Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szedsz/szedtél Marvelon-t? Mik a tapasztalatok? fórum

Szedsz/szedtél Marvelon-t? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


2009. jan. 10. 11:54
én is ezt szedtem sokáig,híztam tőle,de tavaly a hajhullás miatt a diane-t szedtem,na mondhatom,felborult a hormonháztartásom.
2008. szept. 14. 08:03
Szívesen. :)
16. c42a13b98c (válaszként erre: 15. - 2ab728965c)
2008. szept. 11. 21:21

Köszönöm szépen a a tanácsokat.


Holnap megyek a nőgyógyászomhoz és akkor elmondom neki töviről hegyire az egészet, minden apró részletet, kérdést és ötletet. Aztán meglátjuk mit javasol.


Immunerősítőt szedek(gyógynövényest), meg csonterősítőt is.

Köszi mégegyszer

15. 2ab728965c (válaszként erre: 11. - C42a13b98c)
2008. szept. 11. 19:45

Szia, szinte 100 % hogy a szteroid borított meg Téged, jól gondolod!

Én is osztom az előttem szólók véleményét, mármint hogy most legalább fél évig minden fajta gyógyszert szüneteltetni kéne, és várni hogy a szervezeted magára talál-e. Jó esetben igen, ha ennyi idő sem elég, akkor vannak szerek amivel visszahozható a ciklus. Én nem a petefészkeim "kiütésére" hanem az újra működésére törekednék a helyedben még abban az esetben is, ha nem szeretnél még szülni.

A fog. gátlót majd az után lenne észerű elkezdeni, ha valamiféle rend állt be a hormonjaidban.

persze nem vagyok orvos, csak egy sokat olvasott és tapasztalt eü-s .

(Immunrendszer erősítők sem ártanának, persze nem gyógyszer formájában, csak természetes úton.)

14. c42a13b98c (válaszként erre: 13. - Szabk)
2008. szept. 10. 21:42
:-)
13. szabk (válaszként erre: 11. - C42a13b98c)
2008. szept. 10. 21:41
nem akarok úgy tenni, mintha értenék hozzá, mert nem. de biztosan van alapja annak, amit gondolsz. a méregtelenítés tuti jó ötlet, az egyébként is jó hatással van a szervezetre. pl. a neera kúrát nyugodt szívvel tudom ajánlani, van itt egy fórum is, neerasok osztjuk meg egymással a tapasztalatokat. ja, igen, ami nem jutott eszembe fogamzásgátló, a belara volt, és nekem nem volt semmi bajom tőle.
12. 223cf40dc0 (válaszként erre: 11. - C42a13b98c)
2008. szept. 10. 20:01

szerintem csinálj egy tisztító-méregtelenítő kúrát, amikor nem szedsz semmit (már, ha lehet ilyet) és amikor minden értéked visszatér a megfelelőre, akkor próbáld újra - szteroidok+hormonok+ ki tudja mi .... ki lehet a mérleged rendesen - engem figyelmeztettek, már az antibiotikum szedésénél is, hogy vigyázzak, elég idő teljen el a két dolog bevétele között, közben a nődokim folyton kérdezgette minden influenzánál és egyébnél, hogy volt-e vele gondom (ok, rendes mami volt, odafigyelt a fiatal páciensekre :)) meg mindenki másra, sajnos már nem praktizál)


ezzel csak azt akarom mondani, hogy a fogamzásgátló már egy hormonkészítmény, ami rendesen felboríthatja a szervezet normáit, ha nem a megfelelő - lehet, hogy nem teszi, de ha keveredik másokkal, akkor nem feltétlenül a legjobb hatásait hozza elő :)

2008. szept. 10. 19:53

Sziasztok, mindenkinek köszi a választ.

Na, elmondom miért kérdem.

7 évig szedtem a Marvelont és semmi gondom nem volt vele. Semmi mellékhatás nem volt(talán még fogytam is az elején), rendben volt a libidóm, minden. Aztán egy betegségre fél évig szedtem szteroidot(SOHA SENKI NE TEGYE!!!) és azóta minden bajom van. Most lecseréltük Belarára, de ugyanaz. És tanácstalan vagyok kissé. Felmerült, hogy kéne még várnom(3 hónapja szedem a Belarát, reméltem, hogy megoldódnak, de nem), vagy visszaállni a Marvelonra, vagy leállni kicsit minden gyógyszerről. Ja, és közben kiderült, hogy magasabb a prolaktin szintem, amire Bromocriptint szedek és most lement (nullára)...

De az orvos szerint ezeknek nincs köze a szteroidhoz...el nem tudom képzelni, hogy az véletlen legyen, hogy elejétől kezdve 7 éven át semmi gondom egy fogamzásgátlóval(pláne amiket hallok és olvasok), és éppen akkor kezdődtek a bajok amikor a szteroidot szedtem...

De már annyit szenvedtem, hogy nem tudom mi lenne a jó!:-(

2008. szept. 10. 19:44

Régen azt szedtem, 8-9 évig. Soha semmi bajom, panaszom nem volt, nem híztam feleslegesen, nem voltam rosszul, semmi. Sőt - ha lehet ilyet mondani -, nőiesebb lettem tőle.

Egyszer a barátnőm kért tőlem egy levéllel, hogy kipróbálja, őt felfújta, mint a lufit.


Terhesség után kaptam egy másikat, újabbat, kevesebb hormonnal, állítólag sokkal jobbat, ami felfújt, amitől vizesedtem, állandóan mindig fura, kellemetlen közérzetem volt. Inkább visszakértem az előzőt. Azóta ismét nincs semmi bajom.


Embere válogatja, kire milyen hatással van. Nem vagyunk egyformák!

2008. szept. 10. 19:17
Szedtem 1 évig. Azért hagytam abba, mert a libidóm nulla lett tőle ( vagy inkább mínusz? ).
8. c42a13b98c (válaszként erre: 6. - F290b382c2)
2008. szept. 10. 19:15
mire váltottál?
2008. szept. 10. 18:59
nálam egy kis mértékű hízás mindegyiknél volt, most hogy említed, melleim nagyobbodtak, de nem abnormális mértékben persze.
2008. szept. 10. 18:53

Híztam tőle,mint az állat..

Váltotam is,emelett meg még fogytam is valamicskét...

2008. szept. 10. 18:28
diane35 lett a következő, de az csak kúraszerűen, aztán váltottunk egy másikra, most meg már nem szedek semmit.
2008. szept. 10. 18:27
kis szünet kellett, mert már régóta szedtem, aztán váltás. és akkor új orvosom is lett, aki pattanás elleni fogamzásgátlót írt fel, a nevére nem emlékszem, de gondolkozom. én pedig nem ragaszkodtam a marvelonhoz.
3. c42a13b98c (válaszként erre: 2. - Szabk)
2008. szept. 10. 18:25
és miért hagytad abba?
2008. szept. 10. 18:24

csak hogy tiéd legyen a kerekszám... :o)))


én szedtem, de már évekkel ezelőtt, de nem tudok semmilyen rossz mellékhatást, emléket felidézni ezzel kapcsolatban

2008. szept. 10. 18:20
Szedsz/szedtél Marvelon-t? Mik a tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook