Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szegeden tudtok ajánlani jó gyereksebészt? Egyáltalán fityma gondokra az kell? fórum

Szegeden tudtok ajánlani jó gyereksebészt? Egyáltalán fityma gondokra az kell? (tudásbázis kérdés)


26. youlcsi (válaszként erre: 25. - Wecuska)
2013. dec. 17. 22:12
igen. mondjuk utána meg jó vacak lemosni róla... 1 kenést vagy 3 napig mostunk, hogy végre ne úgy nézzen ki a kukac, mintha "túrós" lenne :o :D
2013. dec. 17. 17:36
a neogranormont akkor kented amikor hátrahúztad ugye?
2013. dec. 17. 17:30
ja,amúgy mi nem húzgáltuk napjában többször, csak föürdéskor. most úgy látom, kicsit mintha visszatapadt volna, de éppen csak a makk szélén, szóval annyira, hogy teljesen hátra lehet húzni, de mögé nem. szerintem ez így most oké nekünk :D
2013. dec. 17. 17:28

nálunk 3 napig tartott. meleg kamillás vízbe ültettem a szobában és úgy tévéztünk, játszottunk. 3 napig alig pisilt, szinte már csak akkor, amikor nem tudta már tartani. akkor is megesett, h cseppenként, sírva, szaladva körben a lakásban, h fáj. megesett, h esti fürdéskor pisilt és legközelebb csak a bölcsiben délelőtt.

a doki semmit nem javasolt a kezelésére, csak a tiszta meleg vizet max szapannal, fürdetővel. és még neogranormont javasolt rá. 4 nap után már simán pisilt a gyerek, de kb 2 hétig még küzdeni kellett, hogy hagyja hátrahúzni a bőrt. néha még most is mondja, h fáj (szeptemberben v mikor voltunk), de látom, hogy mosolyog közben, és ha ilyenkor rábízom, h mossa meg, akkor már nem is fáj, simán csinálja.

2013. dec. 17. 17:23
Sziasztok.tegnap voltunk sebésznél és elválasztotta a lenőtt bőrt.Meddig fog fájni a gyerkőcnek,és hányszor húzzuk fel neki egy nap a bőrét a fütyijén?Ha nem tudom teljesen felhúzni akkor addig csináljam amíg nem megy hátra neki teljesen?Kamillás fürdőt csináljak neki,vagy inkább kenjem bepanten plusszal.Elég bénának érzem magam,de még nem voltunk ilyen helyzetben és minél kevesebb fájdalmat szeretnék okozni a fiamnak.
21. bowie
2013. dec. 2. 14:44
-g
20. bowie
2013. dec. 2. 14:44

nekünk a cutivate nevű kenőcs segített, igaz, mégg kicsi volt. Utána, ha azt láttam, hogy visszatapad, újra bekentem. Gondolom utána el kezdett termelődni az a faggyú.

ez is szteroidos, de gyorsan megoldotta a gondunkat.

2013. dec. 2. 14:38
Nekünk urológus végezte.
18. Wecuska (válaszként erre: 14. - E3e8ab07a5)
2013. dec. 2. 14:28
szerintem neki még nincs ilyen termelődése mert ez már a többedik alkalom,hogy visszatapad neki.
2013. dec. 2. 14:26
nekünk még tavaly is azt mondta a gyerekdoki,hogy majd rendbe jön de én szerintem már magától nem.inkább most legyen neki rendbe rakva mint nagyobb korában,mert gondolom akkor még rosszabb lesz neki.köszi az infókat.keresgélek a neten,kihez menjünk.
16. youlcsi (válaszként erre: 12. - Youlcsi)
2013. dec. 2. 14:26

hú, mennyi hiba és elütés! :o

bocs.


az, hogy a doki "elintézte" nem akt jelenti, hogy felrántotta... szépen célszerszámmal (kifejezetten erre való szondával) lefejtette a letapadt bőrt a makkról.

utána 2 napig volt gáz, egészen addig tartotta a pisit, hogy a végén már becsurrant. cseppenként eresztett ki szegénykém :( ő meg csak sírt, hogy fáj, fáj.

aztán olyan 3-4 nap rájött, hogy csak az eleje fáj, nyugodtan kieresztheti... 5 nap múlva kutya baja sem volt.


nem kenegettük semmivel, nem kezeltük semmivel. a doki egyetlen utasítása az volt, hogy ha nem akar/tud pisilni, ültessem meleg vízbe. na, ezt tettem 2 napig, csak megspékeltem némi kamillával is.

15. d0759ec0b9 (válaszként erre: 14. - E3e8ab07a5)
2013. dec. 2. 14:24
ezt mondta az urológus is! :)
2013. dec. 2. 14:23
Nem tudom azt hallottad e, hogy amíg az a bizonyos makkfattyú nem kezd el termelődni, addig sokszor lehet az, hogy visszatapad a bőr. Nem tudom kisfiadnál van e már ilyen, állítólag ez gátolja meg később a visszatapadást. Remélem nem írok nagy hülyeséget, nekem ezt mondták, de tény nem doki, csak hasonló cipőben járó anyuka-baratnő.
13. youlcsi (válaszként erre: 7. - Wecuska)
2013. dec. 2. 14:22
a pimafucort is ugyanúgy steroid, mint a ftorocort... és ebben az esetben a sztero mellékhatását kellene kihasználni, szóval elvileg jó az is.
12. youlcsi (válaszként erre: 1. - Wecuska)
2013. dec. 2. 14:21
Igaz, a kisfiam csak 3éves, és a gyerekorvosunk a kizárólag magánrendelésen megtalálható 8amúgy másik városban dolgozó, elérhető) gyereksebészt ajánlotta, és szimplán behoztam a kórházba az urológia szakrendelésre (nem beutalóköteles), ahol kb fél perc alatt a doki elintézte a dolgot...
11. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 6. - Wecuska)
2013. dec. 2. 14:20
2-3 hét használatnál többet nem tanácsos egyhuzamban. Minden este kentünk, volt, hogy pelenkázásnál is sikerült bekennem neki, de ez általában kétemberes feladat volt :)! Kb. 2 hét után a nagyrész bőr feljött.
10. d0759ec0b9 (válaszként erre: 9. - D0759ec0b9)
2013. dec. 2. 14:20
* urológus
2013. dec. 2. 14:19

Homeos bogyó is van rá, Calcium Fluoricum 9Ch, heti 1x5 golyó. Plusz a krém.


Azért kérdeztem hogy mennyi idős, mert 6 éves korig azt mondta az urulógusunk, hogy nem kell vele foglalkozni. De ha 8 éves, akkor igen...

2013. dec. 2. 14:19

Ez a kenőcs szteroidot tartalmaz, de annyira kevés kell/kellett, hogy nem hinném, hogy emiatt bármi baja lenne.

Most kezdtük el használni újra, mert januárban tölti a 3-at és addigra szereném, ha a pici tapadás is megszünne, házidoki ne rántsa fel neki.


Te kisfiad már 8 éves, lehet érdemes lenne megmutatni egy sebésznek is. Mert ha már szűkület is van, akkor az csak sebészeti úton oldható meg, vagy valami ilyesmit mondott nekünk anno a doki, aki a nagyobbét csinálta.

Viszont ezt a beavatkozást, ha kéred akár ambulánsan altatásban is elvégzik. Ennek előzménye egy belgyógyászati vizsgálat, viszont az altatás miatt nem arad rossz emléke, az én kisfiam még mindig emlegeti, pedig ő még csak két és féléves volt akkor és már több mint két éve volt. Hiába érzéstelenítették neki lidokain sprayel, fájt és vérzett is. Gondoljátok át jól, mert nehogy nagyon rossz emléke maradjon a kisfiadnak. Minden jót Nektek!

2013. dec. 2. 14:18
nagyon tartok én is a sebészettől.úgy sajnálom.Lehet,hogy ezzel a kenőccsel még egyszer kipróbálnánk hátha segít.mi pimafucort kaptunk.de semmit nem segített azon,hogy feljebb tudjuk húzni a bőrt.
2013. dec. 2. 14:17
már próbáltuk a kenőcsöt de mindig visszajutottunk oda,hogy nem akar rendbe jönni neki.de most olvasom,hogy mi nem is ilyen nevű krémet kaptunk...meddig kentétek vele?
2013. dec. 2. 14:13

Szia!

Van rá kenőcs is, én először ezzel próbálnám, az első fiúnknak felszedték a bőrt sebészeten, hosszú hetekig jártunk vissza, mikorra mi is mozgathattuk a bőrt, moshattuk stb..

A második fiúnknál egy ismerős ajánlotta a krémet, ezzel kenegettük és még most is mert van még egy pici letapadása és ez megoldotta a problémát.

Vényköteles a krém, de nekem a saját házidokim szó nélkül kiírta. Megértette. Diprosilac a krém neve.

2013. dec. 2. 14:12
8 éves.
2013. dec. 2. 14:08
Szia, mennyi idős a kisfiad?
2013. dec. 2. 14:06
el kell vinni a fiamat felrántani a fütyijét de a gyerekorvos azt mondta keressek valami magán dokit.Semmi segítséget nem adott,hogy kit hol,meg egyáltalán ezzel melyik ág foglalkozik.Gondolom a sebészet.
2013. dec. 2. 14:05
Szegeden tudtok ajánlani jó gyereksebészt?(egyáltalán fityma gondokra az kell)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook