Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szedett már valaki Metoprolol Z Hexal-t? fórum

Szedett már valaki Metoprolol Z Hexal-t? (tudásbázis kérdés)


2017. jan. 31. 22:10

Sziasztok! Kicsit régiek a hozzászólások, de nekem sajnos most aktuális. Mivel van 4-5 különböző ritmuszavarom és az egyik billentyűm is visszaenged egy kicsit szedem a Metoprolol Z Hexal 25mg (2x1/2 naponta). Nekem ez elég kis dózisnak tűnik. De a szédülést és álmosságot, mint mellékhatást sajnos tapasztalom. Ezen kívül más hasznosat eddig nem. Tudja valaki mennyi idő után kellene kifejtenie a pozitív hatását?

Esetleg valaki erős, indokolatlan nyugtalanságot és félelemérzést nem tapasztalt?

2013. jan. 2. 22:15
En ezt szedem,ritmuszavarra.előtte betalocot szedtem,de ez helyre tett.azóta sem tért vissza.nekem is nagyon magas vokt a pulzusom,és extrákat is csinált a szívem.nagyon rosszul voltam.most ez a gyógyszer rendezte.Remélem neked is segít!
2013. jan. 2. 21:13

A Metoprolol Z Hexal a Betaloc Zok helyettesítő készítménye. Ez a sima Betalochoz képest annyival tud többet, hogy másabb a hatóanyag felszívódása és maga a hatóanyag vegyülete is különbözik. Az 50mg középerősnek számít. Jelenleg hiánycikk listán van...szóval szerencséd van, ha még betudtad szerezni. Helyette ha Metoprolol Z 1A pharmat, vagy Betaloc Zok-ot kapsz..ne ijedj meg..OGYI által engedélyezett helyettesítői egymásnak.


Üdv: Ági

9. Pici Manócska (válaszként erre: 8. - Virag32)
2013. jan. 2. 21:13
hidd el próbáltunk mindent természetgyógyászt is..de nekem van szervi probléma is mellette sajnos... :(
2013. jan. 2. 21:09
Egyébként neked is a természetes módokat ajánlanám, jóga, meditáció, rendszeres testmozgás, százszor többet ér, mint a bétablokkoló, pláne ilyen fiatalon. De ez csak tanács.
7. virag32 (válaszként erre: 3. - Pici Manócska)
2013. jan. 2. 21:08

Szia!


Én szedtem. Aludtam tőle egy héten át, mint akit agyonvertek. Nekem azért adta az orvos, mert tachikardiám volt, gyorsabban vert a szívem és fárasztott. Az a barom erre kisütötte,hogy enyhe pánikbetegségem van (kb. olyan nyugodt voltam, mint egy csempe a falban, csak akkor még nem tudtam, mi a pánikbetegség és beszedtem.) Szerintem ha napi két szemet fogsz szedni, olyan leszel az elején, mint az őszi légy. Nekem öt évbe telt leállni róla, de úgy döntöttem, nincs szükségem ilyen sz..rokra. Az tény,hogy levitte a pulzusom, de sose szednék újra gyógyszert így, hogy nincs semmi szervi szívproblémám.

6. 3e79838ae3 (válaszként erre: 5. - Pici Manócska)
2013. jan. 2. 21:05
tudom persze anya se szőlőcukor helyett, csak még olyan fiatal vagy. amúgy neki rendben van vele minden, évek óta ezt szedi.
5. Pici Manócska (válaszként erre: 4. - 3e79838ae3)
2013. jan. 2. 20:59
azért kell ez nekem..mert ha nem szedem akkor 110 a pulzusom erősen ver és megint kórházba kerülök..röviden..nem jó szántamból szedem :(
2013. jan. 2. 20:54
jaj minek ez Neked....anyum szed ilyet...utánajárok ha ez segít....
2013. jan. 2. 20:53

Szedte már ezt valaki?? 21éves lány vagyok 3éve derült ki hogy van egy kis szívritmus zavarom....

végül is semmi komoly..de párszor rosszul voltam vele..

szedtem már Talitont és Betalocot...ma ezt kaptam..mert a régi nem használt...

Esetleg ha valaki tud tapasztalatokat írni róla..mennyire vitte le a vérnyomást a pulzus beállítása mellett meg ilyenek..

mert a vérnyomásom meg nem magas...

nap egy szemet írtak fel reggel és az 50mg-osat...

ma már nem nagyon jövök de holnap elolvasom a válaszokat.

Köszönöm a válaszokat..

Kellemes szép estét...

2013. jan. 2. 20:50

Jaj!


Ez már most rosszul hangzik.

2013. jan. 2. 20:50
METOPROLOL Z HEXAL

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook