Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szedjük vagy ne az antibiotikumokat? fórum

Szedjük vagy ne az antibiotikumokat? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szedjük vagy ne az antibiotikumokat?

2013. márc. 8. 18:59
2010. aug. 13. 17:32
Ha az orvos felírja, akkor szerintem kell szedni!
23. lilluska25 (válaszként erre: 21. - Eb673dfdcb)
2010. márc. 3. 22:04
ja volt párszor nekem is....
2010. márc. 3. 12:49
a paraziták (pl. atkák , véglények) elszaporodása is indukálhtaja a szeborreát
2010. márc. 3. 12:43
gyakori nőknél a Tricho sajnos kimarja a méhszájat a maga a Trichomonas vaginalis is(ez e kórokoző dögöcske neve) és a hülyelykúpok is, de sajna a metronidazol elég jó parazita ellenes készítmény(a mellékhatásai mellett)...Volt időszak amikor az aknés bőrt összefüggésbe hozták a hüvelyflóra leváltozásokkal..lehet okkal.....
20. lilluska25 (válaszként erre: 19. - Eb673dfdcb)
2010. márc. 3. 09:23
igen mert énis ARRA szedtem.........
2010. márc. 3. 07:51
metronidazol a hatóanyaga a Klionnak..parazitaellenes gyógyszer egyébként a Trichomonas-ra használják, egyéb kórokozókra...
18. lilluska25 (válaszként erre: 11. - Weberkitti)
2010. márc. 2. 23:56
a Klion az nem antib.
2010. márc. 2. 23:55

sokmindennél fontos,különben meghalna az illetö,tüfögy stb,de sztem sokszor tökre feleslegesen irják fel...

de erre is megvan a magyrázat...pl lementem dokihoz köhögéssel stb,felirta,kérdem én minek ha virus okozza?mert azt mondta...

válasz:a bakteriális felülfertözödés miatt....mind ezt mondja..



érdekes, nekem soha nemvolt életem során semmi se fül gyulladás sem semmi ami egy náthábol visszamaradt vmi lenne..

2010. márc. 2. 23:04
Jaj lyányok:))..a természetben lévő dolgok és az egészséges életmód illetve az ésszerű döntések(néha antibiotikus kezelés) egyensúlyt kell, hogy teremtsenek a szervezetben...szerintem a megelőzés a nagyobb hangsúlyú dolog:))) Nem de?
15. mészi82 (válaszként erre: 10. - Erikpipi)
2010. márc. 2. 20:27
Rendben, ha tüdőgyulladásom lesz, értesítem.
14. b.ary
2010. márc. 2. 17:36
nézzetek utána az ökonetes étrend kiegészitőknek,sokkal könnyebb velük megelőzni a betegséget,mint amikor már antibiotikummal kell kezelni,én sem adom a fiamnak(5 éves)a múltkor köhögött,adtam neki grapefruit cseppet,és azóta semmi baja!ha valakit érdekel,szívesen irok róla többet is!
13. weberkitti (válaszként erre: 12. - Weberkitti)
2010. márc. 2. 13:45
Meg homeopátiás szerekkel kezelem ki!
12. weberkitti (válaszként erre: 11. - Weberkitti)
2010. márc. 2. 13:44
Én pl gyógyszert sem adok/szedek soha. A lányom eszik vitamint, immunerősítőket. ÉS sok gyümit, zöldséget!
11. weberkitti (válaszként erre: 9. - Eb673dfdcb)
2010. márc. 2. 13:42
Ez igaz, tényleg "lövöldöznek" vele. Egy kis hasmenésre az akkor 6 hetes babámnak antibiotikumot írt fel a doki, és nem is akár milyet! Egy negyedet kellett volna beadni neki, azt hiszem klion vagy hasonló gyógyszerből. Rákerestem a neten és végül ki se váltottam. Aztán egyszer 2 napig lázas volt de csak estére, 3. nap kihívtam, egyből antib., de már aznap se volt semmi baja, és utána se lett. Én nem értem ezt az adjunk, mert jobb megelőzni a bajt dolgot, mikor ez tényleg egy erős szer ami tönkre teszi a szervezetünket. Én 14 évesen kaptam először és utoljára, akkor influenza utáni tüdőgyulladásom volt. De nem vagyok biztos, hogy tényleg kellett volna az , de még kicsi voltam, hogy felelősséggel eldöntsem mi jó nekem, anyukám meg már nem akart beleszólni, hogy engedi-e vagy sem. Addig is többször írták fel nekem, de anyum sose adta be.
10. erikpipi (válaszként erre: 7. - Mészi82)
2010. márc. 2. 13:39
Megnéznélek egy tenyérnyi tüdőgyulladással, antibiotikum nélkül.....
9. eb673dfdcb (válaszként erre: 6. - 2a033963fa)
2010. márc. 2. 12:10
sajna ha nem szedjük végig, többet ártunk, de való igaz, hogy "lövöldöznek" az orvosok a virusra is antibiotikummal , mert nem tudják mikor fog felülfertőződni a beteg bacival...:((...Nos sajnos..az antibiotikumok nagyon erősek és szélesspektrumúak, sok esetben kegyetlen erősen letaglózzák a szervezetet..de azért azt is mondjuk el, hogy a bacik és a vírusok is variálódnak és erősödnek ám a folyamatos evolúció során...Fel kell venni velük a harcot, természetes és mesterségesúton egyaránt...
2010. márc. 2. 11:34

Nem rossz a cikk, bár szeritnem is hiányos.

Nekem a házi gyerekorvos mondta el anno, mi a különbség tünetekben vírus és baktérium között:

Ha vírusos a fertőzés, az az első tüntetek megjelenésétől kezdve pár órán belül gyakorlatilag teljesen ledönt a lábadról: orrfolyás, orrdugulás, fáradtság, gyengeség, gyorsan felszökő láz.

Ezzel szemben a bakteriális fertőzés sokkal lassabban uralkodik el a szervezeten, néha 2-3 napig is eltart, mire az összes tünet kialakul.


És még egy fontos dolog: FELÜLFERTŐZŐDÉS!!!

Sajnos elég gyakori jelenség, hisz az immunrendszert leterheli a vírus elleni küzdelem, közben jön egy baci és már kész is...

Ennek jelei: a beteg állapota már elkezdett javulni, láza és tünetei elkezdtek enyhülni, esetleg valamelyik már el is múlt (pl. láz). Ezután a betegen visszaesés tapasztalható, láza ismét felszökik, tüntei erősödnek.

Ezesetben mindenképp orvoshoz kell fordulni, még akkor is, ha a vírusos részt házilag kezeltük (akár vitaminokkal, akár homeopátiával, vagy házi praktikákkal, esetleg a kettő kombinációjával). A baktériumok ugyanis csak nagyon ritkán reagálnak ezekre (ha reagálnának, ki sem újulnának a tünetek).

2010. márc. 2. 11:27
EZÜSTKOLLOID!! Minden drágán vásárolt antibiotikum csak a gyógyszergyártókat gazdagítja és a szervezetünket mérgezi, tök fölöslegesen. Az ezüstkolloid ugyanazt /sőt többet/ tudja, sokkal olcsóbban, és megelőzésre is használható!
2010. márc. 2. 11:15

Én nem mindennel értek egyet.Ugyanis vírusferetőzésnél is simán felírják az antibiotikumot...legalábbis az én orvosom nem kockáztat.Az már egy másik dolog,hogy én csak akkor veszem be ha a halálomon vagyok,és akkor is általában vagy kihányom vagy .........

Úgyhogy nem is szoktam végig szedni,ha már szedem.


Viszont a páromnak ügyeleten nem írtak antibiotikumot,mert azt mondták vírus (ma már tudom,csak nem akartak/nem lehet)pedig nagyon szarul volt,majd negyven fokos láza volt.Ez volt szombaton,átaluldta a hétvégét,majd hétfőn a házidoki rögtön fel is írta neki.


Szerintem mindegy h vírus vagy baktérium,úgyis írnak fel rá,mert nem mernek az orvosok egyesetleges szövődményt kockáztatni.

2010. márc. 2. 10:58
de azért azt ne felejtsd el h sokszor söt 99 % ban a dokik irják fel tökre feleslegesen...
2010. márc. 2. 10:57
émn volt h nem vettem be mert ugy éreztem felesleges lett volna és igazam lett.
2010. márc. 2. 10:29

Komoly /nagyfába vágtad a fejszédet/ ezért kicsit

féligazságokra hívtad fel a figyelmet.

Szerencsére már a nagytöbbséghez nem juthat antibiutikum. Azért sok sikert kívánok a témában való elmélyülésedben! :) Kicsit tanulmányozd még.

Az tény nem szabad csak magunktól gyógyszert szedni.

2010. márc. 2. 10:18
Én nagyon nem vagyok híve az antibiotikumoknak, meg úgy általában a gyógyszerszedésnek... Csak ha már nagyon muszáj.
2010. márc. 2. 10:03
Sokan használnak antibiotikumot, anélkül, hogy tisztában lennének azzal, miért és hogyan kell alkalmazni. Íme, a leggyakoribb tévhitek! Jó ezeket szem előtt tartani.

Ugrás a teljes írásra: Szedjük vagy ne az antibiotikumokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook