Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szédülés, állva fórum

Szédülés, állva (beszélgetős fórum)


6. Hope2009 (válaszként erre: 3. - Mandula71)
2013. febr. 12. 07:30
Igen pajzsmirigy betegség tünete is lehet a magas pulzusszám. Tapasztalatból mondom, gond a mosogatás, poszívózás, kézzel mosás, olyankor fel megy 160-170-re is a pulzusom, le kell ülnöm és levegőért kapkodom. Én belgyógyász-endorkinológusnál voltam utoljára, előtte végig jártam minden szívvel kapcsolatos vizsgálatot, pedig csak egy vérvételi vizsgálatra lett volna szükségem három hormon eredménnyel a kezdéshez.
2013. febr. 10. 20:19
A szédülés utalhat belső fül problémára, az egyensúlyozó központ zavarára. Nekem sajnos van ilyen problémám és szédüléssel kezdődött. A magas pulzusszám... ez eleinte nekem nem volt, később lett.
2013. febr. 10. 16:58

Szia!


Hasonló problémával küzdök én is.

A pulzusom ugrál, egyszer nagyon alacsony, egyszer nagyon magas.

Olyan hétköznapi dolgok, mit tv nézés, mosogatás, vagy fogmosás közben is hirtelen megugrik.

Ráadásul sokszor érzem, hogy a mellkasom majd kiugrik a helyéről, és légszomjjal is küzdök.


Most voltam EKG-n, ami kimutatta, hogy szívritmus zavarom van.

2013. febr. 10. 16:34

A szédülésről nem tudok mit mondani,de a magas pulzusszám lehet pajzsmirigy betegség tünete is.

Az erős szívdobogás akár pánikbetegségre is utalhat.

De gondolom ezen kívül még sok egyébre is, így itt biztosan nem fogsz megfelelő válaszokat kapni, ezt az orvosoktól várd a teljes kivizsgálás után.

2. kisj
2013. febr. 10. 16:33
erre még egy orvos sem tudna látatlanban válaszolni
2013. febr. 10. 16:30

Barátom már volt pár vizsgálaton (vérvizs, neurológia, fülorrgége), még hátra van a szív vizsgálat. Csak álló helyzetben szédül és erős szívdobogásra panaszkodik. Vérnyomását mértük, nem volt drasztikus, bár nem tudom, egy wcre menetel 110 es pulzust indokol e. Illerve mennyire megbízható egy vérnyomásmérő, ha hirtelen változik a pulzus.

Idegi, vagy inkább szívprobléma lehet a háttérben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook