Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szegeden melyik nyelviskolát ajánlanátok? fórum

Szegeden melyik nyelviskolát ajánlanátok? (beszélgetős fórum)


7. 9d7907a17a (válaszként erre: 6. - Anthico)
2013. ápr. 15. 19:51

Én anno kiszámolta, hogy a nyelvtanfolyam egy alkalma kerül ugyan annyiba mint a magántanár egy alkalma (ez nálam 2500Ft). A tanfolyam esetében ez bruttó három óra (ebben két szünet, elvileg 10-10 perc, gyakorlatilag inkább 15-15), tehát nettó 150 perc, 8 fővel számolták a csoportot. Ez nem éri el személyenként a 20 percet. Hetente három fix alkalom annyi időn keresztül ameddig menni akarsz. Ha ki kell hagyni az órát (bármi miatt) akkor azt csak egyénileg valakitől szerzett jegyzettel lehet pótolni, de ki kell fizetni.


A magántanárnál egyedül vagyok, bruttó 60 perc, nettó 55 perc. Ha kimarad bármi miatt azt nem kell fizetni és ott folytatom ahol én tartok. Úgy ütemezek egy hetet ahogy előző héten megbeszéljük, nem okoz problémát más napra vagy egy-két órával előbbre, későbbre tenni. Ja és sokkal kevesebb időt visz el összességében.


Ami nekem nehezen megy arra több időt szán, ami meg megy, azt átnézzük és megyünk tovább. Nem kell várnom senkire és nem kell sietnem senki miatt.


Nem akarlak rábeszélni semmire, de én a fentebbek miatt jutottam oda, hogy nem éri meg tanfolyamra menni. Persze más város, más árak, lehet hogy neked olcsóbbra jön ki.

6. Anthico (válaszként erre: 5. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 15. 16:13
Persze, én is jobb szeretnék magántanárhoz menni, de a legolcsóbb is 2000 Ft óránként. Úgy pedig olyan könnyen fognak repülni a tízezrek, hogy csak na :(
5. 9d7907a17a (válaszként erre: 2. - Anthico)
2013. ápr. 15. 10:49
Várostól függetlenül azt javasolnám, hogy egyénileg oktató nyelvtanárt válassz. Árban kb. ugyan ott vannak, rugalmasabb az időbeosztás, csak veled foglalkozik és speciális a Te hiányosságaidra tud összpontosítani.
4. Anthico (válaszként erre: 3. - ~Zsuzsi~)
2013. ápr. 14. 20:24

Köszi, rákerestem. Majd holnap érdeklődök a nyelviskolánál is, mert én nem teljesen kezdő lennék, és szeretnék minél kisebb létszámú csoportban tanulni, hogy minél gyorsabban és hatékonyabban haladjunk.

Annyit láttam, hogy a Katedránál vannak 2-3 fős és 4-5 fős csoportok is. Előbbi viszont drága :/

2013. ápr. 14. 17:37

Én a Profi Profil sulit ajánlom, oda járok, jó és elég intenzív. Egyéni órákat is lehet venni.


A kezdő csoportban van ahol 8-10-en is vannak, de van olyan csoport ahol csak 5-6 emberke. De ez függ attól mennyire keresett az adott nyelv (angolra, németre többen jelentkeznek érthető módon)

2013. ápr. 14. 16:43

A legfontosabb az lenne, hogy aktív nyelvtudást erősítsen. Ne csak nyelvtanra menjen rá, és legyenek kicsi számú csoportok (3-4-5 fő).

Ne úgy oktassanak, mint az iskolákban, hanem tényleg hasznosan, gyakorolva, javítva.

2013. ápr. 14. 16:41
Szegeden melyik nyelviskolát ajánlanátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook