Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szegedi Kaáli-s lombikosokat keresek fórum

Szegedi Kaáli-s lombikosokat keresek (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
20424. tutu79 (válaszként erre: 20423. - Kathrinne)
2022. ápr. 29. 09:00

Szia, Hát látod ez az! Véleményem szerint a helyes orvosi hozzá állás az lett volna, ha ismét vesz mintát, hogy sikerült-e kiírtani a bacit/vírust és utána három hónapra rá negatív lelettel kezdi el a lombikot. Ugye a spermák 90 nap alatt termelődnek. Már a legújabb kutatások azt mutatják, hogy pl egy e.coli (amire ugye minden szervezetnek szüksége van a tápanyagok lebontására) ha elszaporodik a hereszöveteibe vagy a prosztatába beeszi magát, akkor az évek, évtizedek alatt a folyamatos gyulladások miatt képes prosztatarákot okozni. Vagy ott van pl a HPV esete és a méhnyakrák, de mondhatnám a helicobakter pylori-t is amely meg gyomorrákot képes okozni és epigenetikailag nagyon hasonló a spermához, ezért pl jobb helyeken már ezt is nézik kilégzéses teszttel.

Arról még én nem olvastam kutatásokat hogy ezek a bacik mennyire befolyásolják a termékenységet, de feltételezem nem jó irányba.

Szóval én a ti helyetekben elmennék a labmagister-be és nézetnék egy komolyabb csomagot, SPG+ROS+DNS+AR+HBA, gyulladásos csomag, sarjadzó gomba, baktérium rezisztenciával, STD4-es panel. Ennek eredményével meg felkeresnék egy jobb andrológus/urológust. Szegeden nem tudok ilyet sajnos, pesten Albert István andrológust mondják jobbnak. Szegeden itt mi Királynál voltunk, meg Hajdu Erzsébet, hagyjuk is mindkettőt. Mivel egyiknek sem szakterülete a lombik ezért hozzá se tudnak konyítani.

Az élveszületési garancia programot az UNICA-nál nézted?

Sok sikert nektek :)

20423. Kathrinne (válaszként erre: 20422. - Tutu79)
2022. ápr. 29. 07:41

Szia!Nem nézték meg utána hogy ért e valami a Klion :D Csak nekivágtunk a lombiknak és ennyi volt.Trichomonas,Chlamydia van nézve és ennyi tehát 2 STD-t néznek.Lehet ez is baj volt hogy nem ellenőrizték a Klion után hogy mi a helyzet.Már nem emlékszem mit találtak,valami gyulladás volt de hogy pontosan mi azt már nem tudom.

Méhtükrözést kihagyom :D Olvastam én is erről a másik módszerről aminél nem kell ez a műtéti eljárás viszont nem olcsó az biztos.Mi inkább külföldre spórolunk.

20422. tutu79 (válaszként erre: 20421. - Kathrinne)
2022. ápr. 28. 20:18

A "természetes" megtermékenyítést konvencionálisnak hívják :)

Miután volt gyulladása párodnak utána megvizsgálták hogy eltűnt a baci/vírus? Általában nem szokott lenni kontroll csak nyomnak rá egy antibiotikumot és bíznak a szerencsében hogy kiirtottak mindent. Fülöp Vilmos dr, akit én nagyra becsülök, szerintem ő még az a típus aki tényleg meg akarja találni a probléma okát, pl addig nem megy tovább míg nem talál egy negatív baci/vírus leletet. Mit találtak amúgy? Az e.coli-ra megoldás a D-Mannoz, pl azt a DM-ben is lehet kapni, kb 2700 Ft.

Valamint szegeden nem divat nézni mind a 4 STD-t csak sajnos 2-őt mert hogy ennyit tesz kötelezővé a protokoll, de valójában nézhetnének akár 4-et is. Nálatok mind a 4-et megnézték?

Egyébként ezeket is érdemes megnézeti, a Lab Magisterben szintén van STD panel, olcsóbb mint Szegeden bárhol.

Q10 a mi korunkban már napi 400 mg kell, az alatt nem érdemes szedni mert nem lesz hatása. Valamint ajánlott még a D vitamin, Cink, Szelén, Resveratrol, Omega 3, B vitamin komplex (ami folátot tartalmaz nem folsavat). De persze nem mindegy mikor, mert a szelént pl nem szabad együtt szedni a cinkkel, egyiket reggel a másikat este, stb.. vannak ilyen finomságok.

Én voltam méh tükrözésen tavaly, azt hittem azért nem sikerül teherbe esnem, már akkor sem lehetett államiba menni, szóval Róbert Károlyban voltam 500 ropiért :( És hát találtak egy ici pici eltérést, a petevezetékem rá volt tapadva a beleimre, összenőtt, de azt mondták ettől nyugodtan teherbe eshettem volna. Hát valószínű igazuk volt, minden a sejteken múlik.

Egyébként pesten azt mondják van egy két doki aki meg tudja állapítani specko UH-val hogy lát e valami különbséget. Meg állítólag medence CT/MRI vel is ki lehet mutatni elég sok mindent. Nem próbáltam csak ezt olvasom, talán jobb mintha az ember keresztül megy egy műtéten, még ha kicsik is a vágások ezek komoly műtétek. Annyira hogy nekem pl elvágtak egy ideget és azóta a combomon egy tenyérnyi hely érzéketlen.

Sok sikert nektek, szerintem vitamint szedjetek, azzal kárt nem tehettek. ;)

20421. Kathrinne (válaszként erre: 20420. - Tutu79)
2022. ápr. 28. 16:58

Szia!nekünk nem volt icsi hanem a hagyományos tehát hogy a "természetre"bízták.Volt páromnak gyulladás mert a vizelet vizsgálat kimutatta de kapott rá Kliont.Köszi a linkeket,megnézegetem.

Szedek vitaminokat persze.Párom nem mindig mert nem szereti dehát nem szeretni kell hanem használni :D

Q10-et vettem nemrég meg ALA is hasznos lehet de azt majd beszerzem.

Sportolok rendszeresen vagyis fogok miután kontrollon voltam a vetélés miatt.Kíváncsi leszek mennyi időt kell várni mire újra stimulációra mehetek.Mielőbb szeretnénk újra megpróbálni hátha....

Majd mondani fogom az icsi-t de olvastam róla hogy nem sok különbség van sikerrátában mint az alap ivf-nél.Fene tudja de mindent meg kell próbálni.Parázok hogy elküldenek majd méhtükrözésre.Mit ne mondjak rohadtul nem vágyom rá és feleslegesnek is tartom.Külföldön nem is szoktak ilyet kérni vagy nagyon ritkán.

20420. tutu79 (válaszként erre: 20419. - Kathrinne)
2022. ápr. 28. 15:51

Szia, ahogyan én olvastam a nőknél 40 év felett rohamosan romlik a petesejt minősége, illetve ez a minőség gyengülés már 35 éves korban elkezdődik, de 40 év felett gyorsul fel igazán. (Én 42 vagyok most, a lombikokat 39 évesen kezdtük, csak volt itt minden a covid miatt, intézet bezárástól kezdve minden, de lehet te is tapasztaltad).

Azt is olvastam, hogy ami a nőknél 40 év az a férfiaknál 48, tehát nem igaz hogy a férfiak örökké termékenyek, 48 felett sajnos már csökken a termékenység. Andrológusnál mi is jártunk, több helyen.

Egy sima SPG nem mutatja meg pl a DNS töredezettséget.

A végén mi a lab magister nél nézettünk DNS fragmentációt 40% felett már nem is ICSI-t ajánlanak, hanem inkább herebiopsziát. A mi esetünkben amikor nézték, akkor 36% a DNS fragmentáció, és 4% a normál morfológia. Nekem az e véleményem hogy a normál morfológia összefügg a fragmentáltsággal, vagyis ha javul a morfológia akkor javulni fog a fragmentáltság is. A lab magisternél mi nézettünk gyulladás csomagot is, mert habár páromnak soha nem mutattak ki semmilyen baktériumot vagy vírust sem a vizeletében sem a spermájában, van egy jóindulatú prosztata megnagyobbodása, ami okoz neki panaszokat. És a lab magister gyulladás csomagjából kiderült hogy bizony magas az IL6 és IL8 citokin a szervezetében, ami mélyszöveti here gyulladásra utal.

De egyébként itt olvashatsz infót ezekről, szerintem a lab magister elég korrekt cég.


[link]


[link]


Amikor voltak ezek a stimulációk nálatok nem ICSI-t alkalmaztak? Szegeden én ugy tudom van ICSI, kb csak ez van meg a konvencionális megtermékenyítés. A DNS fragmentáltságot viszont a fertile chip sem tudja megoldani.


Én nagyon vitamin párti vagyok, szedek valamit?

Nekünk az értékeinket úgy gondolom a vitaminok javították fel.

20419. Kathrinne (válaszként erre: 20418. - Tutu79)
2022. ápr. 28. 13:45
Szia!Nem vagytok öregek egyáltalán :D Én 35 vagyok,párom 49.Lehet hogy az ő kora is egy gond viszont az andrológus azt mondta hogy abszolút alkalmas a lombik programra a hímivarsejtjei viszont nem alapos a spermiogram hanem csak általános és lehet ez is egy gond vagy nálam is a petesejtekkel valami gikszer.3.beültetésem vetéléssel végződött a 6.hétben,szívhang se lett.Valami gond van az biztos viszont ha icsi lombik lenne akkor lehet sikerülhetne is akár vagy a Fertile Chip segítségével mert én nem hinném hogy olyan nagy gond van ha sikerült végülis teherbeesnem csak ez hogy nem maradt meg...NEAK-on olvastam hogy lehet icsi lombik állami intézetben ha több sikertelen beültetés van,nos ez ránk igaz és a hatching is kérhető ha 35 feletti a nő és ez rám igaz de megint zsákbamacska lesz a dolog.Hátha a következő szerencsésen alakul.Ha nem akkor külföld marad és a donációt mi sem szeretnénk legalábbis a donor sperma szóba sem jöhet,donor petesejt talán de nekem nem hiszem hogy kelleni fog.
20418. tutu79 (válaszként erre: 20417. - Kathrinne)
2022. ápr. 28. 08:52

Szia, igen külföldön más a hozzá állás, és a siker ráta is az biztos. Részben a vizsgálatok miatt részben pedig a petesejt/spermium/embrió donáció miatt.

Én azt gondolom egyrészt a meddőség/terméketlenség egy kibillent állapot, az ember alapvetően arra született hogy képes legyen reprodukálni önmagát. A legjobb az lenne ha ezt a kibillent állapotot sikerülne valahogyan visszaállítani és létrejönne a természetes fogantatás.

Magyarországon ezt úgy kezelik, hogy ha bemész kb bármelyik lombik centrumba, akkor a jobb orvosok ajánlanak egy két plusz vizsgálatot, egyébként meg lenyomják a szokásos IVF protokollt attól függően melyik orvos milyen gyógyszerben hisz. Nem próbálják megkeresni a gyökér okot, tehát kvázi "kibillent állapotban" stimulálnak, szóval ezért is sokszor nincs pozitív eredmény.

Külföldön annyival másabb a helyzet hogy van embrió bevizsgálás, petesejt/sperma/embrió donáció illetve mindenféle ERA/ALICE teszt horror árakért. Tehát ott sem azt ajánlják hogy hogyan tudnád az értékeidet javítani, hanem mindenféle vizsgálatokat, persze értem én hogy ez egy hatalmas biznisz, csak az emberi oldalát hiányolom. Pont most írta le az egyik sorstársunk a petesejt donoros fórumban a véleményét amivel én totál egyet is értek (ha esetleg még nem vagy tagja javaslom csatlakozz, mert ott csomó infó van a külföldi klinikákról). Hogy akár 1 személyes vagy 0 személyes konzultáció után a külföldi klinikák simán lenyomnak egy petesejt donoros stimulációt, és ha nem vagy elég penge ezekben az IVF eljárásokban, gyógyszerekben, hormon értékekben, vérvételi eredményekben simán kudarc is lehet a vége.

Hát nekünk már van egy közös gyerekünk, aki spontán fogant 35 évesen. Neki szerettünk volna kis tesót. 39 évesen kerültem ebbe a verklibe, semmi bajunk nincs csak "öregek" vagyunk. Volt 3 IVF-em meg egy FET em itt Szegeden de sajnos egyik sem sikerült. Már készültem a 4. IVF-re amikor is teszteltem egy pozitívat, nagyon örültünk neki hogy spontán ismét megfogant. A 7. héten még volt szívhang, vidáman lubickolt, sajnos a 8. héten már viszont nem :( Úgyhogy spontán vetélés lett a vége április elsején, most várom hogy leteljen a 6 hét hogy újra próbálkozhassunk. Folyamatosan mértük az értékeinket, ami változott esetünkben az az hogy párom 4% morfológiáját sikerült abban a ciklusban 25%-ra felemelni amikor terhes lettem februárban. Azért tudjuk ilyen pontosan mivel készültünk már a kövi IVF re és volt SPG-n, miután együtt voltunk rá pár napra.

Szóval a mi esetünkben a sejtjeinkkel van probléma, ami lehet mind a kettő nem csak a petesejt hanem a sperma is. Ha embrió donációval próbálkoznánk valahol azt gondolom, hogy 100% hogy sikerülne, viszont donációt én nem szeretnék.

20417. Kathrinne (válaszként erre: 20416. - Tutu79)
2022. ápr. 27. 11:14

Szia!Nagyon kedves vagy hogy próbálsz segíteni információkkal de nekünk ez a Pestre utazgatás sajnos nem opció a munkánk miatt merthát 3-4 naponta kell az UH mikor stimuláció van.

Még egyet megpróbálunk itt a szegediben de ha ez sem sikerül akkor külföld lesz belőle nagyon valószínű mert ott minden valamit érő vizsgálatot ami az embriót érinti megcsinálják és nem tippre megy nagyrészt a dolog.Nyilván nem biztos úgy sem a siker de még mindig nagyobb az esélye mint itt,kb.10%-kal több az esély a sikerre ami azért nagyon mérvadó.Garancia is van ott kinn a sikerre tehát visszaadják akár a kezelés teljes árát sikertelenség esetén ami azért megnyugtató.Nektek sikerült a baba spontán vagy lombikkal?

20416. tutu79 (válaszként erre: 20415. - Kathrinne)
2022. ápr. 26. 08:51

A Róbert Károlynak anno én egy emailt írtam, amiben kértem egy konzultációra időpontot a lombikos orvoshoz (a konzultációt később lemondtam mert nem tudtam elmenni) és az emailben részleteztem a kórtörténetünket, és érdeklődtem milyen spermaválogatási módszereket alkalmaznak, valamint esetünkben mi lehetne a megoldás.

Erre volt az a válasz hogy adtak időpontot a lombikos orvoshoz, és továbbították a levelemet a biológushoz, aki felhívott telefonon és elmagyarázta hogy ők mit alkalmaznak. És mivel volt lehetőségem beszélni vele így rákérdeztem a mikro chipre is.

Szóval azt akarom kihozni a történetből, hogy lehet ha direktbe kérdezed, hogy beszélj a biológussal nem kapcsolják, viszont ha általános tájékoztatást kérsz akár emailben, akkor megtudhatsz információkat ;)

Hát nekem is ez a tapasztalatom Szegeddel, vidéki klinika, vidéki gondolkodással, vidéki hozzáállással.

Pesten voltam pár helyen konzultáción (Róbert Károly, BMC, Budapesti Kaáli) persze attól is függ milyen orvoshoz kerülsz de az volt a tapasztalatom hogy teljesen más a hozzáállás.

Esetleg Pest neked nem opció? Egyébként első konzultációra bárhova bejelentkezhetsz és bármikor, mert hogy az még nem jelenti a kezelés megkezdését. Az oep felé akkor jelenti az IVF megkezdését, ha megtörtént az első UH vagy vérvétel. A pesti Kaáli intézetben az első konzultáció ugyanugy telefonos mint Szegeden, Károly Róbertban és a BMC ben ragaszkodnak a személyes megjelenéshez. De elképzelhető hogy vannak még intézetek mint pl a Győri Kaáli, tudom nagyon messze van, de szakmailag azt tartják még az egyik legjobbnak, ahol szintén van első telefonos konzi...

20415. Kathrinne (válaszként erre: 20414. - Tutu79)
2022. ápr. 25. 13:38
Köszönöm a választ!Közben beszéltem a Tritonlife Róbert Károly Magánkórházzal és mondták hogy csak az ottani pácienseknek van erre lehetőség ha az andrológus és embriológus úgy látja illetve a kezelőorvos viszont ugyanezt mondta mint te hogy kérdezzem meg az orvosom illetve a biológust.90 000 Ft még mindig.Egy próbát megérne de nem hinném hogy itt Szegeden ezzel foglalkoznak.Itt nagyon ilyen alap vizsgálatok vannak ami nem mindenkinek jó.Megkérdezem persze de nem lesz belőle semmi szerintem.
20414. tutu79 (válaszként erre: 20413. - Kathrinne)
2022. ápr. 25. 13:21

Szia,

Legutoljára tavaly novemberben voltam az intézetben, akkor még nem használták Szegeden, és nem is tudott mondani az orvosom időpontot, hogy mikor fogják bevezetni, ha egyáltalán bevezetik.

A biológussal tudsz egyeztetni hogy hajlandó-e használni, mert ugye ez nekik plusz munka és plusz költség.


Egyébként itt találsz róla videót:


[link]


A videóban szereplő hölggyel, aki magyarország egyik, hanem a legjobb, meddőségi biológusa sikerült egyszer beszélnem. Rendkívül kedves volt és elmagyarázta hogy sajnos nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.

Egyébként a hölgyet te is meg tudod keresni telefon ha szeretnél tőle szakmai tanácsot kérni. A Róbert Károlynak kell emailt írni az elérhetőségeidet megadni és visszahív, teljesen ingyen.

Persze az is lehet hogy a ti esetetekben megoldás volna, ezért lenne érdemes egy biológussal konzultálnod.

A Róbert Károlyban, amikor még nem állami volt, akkor használták bizonyos pácienseknél. Ha jól emlékszem 90 e Ft volt kb anno.

20413. Kathrinne
2022. ápr. 25. 12:30
Sziasztok!Új vagyok itt még.Én is a szegedi Kaáliba járok eddig sikertelenül sajnos.Viszont nemrég olvastam egy Fertile Chip nevezetű dologról ami segít kiválasztani a megfelelő paraméterű spermiumokat és állítólag roppant hatékony.Azt is olvastam hogy meglehet rendelni.Ti tudtok erről valamit?
20412. tutu79 (válaszként erre: 20411. - Cboda643)
2022. ápr. 19. 21:05

Szia,

A telefonos konzitok ezek szerint már meg volt? Ott nem tájékoztatott az orvos? Elvileg kellene neki... Szegeden eddig 3 IVF em volt, más intézetekben, (BMC, pesti kaáli) már az eslő konzin ezt megmondják kb melyik hónap...

Most a Hiv hepatitis vérvétel lesz? Kértek egyéb vizsgálatot?

20411. cboda643
2022. ápr. 19. 20:27
Sziasztok!Tudtok segíteni,hogy a szegedi Kàliba holnap lesz a legelső vêrvêtelünk..ezutân hogy zajlik tovâbb a menete ennek?
20410. kaktusz1 (válaszként erre: 20405. - Tutu79)
2022. márc. 16. 07:00

,, Részemről ez a beszélgetés itt le is zárul, mert nem túl kevés időm van ahhoz hogy olyanokkal foglalkozzak, akik nem a megoldásra fókuszálnak, hanem kéretlen tanácsokat osztogatnak."

Nos ebben a helyzetben ilyen hozzászólást megengedni magadnak nem kicsit únintelligens.

Sem kéretlen tanácsot nem osztottam (max magadról írsz) s egyértelműen a megoldásra törekszem, törekszünk itt mindannyian csak azért mert nem tudod elfogadni, hogy van aki máshogy vélekedik mint te.

Én pedig itt zártam le az egyoldalú beszélgetést.

Kívánok mindenkinek jó egészséget.

U. I. : nem a kényelem szempontjából választottam a szegedi kaálit... Órákat kell utaznom ide.

20409. Coffeegold (válaszként erre: 20406. - Tutu79)
2022. márc. 15. 22:00

Koszi a linkeket es tanacsokat amit egyenlore talaltam azt atolvastam de ennyire melyen nem tudtam elmerulni benne de a linkek es a tanacsok/ tapasztalatok jol jonnek


Koszi mindenkinek :)

20408. boniko (válaszként erre: 20404. - Kaktusz1)
2022. márc. 15. 21:12
Kedves Kaktusz! Tényleg nem a szegedi Káli lehuzasarol szól a történet, szerintem is félreérteted. Sajnos nekem is túl sok tapasztalatom van már, 5 lombik a szegediben, három Pesten, de itt összesen 3 intézményt néztünk meg ( volt, ahol az első konzi és a vizsgálatok után 160 rugot hagytunk és soha többé nem mentünk vissza, hiába Pest). Nekünk végül a csehek lettek a megoldás, pedig hidd el, hogy sokkal kényelmesebb volt itthon beülni az autóba, és 10 perc múlva kiszállni a szegedi Kaáli parkolójában és nem órákat utazni kétnaponta Pestre vagy éppen a csehekhez. Remélem neked nem is lesznek rossz tapasztalataidat, mert elsőre összejön, így ha szerencséd lesz meguszhatod azt is, hogy összehasonlítási alapod legyen az intézetek között.
20407. Eli77 (válaszként erre: 20404. - Kaktusz1)
2022. márc. 15. 20:49
Teljesen egyet kell értenem Tutu-val! Pontosan úgy működik minden ahogyan írja. Sok év, sok tapasztalat van mögöttem is.
20406. tutu79 (válaszként erre: 20402. - Coffeegold)
2022. márc. 15. 20:41

A férfi eredetű meddőségről az alábbi tanulmányt ajánlom neked:

[link]

Pásztor Normbert írta, ő andrológus is.


Ha komolyabb sperma vizsgálatot szeretnétek, akkor a Lab Magiszter honlapját érdemes áttanulmányozni.

A nevesebb andrológusok is csak leveszik a mintát és a labmagister-be küldik elemzésre.

Érdemes DNS fragmentációs vizsgálatot végezni valamint gyulladásos markereket nézetni. Sok esetben a gyenge sperma prosztata gyulladás, vagy hereszöveti gyulladás következménye.

De itt mindent megtalálsz.

Remélem hasznos infók lesznek ;)


[link]

20405. tutu79 (válaszként erre: 20404. - Kaktusz1)
2022. márc. 15. 20:33

Kaktusz nem azért húzom le mert nem PEST, valamit nagyon félreértettél. Mint említettem 3 lombikom volt és 1 FET em ez mind itt a szegedi Kaáliban nem máshol!!! Tapasztalatból beszélek. Elég sok mindennek utána olvastam, infót gyűjtöttem, olvastam nem egy külföldi tanulmányt, kísérleteket, stb...

Voltam konzultáción 3 másik intézetben és meghallgattam ott is az orvosokat milyen kezelést ajánlanak, az utóbbi 3 évben rengeteg orvosnál jártam.


De mindegy is, az én történetem szempontjából nagyon remélem hogy a szegedi Kaáli már csak a múlt és nem a jövő.


Részemről ez a beszélgetés itt le is zárul, mert nem túl kevés időm van ahhoz hogy olyanokkal foglalkozzak, akik nem a megoldásra fókuszálnak, hanem kéretlen tanácsokat osztogatnak.

20404. kaktusz1 (válaszként erre: 20388. - Tutu79)
2022. márc. 15. 19:08

Én is tiszteletben tartom a véleményed.

Mindenesetre kár lehúzni a szegedi intézményt.Bizonyosan sokan vannak feléjük is bizalommal . Csak azért mert nem Pest... Róluk meg annyit, hogy az egyik legnevesebb orvosuk kommunikációja volt kritikán aluli. (B. A.)

Azért ha nincs bizalom az orvosod felé kár belevágni.

20403. kaktusz1 (válaszként erre: 20371. - Coffeegold)
2022. márc. 15. 17:09
Szerintem menj oda holnap, 7:30 ra. Ez a protokoll ha valakinek hétvégén jön meg és nem tud telefonálni. Nem fognak elküldeni
20402. Coffeegold (válaszként erre: 20401. - Tutu79)
2022. márc. 15. 16:55

Köszönöm aranyos vagy

Sajnos nagy valószínűséggel nala van problema

Es mondtam is a dokinak mikor kerdezte hogy ilyen fiatalon megis mit akarunk ott a telefonos konzultacion... eleg kellemetlen volt hogy magyarazkodni kellett ezert is kerdeztem hogy kinek mi a tapasztalata vele


Mindenesetre azota utana olvastunk es mostmar 2 honapja maca port es ilyes fajta vitaminokat eszik ezerrel

Hatha javul valami ezaltal

De tervben van hogy ha tojnak majd a problema megoldasara akkor megprobalunk elindulni valami masik uton parhuzamosan hogy csak őt kivizsgalni ha nekem sincs tenyleg semmi bajom ami megakadalyozhatja a sikert :)

20401. tutu79 (válaszként erre: 20400. - Coffeegold)
2022. márc. 15. 16:31

Szia, hát akkor lehet inkább a párodat kellene jobban kivizsgálni.

A férfi meddőségre a terápia a Kaáliban az hogy adnak egy kártyát, amint találsz egy kódot, ami alapján 5% kedvezményt kapsz a Profertil nevű kapszulára. És az orvos is ez alapján kapja jutalékot, szóval no comment... Ennyi.

Megnézheted ezt a kapszulát a neten is. Mi is megvettük, havi kb 17 e ft az adagja, egészségpénztárra elszámolható. Nekünk javította az értékeket, de nem olyan veszettül. Szóval én áttértem arra hogy vettem egy kapszulázó gépet, és az összetevőket bekapszuláztam.

Amit tudok nektek, párodnak javasolni hogy szedjen Q10-et, akár 400 mg naponta, illetve azokat az összetevőket amit a profertilben talál, valamint Maca port.

Lehet csak egy icipici segítségre lesz szükségetek és utána megoldódik magától is a dolog.

Sok sikert nektek az úton :)

20400. Coffeegold (válaszként erre: 20399. - Boniko)
2022. márc. 15. 14:30
En meg a masik veglet vagyok.. en 25 parom 39...
20399. boniko (válaszként erre: 20398. - Coffeegold)
2022. márc. 15. 14:01
Én 44 évesen kezdtem itt a szegedi Kaaliban, 5 alkalmat húzzunk le. Eleve nekem is a korommal volt gond, ez egyértelműen lecsapott nekünk, nem volt olyan alkalom, hogy ezt ne vágták volna a fejemhez, miközben az ember tisztába van azzal, hagy mikor született. Ha a harmincas éveiben jártam volna, nem kaptam volna ezt a lekezelő stílust. Sehol máshol nem éreztették ezt velünk, pedig egy pár helyen voltunk az országban is. De ha már őket választottad, akkor ezt félre kell tenned, végülis az a fontos, hogy sikerrel jarj :-)
20398. Coffeegold
2022. márc. 15. 11:57

Koszi a valaszokat

Telefonba nagyon pökhendi volt es mikor megtudta a koromat kotekedett meg lenezo volt ... nah de mindegy majd kiderul mi lesz

Egyenlore maradunk aztan csinaljuk amit mondanak


Koszi a plusz infokat

A sajat nodokim nyugdijba is ment ezert is mar nem tudok visszamenni hozza.

Alap vizsgalatokat csinalt

Egybol kuldott engem/minket ide es kesz.

20397. tutu79 (válaszként erre: 20396. - Tutu79)
2022. márc. 15. 10:33

Ja és még egy, ha van kedved nézd végig Pataki Zita utolsó lombik vlogját, a youtubeon megtalálod a videókat.

Ez nem egy happy end story lesz, de azért érdemes végig nézni hogy tisztában legyél a kezelésekről, a műtétekről, az irány elvekről. Én időnként megkönnyeztem a történetet, szóval ne a kezelés alatt nézd végig.

Van interju pl dr Fülöp Vilmossal akit az egyik legjobb meddősségi specialistának tartanak. Nála igazán alapos a kivizsgálás, persze hozzá teszem, elég sok embernél ért el eredményt.

Neki is van fb csoportja, mint ahogy a szegedi kaálinak is.

20396. tutu79 (válaszként erre: 20392. - Coffeegold)
2022. márc. 15. 10:27

"A saját nőgyógyászom mindent rendben talált" Az pontosan mit jelent? Mit nézett?

A minimum lenne, 3 és 21 napi hormonpanel, TSH, trombofília, IR, petevezető átjárhatóság, UH, párodnak SPG. Ezeket mind nézte?


Ha van lehetőséged én lehet inkább Pest felé orientálódnék, mert itt szegeden igen hosszú a várólista és szakmailag nem olyan erősek.


Néhány gondolat az intézetről:

Nem hisznek a férfi meddőségben mint ahogy az immunológiai meddőségben sem.

A kiegészített vizsgálatokat még a 2 sikertelen IVF után sem kezdik meg holott az irány elvek között szerepel.

A nagyon nagy beteg szám miatt nincs idő a minőségi kezelésre.


Itt találod az emmi irány elveit. Én voltam olyan perverz és végig olvastam kijegyzeteltem:


[link]


Ha gondolod leírom neked ide hogy mik azok a vérvizsgálatok, amiket érdemes még az első konzi előtt megnézetni. Ha elmész a körzeti nőgyógyászhoz, akkor ezeket ki kellene hogy írja tb-re. Bár én most pont úgy jártam, hogy mivel már nem akartam több vérvételért fizetni ezért kértem a körzeti nőgyógyászt hogy írja ki a trombofília panelt, 01.18-án levették a vért és még mindig nincs eredmény. Közölték hogy sokan várnak az eredményre és várjak tovább türelemmel.... 2 hónap után sincs eredmény, 20 éve van bejelentett munkahelyem és fizetem a nem kevés tb-t... hát ennyit erről.


Egyébként amit most levettek nektek első vér HIV, hepatitisz, ha jól sejtem az volt, akkor annak 1 év a lejárata. Viszont vannak olyan vizsgálatok, aminek csak fél év, és a hormon panelnak meg 3 hónap.

20395. tutu79 (válaszként erre: 20393. - Coffeegold)
2022. márc. 15. 10:14

Hiszek a szavak teremtő erejében ezért rosszat túl sokat nem szeretnék róla mondani, mert nem akarom a hozzá állásodat negatívan befolyásolni, vagyis hogy előítéleted legyen vele szembe.

Én örültem hogy nem ő az orvosom....

DE tényleg sok siker story van vele kapcsolatban is.

Egyszer pl taxival mentem a Kaáliba, mert nem akartam buszozni autót meg nem vezetek, és a taxis kérdezte, hogy itt dolgozok vagy páciens vagyok? Mert hogy neki az iker unokái most születtek meg és Dalma volt az orvosuk.

Meg pl a kollégám esetében is, miután elment Virág átvette őket Dalma, és a kollégám feleségével nagyon rendes volt, vissza hívta telefonon, mikor kiderült hogy baj van... Szóval vannak jó pillanatai.

Meg amikor jártam a stimukra sok lánnyal ismerkedtem meg, akik nagyon meg voltak vele elégedve, szóval majd látod, hogy milyen köztetek a nexus.

Nekem a punkciót mindig ő csinálta, mert hogy az én orvosom, csak beültet meg a stimulációt csinálja végig.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook