sok, nem gondolod? Hogy mindenféléket összehordasz itt rólam, mert te azt FELTÉTELEZED!!


A kutyagyűlöletet honnan szedted? Ja, meg akkor már tuti, hogy hogy szennyezem a környezetet (egyébként ki nem? pl. már a létünk is szennyezi), meg gondolkodás nélkül eltaposok védett rovarokat?


Régen mondták a gyerekeknek: "Ne mutogass, mert aki mutogat, az csal, aki csal, az lop is, és aki lop, az egyéb aljasságokra is képes."


Na, hát most ezt te előadtad szépen nekem: EGY FELTÉTELEZÉSED ALAPJÁN ELHORDTÁL ENGEM MINDENFÉLE SZEMÉTNEK!

Csak azért, mert nem tudsz írott szöveget értelmezni anélkül, hogy a saját frusztrációdat ne vetítsd bele!


Te magadnál vagy, hogy ilyesmivel vádaskodsz? És sértegetsz?


A minimum, hogy elnézést kérsz.

492. Bözsi néni (válaszként erre: 474. - PöttyösPanka)
2018. máj. 28. 16:42

Nem utálkoztam. Azt írtam, félek a hangosan ugató kutyáktól,pláne ha még nagytestű is, és szabadon van engedve.


Ebben mi az utálkozás? Idézzed már, hol írtam utálkozást, légy szives. Vagy ne vádaskodj.


A kutyafajtákat pedig - mivel rengeteg van belőlük - szerintem a szakembereken kívül (kutyaoktatók, állatorvosok, stb.) senki sem ismeri és nem is hiszem, hogy bárkinek is ismernie kellene mindet.


Ráadásul hiába ismered az adott fajtát, ha keverék kutyával hoz össze a sors, vagy ha olyan a gazdája, hogy pl. üti-vágja, máris nem úgy viselkedik, ahogyan az az adott fajra jellemző.


Kérek idézetet, hol írtam, hogy utálom a kutyásokat!

Ne adj a számba olyan kijelentéseket, amit nem írtam, légy szives.


És igen, aki nem tud érvelni és azért inkább gúnyolódik, arról megvan a véleményem. És még csak le sem bunkóztalak.

491. selena78 (válaszként erre: 489. - PöttyösPanka)
2018. máj. 28. 15:09

Ez a kutya harci kutya volt. A gazdája azért tartotta, mert pénzt hozott neki a kutyaviadalokból. Arra volt nevelve. Abból éltek.


A lányom túltette magát idővel. Én sosem fogom.

490. ab61752c45 (válaszként erre: 489. - PöttyösPanka)
2018. máj. 28. 14:55
mi az hogy engedély nélkül ne menjen ki az utcára?írásban adod neki?talán kerítés kéne.
489. PöttyösPanka (válaszként erre: 488. - Selena78)
2018. máj. 28. 14:47

Pont erről beszélek, hogy az emberek nem tudják helyükön kezelni az állatokat. Egy ilyen kutya tartásához hozzá tartozik, hogy sokat foglalkozik vele a gazdája, és szigorúan megneveli. Aki nem képes megtanítani az ilyen kutyáját arra, hogy engedély nélkül ne menjen ki az utcára, az ne tartson ilyen kutyát.


Az meg, hogy egy macska elkapja a vakondokat, vagy egy védett állat eszik egy védett növényt, teljesen rendjén van, hiszen ők nem emberek, és ők ha akarnak sem tudnak annyi kárt tenni a természetben, mint egy nemtörődöm ember véletlenségből.

488. selena78 (válaszként erre: 475. - PöttyösPanka)
2018. máj. 28. 14:32

Panka, kissé elfutott veled a gépszíj. A környezetvédelem elég bonyolult. Tudod, van olyan, hogy védett állat legel védett növényt. Nem bírod kapkodni a fejed, hogy jól csináld.


Sosem ütnék agyon egy vakondokot, de a szomszéd cicc kinyírja őket, és hazudnék, ha azt mondanám, hogy bánom. Mert az istenadta tönkreteszi a kertemet, amibe pénzt, és kemény munkát fektettem.


Na és a kutyák... szeretem az állatokat, de néhány rossz tapasztalat után, sajnos, félek a kutyáktól.


A lányom egy életen keresztül hordja a testén egy pittbull támadás nyomait.

A kutya a járdán támadt rá, mert a gazdája nyitva felejtette a kaput. Ha nem lett volna néhány ember, akinek helyén volt az esze, és a szíve, és megfogta a kutyát, nagyobb tragédia is történhetett volna.


Néha még álmodom arról a napról.

487. PöttyösPanka (válaszként erre: 486. - 5c6ba4ad4c)
2018. máj. 28. 13:52
Szívesen hever a kanapén, amikor épp nincs dolga kint :) Azért az sem mindegy, milyen macska. Anya macskáját sosem lehetne megszelídíteni annyira, hogy szobacica legyen. Viszont anyósom macskája kinti cicaként kezdte. Most már kijárós macska, de 10 perc után megunja, és ül az ajtóban, hogy most már engedjék vissza. A zsebkutyákról nem tudok nyilatkozni, nincs velük tapasztalatom.
486. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 475. - PöttyösPanka)
2018. máj. 28. 13:23
A lakásban kutya vagy macskatartást én is állatkínzásnak tartom. Főleg a nagytestű ,mozgékony kutyákét. A macskáról is sokan hiszik, szívesen hever a kanapén, pedig szerencsétlenek az ablakból bámulnak kifelé a panelházakból. Egy ismerősöm macskáját levittem cicapórázon, és ordítva fújt amikor vissza akartam vinni a lakásba.
485. ab61752c45 (válaszként erre: 484. - Michelle.r)
2018. máj. 28. 12:19
mivel nehezen járok,a térdtörésem miatt,inkább beveszem mindet.
484. michelle.r (válaszként erre: 483. - Ab61752c45)
2018. máj. 28. 12:02
Nem bántani akarlak. De addig tényleg soha, és semmi nem fog változni, amíg valaki azt, hogy ő miért nem csinál semmit, azzal igazol, hogy mások sem. Most akkor elviszed azokat a qrva gyógyszereket a patikába, vagy sem? :)
2018. máj. 28. 11:57
Gánton milyen környezetszennyezés van a kőbánya miatt.magasról tesz rá az öreg,meg a fia,orbán.nálunk a faluban egy csirketelep van.évek óta panaszkodnak a koszra,bűzre.nem történik semmi.
482. PöttyösPanka (válaszként erre: 481. - Ab61752c45)
2018. máj. 28. 09:51
Rendben.
481. ab61752c45 (válaszként erre: 480. - PöttyösPanka)
2018. máj. 28. 09:40
eszem ágában sincs.utálom az erőszakot minden formában.
480. PöttyösPanka (válaszként erre: 478. - Ab61752c45)
2018. máj. 28. 09:33
Láthatod, hogy "kissé" elfogult vagyok a témában. Szeretnél itt bokszolni velem a környezettudatosságról? Mert én állok elébe, de nem garantálom, hogy úri hölgy maradok.
479. PöttyösPanka (válaszként erre: 478. - Ab61752c45)
2018. máj. 28. 09:30
Az a rossz cselekedeted, hogy megmérgezed az ivóvizet azzal, hogy gyógyszereket dobsz a kukába. Szerinted mi lesz vele, amikor te már nem látod? Elpárolog?
478. ab61752c45 (válaszként erre: 477. - PöttyösPanka)
2018. máj. 28. 09:25
aha.akkor mi is a rossz cselekedetem?hogy megmérgezem az egeret,különben tönkretesz mindent.lepermetezem a fát,a többi növényt,mert a tetű miatt elpusztul?
477. PöttyösPanka (válaszként erre: 476. - Ab61752c45)
2018. máj. 28. 09:17
A gyógyszereket térítésmentesen átveszik a patikában, és elküldik szakszerűen megsemmisíteni. Attól, mert nem ütöd agyon a vakondot, vagyis mert van egy jó cselekedeted, még a rosszak nem tűnnek el.
476. ab61752c45 (válaszként erre: 475. - PöttyösPanka)
2018. máj. 28. 09:13
nem kéne általánosítani,mert én utálom a kutyákat,három kutyaharapás után ki szeretné.de állatot sosem bántanék a lányom a pókot,bogarat,kiviszi a szobából.egyszer kidugta egy vakond a fejét,én képtelen lennék bántani.bár az egerekkel,legyekkel nem vagyok ilyen toleráns. mondom a légynek,vagy kimész,vagy meghalsz.általában kimegy,mert kinyitom a szúnyoghálót.a múltkor mondta a lányom,hogy kiskorából emlékszik,mindig azt mondtam,szemetelni nem szabad.az meg,hogy az öreg kidobálja a szemétbe a gyógyszert,hova tegye?meséltem már a kálváriámat a centrifugával.na meg,hogy az öcsém erdejében szeméttel teletömött zsákokat találtak.az alpolgármester papírjai voltak benne.lett valami következménye?nem.akkor miért csodálkozunk.
475. PöttyösPanka (válaszként erre: 471. - Bözsi néni)
2018. máj. 28. 07:08
Amúgy meg igen, megmutattam milyen ember vagyok. Mert én alapból egy béketűrő, toleráns ember vagyok, hidd el, de van egy témakör, ami kiveri nálam a biztosítékot, ez pedig a természet. Egyszerűen felforr az agyvizem, amikor azt látom, hogy az emberek egyáltalán nem tisztelik és becsülik a természetet, az állatokat, a növényeket, a környezetet. Az állatokat nem tudják a helyükön kezelni, és vagy túletetik a kis kedvenceiket fagyival meg sütivel, vagy nem becsülik semmire, és simán belerúgnak. Az emberek bár rohadtul okosnak képzelik magukat, mégsem fogják fel, hogy épp a bolygónk nyakán térdelünk. Nem azt mondom, hogy mindenkinek elvakul Greenpeace-esnek kell lennie, de nem igaz, hogy a legalapvetőbb dolgokra sem vagyunk képesek azért, hogy ne mérgezzük meg és zsigereljük ki azt a földet, ahol élünk. Elhiszem, hogy te úgy gondolod, hogy neked már úgyis mindegy arra a pár évtizedre, amit még itt töltesz, de én szeretnék egy élhető bolygót hagyni az unokáimra. Lehet, hogy most hirtelen nem látod az összefüggést a kutyagyűlölet és a környezetszennyezés közt, de pont ez a nemtörődömség az, mi az állatokat veszélybe sodorja. Ugyanis feltételezem, hogy ha a kutyákat utálod, akkor más állatokkal sem vagy figyelmesebb. Biztos vagyok benne, hogy minden gondolkodás nélkül taposol el olyan rovarokat, amik védettek, ha az utadba kerülnek, és még csak fel sem merül benned, hogy micsoda kárt teszel. És sajnos nem te vagy az egyetlen ilyen apatikus ember. A szomszédom agyonveri a védett vakondokat a kertjében, a másik szomszédom minden héten legalább 150 liter szemetet termel, mert nem hajlandó külön gyűjteni az újrahasznosítható hulladékot, pedig minden héten ingyen elviszik. Az emberek az erdőben letépkedik a védett virágokat, mert azt sem tudják, mi az, de szép. Az öregek kidobálják a maradék gyógyszereket a szemétbe, hátha megmérgezik vele az összes ivóvizünket. És még sorolhatnám. Csak egy icipici odafigyelés kellene, de neeeem, mert az micsoda kellemetlenséget jelent. Fel sem fogják! Ha meg nagyon tudni akarod, mi a véleményem a póráz nélkül a városban sétáltatott nagytestű kutyákkal kapcsolatban: eleve megtiltanám, hogy nagytestű kutyákat tartsanak lakásban, mert ez állatkínzás. A kutyáknak nagy a mozgásigényük, és ezalatt nem azt értem, hogy napi kétszer végigtrappolhat a lakótelep járdáján. Főleg a vadászkutyák, mint a vizsla, ami rendkívül okos állát, csak nagyon sok törődést igényelne, és még több mozgást. Egy ilyen állatot nem lenne szabad bezárni egy lakásba. De mit érdekli ez az embereket, vagy bármilyen más állat igénye? Azok csak állatok, kinek fenevad, kinek plüsskutyus, a lényeg, hogy az emberek jól érezzék magukat.
474. PöttyösPanka (válaszként erre: 471. - Bözsi néni)
2018. máj. 28. 06:34
Azért örültem volna, ha emberi módon, utálkozás nélkül tudsz beszélgetni, esetleg igazat adni abban, amiben igazam van (az embereknek legalább alapszinten meg kellene ismerniük az őket körülvevő állatokat). De mivel látom, hogy egy csöppet sem vagy hajlandó megpróbálni megérteni más álláspontját, így én sem érzek túl nagy késztetést rá, hogy igazat adjak neked, és érdemben beszélgessünk. Amúgy lehet, hogy te nem gúnyolódsz, de azért elég offenzív kijelenteni, hogy utálod a kutyásokat. Persze próbáltad burkoltan megfogalmazni, de ez nyilván az én (első) lebunkózásom volt. Úgyhogy ne várj el senkitől semmi olyat, mit te sem adsz, mert te legalább annyira megmutattad, milyen ember vagy.
473. Bözsi néni (válaszként erre: 472. - 124637ff9b)
2018. máj. 27. 18:34

Hát igen, az embereken van mit nevelni :D

Attól tartok, kutyát könnyebb, mint az ilyeneket, akikről írtál:-)

472. 124637ff9b (válaszként erre: 469. - Ab61752c45)
2018. máj. 27. 17:34

Ezt mondom

Az én kutyámat nem érdeklik az emberek, se gyerek, se felnőtt, a kutyák társaságát keresi, azok között is van szimpatikus és kevésbé szimpatikus, mint ahogy a kutya-tarsadalomban is ez lenni szokott.

Persze a felügyeletem mellett :)

Akadnak emberek, akik metrón, buszon egyszercsak hirtelen szó nélkül elkezdik vakargatni, gügyögni hozzá, sőt, olyan is volt, hogy ételt akartak a szájába tömni (perec, pogácsadarab 😰)

Szóval van még mit javítani a normális viselkedésen.


Annak külön örülök, hogy vége a szurikáta hisztériának és már kutyázunk.

471. Bözsi néni (válaszként erre: 470. - PöttyösPanka)
2018. máj. 27. 16:29

Azért örültem volna, ha emberi módon, gúnyolódás nélkül tudsz beszélgetni, esetleg igazat adni abban, amiben igazam van (póráz használata).


Ha nem, hát nem. De legalább megmutattad, milyen ember vagy.

470. PöttyösPanka (válaszként erre: 468. - Bözsi néni)
2018. máj. 27. 16:20

Biztosíthatlak felőle, hogy az én kutyám senkit sem fog megharapni, mivel nincs kutyám. Tehát könnyen betartom a sétáltatós szabályokat is.


Van egy macskám, de ha az megharap téged, akkor rendőrt hívok, amiért betörtél a házamba.

469. ab61752c45 (válaszként erre: 446. - 124637ff9b)
2018. máj. 27. 15:47
velem egy kutya se akarjon játszani.majd,ha én akarom,vagyis sohanapján.a szomszédasszonnyal is csak játszani akart,medencecsonttörés lett a vége,mert hanyatt esett.mondanom sem kell,a barátságnak is vége lett.
468. Bözsi néni (válaszként erre: 467. - PöttyösPanka)
2018. máj. 27. 15:41

Hát, gúnyolódni nyilván könnyebb, mint betartani azt az előírást, hogy kutyát pórázon kell sétáltatni a városban.


Köszi mindenesetre. És még csodálkoztok, hogy nem kedvelik a kutyásokat.

467. PöttyösPanka (válaszként erre: 465. - Bözsi néni)
2018. máj. 27. 14:49
Én meg még attól szoktam tartani, hogy kirabolnak, vagy elüt egy autó. Én hülye, pedig köztudott, hogy tízszer gyakoribb az utcai kutyatámadás, mint a közúti baleset...
466. PöttyösPanka (válaszként erre: 464. - Nyamitörp)
2018. máj. 27. 14:46
En sem mondtam, hogyverőltetni kell az ismerkedést. Sőt, azt mondtam, hogy nem lenne szabad idegenek kutyáját megsimogatni, mert ember és állat kölcsönösen elkaphatnak egymástól betegségeket. Az is irritálni szokott, mikor valaki sétáltatja a kutyáját, és egy idegen kérdezés nélkül ad neki pár falatot abból, amit épp eszik.
465. Bözsi néni (válaszként erre: 463. - PöttyösPanka)
2018. máj. 27. 13:58

De érdekeltem, ha ugatott vicsorogva. Bocs, hogy nem vártam meg, míg belém mar.


És ne védd már légy szíves, aki póráz nélkül elenged ilyen kutyát. Jogom van rettegés nélkül menni az utcán, és nem tudhatom, mire számíthatok egy ilyen kutyától.


Vagy legyek én is híradó szereplő: halálra marta egy megvadult kutya... hány ilyen hír kell még, hogy a kutyatartók felelősen viselkedjenek??

464. Nyamitörp (válaszként erre: 463. - PöttyösPanka)
2018. máj. 27. 11:14

Szerintem nem kell erőltetni az ismerkedést. Vadidegen emberekhez sem mész oda csak úgy ölelgetni őket.

Én már írtam, hogy nekem kistestű kutyám van, alig 3 kg és én is inkább elkerülöm vele a nagyobb kutyákat. Nem rohanok hanyatt-homlok, de átmegyünk a túloldalra, mert azért a kutyák kiszámíthatatlanok tudnak lenni. Nem egyszer láttam már kutyafuttatókban is összeverekedni kutyákat. Persze én is tudom, hogy sokszor náluk a játék durvábbnak látszik, mint amilyen valójában, de az ilyen kicsi kutyák, mint az enyém is, megsérülhetnek attól is, hogy kicsit megrángatják őket.

Meg eszembe jutott egy sztori. Öcsém olyan 10-11 éves lehetett, sétáltunk az utcán, odajött hozzá egy közepes termetű keverék kutyus. A kutya csóválta a farkát, megnyalta öcsém kezét, ő meg megsimogatta. Semmi hirtelen mozdulatot nem tett mégis a kutyus egyszercsak fogta magát elkezdett morogni és combon harapta őt.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook