Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szédelgés, mitől lehet? fórum

Szédelgés, mitől lehet? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jún. 16. 09:09
Nekem olyan 110 körüli a vérnyomásom, az jónak számít!
2010. jún. 16. 07:37
alacsony vérnyomás
2010. jún. 15. 19:05

Jajjjj,senkit nem szeretnék megijeszteni!

Ez 13 éve volt, akkor még nem foglalkoztak ennyit az SM betegséggel.

Jó orvoshoz kerültem, aki azonnal megmondta mi a baj!!!!

Elég volt az első vizsgálat, majd MRI, meg is volt a diagnózis!

2010. jún. 15. 18:44
Ez ijesztő hogy az SM nem minden esetben mutatja ki az MRI.
36. badonyimariaeva (válaszként erre: 19. - Lyrian)
2010. jún. 15. 18:28

Miért nem írta ki az infúziós kezelést???

Csak ajánlják!!!

Annyira szemetek!

Nekem is csak ajánlgatják, de mikor a kiírásról lenne szó, a fülész a neurológusra,az meg a fülészre, vagy a háziorvosra hárítja.

Senki nem akarja kiírni.

Ettől pedig sokkal jobb lenne minden.

35. Cippora (válaszként erre: 34. - 9ac093e955)
2010. jún. 15. 18:18

Sajnálom,hogy ennyi ideig húzódott nálad,mire végül kiderítették.


És így ismeretlenül is sok erőt kívánok,és remélem tényleg nagyon lassú lefolyású lesz (vagy még jobb lenne ha megtalálnák,a gyógymódot minnél hamarabb)

34. 9ac093e955 (válaszként erre: 33. - Cippora)
2010. jún. 15. 18:13

Húúú,most nehéz írnom, de írom!


Én 13 évvel ezelőtt jártam ilyen szédelgős időszakomban.

2 hétig feküdtem teljes kivizsgáláson kórházban, MR-i hegyek, agyvízet levették. Minden leletem negatív lett, tűnetek továbbra is fennálltak.

Rá 2 évre derült ki SM beteg vagyok!


Senkit nem szeretnék elijeszteni ezzel a bejegyzéssel, távol áll tőlem.

Bízom abban, azért volt kimutatható rá 2 évre, mert lassú lefolyású az enyém!

33. Cippora (válaszként erre: 32. - 9ac093e955)
2010. jún. 15. 18:08

Akkor jó,mert soha nem áll szándékomban senkit sem megbántani.


Azt pedig nem tudtam,hogy van eset mikor nem mutatja ki.

Szomorú ha így van,miközben mást állítanak.

32. 9ac093e955 (válaszként erre: 31. - Cippora)
2010. jún. 15. 18:02

Szia!


nem írtál bántó dolgot:-)


Soha nem szabad egy bizonyos betegségben beleképzelni magad, ezt hidd el nekem!

Sajna azt tudom mondani, vannak esetek, amikor elsőre nem mutatja ki az MR-i:-((((

31. Cippora (válaszként erre: 30. - 9ac093e955)
2010. jún. 15. 17:55

Szia!

Szerintem nem írtam semmi bántót,sajnálom ha félreértetted.


Azért mondtam neki,mert egyrészt sajnos én is olyan vagyok,hogy szinte minden betegségben képes vagyok magamra ismerni,és ez nyilván senkinek nem tesz jót (főleg neki) ha attól fél,hogy egy elég nehéz autoimmun betegségben szenved,mert az Mri kimutatja egyrészt,másrészt meg amíg ki nem derül mi a baja,addig tényleg ne stresszelje,idegesítse magát ilyenekkel.

30. 9ac093e955 (válaszként erre: 26. - Cippora)
2010. jún. 15. 16:41

Szia!


Nem értem miért gondoltad azt, hogy ezzel másokat stresszel!

Biztosan az illető szerette volna meghallgatni mások véleményét is! Azért vagyunk, hogy megbeszéljük!

29. pearl1975 (válaszként erre: 27. - Lyrian)
2010. jún. 15. 14:28
szerintem nem stresszeltél vele senkit. nem tudod, mi bajod, és segítséget szeretnél kapni. nem tudod, már hova fordulj. tudom, átél(t)em ezt. ne add fel, megtalálhatják a bajod. az SMet meg egyelőre lődd ki, úgy tudom, azt az MR kimutatja.
28. Cippora (válaszként erre: 27. - Lyrian)
2010. jún. 15. 13:05
Neked is viszont :)
27. Lyrian (válaszként erre: 26. - Cippora)
2010. jún. 15. 12:49

Bocs, igazad van, nem fogok senkit stresszelni vele.


Nem, nem pszichés.


További szép napot Mindenkinek, szédülésmenteset. :)

26. Cippora (válaszként erre: 24. - Lyrian)
2010. jún. 15. 12:32

Szerintem felesleges stresszelni magadat és másokat ezekkel a leírásokkal,hiszen többé-kevésbé mindenkinél előfordultak már ilyen tünetek.

Igaz,a te szédülésed már súlyosabb eset,nekem ilyenek nem nagyon vannak.A szédülés inkább olyan "elhagy minden erőm" típusu.


Biztos nem lehet,hogy pszichés eredetű nálad?Mert lehet akár az is.

25. 9ac093e955 (válaszként erre: 24. - Lyrian)
2010. jún. 15. 11:39
Mikor voltál koponya MR-in?
24. Lyrian (válaszként erre: 22. - 9ac093e955)
2010. jún. 15. 11:33

Általános tünetek (az enyémre jellemzőnél pipát írok)


# Zsibbadás vagy érzéketlenség egy vagy több végtagban. Ez jellegzetesen egyszerre a test egyik felét érinti: vagy az alsó, vagy pedig a felső részét. (láb - pipa)

# Részleges vagy teljes látásvesztés. Általában az egyik szemen alakul ki, továbbá megjelenhet szemmozgáshoz társuló fájdalom is. (látásromlás - pipa)

# Kettőslátás vagy homályos látás. (homályos látás - pipa)

# A test különböző részeinek zsibbadása. (pipa)

# Bizonyos fejmozdulatokra kialakuló elektromos sokk-szerű érzés.

# Tremor, koordinációs zavar vagy bizonytalan járás. (bizonytalan járás - pipa)

# Fáradtság. (pipa)

# Szédülés. (pipa)


Ehhez még hozzájön a remegés, amit én nem érzek, de a külső szemlélő látja. Pl. az arcomon, számon, szememnél.


Ettől függetlenül a koponya CT, koponya MR semmilyen elváltozást nem mutatott ki.


Az irisz-diagnoszta szerint viszont ez a meszesedés (2-3 nyaki csigolya) és a rajta lévő kinövés miatt van.


Tehát 2 év után semmit nem tudok, így meg nem leszek kísérleti nyúl, hogy bármilyen bogyót beszedjek és még rosszabbat csináljak magamnak.

23. Binky
2010. jún. 15. 10:20
vagy kell egy átfogó vizsgálat...soksoksok pénzért, Telkiben
22. 9ac093e955 (válaszként erre: 19. - Lyrian)
2010. jún. 15. 10:12
milyen tüneted van még,hogy az orvosod azt mondta "simán lehet SM"?
21. pearl1975 (válaszként erre: 18. - Pearl1975)
2010. jún. 15. 10:02
nézd, én nem vagyok orvos. nekem 2008 aug óta fáj az arcom, a szám, a fogaim. 1.5 év után végre!!! egy dolog lett pozitív, a Lyme-teszt. megjártam én mindent már, közel 1 milla ráment erre a szönyűségre.... elég sok lyme-s esetet olvastam, "beszéltem" többekkel, és a szédülés nagyon sokaknál megvan. csak ezért merészkedtem ezt ajánlani Neked.
20. Orsy27
2010. jún. 15. 10:01
Én mikor voltam nyaki röntgenen, akkor azt mondták, hogy kiáll valami csontom hátul, aminek nem kellene ott lennie, de attól nem szédülhetek. Voltam reumatológusnál is, ő meg csak nézett, hogy ilyen fiatalon mit keresek ott ilyen problémával, és majdnem kinevetett, amikor megkérdeztem, hogy ettől szédülhetek-e.
19. Lyrian (válaszként erre: 18. - Pearl1975)
2010. jún. 15. 09:59

nekem egy orvos azt mondta, hogy simán lehet SM, a tüneteim alapján, viszont a leletek közül egyik sem támasztotta alá, főleg nem a koponya MR.


viszont ebben a meszesedésben lehet valami, mert a nyakam is folyton fáj, a hátam is, egész nap ülő munkát végzek, egy éve javasoltak itthoni tornát. csináltam, nem lett jobb. most hallottam infúziós kúráról, de az orvosom szerint semmi nem indokolja.


akkor mi lenne a megoldás? essem össze az utcán, aztán majd egy kórházban megint jól eldöntik, hogy fogalmuk sincs, mi is ez?

2010. jún. 15. 09:54

senkit nem akarok megijeszteni, de krónikus Lyme is lehet. hallottam már olyanról, akit 7-8 évig kezeltek szédülésre antidepresszánsokkal, mire kiderült, mi baja.

ha évek óta tartó baj, esetleg érdemes ezt is megnézetni, de ezt spec. helyen kell.

17. Lyrian (válaszként erre: 16. - Binky)
2010. jún. 15. 09:52

na, én ott is voltam. :)


negatív

16. Binky (válaszként erre: 9. - Binky)
2010. jún. 15. 09:44
Fülészhez is érdemes elmenni, fülbajok is okozhatnak szédelgést.
15. Lyrian (válaszként erre: 14. - Cippora)
2010. jún. 15. 09:21

Szeretem ezt a hozzáállást:

"próbáljon vele megtanulni élni"...


milyen élet az, ha egy kiló kenyérért nem tudok egyedül elmenni a boltba?


egyszer annyira nem volt lábam, hogy belekapaszkodtam a kerítésbe, meg is kaptam rögtön a mellettem elmenőktől, hogy:

"ilyen korán már részeg".

2010. jún. 15. 09:04

Nekem is hasonló a problémám.

Bár nekem ájulás után is volt,hogy normális értéket mutatott a vérnyomásmérő,mert amilyen hirtelen le tud esni,annyira hirtelen fel is tud menni,úgyhogy ez szerintem nem mérvadó.Én is voltam kivizsgálásokon,nekem annyit mondtak,hogy meg kell tanulni együtt élni vele :S

13. Orsy27
2010. jún. 15. 08:16
Én több, mint 2 éve szédelgek, mintha nem lenne a lábam alatt talaj...Mindenhol jártam már, mindenféle orvos látott már, minden oké, a pulzusom magas csak, vérnyomásom alacsony, de ettől nem szédülnék ennyit. Tavaly egy neurológushoz is elmentem, habár sosem voltak pszichés problémáim, adott bogyót, enyhe szorongásoldót, ami felborította az egész hormonháztartásomat...szóval csak óvatosan az orvosokkal! Mint utóbb kiderült, az a gyógyszer többet ártott, mint használt, többek között így viszonylag későn derült ki, hogy babát várok...
12. Lyrian (válaszként erre: 1. - 2c06527ca9)
2010. jún. 15. 07:58

Szia!


Egy szintén zenész szól hozzád. :)


2 éve szédelgek, nincs olyan orvos, szakág amit ne látogattam volna meg.


Én szédülök, néha nem érzem a lábam, a kezeim. Voltam a létező összes kivizsgáláson. Fogalmuk sincs róla, hogy mi a bajom.


Mivel anno régen 13 évig pánikbeteg voltam, egyszerű erre ráhúzniuk. Képtelenek felfogni, hogy annak már minden tünetét ismerem és ez nem az!!!!!


Sajnos, a biztonságérzés elvesztése miatt már egyedül sem tudok járkálni.

Már úgy érzem magam, mint egy gyerek. Kézen fogva járok.


Egy szemész nénike mondta, aki irisz-diagnosztikával is foglalkozik, amikor beszédültem hozzá egy lencséért, hogy a meszes nyakcsigolyáim és a kinövésem miatt van. Háromnegyed részben szedálja az agyi vérkeringésem. Orvosok szerint viszont ott is minden rendben van.


Csak én nem vagyok rendben.

Katasztrófális!

2010. jún. 15. 07:57
Alacsony vérnyomás, vércukorszint leesése, folyadékhiány, stb... de szerintem menj orvoshoz.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook