Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szálkásitás. fórum

Szálkásitás. (beszélgetős fórum)


9. 02db590b2c (válaszként erre: 8. - D69ebe5725)
2011. márc. 4. 00:27

Azota most neztem ide vissza:)


Koszonom szepen sokat segitettel.Megfogadom a tanacsaidat.


Eddig sok gyumolcsot ettem,a tobbi nagyjabol stimmelt.Neha pici csalassal,de akkor szigorubb leszek es kevesebb gyumolcs.Erre nem is gondoltam,hogy problema lehet.

8. d69ebe5725 (válaszként erre: 7. - 02db590b2c)
2011. febr. 3. 21:43

Szia!


Egy tuti tippem van: cukor és liszt kiiktatása az étrendedből. Se csoki, se "gyümölcslé", se üdítőitalok, se süti. Ehelyett napi 3l víz (20kilónként 1 liter kb, de a 3liter mindenképp kell) vagy tea üresen. Se péksüti, se kenyér, se csipsz, és a többi hasonló "gyorsan megeszem kaja". Egyél sok zöldséget, húst (kivéve disznóhúst), tojást, barnarizst, teljes kiőrlésű pékárut (de vigyázz, hogy 100%ban teljes kiőrlésű legyen), durumtésztát, zabpelyhet, sovány túrót, sovány sajtot, egy kevés gyümölcs is mehet (bár ezt sokan nem ajánlják a cukortartalma miatt, de ha tényleg nincs rajtad sok zsír, akkor mehet 1-2 naponta). Olvass el minden címkét, hogy miben mi van, mert sokmindenben található cukor. Olyanban is, amiről nem is gondolnád. :)

Egyél naponta 5-6x kis adagokat, és este 6 után már ne legyen sok szénhidrát az étkezésedben (pl túró édesítővel, fahéjjal, vagy csirke zöldséggel).

A zöld tea vagy maté tea segíthet a méreganyagok kiürítésében és étvágycsökkentésben.


Remélem, hogy segítettem :)

2011. febr. 2. 21:41

Engem is erdekelne a szalkasitas.Jo lenne ha ujra eledne ez a forum!

Elegedett vagyok az alakommal,nem szeretnek tobbet fogyni,viszont szalkasitani igen.Engem elsosorban az etkezes resze erdekelne,hogy mit mivel mikor stb egyek,hogy hatasos legyen.fogyozni nem akarok,mert arra mar nincs szuksegem.Alapvetoen sportos alakom van,csak hogy is irjam,nem latszanak szepen az izmaim.Tornazok,futok.Szemelyi edzore most nincs se idom,se penzem.


Aki tud legyszi irjon par hasznos tanacsot!

2010. febr. 18. 18:15

Egy kis segítség -> nagyon jó cikk:


Nincs szálkásító vagy tömegnövelő edzésterv!

Van viszont a testzsírszázalék csökkentését, illetve az izomtömeg növekedését elősegítő étkezés.

4 x 8, nagy súllyal = tömegnövelés, 4 x sok, kis súllyal = szálkásítás? Badarság. Mi a nagy súly, és mi a sok?


A 8 és 20 ismétlés között akkora a különbség, hogy homlokegyenest más a hatása? Meg lehet ezt határozni, és általános érvényűvé tenni, úgy, hogy mindenkire vonatkozzon? Nem. Különbözőek vagyunk, ami az egyiknek megfelel, a másiknak nem jön be.


Az izom feszülési idejének, nincs köze ahhoz, hogy fogyni, vagy hízni szeretnénk. Máshoz viszont igen. Fel akarsz rohanni egy tíz emeletes ház tetejére, vagy inkább sétálni ugyanoda egy teli bevásárló szatyorral, esetleg a tv-t viszed fel az elsőre? Melyiket szeretnéd? Állóképesség-, erőállóképesség-, vagy erőnövekedést szeretnél elérni? Az állóképesség fejlődését a kardio jellegű edzések segítik elő: kis ellenállással szemben, hosszú távú munka. Magas erőállóképességűek például a kajakosok, ők közepes ellenállással szemben, hosszú ideig képesek dolgozni. Nagy ereje, ezt mindenki tudja, súlyemelőknek és a hasonló sportágak űzőinek van, akik egyszer megemelik a maximumot.

Átlagember edzése ritkán ilyen specifikus, éppen ezért az edzésterv kialakításánál, a helyes középutat célszerű megtalálni. Ez testépítő edzésnél, általában 3-4 sorozat x 8-15 ismétlést jelent. Edzéstervek ismertetésével, itt sajnos nem tudok foglalkozni, mert az, személyre szabott kell, hogy legyen, keressél egy képzett, rutinos, barátságos személyi edzőt, ők érted vannak. Ne higgy abban, hogy, ha a kezedbe nyomnak egy előre elkészített edzéstervet, az biztosan megfelel a céljaidnak.

Visszatérve: a táplálkozás fogja végül eldönteni, hogy hízni, vagy fogyni fogunk, tömeget növelünk-e, vagy szálkásítunk.

5. Bucóka20 (válaszként erre: 1. - Sysy66)
2010. jan. 4. 17:26

[link]

itt van egy pár dolog:)

4. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Sysy66)
2010. jan. 4. 17:26
Ha szálkásítani akarsz,akkor sztem kérj tanácsot egy személyi edzőtől,ugyanis a szálkásítás egyik lényege a táplálkozásban rejlik,nem elég,ha különböző tornagyakorlatokat,egyebeket végzel,ez nem ilyen egyszerű....
2010. jan. 4. 17:18
és erre nincs valami dvd? vagy valami?:):):)
2. zsuzso100 (válaszként erre: 1. - Sysy66)
2010. jan. 4. 17:04
Én azt olvastam, hogy olyan tornától vékonyodik a lábad, ahol folyamatosan feszited, vagyis ha úgy csinálsz egy-egy gyakit, pl. pliét, hogy végig feszitesz, nem engeded ki se le, se felmenetelkor!
2010. jan. 4. 17:03

sziasztok nekem az a kérdésem hogy hogyan kell szálkásitani és vékonyitani a lábat--főleg a lábszárra gondolok. szoval futok meg minden de igy meg elkeztdett vastagodni:s

a felsőtestemet viszont erősiteni szeretném

van valami komplett edzésmodszer erre a kétféle igényre?

köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook