Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeged ovi, bölcsi, suli, orvos, játszótér és egyebek fórum

Szeged ovi, bölcsi, suli, orvos, játszótér és egyebek (beszélgetős fórum)


23. szilvia04030 (válaszként erre: 22. - Mion)
2015. jún. 3. 15:15
Köszönjük :)
22. Mion
2015. jún. 2. 21:58
Gratulálok! :)
2015. jún. 2. 14:15
Felvették a Csonkába :))
2015. máj. 31. 23:14

Köszönöm :)

Arra én is kíváncsi leszek hova veszik fel. A kisfiamat egyből felvették, a kislányomat a 3.suliba amit megkérdeztem.

Remélem én is hogy szeretni fogjuk, kedvesek voltak nagyok mikor bent voltam :))

19. Hunny (válaszként erre: 17. - Szilvia04030)
2015. máj. 31. 22:31
A Vedres utcai bölcsi nagyon jó, imádni fogjátok!:)
18. Mion
2015. máj. 31. 11:31
Jól van, akkor alakul minden! :) Kíváncsi leszek, nagylányodat hova veszik át majd :)
2015. máj. 30. 22:25
A kisfiamat a Vedres utcai bölcsibe vették fel, a kislányomat az Alsóvárosi suliba. A nagylányomnak majd jövőhéten intézem
16. Apple pie (válaszként erre: 13. - Mion)
2015. máj. 28. 07:46
Én egy kicsit korábban végeztem, 1998-ban :-)
2015. máj. 27. 19:04

Megkérdeztem a munkatársaimat kinek hova jár a gyereke, szeretik-e stb. Az Arany Jánost dícsértik viszont nagy szigor van. A Rókusit Istenítik oda tartozunk körzetileg is szóval mindenképp megnézem :)

Holnap szerintem körbejárom a bölcsiket, melyikbe van hely. Pénteken délelőtt az általános iskolát, és jövő hétre marad a középiskola

2015. máj. 27. 16:47

Köszönöm :)

Magyarországról költözünk, pontosabban Békés megyéből szóval itt van melletünk.

13. Mion (válaszként erre: 11. - Apple pie)
2015. máj. 27. 14:29

Mikor végeztél? :D én 2009-ben.

Meg lehet csinálni, ha az ember képes "lazán venni", tehát ha nem vesz mindent a lelkére, és betegszik bele ha valami néha nem úgy sikerül :D

2015. máj. 27. 09:54

Nekem is az a véleményem hogy igazából itt Szegeden is ugyanaz a helyzet mint más városokban. Magán intézményekben is van jó, de az államiak is megadják a gyereknek azt amire szüksége van. A nagylányod esetében én is a Csonkát ajánlanám, utána tudna menni a rendészetibe. Általános iskola már nehezebb kérdés, de én a két tannyelvűt annyira nem favorizálom. A tesóm gyerekei járnak oda és nincs tőle elájulva. Az hogy mennyi gyerek van egy osztályba ez teljesen változó. Mivel már túl vannak a sulik a hivatalosan kiírt beiratkozáson szerintem minden azon múlik hogy mennyire lojálisak és rugalmasak. Ami viszont biztos hogy ha a körzetedhez tartozó iskolával veszed fel a kapcsolatot oda elméletileg kötelesek a gyereket felvenni. Ha most költöztetek Szegedre ezt figyelembe kell venniük. Zeneórára akár külön, suli után is elviheted a lányodat, ha a suli nem művészeti alapú. Orvos választás teljesen szabadon történik. Te döntöd el hogy hova viszed el a gyereked, vagy magad hová mész. Játszótér az több is van jó a városban, nem tudom konkrétan merre laksz. Bölcsibe van magán bölcsi, ott nem számít hogy dolgozol vagy nem . A többi állami helyen kérik hogy igazold ha van munkahelyed.

Remélem tudtam valamit segíteni.

11. Apple pie (válaszként erre: 2. - Mion)
2015. máj. 27. 07:42
Én is a Radnótiba jártam :-) annyira nem is nehéz! És régebben bekerülni sem volt nehéz.
10. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Szilvia04030)
2015. máj. 27. 06:39

Magyarországról költözöl Szegedre, vagy külföldről?

Csak azért, mert Szeged nem egy külön állam, ott is azok vonatkoznak, mint máshol.

Helyedben magántanuló lenne a gyerekem.

9. szilvia04030 (válaszként erre: 8. - Mion)
2015. máj. 26. 23:58

Köszönöm :)

A gyerekek hisznek Istenben, viszont annyira nem vagyunk vallásosak, akkor a Karolina suli kiesett :(

A nagylányom évvégi átlaga kb. 4,1 körül lesz, bár ők az általános tantárgyakon kívűl tanulnak még vagyonvédelmet, jogot, kommunikációt és gyakorlatoznak.

8. Mion
2015. máj. 26. 22:42

A Karolinát csak akkor ajánlom, ha nagyon vallásosak vagytok, máskülönben nem fogja jól érezni magát.

Ságvári helyett én inkább maradnék a Radnótinál, ha jók a leányzó eredményei!

Esetleg még a Tömörkényt és a Deákot érdemes lenne megnézni.

2015. máj. 26. 22:42
És még mondták a József Attila sugárúton is van egy középiskola talán a Deák Ferenc Gimi, az egyik betegem oda jár ő nem annyira szereti :(
2015. máj. 26. 22:37
Na most látom a Környezetvédelmi tagintézménye a Csonka :) Még néztem a Tisza-parti sulit de az egyik munkatársam most fogja elhozni onnan a gyerekeit :(
2015. máj. 26. 22:28

Köszönöm :)

Közben érdeklődök még. A Karolina suliról nagyon jót mondanak viszont oda is nagyon nehéz bekerülni. Az Alsóvárosit is dícsérik. A Ságvári gimit ajánlották nagyon, azt Istenítik. A Bonifert Domonkos iskoláról is jót mondtak de azt hallottam oda is nagyon nehéz bejutni. A Rendészetiről azt mondták szinte esélytelen hogy felvegyék :( Az Eötvösről is csak azt mondták hogy szinte esélytelen. Nehéz helyzetben vagyunk :(

A nagylányom még nézte Környezetvédelmit is, de arról is csak azt hallom hogy nagyon nehéz bejutni.

Tényleg ennyire rossz a helyzet? Vagy csak engem ijesztenek?

4. Mion
2015. máj. 26. 22:15
A Kossuthon lévő a Rókus 1, tudomásom szerint :)
3. szilvia04030 (válaszként erre: 2. - Mion)
2015. máj. 26. 22:10

Köszönöm szépen :)

Hú..azt sem tudtam hogy 2 Rókusi van. A Kossuth Lajos sugárúton van viszont.

Akkor a Madáchot meg se nézzük.

A Csonkának és a Gedóinak utána járok :)

2. Mion
2015. máj. 26. 22:01

Szia!

Ha a lányod rendészeti vonalon maradna, akkor a Csonkát ajánlom nektek, mert Szegeden csak ott van ilyen, bár az messze nem Radnóti. Én radnótis voltam, jó alapokat adott, szerettem, de tényleg kva nehéz.

Általánossal kapcsolatban a Rókus 1 vagy 2? Azt hiszem a 2 van a nagytecsónál.... a másikról, a rókus 1-ről több jót hallottam.

A Madáchot kerüljétük, nekünk azzal a sulival csak rossz tapasztalatunk volt, de szerencsére már idén ballag onnan az érintett.

Esetleg még Gedói?

2015. máj. 26. 21:23

Szegedre költözünk és a gyerekeknek iskolát, bölcsit kell választani. A nagylányom most 10.-es rendészeti szakra jár szóval ezen a területen maradna. Sok jót hallottunk a Radnóti gimiről de arra azt mondták nagyon nehéz bekerülni.

A kislányom most lesz 1.osztályos. Szeretne zeneiskolába járni zongorázni (itthon is van zongora). Nála gondolkoztunk a két tanítási nyelvű iskolán is. Körzetileg a Rókusihoz tartozunk. Van valakinek tapasztalata róla? Az Arany János iskola sincs messze. Nem valami jókat hallottam róla és azt mondták már nincs sok esélye hogy felvegyék beiratkozás után. Semmiképp nem szeretnék olyan iskolát ahol egy évfolyamon 10 osztály van és ahol több mint 30-an vannak egy osztályba.

Kisfiam 2 éves, szeptembertől szeretném bölcsibe iratni. Mikor mehet oviba? Márc.17-én töltötte a 2.életévét. Bölcsiböl a kis létszámú csoportosok jöttek szóba és ahol foglalkoznak is a gyerekekkel bár tudom ők még kicsik de itthon is éneklek neki, együtt játszunk stb. Ja és olyan lenne a legjobb ahol megoldható a speciális étkezés vagy esetleg vihetnék be neki ételt. Vagy inkább magánintézményben gondolkozzak? Óvodából ugyanez a helyzet. Körzetileg a Hunyadi Téri ovihoz tartozunk. A Gáspár Zoltán Utcairól rosszakat hallottam. Az Építő Utcairól azt mondták jó, a Kemes Utcait nagyon dícsérik.

Nagylányom ritmikus gimnasztikázik. Hol van erre Szegeden lehetőség?

Orvoshoz kötelező a körzetihez járni vagy lehet választani? Én körzetileg Dr. Chappon Andráshoz tartozok, a gyerekek Dr. Blazsovszky Matildhoz. Valaki ismeri őket?

Játszótér van a Dózsa Sporttelep közelében?

Előre is köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook