Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szédülés! Mitől? fórum

Szédülés! Mitől? (beszélgetős fórum)


16. 7717d911a9 (válaszként erre: 15. - Trinitas)
2011. márc. 24. 22:32
Értem.
15. Trinitas (válaszként erre: 14. - 7717d911a9)
2011. márc. 24. 07:18
Én gondolnék is erre, ha a férjem és az ismerős nem ugyanazt ették volna tegnapelőtt és nem lett volna ugyanaz a bajuk másnap.
14. 7717d911a9 (válaszként erre: 1. - Trinitas)
2011. márc. 24. 00:20

Szédülés akkor is előfordul ha túlzott terhelésnek van kitéve a szervezet. Ez lehet nehéz fizikai vagy szellemi munka. Ilyenkor az energia egyensúly felborul és az okozza a szédülést. A két agyfélteke nincs harmóniában egymással. Ilyenkor mindig a terhelés ellenkezőjével kell kiegyensúlyozni a problémát vagyis lazítással. Fizikai terhelés esetén pihenjünk sokat, igyunk sok folyadékot (stresszoldó), és nem árt oxigéndús környezetben tartózkodni.


Kemény szellemi munka esetén viszont túlzottan a fejbe áramlik az energia és a test nem kap elég energiát. Ilyenkor javasolt a könnyed mozgás, futás, kifáradásig.


Szóval általában a stressz szétkapcsolja a két agyféltekét, ez is okozhatja a szédülést.

De mindenképpen oda kell figyelni a jelzésre, mert azért elég komoly.


Íme egy stresszoldó gyakorlat:


Helyezzük mutató- és középső ujjainkat a fejen található két homlokdudorra. Tartsuk a kezeinket mindkét ponton kb. 5 percig, közben mélyeket lélegezve. Ezt a módszert mindig alkalmazhatjuk, ha nehéz helyzetbe kerülünk, vagy stresszt érzünk. A gyakorlat segítségével oldható a testi-lelki (érzelmi) feszültség, és tiszta fejjel tudjuk megítélni a helyzetet. Ezen kívül harmonizálja a két agyféltekét. Sok régi emléket, hiedelmet, félelmet fel tudunk általa dolgozni.

13. Trinitas (válaszként erre: 10. - 9e32886f4a)
2011. márc. 23. 18:19
igen.. ez ilyen.. de ez a fura, hogy nálunk csak szédülés volt, más nem.. egyszer hányt de csak mert annyira szédült, az ingerelte és csak epét.
12. Trinitas (válaszként erre: 9. - 204b456479)
2011. márc. 23. 18:18

Igen tudom, közös ismerősön keresztül beazonosítalak, többször láttam már az adatlapod. Örülök, hogy minden rendben volt! :)

Csodaszép a kicsilány!

11. Trinitas (válaszként erre: 8. - Gabima)
2011. márc. 23. 18:16

jaj köszi, ez nagyon hasznos infó. Nálunk is úgy néz ki elmúlik a dolog, most már nem szédül ha felül akkor sem. Picit gyenge még de az lehet a melótól is. De amúgy mentünk mindenfele ma, szokásos, nem volt gond már délután.


Csak azt nem vágom, miért írják mindenhol, hogy a kolbászmérgezés életveszélyes állapot lehet, mikor te már a 3. vagy aki azt mondja el múlik és mi is ezt tapasztaljuk.. vagy akkor ez nem botulizmus? Pedig minden felhozott példánál kolbász volt a ludas.. :/

2011. márc. 23. 16:30
az ételmérgezés nem vicc én 2x kaptam már. az enyhébb változatban csak szabályosan rosszul voltam hánytam és hasmenésem volt és nagyon fájt a gyomrom. a második alkalom na az már durvább volt. képzeld el magad a legmásnaposabb helyzetben amikor nem tudod eldönteni hogy ülj vagy feküdj mert annyira szédülsz az mellett nem tudod hogy szomjas vagy és igyál vagy hányjál aludj vagy maradj ébren mert bármikor össze csinálod magad és még sorolhatnám...
9. 204b456479 (válaszként erre: 7. - Trinitas)
2011. márc. 23. 15:07
Azt mondták, hogy a baba ebből semmit nem érez, csak max. annyit hogy a hányásoktól összerándul a hasam. A láz lett volna veszélyes, de gyorsan levittük szerencsére. Egészséges kiscsaj lett. :-)
2011. márc. 23. 15:04
Nekem volt hasonló, boltban vett kolbásztól, (ami elvileg bevizsgált termék). Egy napig szédültem, semmi más tünetem nem volt, de egész nap félig ülő helyzetben, mozdulatlanul feküdtem, mert másképp forgott a világ. Másnapra elmúlt, ezért orvoshoz nem mentem.Ha nem javul, menjetek orvoshoz.
7. Trinitas (válaszként erre: 5. - 204b456479)
2011. márc. 23. 14:53
uhhh.. az kemény.. a botulizmus nagyon veszélyes.. örülök, hogy semmi komoly baj nem lett, pláne babát várva..
6. Trinitas (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 23. 14:52

hát ez az! Először fellélegeztünk, hogy csak valamit összeettek, tehát nem szervi baj.. de aztán ugye belegondoltunk, hogy milyen gyomorrontás már az, aminek szédülés a tünete?!


Én kérdeztem, nem-ettek-e gombát, nem került-e valami vegyszer beléjük.. de nem.


Az ételmérgezések közt olvastam a botulizmus tüneteit (és valami kolbásszal töltött akármit ettek), hogy szédülés az első.. aztán jön a többi de náluk meg enyhülni látszik minden.. Most pihen, délután azért elmegyünk az orvoshoz, de jól lenne ha valaki tudna valami infóval szolgálni..

5. 204b456479 (válaszként erre: 1. - Trinitas)
2011. márc. 23. 14:50
Nekem terhesen volt ételmérgezésem (27.héten, szóval nem kezdeti rosszullétről volt szó), kolbásztól ami nem volt rendesen megfüstölve. Nem szédültem, csak hánytam, rázott a hideg de baromira és felment a lázam 39-re, kaptam egy B6 injekciót és másnapra elmúlt minden.
2011. márc. 23. 14:45
Furcsa, hogy mindketten ezt érzik, ha nem ketten éreznék egyszerre akkor azt mondanám azonnal menjetek orvoshoz, mert valami kissebb agyikatasztrófára gondoltam, de így...hát nem tudom.
2011. márc. 23. 14:45
èn mindenképen el mennék mi minimum a házi orvoshoz.Azzért ez nem vicc:(
2. Trinitas (válaszként erre: 1. - Trinitas)
2011. márc. 23. 14:38
Szabad levegőn dolgoztak.
2011. márc. 23. 14:36

Férjem hajnalban felébred, és iszonyat elkezdett szédülni. Azt mondta, ilyet még sosem élt át. Itthon is maradt mert nem szűnt meg. Így rohamokban erősödött, mellé hányingere is volt. Később hányt is.

Délelőtt a levegőn jobban lett, de napközben még vissza-visszatért a dolog, itthon délután újra, amint vízszintesből felül, nagyon szédül. Ez eddig még oké.. csakhogy egy ismerősünkkel ugyanez volt ma. Mellé neki hajnalban gyomorgörcse volt, fájt a bőre, hányinger.. reggelre ez megszűnt de onnantól kezdve iszonyat szédült egész délelőtt.


Tegnap együtt dolgoztak és ugyanazt ették. Volt a kajában valami kolbászos cucc is és emiatt nagyon aggódom. Pedig mostanra úgy néz ki már jobban van mindkettő..


Hallottatok, tapasztaltatok már ilyet, hogy gyomorrontástól, ételmérgezéstől valakinél a szédülés lesz a tünet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook