Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szegény sorból fórum

Szegény sorból (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szegény sorból

14. Arianne113 (válaszként erre: 11. - Anyuci91)
2011. márc. 5. 12:42
Nagyon szépen köszönöm, és nagyon ügyesen kielemezgetted minden gondolatomat ezzel kapcsolatban ehhez én gratulálok örülök hogy valaki megérti mit akartam ezzel írni:) Bizony, figyelni kell egymásra. Ha lesz ihletem, lehet írok még:)
13. Arianne113 (válaszként erre: 12. - Hagymi)
2011. márc. 5. 12:41
Ez az egy kitalált cikkem. A másik kettő pedig a saját életemről szól. Nem örülök neki hogy te is átéltél ilyen rosszakat, mert soha nem kívántam egyik szenvedést sem a legnagyobb ellenségemnek sem!
12. hagymi (válaszként erre: 1. - Arianne113)
2011. márc. 1. 10:29
Nagyon magamra ismerek sok cikkedben-:( Nagyon sírtam olvasottak miatt. Ezek tragédiák és áttélt tapasztalatokból meritett témát,melyek felszaggatják sok olvasó lelki sebét-:(
2011. jan. 27. 10:37

Nagyon megható volt a cikked, amit írtál lehet, hogy kitalált történet szerinted, de lehetne akár igaz is ebből kiderül egyértelműen a mostoha anya gyülőlte a kislányt és kizárólag csak magával törödőtt és róla egyáltalán nem gondoskodott még az sem érdekelte mennyit szenvedett éltében szegényke. Akik jóindulatúak voltak segítettek rajta. Ha az anyukája élhetett volna, akkor másképpen alakult volna sora. Kizárólag magára volt utalva egyedül, hányaveti keserű élete volt.

És ebbe belehalt szegény fiatal. Hiába volt a jómod sajnos a helyzete még is kilátástalanná vált. Gratulálok ennek megírásához. Szívélyes üdv.Ágnes Ui. Törödjünk és figyeljünk oda egymásra.

10. winny
2010. dec. 28. 19:38
Nagyon szomorú történet:(
9. Arianne113 (válaszként erre: 8. - Timike95)
2010. dec. 28. 13:42
Megértelek. Nem lehet könnyű. Nekem 12 éves korom óta piáltak a szüleim...és elitták mindenünket..szóval tudom mit érzel.
8. timike95 (válaszként erre: 6. - Arianne113)
2010. dec. 28. 11:38
Fantáziaként nem rosz!!DE nekem is van egy törénetem :15 éves vagyok anyám egy éve megismerkedett egy férfival.egy darabig szép és jó volt de a férfi miatt anyám megváltozott.Engem teljessen elhanyagolt bunkozott és mindig veszekedtünk.Tavaly karácsonykor anyám képes volt elmenni a férfivel hozzájuk karácsonyozni engem meg egyedül hagyott.A nagymamámmal karácsonyoztunk ketten.Azóta nem vagyok vmi joba anyámmal.4 hónapja nem beszélek vele egyáltalán nem is keres nagymamámmal lakok de egy emeletes házban a mamával a 3.on lakunk és anyámék az 1.emeleten de anyámban anniy nincs h feljöjjön h mivan velem vagy felhyvjon.Most itt volt a karácsony anyám nem is küldött még egy smst sem.Ma összefutottam vele és kérdezte h miért nem mentem be hozzá az ajándékért.Én meg kiakadtam h van bör a kélpén ezek után nkm ajándékot venni amikor 4 honapon keresztül nem is törödött velem az utcán elment melletm köszönés nélkül,kizár a lakásból és akkor még ajándékot vesz hát betelt a pohár.És most meg elköltöznek!!Engem meg itthagy.
2010. dec. 27. 14:51
Jó a történet, de vége hirtelen fejeződött be, kicsit kerekebbre írhattad volna.
6. Arianne113 (válaszként erre: 5. - Lizmil)
2010. dec. 27. 12:26
Jó persze hogy napjainkban ez máshogy kellene végződjön tudom én is. De ez egy mese, az ember fantáziája saját kis mesevilága pedig végtelen. Hosszúság téren pedig nem akartam fárasztó lenni, ezért lett kissé rövid, lehetett volna hosszabb is.
2010. dec. 27. 11:52

Úgy vettem ki a soraidból, hogy a történet a napjainkban játszódik. A kislánynak bizonyára kellett lennie még valakijének, pl. anyai, apai nagyszülő bármilyen más rokon, vagy ha tényleg senki akkor még mindig ott van a gyermekvédelmi jelzőrendszer (tagjai pl. védőnő, iskola, óvoda, gyermekorvos, gyermekjóléti szolgálat stb.) itt valaki csak észrevette volna a sorsát és jelzéssel élt volna. Vagy van egy másik lehetőség is, a gyermek maga megy be a gyámhivathoz és ha kifejezi azt a szándékát, hogy ő bántalmazva, illetve veszélyeztettve van és nem akar vissza menni a gyámhához, mostohájához, akkor a gyámhivatal először ideiglenesen elhelyezi gyermekotthonba vagy nevelőszülőkhöz és a felülvizsgálat előtt mindent elkövett, hogy a rokonságból, ismerettségi körből kerüljön ki valaki, aki családba fogadja, vagy örökbe, vagy gyámjaként kirendel.

Tudod ezek a mostohaanya sztereotípiák nekem nem igazán szimpatikusak, ezért különösen örültem karácsony első napján egy filmnek, amikor pont egy jószívű, befogadó, elfogadó új édesanyja lett egy kislánynak, akit a nagybátyja nevelt, mert szülei balesetben meghaltak.

Úgy gondolom, hogy ez a történet a napjainkban másként végződne, remélem... Sajnos sok olyan vérszerinti szülővel találkozom a munkám során, akik nem kellőképpen vállalják a felelős gyermeknevelést. Az írásod stílusa tettszik, de szerintem is egy ilyen történet hosszabb novellát érdemel. Még egy megjegyzés, az író elmondása szerint ő örökbe akarta fogadni a kislányt, akkor, ha ő ott jelzi a gyermek veszélyeztetettségét, meg kell indítani egy eljárást.

2010. dec. 27. 09:37

szép történet..

kicsit a kis gyufa árus lány történetére hajaz,az is nagyon szívszorító..a 9 éves lányomék ezt játszották el a karácsonyi műsorban...a lányom volt a főszereplő,szívszaggató volt...

3. Arianne113 (válaszként erre: 2. - Cbe6ba1fa9)
2010. dec. 26. 21:55
Általában elkap az ihlet és akkor írok ha érdemesnek látom:) Köszönöm a hozzászólást megfogadom:):)
2010. dec. 26. 21:42
Kicsit hosszabb is lehetett volna. A történet azért 'érdekes', mert sajnos elég sok helyen előfordulnak ilyen esetek. De az írásod nem volt rossz (sőt!), csak legközelebb hosszabbra próbáld. :)
2010. dec. 26. 21:08
Talán maga a cím is elárul sokat. Ez a történet egy kislányról szól, akit édesapja halála után nem szeretett senki. Egyedül maradt. Egy bánatos szív, mely az évek alatt teljesen összetört. Egy élet, mely az emberek kapzsisága (anyja) miatt veszett el. Ez a történet kitalált. Az én kis meséim egyike. Néha, ha rám jön az ihlet, komplett történeteket írok. Kiskoromban kaptam ezért egy díjat is. Szoktam írni verseket is, talán majd egyszer egy kisebb csokorba gyűjtöm és megosztom veletek.

Ugrás a teljes írásra: Szegény sorból

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook