Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Számítógépes talpvizsgálatot csináltak már neked? fórum

Számítógépes talpvizsgálatot csináltak már neked? (beszélgetős fórum)


2011. máj. 29. 15:54
Szia nekem csináltak talpbetetet külön készitik a te lábadhoz én évek ota használom .Arra vigyazz hogy 1 szammal nagyobb cipö kell/ pedig a vékonyabb betétet választottam/, nekem jo
8. Mandula71 (válaszként erre: 7. - Zsaliera)
2011. máj. 28. 23:59
Ez egy nyomáspontos mérés, a színek jelzik, hogy hol terheled a lábad , hova esik a súlypontod. A talpbetéttel ezt a súlypontot tudják megváltoztatni, már ha jól készítik el. A láb lenyomata pont ezért nem kell, a méret elég (elvileg), hiszen a kép alapján szakember teljesen jól meg tudja állapítani, hogy hol kell megemelni a talpbetétet ahhoz, hogy egyenletesen terheljél. Legalábbis én kb. ennyit értettem meg az elmúlt évek alatt laikusként. A párom 30 éve ezzel foglalkozik (na persze az elején még számítógépes mérés nem volt:D), ortopédtechnikai műszerész mester, konkrétan talpbetéteket készít. Ha privátban megírod, hogy melyik cégnél, helyileg hol voltál, megkérdezem, hogy neki mi a véleménye.(Elég szűk kör az igazán komoly szakember és tudnak egymásról...)
7. zsaliera (válaszként erre: 5. - Mandula71)
2011. máj. 28. 22:31
nekem csak a testsúlyt és a láb méretet kellett mondani,majd ráálltam egy gépre és a számítógépen megjelent a láb színes fotója,ami alapján szóban is értékelték. vagyis elmondták,hogy mik a bajaim.elmozdult sarok,kopott térd,haránt boltozat túlterhelt és lesüllyedt stb.,de ebből a képből megállapították azt is ,hogy a nyakam teljesen elvan meszesedve,gerincem is ferde.stb.én csak azt nem értem,hogy a színes kép alapján hogyan tudnak egyedi talpbetétet csinálni?nem kell a láb lenyomata valami formába?
2011. máj. 28. 21:52
Én csináltattam. Nem igazán vált be, úgyanúgy fájt a lábam. Nekem a gördülő talpú cipő vált be,ami jelentősen drágább. Család összedobta az árát és nagyon örültem neki. Ortopédorvos már műtétet javasolt,de a cipőben nem fáj a lábam. Más lábbeliben nem tudok hosszabb útra menni.
2011. máj. 28. 21:37

Több cég is van, aki csinál számítógépes vizsgálatot.

Talpbetétből is többféle létezik, számít a panasz, a testsúly, az igénybevétel, stb.

A párom ezzel foglalkozik, de a céget nem akarom reklámozni. Ami biztos, hogy náluk is van lehetőség számítógépes vizsgálatra, utána javaslatot tesznek, hogy milyen talpbetét lenne a megfelelő és azt egyedileg készítik el. Nem utolsó sorban pedig évek óta a szakmában dolgoznak, megfelelő képesítéssel (ortopédtechnikai műszerész).

2011. máj. 28. 21:32
csináltak, de nem tudták befejezni, mert csiklandós vagyok
2011. máj. 28. 21:18
Hát én már régóta szeretnék ilyen talpbetétet, de rendelni neten nem rendelném meg! Arra nincs lehetőség, hogy ott vegyed át? Akkor meg lehet "próbálni". Az orthopédián is hozzá nézik a lábamhoz, mikor megkapom.
2011. máj. 28. 21:04
csináltattam ilyet és a számítógépben rögzített kép alapján készítenek egyedi talpbetétet.Azt szeretném tudni csináltatott-e már valaki ilyet,és használ-e?Elég drága a betét,ezért ha nem jó, nem rendelnék.
2011. máj. 28. 20:59
Számítógépes talpvizsgálatot csináltak már neked?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook