Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Száraz, ráncosodásra hajlamos bőrre ajánlanátok valami jó arckrémet, ami natúr vagy bio? fórum

Száraz, ráncosodásra hajlamos bőrre ajánlanátok valami jó arckrémet, ami natúr vagy bio? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. romanna (válaszként erre: 38. - Mkjudit)
2011. dec. 9. 23:11
Csak fogkrémjüket és hajbalzsamjukat próbáltam, nekem annyira nem jöttek be.
2011. dec. 7. 17:46
A dr. Organic termékeit nem ismeri valaki? Van olyan termékcsaládja amelyik jó lenne erre a bőrre?
37. MelisUK (válaszként erre: 36. - Timycat)
2011. dec. 7. 13:18

:)

Nekem mindig is világosabb volt az arcom, vagyis a nyári nyaralások, napozások után mindig az arcom fakult ki először, a testemen meg sokáig megmaradt a szín. :)

36. timycat (válaszként erre: 34. - MelisUK)
2011. dec. 7. 12:02

Én télen nyáron 15ös faktort használok, ha napozok (idén rengeteget volt szerencsém) akkor hiába barna árnyalatú a bőröm akkor is 50+-os gyerek naptejet használok a pofimra; testre van hogy semmit, mert legnagyobb kánikulában délben sem égek le, de általában csak hidratálás okán kenek magamra 8-10 faktort.

picit furi a kontraszt a csoki testem és a halovány fejem között, de nem szokott érdekelni

35. MelisUK (válaszként erre: 33. - Timycat)
2011. dec. 7. 11:36

Ahogy most olvasgattam ez ügyben, én is találtam olyat, hogy jó fényessé teszik a bőrt, ezáltal visszaverik a napfényt, szóval fényvédő réteget képez. Szerintem ez úgy hülyeség ahogy van. Ha bekenem magam babaolajjal, attól is csillogok, mégis pillanatok alatt le lehet égni tőle a napon.

Én se értek ehhez a témához, de az biztos, hogy totál ellentétes dolgokat találok ezzel kapcsolatban a neten.

2011. dec. 7. 11:33

Most olvasgattam az olajokról és a fényvédő hatásukról. Akik tapasztalattal rendelkeznek, mert próbáltak különféle olajakat amik elvileg hatásosak, sokan jó alaposan megégtek.

Ahhoz, hogy a bőrünket sokáig fiatalon tartsuk, olyan arckémet kell nappal használni, amiben minimum 15 faktoros fényvédő van. De olyat is hallottam már többketől youtube videón, hogy a 15 faktor sem elég, sőt, akinek nagyon fehér bőre van, ajánlott az 50 faktor is, hiába nem napozni megy az ember, csak a mindennapi életről van szó.

33. timycat (válaszként erre: 32. - MelisUK)
2011. dec. 7. 11:30

passz, nekem ezt bőrgyógyász ismerősöm állította; de ugye orvosok között is van eltérő nézet

valahova oda vezette vissza, hogy fényvisszaverő réteget képez a bőrön; de ha jobban belegondolok ennyi erővel akkor napraforgóolajjal is kenekedhetnénk :S


áááá nem értek én ehhez

32. MelisUK (válaszként erre: 31. - Timycat)
2011. dec. 7. 11:20
Rákerestem, valóban azt írják több honlapon, hogy van fényvédő hatása. De van olyan is, ahol az ellenkezőjét. Jó lenne, ha valami ablak felugrana a honlapoknál és az megmondaná, hogy valós adatokat olvashatunk-e vagy sem... Így csak összezavarják az embert.
31. timycat (válaszként erre: 30. - MelisUK)
2011. dec. 7. 11:11
az is, meg az argánolaj is
30. MelisUK (válaszként erre: 29. - Timycat)
2011. dec. 7. 10:45
Én meg pont a kókuszolajról tudom, hogy természetes fényvédő. :)
29. timycat (válaszként erre: 24. - MelisUK)
2011. dec. 7. 07:08
az olívaolaj éppen hogy természetes fényvédő; asszem olyan 8faktornak felel meg
2011. dec. 7. 07:06
kókuszolaj
27. b486c9cf7d (válaszként erre: 21. - MelisUK)
2011. dec. 6. 22:14

En napoztam oliva olajjal- nem egtem le, pedig a spanyol nap nem gyenge. Arcra is azt hasznaltam- a szagtol eltekintve jonak tunt (csak az udvarunkban, ugyhogy nem zavarhatott mast).

Persze ettol meg lehet, hogy karos.

26. b486c9cf7d (válaszként erre: 14. - 5e1b581a2e)
2011. dec. 6. 22:10

Azt irtad, a Q10 jo beleponek tunik- arra irtam :D

Felolem kend vele nyugodtan.

2011. dec. 5. 15:19

Én is használok oliva olajat, én is nagyon szeretem, csak tudatosan kell vele bánni. Télen is ha leesik a hó, akkor onnan is visszatükröződik a napfény, ami öregíti a bőrt. Olyan krémet ajánlatos használni, amiben minimum 15 faktoros fényvédő van. Éjszakára, vagy délutánra, mikor otthon vagyunk, akkor pedig ápoló maszkokat, pakolásokat érdemes tenni az arcunkra, ezek lehetnek különféle olajok, az oliva olaj is.

Ami szintén nagyon hidratáló és érzékeny bőrűeknek is kiváló, az avokádó. Össze kell villával törni az érett puha avokádót és azt tenni az arcunkra. Ugyanúgy ez is fantasztikusan ápolja a hajunkat is, akár az olajok.

Ahogy beköszönt a hidegebb időjárás, érdemes gyakrabban radírozni is a bőrt.

24. MelisUK (válaszként erre: 23. - Csigabaga)
2011. dec. 5. 15:13

Ez ugyan olyan, mint ha bekennéd a hajad babaolajjal és úgy mennél ki a napra. Jól kiszívná.

Próbáld ki nyugodtan, hogy nyáron bekened az arcod oliva olajjal, garantált a hiper-szuper gyors leégés. Vannak olyan olajok, amik köztudomású, hogy felerősítik a nap hatását, az oliva is ebbe tartozik. Nem véletlenül található meg sok szoli krémben is.

23. csigabaga (válaszként erre: 21. - MelisUK)
2011. dec. 5. 15:01

Írják ezt abban a cikkben..

Máshol pedig istenítik..

22. MelisUK (válaszként erre: 21. - MelisUK)
2011. dec. 5. 15:01

Éjszakai mély hidratálásnak, sminklemosónak természetesen fantasztikus az extra szűz oliva olaj, a lényeg, hogy olivás bőrrel ne érintkezzünk napfénnyel.

Fantasztikus házi arcradír is készíthető belőle, száraz bőrüeknek cukorral és mézzel kell összekeverni az oliva olajat, zsíros bőrűeknek pedig tengeri sóval.

21. MelisUK (válaszként erre: 20. - Csigabaga)
2011. dec. 5. 13:57
A telítetlen zsírsavak rendkívül hajlamosak a szabadgyök képzésre. Így ha telítetlen olajat (például olívaolajat) kenünk fénynek kitett bőrünkre, nemhogy lassítjuk bőrünk öregedését, hanem felgyorsítjuk azt. Gyakorlatilag szabadgyököket kenünk saját magunkra.
2011. dec. 4. 21:52
extra szűz olívaolaj..
2011. dec. 4. 19:47
Köszönöm a tippeket!
18. 6187eb1c9a (válaszként erre: 13. - B486c9cf7d)
2011. dec. 4. 11:23
Kíváncsi lennék,hogy akkor mi mást lehet csinálni egy krémmel?
17. gabika79 (válaszként erre: 1. - Mkjudit)
2011. dec. 3. 21:17
Eucerin, én az egész családnak azt használom, és olyan jó illatú, finom a bőröm... Szóval csak ajánlani tudom, pedig elég problémás a bőröm!
2011. dec. 3. 20:52

Biola-nak van egy mélyhidratáló krémje a Naturissimo családból, ami kimondottan száraz bőrre való.

[link]

Mindenféle bőrre ajánlják a Bio Bíborka krémet, ami fenomenális, én (mi) ezt használom.

[link]


Ráncosodás ellen múltkor olvastam pár nagyon pozitív tapasztalatot az algás maszkukra (én ezt vettem anyumnak névnapjára). Mármint a feszesítő hatásán lepődtek meg:

[link]

2011. dec. 3. 20:27

Szia!


Weleda vadrózsás krémje egész jó.

Nekem is ilyesmi a bőröm + még vízhiányos is, ezért a testápoló tejét is használom arcra.



A kókuszolaj nem vált be nálam, sem a sheavaj.


Specy a krémeden nem látom a natúr vagy a bio minősítést/jelzést, de ha beírod az összetételét, hamar kiderül miből is van.

14. 5e1b581a2e (válaszként erre: 13. - B486c9cf7d)
2011. dec. 3. 19:58
Nem nagyon érdekel a kérdés.Q10-el,vagy anélkül,nekem ez a krém vált be,hidegen hagy,hogy miért.Pont.
13. b486c9cf7d (válaszként erre: 2. - 5e1b581a2e)
2011. dec. 3. 19:27
A Q10 tudtommal boron keresztul nem szivodik fel.
12. 5e1b581a2e (válaszként erre: 11. - 6187eb1c9a)
2011. dec. 3. 18:10
:)
11. 6187eb1c9a (válaszként erre: 9. - 5e1b581a2e)
2011. dec. 3. 15:57
Neten találtam,tényleg nem zsebbenyúló az ára 1500 körül van. Egyébként csak a gyógyszertárit használok,mert a hatása olyan,mint bármelyik puccos tégelyűé:)
10. 5e1b581a2e (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2011. dec. 3. 13:27

Ezt nem tudom...Alapból kell neki(is).Ez fontos adalék az energiaháztartásban.Tablettásan nem "hiszek" benne,mert a klinikai kutatások egészségeseknél nem igazoltak plussz "előnyt",de a bőr ezek szerint szereti...


Nem tudom,hogy mit jelent a hozzászokás.Mióta ezt a krémet használom,lazult a krém-függőségem inkább.Nekem legalábbis bevált a krém.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook