Szédülés (beszélgetős fórum)


1 2
2012. ápr. 17. 13:02

Sziasztok!

Eloszor is azt kene kideriteni mitol jon elo egy ilyen rosszullet. Sokszor a sok adalekanyag mereganyag felgyulemlese miatt. Ezert a bojt nagyon sok esetben segit. A joga a masik ami segiti kitisztitani a testet. Egyik baratom elkezdett szedulni, minden vizsgalatra elkuldtek minden negativ lett. Elkezdte csinalni a tibeti öt ritus jogat. Es kb 4 honap alatt teljesen rendbejott. Fokozatosan kell novelni a gyakorlatok ismetlesi szamat, egyre erosebbe valik az ember. A sport hasonlokeppen hat. A fontos a fokozatossag. Egyre tobbet. A bojt es sport sokat segit higyjetek el. A legjobb a szarazbojt. Szepen fokozatosan. Sok sikert!

43. Zsanee81 (válaszként erre: 42. - Grafzsu)
2010. dec. 30. 15:44

Szia grafzsu!

És akkor most miben maradt az eredmény? Az injekciók és várod, mikor jön elő megint? Vagy azért próbálod elkerülni, vagy kezelni saját magad, hogy ne görcsöljenek be újra???

Én idáig el sem jutottam, mert a reumás felírt egy 4ezer forintos B-vitaminos cuccot oszt jónapot! A gyógytornász meg akkora kárt tett bennem, hogy 2 hónapig olyan fájdalmaim voltak tőle, hogy inkább megköszöntem a közreműködését, és otthagytam. Lehúzott több 10ezer pénzt, de semmi javulás nem volt!

2010. dec. 29. 21:31
Ja igen és az első években nem éreztem az izmaim feszességét, csak a szédülést, forgó és lebegő jellegűt. Volt hogy mint a ló csak előre tudtam nézni kis szem mozgás és kész. Volt hogy a fejem fájt úgy éreztem ha lépek és megmozdul az agyvizem kész vagyok, ki se tudtam mozdulmi a házból egy hétig. Volt hogy majd el ájultam, volt hogy heves szívdobogást éreztem. Minden áron neurológushoz küldtek és antidepresszánsokat akart belém tömni. Én meg hisztiztem hogy nem szedem be, mert már olyan rosszul voltam alig éltem de éreztem nem az idegeimmel van baj. Azt is éreztem nem lehet pánik betegség mert akkor csak bizonyos helyzetekbe jönne elő. Évek teltek el mire annyira kezdett a hátam be durrani hogy éreztem is a tüneteket akkor jöttek rá.
41. grafzsu (válaszként erre: 40. - Zsanee81)
2010. dec. 29. 21:23
Én is pontosan így jártam. Évek múlva jöttek rá hogy az izmok. Most az ünnepek előtt annyira be álltak, el napi hat fájdalom csillapítótól is ki bírhatatlan fájdalmaim voltak. El mentem reumatológushoz, azt mondta ez már olyan súlyos annyira el hanyagoltam csak szteroid injekcióval lehet rendbe hozni négyet kaptam a hátamba, alig bírta beleszúrni úgy be voltak görcsölve. Azt vártam egyből jó lesz. De másnap reggelig csak rosszabbodott, akkor aztán el kezdett lazulni egy hétig napról napra javult. Majd mire mennem kelet vissza az nap reggelre újra be durrant. Este újra négy szuri, és ez már úgy nézet ki másnap nem is segít annyira, sőt egész héten a doki mondta türelem ehhez idő kell viszont ha kikezeli jó ideig nem lesz bajom. Most jó de most az ünnepekbe laza vagyok lehet az is. Egy éve már kerültem reumatológushoz aki mondta nagyon feszes nagyon feszes, mozgás szegény élet mód. Mondtam napi egy órát futok, azt mondta akkor ne fusson az okozza, ezzel be fejezte. Mondta ez a dokinő elég baj ezt ki kellet volna kezelnie mert akkor ma nem tartunk itt.
2010. dec. 29. 21:04

Sziasztok!

Engedjétek meg, hogy leírjam röviden a történetemet.

Márciusában kezdődött, miután az orvosom kiírt, idegi kimerültségre hivatkozva. Ugyanis túl vok egy igen húzós váláson.

Aznap, hogy vissza kellett mennem dolgozni, elkezdődött a szédülés. Rettenetes volt, bepánikoltam. Egész nyár közepéig orvosról orvosig, az eredmény: generalizált szorongásos depressziós zavar. Remek. Felírt Prozac-ot, de ki sem próbáltam. Bejutottam a kineziológusomhoz, 2x kezelz, sokkal jobban lettem. Kevésbé szédültem, láttam 2 méternél tovább. Olyan volt, mintha minimum 3 db LSD-t benyaltam volna. El tudtunk menni nyaralni gond nélkül. Aztán egy szép október végi hétfőn ismét előjött a szédülés. Gondolhatjátok a pánik mellett akkora dühöt éreztem, mint még soha. És ki is derült, h mi történt.Én előtte nap kisikáltam a szőnyeget és beállt a vállizmom. Elszorít egy eret. Azóta keresek mindenféle megoldást izomlazítóra, mert a Mydetontól rosszul vok. Ésészre vettem, ha feszült vagyokm egyből megmerevedik az izmom és erősödik a szédülés. Vhogy lazítanom kéne, és elkezdeni lexarni a világot. Jahhh... no stresz. Szóval igen, a stressz alkalmas a széülésre, még akkor is,ha nem vagy tudatában annak, h Te mennyire is stresszeled magad. Komoly ez, nagyon. Mióta tudom, h az izmaim a ludasak, azóta tudok arra koncentrálni, h ellazítsam magam vagy ha szédülök, ne pánikoljak be, mert nem halálos beteg vagyok, hanem csak meg kell masszíroznom a vállam, bekenni minden kenőccsel..... Türelem játék...

39. Lio78
2010. júl. 7. 10:20

Nekem a kisérletezős rész tetszett a legjobban

Először adott egy antidepresszáns és miután olyan rosszul lettem hogy az ágyról se tudtam lemászni akkor közölte, hogy hát szorongás lesz valószínűleg némi pánikrohamokkal fűszerezve -.-"

Hát kösz....

Közbe azt hittem attól a sz.. bogyótól nem érem meg a másnapot

2010. júl. 6. 10:58
vagy migrain....de most ezzel sokat segítettek...:(tudom hogy nehéz az orvosoknak is de nekünk akiknek át kell élnünk mindezt...:'(
2010. júl. 6. 10:57
Olyan rossz...mert ha buszon vagyok és melegem van bármikor előjöhet...legutolsó juniús 3-án volt mikor az iskolában a lépcsőről estem le...14 lépcsőfok:(nagyon rosz volt...állandón az intenzíven kötök ki...lélegeztetőgépeket....én ezt már nem bírom lassan abba bolondulok bele hogy nem tudják mia bajjom és úgy kell gyógyszert szedni...mert azt mondták hogy lehet epilepsziás vagyok...
36. Lio78
2010. júl. 5. 15:44

Sajnos nekem is kezd visszajönni, bár nem is igazán múlt el. Én a Xanaxtól is csak egy ideig voltam "kicsit" jobban, de továbbra is szédülök és gyenge vagyok mint a harmat... már jubilálok.. június 24-én volt 1 éve hogy beteg vagyok és nem tudnak mit kezdeni vele.

Bár nekünk itt van egy sztk neurológus aki nagyon normális és korrekt. Annyit mondott, hogy a stresszt nem tudom kezelni és semmiféle gyógyszer nem fog segíteni, menjek el privát lélektúrkászhoz (beindult a spórolás) és találjuk meg azt az alternatív módszert ami megfelel a stresszoldásra.

De rá se retyi, azóta már csak 3-4 havonta van menszeszem és a májam is megnagyobbodott.... szép az élet. (ja, antialkoholista vagyok, nem azért nagyobb a májam XD)

2010. júl. 4. 10:48

fúúú nekem is egy éve tartanak a rosszulléteim....szédülés erős fejfájás....sokat voltam /vagyok kórházban....Jelenleg Kepprát szedek + Frontin....és nem tudják sajna hogy mi a bajjom...

ez nagyon zavar engem...és állandóan ájuldozok...meg lélegeztetnem...:(el sem tom mondani mien szar

34. Leonka (válaszként erre: 24. - Jucus2)
2010. jan. 2. 15:39

Szia!


A citromfűtea nagyon finom. Én ugyanúgy iszom ahogyan a többit, cukorral és citrompótlóval. A gyógyteák közül ezt az egyet tudom meginni de tényleg nagyon jó. A Herbáriás filterest szoktam venni.

33. Lio78 (válaszként erre: 32. - Anyuci91)
2009. nov. 11. 07:39

Add nekem a főnöködet !!!!!!!!!

Az enyém a belemet kihajtaná pedig egyértelműen látszik hogy nem vagyok jól, de nem számít. Csak hát nem nagyon sikerül a váltás még egyenlőre de nem adom fel.

2009. nov. 10. 15:18

Nekem konkrétan csatlakozok az előttem szólókhoz valamikor hajdanában ugyanebben a csónakba kerültem a vérnyomáson ingadozott időnként és kiszámithatatlan időpontban egyszer a munkahelyemen olyan rosszul lettem, hogy a nagy fönőköm elküldött orvoshoz a homlokom közepe görcsölt a tarkomon erős nyomófájdalmat éreztem, szédültem a karom könyöktől lefele és két talpam közepe zsidbadt. Az utcán, ugy támolyogtam akár egy részeg ember még szerencse, hogy az utolsó pillanatban sikerült orvoshoz kerülnőm mikor meglátott rögtön injekciót kaptam, gyógyszeres kezelést és diclofenac kenőcsöt a hosszas stressz és a kimerültség okozta ezért másfél hónapig betegállományban tartott. A fejfájás az szokott kinozni mindig a homlokom közepén nagyon kellemetlen senkinek sem kivánok ilyet.

Mindenkinek jóegészséget. Sziasztok.

31. Lio78 (válaszként erre: 30. - F64f0d9a69)
2009. nov. 10. 08:07
Na ez az. Meg fizikailag nem is tudnék sportolni még ha nagyon akarnám sem. Most kellett még a legegyszerűbb jógagyakorlatokat is abbahagynom mert rosszabb lett. Ti mit szedtetek? Mert én már lassan ott tartok hogy akármit beszednék csak jobban legyek végre. A B...cseppet és a C... multivitamint már régebben próbáltam, de csak néhány napig volt kicsit jobb utána már nem segítettek. A pihenés mostanság lehet hogy nem jön össze, de amikor kialakult ez az egész 3 hétig voltam otthon. (majdnem kirúgtak)
30. f64f0d9a69 (válaszként erre: 29. - Lio78)
2009. nov. 9. 20:41

Amit szedsz az édeskevés!

Ilyenkor az összes vitamin és ásványi anyag pótlása fontos, mert a szervezet a stressz közömbösítésére elhasználja amennyit csak tud.

Én a felnőtt gyerekemnek ezt adtam- lóadagút -és néhány nap alatt meg is látszott az eredménye.

A pihenés sem ártana, nem hiszem, hogy ilyenkor az ember sportra vágyik...

29. Lio78
2009. nov. 9. 11:07

Hát nálam kivizsgáláskor a kimerültség nyert. Tehát szedjek Magne B6-ot meg c-vitamint, ezt mondta a belgyógyász. Ez volt 4 hónapja....

Hát kösz szépen, alig vagyok jobban. Sportoljak és mozogjak. Na ezzel az a gond hogy gyalog nem tudok elmenni a 4 házra lévő boltig mert elkezdek szédülni meg kapkodni a levegőt. Gyakran otthon is elszédülök, vagyis inkább a fejem olyan mintha túlnyomás lenne benne. A mellkasom nyom folyamatosan, pedig a szívemnek nincs állítólag baja, mint ahogy nekem se volt június végéig. Akkor 3 nap alatt kialakult a dolog és nem óhajt békén hagyni. De már csak durrogok rajta, minden orvos azzal jön, hogy újabb vizsgálatok (amiket már megcsináltak) és vitamin és sport.

Szóval én ebben a kellemes ördögi körben élem mindennapjaimat :)

2009. nov. 7. 16:13
Csak természetes alapanyagú lekvárt fogyasztok minden nap, egy kiskanálnyit.
2009. nov. 7. 16:12

Sziasztok!

Nekem is volt ezekkel problémám, de már jól vagyok, és nincs szédülés, fáradtság...

2009. nov. 7. 16:00

Sziasztok a szédülés az a vérnyomástól is lehet, vagy pedig, ha valaki nem eszik eleget a másik fele éhezik és nincs mit enni, de idegalapon is lehet, ha olyan a légkör és hosszasan tart az állapota.

Mindenkinek jóegészséget kivánok Üdvözlettel.

25. Anni2 (válaszként erre: 24. - Jucus2)
2009. nov. 5. 18:20
A teénak nincs íze nem is kell bele semmi.Én nem filtereset szoktam venni hanem ömlesztett szálas teát a herbáriába.Teszek csészébe egy jó csipetet leforrázom és 15 percig letakarva állni hagyom majd megszűrom és elkortyolgatom .Napközbe is szoktam inni nekem nagyon bejön.
24. jucus2
2009. nov. 5. 17:29
no akkor én is kipróbálom a citromfűteát...habár nem szoktam teázni...és milyen az íze? az rendes citromos tea vagy másféle...nem értek a teákhoz... :(
23. Anni2
2009. nov. 5. 09:32

Sziasztok!

Én is szédüléssel küszködtem kb majd egy évig.Az összes vizsgálatot elvégeztettem ami lehetséges de minden eredményem jó volt.Nekem azt mondta egy ideggyógyász hogy csinálhatja az ideg is nálam pánikbetegséget diagnosztizált az orvos és a szédülés ezzel a betegséggel jár sajnos.Elkezdtem inni citromfű teát csalán teát cickafark teát és ezek segítettek na persze nem mindjárt de jó volt.A citromfűteát még most is iszom nyugtató hatású és este ha megiszom nagyon jókat tudok tőle aludni.Szerintem egy próbát mindenképp megér.Egyépként a szédülést egy gyógyszer mellékhatása is kiválthatja nekem a frontin nevü gyógyszer váltotta ki.Jobbulást kívánok mindenkinek!!

22. Lio78
2009. nov. 4. 11:58
Az a baj hogy az orvosok is előítéletekkel dolgoznak. Ha nem vagy kövér akkor nem lehet gondod a cukorral szerintük, ami hülyeség, de pl. nálam se nézték, pedig nekem is olyan gondom van, hogy éhgyomorra nagyon leesik, sokszor a min. szint alá, de mivel magas nem szokott lenni nem foglalkoznak a dologgal. (csak én kóválygok össze-vissza)
21. Leonka
2009. okt. 14. 14:27

Sziasztok!


Én is küszködöm a szédüléssel. Semmi más gondom nincs, csak szédülök. Időnként forog tőle a gyomrom is. Ki is vizsgáltattam magam amikor először jelentkezett és semmit sem találtak, minden eredményem negatív lett. Viszont egy valami nem hagyott nyugodni, mégpedig az, hogy a fül-orr gégész szakorvos tett egy olyan megjegyzést,hogy nem érti miért küldözgetnek mindenfelé a szédüléssel mielőtt megnéznék a vércukromat? Mivel semmi ilyen vizsgálatot nem csináltak vettem egy vércukormérőt. Kiderült, hogy 1-2 között ingázik a vércukrom és ezért voltam olyan beteg két hétig. Csak néha ettem egy pár falatot és ez okozta nálam az alacsony vércukorszintet.

2009. ápr. 15. 12:08

A multivitamin kúra tényleg sokat segít.

Akkor is ha kimerültség és akkor is, ha pánik v. depresszió az ok.Mert ha ezek fennállnak,egészen biztosan kevés a szervezetben a vitamin és ásványi anyag...

Nem ártana megnézni, milyen a vízvezeték. Mert ha réz, az is csinálhat ilyen tüneteket.

A mi családunkban pl. alacsony vérnyomás a jellemző. Én is ginkgo tartalmú keringésjavítót használok.Ilyen esetben fontos a mozgás, a sok folyadék.Homeopátiás szerek is vannak,de az nagyon személyre szabott, alaposan meg kell nézni a tüneteket.

2009. ápr. 14. 19:51

Nagy dózisú vitaminkúrát azért próbáljátok meg,hátha csak a tavaszi lemerülés:::

Vagy túlsavasodás.

18. jucus2 (válaszként erre: 17. - Monita026)
2009. ápr. 14. 18:24

Lehet,hogy ez szemétség,de valahogy megnyugtat, hogy nem csak én vagyok így vele :)Nem mintha rosszat akarnék bárkinek is, de én már kezdtem lassan hipochonder lenni :)

Neked pedig sok szerencsét a dokikkal.Remélem, hogy kiderül mi az oka vagy legalább enyhíthető valahogy:)Ne félj!(ettől rosszabb csak nem lesz):)

Ha megtudsz valamit oszd meg velünk légyszi:)

2009. ápr. 8. 21:15

Szia Jucus2!


Ne aggódj,próbálj megnyugodni. Nekem is hasonló problémáim vannak sajnos. Én most is nagyon szédülök. Én még nem voltam dokinál, most készülök majd... Hát remélem, hogy nem találnak semmit! :( Én nagyon félek, olyan kellemetlen tünet ez a szédülés, hogy elmondani nem tudom már!! :(

2009. ápr. 8. 21:09

Én most akarok elmenni orvoshoz, de azt sem tudom, hogy merre induljak el. Ki hová ad beutalót stb. Tudnál nekem segíteni Zolika85?

Tényleg nagyon kellemetlen ez a tünet már...

Nekem még ülni is rossz mert úgy inog a testem vagy mi...Elmondani sem tudom igazából mit érzek. De az a jó megfogalmazás amit Te leírtál, ugyan ezeket érzem én is sajnos. :((

2009. ápr. 8. 20:57

Szia Zolika85!


Én ugyan azokat érzem amiket Te is! :( Már egy hete..

Nekem ez Erdélyben kezdődött mikor kint voltunk télen. Akkor nagyon elkezdtem szédülni, elmúlt, most újra kezdi. Ma is nagyon sokat sírtam már. Nem tudom mihez kezdjek. Annyira kellemetlen tünet, hogy elmondani nem tudom. :(((((((

Aki tud segítsen. Mi lenne a legjobb megoldás.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook