Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szederke nevet hogyan lehet becézni? fórum

Szederke nevet hogyan lehet becézni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2018. szept. 10. 10:20
Szedi
2012. aug. 1. 22:13
A "különleges" nevek még különlegesebbek lesznek, amikor azokat becézik is. Iszonyúan hangzanak:-)
2012. aug. 1. 22:03

szeder

de ilyen idióta néven ugye nem hívnak senkit

2012. aug. 1. 18:56

Az én fiam Zsombor Attila, mindkét nevét szereti és használja. Arra nem gondoltam, hogy mindneki Zsombinak fogja becézni. Ő már hozzászokott, csak engem zavar, hogy majdnem Zombi...:D

Itthon Zsomóka volt, később Zsomó, Zsizsi, Zsitya. Évek óta már csak Zsombor.

A Noel nekem nem tűnik furcsának azon kívül, hoghy franciául Karácsony a jelentése. Nyugaton elég népszerű név, és öregember is van Noel nevű...

71. Ella89
2010. febr. 15. 15:50
Ja, és gimiben nekem is volt Jácint nevű osztálytársam! Vörös hajú, 2 méteres, 120 kilós hülyegyerek. Meg volt Noel is, hát 40 év múlva nehéz lesz elképzelni Noel bácsit az osztálytalin. :P
70. Ella89
2010. febr. 15. 15:48

Én sem értem, miért kell egy nevet mindenáron becézni. A lányom azért lett Lea, hogy ne lehessen becézni. De már a koraszülött osztályra belépve úgy fogadott a nővérke, hogy "Jaj, anyuka, de jó, hogy jön, Leácska már úgy visít, meg kéne szoptatnia". Leácska... még a hideg is kirázott! Aztán anyám és az ő becézési mániája. Leus, Leuci. És az a tragédia, hogy a gyerek a Leára már nem is hallgat, csak a Leucira. Ha fiú lett volna, akkor Nimród vagy Kristóf, dehát Nimi, Nimó, Krisi, Kristi. :S Nesze neked becézhetetlen név!

Amúgy amikor még több gyerek volt tervben, nálunk is listás volt a Szederke. Alapból becézés. :) A férjem azért mondta, hogy Szedrinek becézné, mert a Szederke túl hosszú. Én még Szedit és Szendit tudnék elképzelni becenévnek, vagy csak röviden Szedert. :D

69. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 68. - M_Marcsa)
2010. febr. 11. 21:02
köszi,ezt nem tudtam!
68. M_Marcsa (válaszként erre: 54. - Cb6e54c3d9)
2010. febr. 11. 20:45
Húgom Jácinta. Az a női változata.
2010. febr. 11. 18:13
Köszöntöm az beszélgetőket, mint ujonan érkező.elsőre: minek egy nevet becézni? három gyerekm van és öt unokám. Mi olyan neveket kerestünk, amiket nem lehet, vagy nem kell becézni másodjára: minden név problémát megoldana, ha 18 éves korban lenne lehetősége bárkinek, hivatalosan is plusz egy nevet felvenni, aláhhúznák és az a főnév.Igy Szederkéből lehetne Kató, vagy Etelka.Elrettentő példa ként mondom el: anyukámat Cicu-nak becézték, még lánykorában, rajta maradt és 80 évese Cicunéni.A sogornőm, 79 évesen, 92 kilóval Csöpinéni. Erre kell gondolni, amikor a gyerekeket elkezdjük " átnevezni ".
66. xti_
2010. febr. 11. 12:56

van egy ismerősöm, akinek a lányát Lenkének hívják. az emberek 90%-a szerint szörnyű név, de neki nagyontetszett, hogy Lencsinek lehet becézni, ezért adta.

senki nem világosította fel, hogy ez az ő gyereke, és adhat neki bármilyen normális nevet, mert ha emellett Lencsinek akarja szólítani, azt is megteheti bátran.

szerintem ez a megoldás. szólítsátok a gyereket bármilyen cuki néven, amíg kicsi. de legyen egy normális anyakönyvi neve, amit nem fog szégyelni felnőttként.

2010. febr. 11. 09:05
lehet gonosz vagyok,de a banánt senki nem meri bevállalni névnek.Na jó tényleg aranyos :), mint írtam én Szamócának szerettem volna hívni kamaszként a lányom.Ismertem egy ilyen becenevű lányt régen,ha jól tudom most Kolozsváron színésznő,de bizti nem ilyen néven ismerik őt....Pedig nagyon illett hozzá a neve.
64. virgilius (válaszként erre: 63. - Virgilius)
2010. febr. 11. 08:21
Sőt a lányom ovijában volt egy Málna is, az szerintem kevésbé hangzik névnek, a Szederkével nincs semmi baj. :)
2010. febr. 11. 08:21
Én ismerek egy Szederkét, 8 éves, az ő beceneve egyértelműen Szedi.
2010. febr. 11. 08:03
Nagyjából irták már hogyan többen is,de szerintem kedves név igy önmagában,nem muszáj becézni...felnőttnek is jó lehet,főleg hogy irta a kérdező hogy másik nevet is adnak majd mellé---
61. xti_
2010. febr. 11. 08:00

édes név,de ha belegondolok, hogy így hívnak, és mindenkinek ezt kellene mondanom bemutatkozáskor és a telefonban, hogy X Szederke vagyok...

akkor megváltoztatnám.

60. 1eb84e4bad (válaszként erre: 6. - Correct)
2010. febr. 10. 23:59

Szedró, Szedrus.


Erről a szedálás jut eszembe:-)

2010. febr. 9. 10:15
nagymamám azt szerette volna, hogy így hívjanak, mert a dédim is szidónia volt! még jó, hogy a szüleim határozzottak voltak, és nem hagyták magukat befolyásolni :)))
2010. febr. 9. 10:08
Szidi a Szidónia beceneve.Itt nem elterjedt,de Erdélyben sok lányt hívnak így.
2010. febr. 9. 09:49
szedikécskécske
2010. febr. 9. 09:38

Nekem volt egy hölgyrokonom,akit úgy hívtunk,hogy Szidi.( Szidi néni, mivel mi gyerekek nem tegezhettük.)Kedves név a Szederke.Nem mindennapi, sőt nagyon eredeti.

kisnusi

2010. febr. 8. 15:59
Anna, neked olyan szép neved van!Add inkább mind a kettő nevedt a kislányonak!
54. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 52. - Sajert)
2010. febr. 8. 08:47
A jácint név tényleg férfinév! Gyerekkoromban volt is egy ilyen című mesekönyvem,Jácint és Ibolya. Jácint volt a hős szerelmes:).Meg hát Juhász Jácint színész ....... Tényleg elég lányosan hangzik ,biztos neki sem volt gyerekkorában annyira jó,hogy ezt a nevet kapta.HA fiam lett volna nem tudom hogy hívják,mert az nehezebb...Talán mint az apját!:) JA és mi majdnem Ajsának is hívtuk a lányt.EZ tuti magyar, az ajak szóból származik....
53. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 50. - Sajert)
2010. febr. 8. 08:40
Nekem is tetszik,úgy hogy Tímea.A Timi már nem anyira,de én találtam ki.Sajnos drágám nincs jól! Az apjával ketten ápoltuk éjjel,rengeteget sírt.Sosem volt sírós baba szóval...........
52. sajert
2010. febr. 7. 22:43

Nekem volt egy Jácint nevű iskolatársam az 5. évfolyamon. Egy kimondottan nagydarab férfit képzeljetek el.

Én meg voltam róla győzödve, hogy csak női név lehet.


Mint Anettkával harcoló kislány neve is Eperke. Nekem Eperke névről egy légies alkatú lány képzete ugrik be (valószínű közrejátszik Halász J. Bújocska animációja is :-D), hát az igazi ettől messze jár.


Szerintem mindenki adjon a gyerekének olyan nevet amit akar, de gondoljon az iskolás, meg a felnőtt életre is. Mikor néztük a gyereknek a nevét, mindig belegondoltunk, hogy bankigazgató korában, bemutatkozásnál hogy fog hatni :-DD. Végül az apja nevét kapta :-DD, a többi idétlennek hatott (az apjának se egyszerű a vezetékneve).

51. sajert (válaszként erre: 31. - 07c4794583)
2010. febr. 7. 22:30
Képzeld el a férjét, mondjuk a középiskolában, szegény gyerek mit állhatott ki :-DD. Jaaj, vizuális típus vagyok :-DDDDDD.
50. sajert (válaszként erre: 45. - Cb6e54c3d9)
2010. febr. 7. 22:26

Remélem nem lesz komolyabb baja a gyereknek :-(((.


Nekem Tímea a nevem :-D. Szeretem.

2010. febr. 7. 22:12
nem is az a lényeg, honnan ered! különben jó név, és lényeg, hogy nektek tetszen!
2010. febr. 7. 22:07
Hát ha a neten a Magyar oldalon nézed akkor magyar.Egyébként sok heylen nem írtak eredetet és van olyan utónévkönyv ahol beírták,hogy magyar eredetű.Nekünk már mindegy :)
2010. febr. 7. 22:02

Zeline

Eredet: angol


Jelentés: ismeretlen

2010. febr. 7. 21:59
JA és a 89-es utónévkönyv szerint szórványosan elterjedt.De még én se ismertem egyet sem.Vagyis mostmár igen :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook