Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szedsz valamilyen porcvédő, porcerősítő készítményt? Milyet? fórum

Szedsz valamilyen porcvédő, porcerősítő készítményt? Milyet? (beszélgetős fórum)


1 2
43. piró
2018. aug. 27. 07:27

Térdpanaszaimra , ( porckopás, porclágyulásra) Movex 1500 mg port írtak fel.

Kérdésem lenne szedte -e már valaki??, és ha igen,mennyire jó ez a gyógyszer ,mennyi idő múlva érezni a hatást,meddig kell szedni?,

Már kipróbáltam a Condrosuftot is, de semmi javulás.

Most Zadex fájdalomcsillapitó és Flektor kenőcs enyhiti egy kissé a fájdalmamat.

A lézer kezelést is kipróbáltam , annak sincs semmi hatása.

A zselatinról is olvastam, talán azt is kipróbálom, használta már valaki a zselatint kenőcsnek elkészítve?,

Kérem írjon, aki valamelyiket használta.és bevált!

2018. aug. 22. 09:46
Xilox
41. piró
2018. aug. 21. 18:10

Szeretném megkérdezni, térdre kapott e már valaki lézeres kezelést, ha igen mennyire jó, javitott e az állapotán? Nekem 10 lézeres kezelést írtak fel, ma voltam az elsőn , semmi különös változást nem érzek.

Halottam egy házi praktikát a térd fájdalomra,Zseletínból kell krémet késziteni,bekenni vele a térdet és 45 percig rajta tartani.

Valaki próbáltam már ezt a gyógymódot,van valami pozítív hatás?

Már mindent kipróbáltam, sajnos nem múlik a térd fájdalom,ezért kérdezem.

2018. aug. 13. 07:01
Én hyaluronsavat szedek, bár nem kifejezetten porcerősítő, és más probléma miatt kezdtem el szedni, de az izületeknek is jót tesz. Természetesen rendszeresen mozgok.
39. Guruljka (válaszként erre: 38. - Nyamitörp)
2018. aug. 12. 23:51
Úgy olvasom, véralvadásgátló szedése mellett nem javallott a kurkuma használata, mert önmagában is gátolja a vérrögösödést. .
38. Nyamitörp (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2018. aug. 12. 23:43
Talán Gyuri bácsitól olvastam, de ez nem biztos, hogy vérképzési zavarok esetén sem ajánlott szedni.
37. Guruljka (válaszként erre: 34. - Bözsi néni)
2018. aug. 12. 23:31

Magamon megtapasztaltam, hogy fájdalmak ellen a jól végrehajtott guggolás tényleg jó.


[link]

36. Guruljka (válaszként erre: 34. - Bözsi néni)
2018. aug. 12. 23:28

Gyulladásos eredetű dolgokra a kurkuma, fűszerként megvéve, fillérekért...


Akinek veseproblémája van, vagy epeköve, ne használja!

2018. aug. 12. 21:57
Proenzi-t szedek - tavasz/ osz , 3 - 3 hónap .
34. Bözsi néni (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2018. aug. 12. 21:19

Az igaz, csak ahhoz, hogy mozgasd, a fájdalmat kell elmulasztani vagy legalábbis csökkenteni.

Ahhoz kell a bogyó, mondjuk a Condrosulf. Mert arra bevált. Illetve a Flector gél, ha gyulladás van. Mert az is előfordul.


A mozgás és a combizmok megerősítése. Ez használ.

2018. aug. 12. 21:03
Láttam kísérletről szóló TV-adást (BBC Earth), ahol kiderült, hogy a mozgás az egyetlen, ami valóban használ.
32. Milka*
2018. aug. 12. 20:57
Nem szedek
31. juciska56 (válaszként erre: 30. - Juciska56)
2018. aug. 12. 19:24

[link]


[link]


Nekem ezek váltak be, akár már pár nap szedés után is. Az izület lassan gyógyul, így érdemes az izületvédőket naponta többször beszedni, nem az összes ajánlott mennyiséget egyszerre.

30. juciska56 (válaszként erre: 26. - Piró)
2018. aug. 12. 19:20
Szia, én szedtem tizenöt éve kb. Azóta meg rájöttem hogy a biotech meg a scitec csinál sokkal jobb izületvédő készítményeket, amik sokkal hatékonyabbak és nem vénykötelesek.
29. Bözsi néni (válaszként erre: 27. - Bözsi néni)
2018. aug. 12. 18:15
Azt nem írtam, hogy széken ülve csinálhatod a láb emelést, hajlítást. Hogy térdből mozogjon a lábad csak.
28. Bözsi néni (válaszként erre: 27. - Bözsi néni)
2018. aug. 12. 18:13
Ja, és Flector géllel kenegessed, amíg fáj.
27. Bözsi néni (válaszként erre: 26. - Piró)
2018. aug. 12. 18:12

Nekem is a jobb térdem szokott fájni, ill. fájt. Condrosulfot szedtem, de kúraszerűen, 3 hónap szedés után 3 hónap szünet, majd újra 3 hónap szedés.


Nekem használ, nem fáj a térdem, most már egy évben egyszer ha szedem 3 hónapig (tavaly pl. egyszer sem).


Viszont a mozgás a legjobb gyógyítója, tehát amint nem fáj annyira, mozgasd sokat. Lehetőleg úgy, hogy ne terheld. Szobabicikli, bicikli, vagy ha erre nincs lehetőség, vízben tornáztatni (aquafitness).


De lehet úgy is, hogy ülsz, elemeled a lábad a földtől és kinyújtod, behajlítod. Kezeddel közben tarthatod a combodat, alátámaszthatod. Jó sokszor kell naponta csinálni.


Szóval minél több mozgás kell. Meg a combizmokat kell megerősíteni, mert azok akkor jobban tartják a térdet, az is sokat segít. Azt meg tornával lehet, guggolásokkal megerősíteni. Youtube-on sok hasznos tornát lehet találni.

26. piró
2018. aug. 12. 17:49

Már lassan hat hónapja fáj a jobb térdem ,Most porcerősítőt írtak fel. Mivax 60 tasakos port írt fel a háziorvos. holott az ortopédián a Condrosuftot javasolták.

Kb egy hete szedtem a Mivax port,de sajnos , napi szinten gyomor gondokkal , álmossággal küzdöttem, és még jobban fájt a térdem.

Így abbahagytam, pedig nagyon drágán vettem meg , most a fiók mélyén lapul.

Visszamentem a körzeti orvoshoz, és felírattam a leleten ortopéd orvos által feltüntetett Condrosuftot.

Igaz ez is elég drága volt a 30 szem 3960 ft, de már két nap múlva érzem a javulást könnyebben mozgok, és a fájdalmam is enyhült. Még nem múlt el de bízom benne, hogy jobb lesz.

Kérem írjon aki már szedte a Condrosuftot, mennyire, jó a gyógyszer és mikor érezhető az igazi hatása.

2017. márc. 31. 11:15
Porc-Vita C 5 Proenzim 100 szemest szedek egy hete.Már érzem a hatását. Korábban sokmindent kipróbáltam, (Béres porcerő, Proenzi stb.) nekem ez vált be, de ez nagyon egyéni függő. A Rossmannban vettem 3200 Ft-ért. Minden benne van, ami ízületi betegségre kell, főleg Collagen, ami más késziítményekben nem található meg. Az is mond valamit, hogy a Rossmannban e készítmény helye szinte üres volt, 2 doboz volt akkor, a többi meg tömegben állt...Tehát viszik. Emellett még próbálok otthon tornázni magam, a neten jó csípőtorna van fennt. Valamit muszáj tenni, mert különben "beleragadunk" a fotelbe...
24. globus
2016. máj. 22. 18:16
Glükozamin-kondroitin szulfát tablettát.
2013. ápr. 1. 17:14
20 éve Condrosulf,évente egy 3hónapos kúra.Talán 2-3 alkalommal ettem évente 2 kúrányit.Rendszeresen esem,műtik a térdeimet,tavaly a bal térdem került sorra.Itt 8éve szakadt el az első keresztszalagom,azt mondta a doki,tökéletes "szűz" állapotú a porcom,8 év szalag nélkül (és 30kg túlsúly után) súlyos károsodást várt.Nekem bevált,orvosilag láttamozva-írásba adva
22. murva (válaszként erre: 1. - Amaal1)
2012. nov. 20. 22:27
Varga féle gombakivonat,egy hónapja szedem,minden nap egy citrom kifacsart leve.
21. labi
2012. nov. 20. 21:32
synotabs tablettát
2012. nov. 20. 21:02
Sajnos sok félével próbálkoztam már de eredmény nélkül év tizedeken át.
2012. aug. 14. 14:13
biotech arthro guard gold
2012. aug. 14. 13:34
Gool-t ittam de nem hatott.
2011. nov. 1. 20:55

sziasztok!

25 éves vagyok és porckopásom van:( az orvos nekem az Arthrona nevezetű készítményt ajánlotta. még soha nem hallottam róla és topikban sem találom még csak a nevét sem...valaki hallott esetleg erről a készítményről? mik a vélemények róla? állítólag ez komplexebb, mint pl a béres porcerő, legalábbis a doki ezt mondta...

a válaszokat köszönöm előre is.

üdv: Eni

2011. jún. 23. 13:27
Én nem szedek semmit(még), de a fiam aki aktív sportoló és serdülő igen. Többfélét is használunk felváltva, de leginkább a zöldkagylós készítmények váltak be. A felváltva alatt azt értem, hogy kúra szerűen beszed egy adagot, aztán kicsi szünet, majd egy másik félét veszek, mert mindegyikben egy kicsit més a hatóanyag. Amúgy meg azt nézem - és ezért is használjuk az esetek nagy %-ban a zöldkayglósat,- hogy minél természetesebb készítmény legyen.
15. hcs2 (válaszként erre: 14. - Amaal1)
2011. jún. 20. 15:17
Nincs mit! Én is nagyon sokat jártam utána először is neten, aztán a béres porcerő és a proenzi maradt a "listán". A gyógyszertárban a proenzit javasolták, mert magasabb a hatóanyag tartalma.
14. amaal1 (válaszként erre: 12. - Hcs2)
2011. jún. 20. 14:40
Értem, köszi! Eddig még sehol nem érdeklődtem, itt kezdtem az informálódást.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook