Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szedhetek antibiotikumot felfázásra szoptatás alatt? fórum

Szedhetek antibiotikumot felfázásra szoptatás alatt? (tudásbázis kérdés)


15. csigabaga (válaszként erre: 14. - Csigabaga)
2011. jún. 29. 22:22
Ja, a forró vízbe 1/2kg sót tettem, máskor meg kamillafőzetet.
2011. jún. 29. 22:21

Rengeteg folyadék és mellette forró fürdő? Nemrég én is felfáztam és mivel nem szedek gyógyszereket, így hoztam helyre magam. És zokniban, 2takaróval aludtam a nagy melegben is, amíg helyre nem jöttem. Napközben mindig húzz zoknit, papucsot, és soha ne ülj le hideg felületre!

Én ezeket egy életre megtanultam..

13. timike.baba (válaszként erre: 13. - Montayeszter)
2011. jún. 29. 21:21
Köszi erről még nem hallottam utána nézek!
12. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 9. - Timike.baba)
2011. jún. 26. 16:21

azért írják mert nyilván kismamákon és babákon nem tesztelhetik...egyébként a gyerekorvossal ép beszélgettem erről ő nem mindnekép antibiotikumpárti,alapos mérlegelés után írja csak ki...azt mondta egyébként minimális az a gyógyszer amit tényleg nem lehet szopcsi mellett pl rákgyógyszerek stb.....

én nagyon nem szeretem az antibigyót ha lehet kerülöm,de a felfázás,hugyutak betegségei stb elég komoly dolgok.....ha állandóan visszatér akkor valami bibi van vizsgáltasd ki alaposan,tenyésszék ki a " cuccot" ha megoldható,nem játszi dolog

11. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 5. - Hexike)
2011. jún. 26. 16:18
vannak esetek amikor komolyan mérlegelni kell,mert lehet azzal tesz rosszat a babának ha nem kezelteti magát...ez érvényes a terhesség alatt illetve szoptatás alatt is....
10. 5e1b581a2e (válaszként erre: 9. - Timike.baba)
2011. jún. 26. 15:59
Egy biztos:nem irigyellek,ezt jól kifogtad.Nekem volt egy ismerősöm,neki terhesség alatt volt végig,de annyira,hogy ki sem tudták kezelni rendesen,valami kutyafüle mindig volt a vizeletében,de szerencsére sem előtte,sem utána.
9. timike.baba (válaszként erre: 6. - 5e1b581a2e)
2011. jún. 26. 15:56

Persze hogy megbízom ő kezel ezekkel a bajokkal évek óta!Nem magamtól találtam ki a cedaxot!Most is ha nem leszek jobban megyek is hozzá!

Elolvastam és a doki is mondta hogy azért ezt írja fel mert ezt inkább lehet szedni ha szoptatok!De minden gyógyszerhez írják hogy mérlegelés alapján szedhető szoptatáskor.

8. 5e1b581a2e (válaszként erre: 5. - Hexike)
2011. jún. 26. 15:54
Szólni kéne az orvosoknak,hogy ők is tudhassák ezt.:)))
7. timike.baba (válaszként erre: 5. - Hexike)
2011. jún. 26. 15:52
Hidd el én sem, de ez nem múlik el és súlyos szövődményei lehetnek!
6. 5e1b581a2e (válaszként erre: 4. - Timike.baba)
2011. jún. 26. 15:52

"Képzeld a doki is egyetért ezzel hogy addig ezt írja fel amíg ilyen jól használ. "


Ó én ezt egy percig sem vontam kétségbe...:)


Aztán?Elolvastad már a zinatot?:)

Azért az jó,ha megbízol a dokikban,kissé nem úgy tűnt...


Amúgy meg remélem,hogy sikerül kikavarognod ebből a bajból.

2011. jún. 26. 15:11
Én nem szednék semmiféle antibiotikumot ameddig szoptatok, mert nem tesz jót a babádnak...
4. timike.baba (válaszként erre: 3. - 5e1b581a2e)
2011. jún. 26. 15:05

Nem márkafüggőség csak már sokfélét kipróbáltam sajnos és ez az aminek nem voltak mellékhatásai és használt.Képzeld a doki is egyetért ezzel hogy addig ezt írja fel amíg ilyen jól használ.Ja és mielőtt megkérdeznéd miért nem vizsgáltatom magam ki elmondom hogy kivizsgáltattam nem 1x.Ultrahangoztak rengeteg vizeletvizsgálat...és nem találják konkrét okát hogy miért tér vissza.

Elvoltam dokinál ügyeleten Zinatot írt fel remélem használ ez is.

Nyilván nem szívesen szedek semmit csak muszáj mert ez a házi praktikákkal nem múlik el.

3. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - Timike.baba)
2011. jún. 26. 12:51

"Cedax antibiotikumot szokták felírni nekem."


Ez valami márkafüggőség?:)


Tessék:

[link]


Gondolom az orvosod is tanult ember,majd felír valamit,ami jó,csak mondd meg neki,hogy szoptatsz,más különben rá nem jön az életben.Amúgy van egy kis papírka a gyógyszeres dobozban,vagy kiváltás előtt még a gyógyszertáros is megnézheti neked,de akkor sem fogod tudni,mit jelent ez:

"A Cedax fokozott elővigyázatossággal alkalmazható:

- ha terhes vagy csecsemőt szoptat"

Szóval vagy rábízod magad a dokira,vagy nem.Ez ennyi.

2011. jún. 26. 10:44
Szoptatás alatt penicillint írnak fel. Pl augmentint v. semicillint. A cedaxnak nézd meg a hatóanyagát.
2011. jún. 26. 10:41

Sziaaztok!

Felfáztam nálam ez elég gyakori.Cedax antibiotikumot szokták felírni nekem.Terhesség alatt is szedtem.Az lenne a kérdésem hogy valakinek volt tapasztalata ezzel szoptatás alatt?Lehet szedni?Vagy mást írtak fel neki?

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook